Reunion zingt in Kerstnacht Pompen gestart op ijsbaan Heiloo Kerstconcert Bamestra Nova in Witte Kerk Winder 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Opkikker voor ZieZeZo UITKIJKPOST 9 DECEMBER 2015 HEILOO - Het is alweer jaren geleden dat in de voormalige Moeder Gods-kerk het jonge renkoor MoGoJoKo volle nacht missen trok. Om dit kerstgevoel weer in het dorp los te maken heeft het nieuwe Reunion- bestuur er hard aan gewerkt om dit gebeuren weer te laten plaatsvinden. Het koor Reunion geeft op kerst nacht om twaalf uur 's nachts in de Ter Coulsterkerk een kerstspecial van anderhalf uur. Tijdens dit con cert kunt u genieten van ruim 15 mooie kerst(-gerelateerde) num mers, onderbouwd in een prachtige show! Kaarten voor deze kerstspecial kosten 5,00 per stuk en kunt u kopen op zaterdag 12 december van 10.00 tot 13.00 uur bij de Ter Coulsterkerk. Zorg dat je erbij bent want op=op! Wilt u zeker zijn van kaarten? Geef een berichtje naar reunionse- cretariaat@yahoo.com dan houden we de kaarten gereserveerd voor u. Op 12 december kunt u ze ophalen en betalen. Kerstspecial van Reunion, kerstnacht om middernacht. Aangeleverde foto HEILOO - De opkikkers van de maand december gaan naar: Stichting ZieZeZo in Alkmaar: een bijdrage voor het organise ren van het sinterklaasfeest en andere activiteiten en Zingen voor Vrede met vredesmaaltijd in de Cultuurkoepel van de GGZ op dinsdag 15 december. Een groot deel van de opbrengst gaat naar Vluchtelingenwerk Noordwest Holland. Om ook in aanmerking te komen voor de Opkikker kunt u een formulier invullen. Deze is verkrijgbaar bij de kassa of via www.stichtingxopx.wordpress. com. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg) in Heiloo. Openingstijden: di. en do. van 10.00 tot 15.00 uur en za. van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Maandag 30 novem ber zijn de pompen op ijsbaan Heiloo weer aangezet. Dit gebeurde onder belangstelling van verschillende vrijwilligers en het voltallige bestuur. De pompen moeten ervoor zorgen dat de ijsbaan met een opper vlakte van ruim 4 hectare weer onder water komt te staan. Kaartverkopers zijn inmiddels aan de deur geweest bij bijna alle geregistreerde kaarthouders in Heiloo, Alkmaar, Limmen en de Egmonden. Kopers van een seizoen kaart in de voorverkoop zijn er van verzekerd dat ze terecht kunnen op de ijsbaan. En nu maar afwachten of Koning Winter goed gezind is. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. H et wee kb lad U it ki j kpost wo rd t flMh ge p rod u cee rd 0 p ee n wate rloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Tük Nieuwe openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :s*j HEILOO - Op zondag 13 decem ber vindt het derde zondag middagconcert van de serie 2015/2016 plaats in de Witte Kerk van Heiloo. Na een zeer succesvol optreden in 2015 is Bamestra Nova dit jaar weer terug voor een decembercon- cert en presenteert zich voor het eerst onder leiding van Jan van Zelm. Het ensemble brengt een origineel en afwisselend programma, dat is samengesteld rond Kerstmis. Bamestra Nova bestaat uit (semi-)professioneel geschoolde zangers. Er wordt zowel a cap- pella als met pianobegeleiding gezongen en het repertoire beslaat vier eeuwen. Voor de pauze klinkt vooral Franse muziek, waaronder de Quatre motets pour le temps de Noël van Francis Poulenc, de Noëls de France in de bewerkingen van Willem Pijper en een aantal Franse liederen op teksten van Charles d'Orléans van Francis Poulenc, Claude Debussy en Reynaldo Hahn. Na de pauze is het programma Engelstalig: kerstmuziek uit de Amerikaanse traditie, delen uit de Ceremony of Carols van Benjamin Britten (met harpbegeleiding) en Carols for voices van Ralph Vaughan Williams. Ook klinken twee recent geschreven motetten van de Nederlandse componist Wietse Stuurman. Er wordt afwis selend solistisch en in ensemble gemusiceerd. De aanvangstijd is 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 15,00 (jongeren 10,00), een abonnement voor vijf concer ten kost 60,00. Een consump tie is inbegrepen. Na afloop kunt u napraten onder het genot van een drankje. Reservering via www.concertenwittekerk.nl of 06 - 45184525. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij De Schrijverij, Heerenweg 199, Heiloo. U kunt de middag extra feestelijk afslui ten met een diner bij De Loocatie (tegenover de Witte Kerk) tegen het gereduceerde tarief van 25,00 op vertoon van uw toegangsbe wijs (reserveren: 072 - 5333352). http://www.bamestranova.nl Mijn naam is Lida Winder. Ik ben getrouwd met Ruud Bruin en we hebben twee leuke kinderen, Rox en Lola. Ik heb veertien jaar met veel liefde en plezier in de gezinsverzorging in Castricum gewerkt. En later bij sportcentrum Het Vennewater bij de kinderopvang. Door het werk van Ruud kon ik voor de kinderen thuis blijven en vrijwilligerswerk gaan doen. Ook heb ik 15 jaar gezongen met mijn enthousiaste vrien dinnen in Dat Koor. 1. Waar ben je geboren en getogen? In Limmen. Daar heb ik gewoond tot mijn 21e. Toen heeft Ruud me verleid om naar Heiloo te komen. We kochten een twee-onder-een-kap aan de Heerenweg en gingen samenwonen. We hebben veel verbouwd aan het huis en vijf jaar geleden kwam het op ons pad om de andere helft erbij te kopen. Nu is het een mooi huis geworden. Iemand zei eens een 'verrijking van de Heerenweg', en dat vond ik wel erg leuk. 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep zou je nu uitoefenen? Iets in de creatieve sfeer. Ik denk vaak: "Ik had mijn eigen kleuterklasje moe ten hebben". Maar toneelspelen, zingen en theater zijn ook passies van mij. Of decors maken. En dan heb ik het nog niet eens gehad over verzorgen. Dat is absoluut een rode draad in mijn leven. 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je zeggen en vragen? Majoor Bosshardt. Stel toch dat ze even bij me aan kon schuiven. Een een voudige vrouw en zo groots, lief en zorgzaam voor de minder bedeelden. En dat allemaal voor liefdewerk en oud papier. Daar kunnen veel mensen van leren. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? We hadden heerlijk veel speelruimte. Met de buurtkinderen mochten we overal spelen, in en om het bedrijf, maar ook bij mij thuis. Bij ons was het altijd open huis. Alles mocht. Tenten bouwen in de tuin, maar ook in de huis kamer. Of badmintonnen in de garage van Winder. Prachtig. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Ons eigen plekkie. Heerlijk aan de Heerenweg en het bos achter het huis. Maar ook rondom Heiloo. Ik vind het heerlijk om in het groene gebied te lopen en te fietsen. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Om te zeggen: "Het is nu vrede op de hele wereld". Maar ook om te zeggen "Trek je kloffie an, want Timmerdorp begint weer en de groep (kinderen met een beperking) wil weer aan de gang". 7. Wat was het beste advies dat je ooit kreeg? Om eens te gaan kijken bij de Vijfhoek om daar iets te kunnen betekenen. Ik heb er veel geleerd en doe daar nog steeds vrijwilligerswerk. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Ik heb veel plannen en ideeën in mijn hoofd. Jammer genoeg kan ik ze niet allemaal waarmaken. 9. Wat zou je in het dorp aanpakken, als je burgemeester was? Ik zou me op dit moment hard maken om voor de jeugd Buk Buk voort te laten bestaan. Voor muziekavonden, theater en andere doelen. Een juiste organisatie moet dit toch voor elkaar kunnen krijgen? 10. Antwoord op de persoonlijke vraag van je voorganger: "Heb je altijd al interesse gehad in toneelspelen?" We hadden vroeger thuis veel verkleedkleren, omdat mijn moeder bij toneelvereniging De Plakkers zat. Ik overhoorde vaak haar tekst. Ruim twintig jaar geleden vroeg mijn zwager, Peter Dekker, of ik met hem kin dervoorstellingen wilde gaan maken. De hele productie hadden we zelf in handen. Tekst bedenken, decors ontwerpen en de rollen spelen, met veel improvisatie. De kinderen werden actief betrokken. De opbrengst was voor verschillende goede doelen. Vijf jaar geleden vroeg mijn zus Petra of ik samen met haar theaterworkshops voor kinderen met een beperking wilde geven in Heiloo. Je ziet de kinderen groeien, ze wor den vrijer en blijer. Ik vind het heel jammer dat we hier niet meer mee door kunnen gaan, omdat de kinderen enorm gekort zijn op hun PGB. Momenteel help ik bij Theatergroep Eenhoorn, waar mijn zus acteurs begeleidt met een beperking en een bijzonder talent. Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Erwin Hoetjes. Hij speelt enthousiast basgitaar en heeft ons veel begeleid bij Dat Koor en hij verbaast me telkens weer met zijn verrassend positieve reacties. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Waar komt jouw artistieke talent voor schrijven vandaan en ga je er nog iets mee doen, bijvoorbeeld een boek schrijven, of columns? Bamestra Nova. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3