Wandeling in de Wimmenummerduinen Boerenland als natuurge bied voor weidevogels Liesbeth over Fjoertoer: "Je begint ergens aan, dus dat maak je af ook' REGIO 9 INGEZONDEN MEDEDELING DE-bonnen voor de Voedselbank Getuigen gezocht van mishandeling Beroepenmarkt Clusius Lijstenmakerij De Lijst in een nieuwe jas Een gesprek met een broeder UITKIJKPOST 2 DECEMBER 2015 'Nog effies wachten... LllSTENMAKER.il DE LljSf Fijn laddermos. Een van de kunstige lichtobjecten. Foto: Liesbeth van Zelst 'ir.~ ALKMAAR - In december 2014 waren de ingezamelde DE-punten goed voor 2.400 pakken koffie voor de Voedselbank Alkmaar. December 2015: wederom een inzamelactie door de Lions Club Alkmaar Phoenix. Nadere informatie in de volgende Uitkijkpost. Doet u weer mee? Aangeleverde foto EGMOND - Vlak na Sinterklaas is het geen slecht idee om eens stevig door de duinen te lopen. Op zondag 6 december wordt een pittige IVN-wandeling in de Wimmenummerduinen gehou den. In de wintermaanden start die om 11 uur bij het Nachtegalenpad, aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. Stevig schoeisel en warme en zo nodig waterdichte kleding komen dus wel van pas. Bekeken wordt wat er speciaal in dit seizoen in de natuur te beleven valt: fris groene mossen, knoppen aan de bomen, nog wat late paddenstoelen, wintervogels misschien. De wande ling duurt een dikke twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noord Hollands Duinreservaat van PWN. Verzamelen bij het informatiebord. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Opgeven vooraf is niet nodig. Inlichtingen via hanneke@ivnnkl.nl of 072 5337601. CASTRICUM - Op zondag 8 november 2015 omstreeks 02.00 uur heeft er op de Burgermeester Mooijstraat t.h.v. perceel 4 een mishandeling plaatsgevonden. Hierbij is o.a. een 71-jarige Castricummer gewond geraakt. Mocht u van deze mishandeling getuige zijn geweest verzoeken wij u contact op te nemen met de politie middels 0900-8844. Graag hierbij registratienummer 2015270378 vermelden. CASTRICUM - Op woensdag avond 25 november werd op het Clusius College Castricum voor de leerlingen uit de leerjaren 3 en 4 en hun ouders een beroepen markt gehouden. Voorlichters van Mbo-opleidingen uit diverse sec toren waren vertegenwoordigd. Met veel informatie en voorlich tingsmateriaal konden de leerlin gen een goede indruk krijgen van de te volgen opleidingen. ALKMAAR - Na 22 jaar aan de Kennemerstraatweg te hebben gewinkeld, verhuist Lijstenmakerij De Lijst naar een mooie nieuwe locatie in Winkel en kwaliteitscentrum Willem de Zwijger, Frederik Hendriklaan 8 in Alkmaar. Dit pand geeft eigenaar Rogier Böhning meer ruimte om de grote collectie aan de klanten te tonen en ook de werkplaats kan ruimer worden opgezet, dit is erg prettig omdat alles in eigen atelier wordt ingelijst. De grote gratis parkeerplaats voor de deur maakt het ideaalplaatje compleet. Als u iets in te lijsten heeft of u zoekt iets speciaals bent u bij lijstenmake rij De Lijst aan het goede adres. De collectie lijsten bestaat uit zo'n 4000 verschillende profielen in hout en aluminium, een ruim assortiment passe partouts (uit voorraad leverbaar) en verschillende glassoorten. Het motto van De Lijst: we lijsten alles in. Van schilderijen, foto's en zeefdrukken tot borduurwerken, T-shirts en objecten. Alles is mogelijk. Tot de kerst kunt u bij De Lijst nog terecht aan de Kennemerstraatweg 104 in Alkmaar. Het doel is om rond 9 januari open te gaan op de nieuwe locatie. Binnen. Broeder Cor, inmiddels 91 jaar, vertelt hierin onder andere over zijn leven voor en na zijn intrede in het klooster. Ook legt hij uit hoe het vroeger in het klooster ging en hoe het tegenwoordig gaat. Het 69-jarig kloosterleven heeft voor hem veel hoogtepunten, maar ook enkele teleurstellingen gekend. De uit- zending is zondag 6 december om 9 tot 10 uur en is te beluisteren via FM 105.9, via kabel 96.5, op tv via Ziggo, kanaal 44 en wereld wijd op www.RTV80.nl. Vooraf aan de uitzending kunt u van 8 tot 9 uur luisteren naar sfeermuziek. De herhaling wordt maandag 7 december na het nieuws van 20.00 uur uitgezonden. LIMMEN - Gemeente Castricum en een Limmense agrariër heb ben een bijzondere pachtover eenkomst gesloten, waarbij het boerenland tevens dient als gebied voor weidevogels. Een en ander komt voort uit de verplichte compensatie die de gemeente moest leveren voor de aanleg van het fietspad tus sen Castricum en Akersloot. De gemeente moet in totaal 9,3 hectare grond compenseren. Dat houdt in dat er - in ruil voor de grond die het fietspad in beslag neemt - op ande re plekken grond beschikbaar moet komen voor weidevogels. De gemeente werkt hierin samen met een Limmense agrariër, die grond van de gemeente pacht en maatregelen treft om de grond toe gankelijk te maken voor weidevo gels. Hij kan dat doen met subsidie van de Provincie Noord-Holland. Wethouder Leo van Schoonhoven: "Dit is een mooi voorbeeld waarbij gemeente en agrariër samen optrek ken voor natuurbeheer. Natuurlijk zijn er ook agrarische belangen, en kun je niet 100% realiseren van wat je zou willen, maar we hebben bij elkaar een mooi resultaat bereikt." De overeenkomst betreft 7,5 hec tare. De provincie heeft inmiddels ingestemd met de gevonden oplos sing. De gemeente moet dus nog 1,8 hectare compenseren. EGMOND BERGEN - Vol goede zin vertrokken Liesbeth van Zelst, Maaike Kuyper, Ingrid Gortz, José Jensch en Petra Henselmans vanuit Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee voor de Fjoertoer. Het waaide al wel, maar ze hadden niet kun nen voorspellen dat het zo'n heftige tocht zou worden. De starttijd was 17 uur en de wan delafstand 19 km. Op dat moment was het weer nog prima te doen. Het waaide stevig, maar het was nog vrijwel droog. De route voerde hen door Egmond aan den Hoef, langs de Herenweg richting Bergen, over de Zeeweg naar Bergen aan Zee en vandaar uit over het strand terug naar Egmond aan Zee. "De route was schitterend verlicht. Steeds meer mensen doen mee, zeker in Egmond aan den Hoef, door hun huizen en tuinen ontzet tend mooi en creatief te verlichten. Ook de slotkapel was weer schit terend verlicht. Langs de Herenweg en Zeeweg op weg naar Bergen aan Zee zagen we heel mooie kunstwer ken en zelfs podiumkunstenaars aan het werk, midden de lichtob- jecten. De mooiste dit jaar vond ik de rupsen, cocons en vlinders langs de Herenweg." aldus Liesbeth van Zelst. Echter vanaf het moment dat Bergen aan Zee wordt bereikt, slaat het om. De wind is aanzienlijk hef tiger en het begint te regenen. Door de harde wind slaat de regen als hagelstenen tegen ze aan. Maar de dames zeggen: "We zijn nu eenmaal zover gekomen, we gaan gewoon door". Op dat moment beseffen ze ook nog niet dat de omstandigheden eigenlijk te slecht zijn om door te lopen. Liesbeth van Zelst: "Je begint ergens aan, dus dat maak je af ook. En nat waren we toch al.Dus blik op de grond, gedachten op nul en gewoon gaan! We waren allemaal goed gekleed, koud hebben we het niet gehad tijdens de wandeling. Alleen tegen zoveel wind en water is vrijwel niks bestand. Dus halver wege het strand waren we alle vijf vrijwel helemaal doorweekt, het water stond in onze schoenen. Maar doordat we zijn blijven lopen, ble ven we warm. Pas na de finish, waar je dus langer stilstaat, werden we pas koud. Onderweg op het strand zagen we wel jeeps van de kust wacht heen en weer rijden en een keer stopte er een vlak naast waar wij liepen. Of we mee wilden rij den. Maar op dat moment moesten EGMOND - Op zondag 6 decem ber verzorgt RTV80 wederom een kerkradiouitzending. Vanaf 9 uur kunt u luisteren naar Marina Swier-Schenk in gesprek met Broeder Cor, broeder in de Adelbertusabdij te Egmond- we nog maar 1,5 km. we waren al zover geko men, dat laatste stukje kon er dan ook nog wel bij. Om ongeveer 21.15 uur zijn we alle vijf gefinisht." Pas na afloop hoorden de dames dat mensen na hen het strand niet meer op mochten en dat zeer veel mensen werden geëvacueerd, uit eindelijk zelfs 'verplicht'. Dat het zó slecht was, hebben zij tijdens de tocht op het strand eigenlijk niet doorgehad. De dames maken de organisa tie en alle vrijwilligers nog wel een compliment: "Het zag er allemaal weer schitterend uit en alles werd in goede banen geleid. Ook zij hebben weer en wind moeten trotseren!" Tekst: Liesbeth van Zelst-Oud

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9