Werkzaamheden begraafplaats later van start Kerstviering bij Zonnebloem Limmen Kerststal in De Abdij Kerstconcert in De Abdij Brandweer op Clusius REGIO 21 Tjdstip Inloopspreekuur consultatiebureau Akersloot wijzigt INGEZONDEN MEDEDELING Oliebollen AH Limmen anders dan andere Kerstsamenzang Akersloot Kerstsamenzang Aquarius en Meerzangertjes UITKIJKPOST 9 DECEMBER 2015 Zes van Zeven: gezelligheid en sfeer. AKERSLOOT - De opknapbeurt van de algemene begraafplaats aan het Dielofslaantje gaat later van start. Eerder was het de bedoeling dat de renovatie in de eerste helft van december zou plaatsvinden. De gemeente heeft echter besloten eerst een advies van de Erfgoedcommissie af te wachten. Ook loopt er nog een bezwaarprocedure. De renovatie is nodig omdat de begraafplaats aan het verzakken is. Grafmonumenten staan scheef, er groeit onkruid tussen de graven, en het geheel oogt rommelig. Ook komen er steeds vaker knekels aan de oppervlakte. De grond wordt opgehoogd en grafmonumenten rechtgezet. De begraafplaats krijgt bovendien een apart deel voor de historische grafmonumenten. Bij de renovatie worden 28 monu menten verplaatst naar het histori sche deel. De andere elf monumen ten met historische waarde blijven op hun plek staan, omdat het om een graf met grafrechten gaat. Als in de toekomst de grafrechten worden opgezegd, kunnen deze monumen ten alsnog verplaatst worden naar het historisch deel. Van 42 vervallen graven worden de grafmonumenten weggehaald. Voor alle overige graven geldt dat de grafmonumenten tijdens de reno vatie tijdelijk van het graf worden verwijderd. Na de werkzaamheden komen ze weer op precies dezelfde plek terug. LIMMEN - Zonnebloem Limmen nodigt ouderen en gasten uit Limmen uit voor een gezel lige kerstlunch op zaterdag 19 december in De Burgerij. Aansluitend vindt een muzikaal optreden plaats van de zes zin gende zussen Dekker: Zes van Zeven. Het repertoire van de zussen is gevarieerd en internationaal: Keltisch, Hebreeuws, Engels, Nederlands, ze zingen het allemaal. Zij geven een aantal keren per jaar concerten en treden op bij feesten en partijen. Gezelligheid en sfeer vormen de boventoon in een prach tig programma, zodat ieder met een warm kerstgevoel weer naar huis gaat. Graag wil de organisatie weten hoeveel personen hieraan deel wil len nemen. Daarom is het nood zakelijk dat iedereen zich, vóór 15 december, aanmeldt bij Ria Hooijboer, tel. 072 - 5052235. Aanvang kerstlunch 12.30 uur; zaal open 12.00 uur; aanvang muzie- koptreden: 14.00 uur. Wie vervoer nodig heeft kan bellen met boven staand telefoonnummer. EGMOND-BINNEN - Er is onder andere een mooie met sneeuw bedekte maquette van de oude abdij in welstand 1573 te zien in het Abdijmuseum. Er is een kerststalletje gemaakt speciaal voor de kinderen. Het is wel even zoeken naar het kindje Jezus, dat nog geen halve centime- ter groot is. Ook is er een kerststal met heel veel schapen gemaakt door Huug Zentveld. De kinde ren kunnen de schaapjes tellen en ze kunnen een mooie kleurplaat maken. Dagelijks geopend tot 3 januari van 10.00 tot 17.00 uur. Op 25 december en op 1 januari gesloten. LIMMEN - Om het motto 'anders dan andere' hoog te houden, verkoopt Albert Heijn Limmen dit jaar op 30 en 31 december voor het eerst, naast het standaardassortiment AH oliebollen, ambachtelijk gebakken oliebol len en appelbeignets. Deze oliebollen en appelbeignets worden 's nachts gebakken door AH's premium koekleverancier, bakkerij Voordijk. Daarna worden ze door speciale koeriers bij AH Limmen afgeleverd. Alle produc ten komen dus vers binnen. Ook al duurt het nog ruim 2 weken voordat het oudejaarsavond is, AH Limmen wil u nu al graag kennis laten maken met deze versgebakken oliebollen en appelbeignets. Omdat AH Limmen ervan overtuigd is dat deze oliebollen en appelbeignets ook werkelijk anders smaken dan wat u bij aankoop in een supermarkt gewend bent, kunt u a.s. zaterdag 12 december van 10.30 tot 16.00 uur. (of zolang de voorraad strekt) in de supermarkt komen proeven en keuren. Uiteraard kunt u nadat u heeft geproefd uw bestelling voor oudejaarsavond al opge ven. EGMOND - Zondag 13 decem ber brengt het gemengd koor Crescendo een kerstprogramma in de sfeervolle kloosterkerk van de St. Adelbertabdij in Egmond-Binnen. Medewerking wordt verleend door de mezzo-sopraan Marja Dignum. Pianobegeleiding is in han den van Mariëlle Tromp-Zentveld. Een kerstgedicht wordt voorgedra gen door Sjoek Hopman. De alge hele leiding is handen van dirigent Pim Abbestee. Op deze middag brengt Marja Dignum kerstliederen ten gehore, o.a. Noël, In Dulce Jubilo en vele andere. Met solistische medewer king van Jos Hof en Wim Hoffenaar en kerstliederen gezongen door Crescendo met samenzang. Vanwege het beperkt aantal plaat sen is het aan te raden op tijd aan wezig te zijn. Ter bestrijding van de onkosten is er een deurcollecte. Aanvang 14.30 uur. Kerk open 13.45 uur. AKERSLOOT - Kaarslicht, den nengeur, een goed verhaal en kerstliederen van toen en nu, om mee te zingen of naar te luisteren. Waar vindt u dat? In het sfeervol le kerkje aan het Dielofslaantje in Akersloot. Op vrijdag 18 decem ber a.s. om 19.30 uur is daar de jaarlijkse Kerstsamenzang geor ganiseerd door het Oecumenisch Beraad Akersloot. Medewerking wordt verleend door a capella vrouwenkoor Femmes Vocales uit Heemskerk. Na afloop is er warme chocolademelk, thee of koffie met een kerstkransje. De toegang is gratis, maar een donatie voor Stichting Vluchtelingenwerk Nederland wordt zeer op prijs gesteld. U bent van harte uitgenodigd. AKERSLOOT - Net als voor gaande jaren organiseert het koor Aquarius weer een kerstmiddag samen met het kinderkoor de Meerzangertjes. Er is een kerst spel en de koren zingen diverse kerstliederen. Deze kerstsamen- zang is speciaal bedoeld voor peuters, kleuters en kinderen van de basisschool en hun (groot) ouders. Dit alles vindt plaats op zondag 20 december om 16.30 uur in de Jacobuskerk in Akersloot. AKERSLOOT - Met ingang van januari 2016 vindt het inloop spreekuur van het consultatie bureau aan de Mozartlaan 1a Akersloot plaats op maandag van 11.30 - 12.00 uur. Ouders/ opvoeders kunnen bij de Jeugdgezondheidszorg van GGD Hollands Noorden terecht voor: - Consultatiebureau - Inloopspreekuur - Jeugdgezondheidszorg 4 - 19 - Opvoedspreekuur - Voorlichtingsbijeenkomsten. Voor meer informatie over de Jeugdgezondheidszorg en het cursusaanbod kunt u terecht op www.ggdhn.nl/opvoeden-opgroei- en en www.ggdhn.nl/cursussen. CASTRICUM - Lars Cruiming uit 2b4 van het Clusius College Castricum weet wel hoe je indruk maakt met je spreek beurt. Lars is actief bij de jeugdbrand weer en had voor zijn spreekbeurt Nederlands een échte brandweer man (oud Clusius-leerling Patrick) met auto en blusmateriaal uitgeno digd. Die vond het natuurlijk heel erg leuk om op zijn oude school, samen met Lars, een demonstra tie te komen geven. Ook liet Lars, gekleed in zijn professionele out fit, de fijne kneepjes van het vak zien. Hij demonstreerde hoe de put opengemaakt wordt, hoe de slang gemonteerd wordt en enkele leer lingen mochten zelf ervaren hoe het voelt om met een blusslang in je handen te staan. Wie weet neemt het aantal aanmeldingen voor jeugd- brandweerlieden na deze spreek beurt ineens toe. Enkele leerlingen mochten blussen. Aangeleverde foto Crescendo Crescendo brengt een kerstprogramma in de sfeervol le kloosterkerk van de St. Adelbertabdij. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 21