Kersttocht op Landgoed Ter Coulster Muziek maken met baby of peuter voor Muziekids Bezorger worden van deze krant? StarSingers zingen voor Warchild 11 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Knutselen in Het Oosthonk Kersklaverjasdrive Op de koffie bij D66 Heiloo Tabletcafé in Bibliotheek Heiloo Opening vernieuwde duurzame wasstraat Spirituele Kerst 2015 Samuel hit op Facebook www.uitkijkpost.nl 0226 333311 RODI UITKIJKPOST 9 DECEMBER 2015 HEILOO - Zaterdag 19 decem ber is er een kersttocht op Landgoed Ter Coulster. Vanaf de Kanaalweg loop je naar het donkere maar door kaarslicht verlichte landgoed en danOp weg met een groepje om het kerstverhaal te zien, te horen en te ervaren. Iedereen is welkom op 19 decem ber, jong en oud. De eerste groep start om 17.45 uur, de laatste om ca. 19.30 uur. Aanmelden, graag voor 16 december; dit kan op: kersttocht- heiloo.jouwweb.nl. Hier kun je ook een voorkeurtijdstip aangeven. Als je je aangemeld hebt, krijg je een infomail met verdere informatie. Het is gratis maar wil je toch iets geven, dan is dit van harte welkom. De organisatie is enthousiast om iedereen te laten zien wat de kerst geschiedenis is. Vol is vol! HEILOO - Zaterdag 12 december is er weer knutselen voor kids in Het Oosthonk, Oostkanter 14a. Gezellig samen mooie dingen maken. En dat zal waarschijnlijk wel met kerst te maken hebben. Het gebruikte materiaal moet per onderdeel afgerekend worden. Het gaat om kleine bedragen, dus graag kleingeld meegeven. Kinderen tot 6 jaar kunnen alleen onder begeleiding meedoen. HEILOO - Maandag 14 december houdt de EHK Klaverjasclub weer haar kerstklaverjasdrive. Ook is er weer een verloting met mooie prijzen. Iedereen, het liefst met partner, is van harte welkom in cultureel centrum De Strandwal naast de Kapel, op het GGZ- terrein. De start is om 19.30 uur en de drive duurt tot ongeveer 22.30 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Bent u een regelmatige bezoeker en u kunt een keer niet, of komt u voor het eerst, meld dit dan even bij een van de bestuurs leden: mevrouw G. Verhage, tel. 072-5123271 of mevrouw R. Geerlings, tel. 072-5339345. HEILOO - Zaterdag 12 december zitten de raadsleden van D66 en het bestuur weer voor u klaar in de bibliotheek. Er spelen op dit moment zaken in Heiloo die de burgers verdelen en ook zorgen veroorzaken. Verkeer, de zorg, duurzaamheid en de opvang van vluchtelingen. Van 10.30 tot 11.30 uur kunt u uw mening en ideeën vertellen over deze en andere zaken in de lokale politiek. Wij zijn er voor u, ook via www.d66-heiloo.nl. Tot ziens a.s. zaterdag in de bibliotheek! HEILOO - Op dinsdag 15 decem ber, 16.00 - 17.30 uur houdt Bibliotheek Heiloo weer een Tabletcafé. Neemt u gerust uw eigen tablet mee! Heeft u er nog geen, dan kunt u meekijken met de andere deelnemers. De bedoe ling van een tabletcafé is, dat de deelnemers elkaar verder op weg helpen, onder begeleiding van een bibliotheekmedewerker en deze keer i.s.m. computerstudenten (D&M pc service). Deze keer is er geen speciaal thema. We helpen u graag met al uw vragen over uw tablet of over tablets in het algemeen. De toegang is vrij, kof fie of thee 1,00. U bent van harte welkom! HEILOO - Na zes weken verbouwen zijn op woensdag 25 november de deuren van de volledig vernieuwde wasstraat van Texaco Vennewater aan de Vennewatersweg in Heiloo geopend. De vernieuwde carwashinstallatie met aparte drooghal zorgt dankzij de modernste technologie voor verbe terde was- en droogkwaliteit. In de verlengde washal worden de auto's in het eerste deel gewassen en in het tweede deel gedroogd. Bijkomend voordeel is dat de klant door het drive-in systeem tijdens de wasbeurt in de auto kan blijven zitten, dit is vooral in de winter een groot pluspunt. Met de nieuwe machine kunnen er 15 auto's per uur worden gewassen, in plaats van 9 auto's per uur in de oude situatie. Dit komt de doorloopsnelheid ten goede. Alle klanten die deze maand kennismaken met de vernieuwde was- straat ontvangen tot eind dit jaar 50% korting op alle wasprogramma's. Onlangs heeft GP Groot Brandstoffen en Oliehandel het duurzaamheids certificaat 'Duurzaam Autowassen' in ontvangst genomen. Hiermee vol doen Texaco Vennewater en alle andere wasstraten van GP Groot aan de gestelde duurzaamheidseisen (energiezuinig, minder water, geluid en che mie). GP Groot is hiermee de eerste keten die het certificaat heeft bemach tigd voor haar wasstraten bij de tankstations. HEILOO - De Internationale School van het Gouden Rozenkruis biedt de komende tijd enkele spirituele lezingen. Een daarvan vindt plaats in Heiloo, op dinsdag 15 december aanstaande. De tijd waarin wij leven is aan sterke veranderingen onderhevig. Het is een overgangstijdperk, de overgang tussen Vissen en Waterman. Deze tijd dient zich aan in de ontbinding van oude waarden en autoritaire structuren, de ontmaskering van schijnwaarheden en de mensheid wordt tot vernieuwing en bewustwording gestuwd in het spirituele en fijnstoffelijke. Dit botst en dat is bijna dagelijks zichtbaar. Hoe we op een positieve manier kunnen meewerken aan deze overgang staat beschreven in het kerstverhaal dat u ongetwijfeld kent. Dit spirituele verhaal over het Godskind dat in de stal geboren wordt, beschrijft een proces dat in onszelf kan plaatsvinden. De figuren uit het verhaal staan voor de verschillende aspecten van dit proces dat een mens uiteindelijk leidt tot bewustwording van het diep spirituele in zichzelf. De kerstlezing wordt op de volgende data en tijden gehouden: Ma. 14 december: Centrum van het Rozenkruis, Oudegracht 114, Alkmaar, 20.00 uur; Di. 15 december: Jan van Rijckenborghschool, Trompenburg 49, Heiloo, 20.00 uur; Wo. 16 december: Huiswerkwinkel, Herenweg 207, Egmond aan de Hoef, 20.00 uur; Za. 19 december: Bibliotheek Heerhugowaard, Parelhof 1a, 14.00 uur. HEILOO - Vorige week vond in het winkelcentrum 't Loo een ludieke ontmoeting plaats tussen Samuel Conteh en een beschei den aantal van zijn 425 likers op Facebook. Beeldend kunstenaar Adriaan Berkhout zag de flamboyante Samuel met zijn altijd vro lijke lachsalvo's en goed humeur regelmatig voorbij komen. Hij besloot spontaan Samuel aan te spreken en maakte van hem, gezeten in de prachtige witte stoel, op het plein van het ver nieuwde winkelcentrum 't Loo, een foto. Na het plaatsen van de foto op de Facebookpagina van 'Je bent Heilooër als...' stroom den de tientallen likes en reacties binnen. In totaal meer dan 425. Ten overstaan van zijn fans ontving Samuel uit handen van Adriaan de verrassing: een ingelijste foto waarop Samuel als een heuse vorst in zijn zetel zit. Foto: Stip Fotografie HEILOO - Spelenderwijs Muziek organiseert een paar bijzon dere herfst/winter sing-ins voor baby's en peuters met hun ouders of grootouders. Tijdens een gezellig uurtje zingen, dansen, spelen op muziekinstru menten en met materialen, kunt u met uw (klein) kind het plezier ervaren dat muziek maken kinderen biedt. Na afloop is er koffie, thee en iets lekkers voor de kinderen. Hierna vraagt Spelenderwijs Muziek u om een vrijwillige bijdrage voor Muziekids. Stichting Muziekids wil de mogelijkheid creëren om kinde ren tijdens het verblijf in een zie kenhuis kennis te laten maken met het spelen, beluisteren en beleven van muziek, en de pijn en de heim wee te verlichten. De sing-ins vin den plaats op zaterdag 12 december in BSO Boekenstein, Boekenstein 43A in Heiloo. Informatie vindt u op www.spelenderwijsmuziek. nl onder het kopje Open dagen. Bellen kan ook; tel. 06 - 18360486. verspreiding bv HEILOO - De StarSingers pre senteren dit jaar hun kerstcon cert Imagine christmas in het Witte Kerkje van Heiloo. Dit vindt plaats op maandagavond 21 december en begint om 19.30 uur. Kaarten kosten 5,00 p.p. en zijn te bestellen via www.starsingers. nl. De opbrengst van het concert gaat naar Warchild. De StarSingers bestaan uit 10 leden; 3 sopranen (Ellen van Dam, Anja Boske en Sylvia de Bruijn), 2 alten (Cynthia Kailola en Karina Bouderij), 2 teno ren (Paul Boske en Ton van Dam), 2 bassen (Sjoerd Offerhaus en Lex de Bruijn). En een geluids-/lichtman (Nico Zwaneveld). Zij brengen een repertoire van a capella, close har mony kerstmuziek en begeleiden zichzelf op verscheidene instrumen ten zoals gitaar, piano, cajon, fluit, mandoline, etc. Het kerstverhaal zien, horen en ervaren, Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11