Sterk Fysieke Trainingen Unieke cabaretvoorstelling 'Heiloose kerst' op Nijenburg 'Witte Veluwe, winter vroeger en nu' in De Beun Archeologisch Museum Baduhenna op 12 december open BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 9 DECEMBER 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Linda Rijnders. Foto: Arjan Hoogvorst Kennemerstraatweg 390, Heiloo. Telefoon: 06 - 10 05 05 99, e-mail: sterkfysieketrainingen@gmail.com, facebook: www.facebook.com/sterkfysieketrainingen HEILOO - Het sindskort actieve Sterk Fysieke Trainingen verzorgt programma's die iemand passend voorbereiden op een persoonlijk fysiek plan of dito uitdaging. Eigenaresse Linda Rijnders bekijkt welke fysieke vaardigheden en aanpassingen nodig zijn om iemand naar hogere prestaties te leiden, zowel in sport als het dagelijks leven. Begeleiden welteverstaan, want optimale training en advies staan voorop bij Sterk Fysieke Trainingen. 'Hier hebben we alle ruimte en faciliteiten om met diverse trainingsvormen uit de voeten te kunnen', vertelt Linda Rijnders. De entree verduidelijkt direct de van folie voorziene glazen pui. Links vooraan een metersbrede spiegelwand, om alle trainingsbewegingen goed te aanschouwen. Daarbij wil je natuurlijk niet te koop staan in een soort etalage. Achterin allerlei attributen, waaronder bokszakken, elas tische touwen, springdrempels en tilzakken in diverse gewichten. Aan de basis van dit alles liggen rugklachten waarmee Linda ooit kampte. 'Dat was vijftien jaar terug, waarbij ik het advies kreeg om pilates te gaan doen. Dat beviel uitstekend en nu sta ik hier. Eigen visie In de tussentijd is vanzelfsprekend het nodige gebeurd qua opleiding en ont wikkeling. 'Naast de nodige scholing ben ik al snel gaan lesgeven. Daarin stopte ik mijn eigen visie en die sloeg enorm aan.' Linda's plan van aanpak is van een totaal andere, heel persoonlijk gerichte orde. De trainingen zijn alleen te volgen op afspraak en zijn ook niet de standaard trainingen die je terugvindt in een sportschool. 'Neem de jeugd. Zelf heb ik drie kinderen die fanatiek sporten. Jongeren kunnen tegen klachten aanlopen, die vaak zijn gerelateerd aan groeispurt. Mede uit eigen ervaring heb ik ondervonden dat je veel dingen anders dan met de gebruikelijke fysiotherapie kunt oplossen, onder meer door te trainen op biologische leeftijd.' Individuele benadering Linda weet als ervaringsdeskundige dat zowel sportende kinderen als vol wassenen meer baat hebben bij een individuelere benadering. Met een specifiek op hun eigen lijf en persoonlijke leefwijze toegespitste trainings methode. 'Mijn plan is om hier voor diverse verenigingen sportspecifieke krachttraining te verzorgen. Zónder veel geziene fitnessapparaten, maar juist met hier aanwezige attributen, bewegingstechnieken en door mij opge dane kennis en vaardigheden.' Houdingstraining Neem Linda's vrijdagse lessen bij Keepersworld.nl, waar zij zo'n zestig keepers van diverse leeftijden een andersoortige krachttraining geeft dan overige sporters doorgaans krijgen. Want keepers doen heel andere din gen dan veldspelers. Er wordt getraind op (reactie)snelheid, wendbaarheid en kracht. 'Kinderen hebben steeds vaker een slechte houding, mede door veelvuldig computeren. Dit is te verhelpen met speciale training. Fysieke training start bij de jeugd. Veelzijdigheid en een goede coördinatie in bewe ging zijn voor de opgroeiende jeugd belangrijk.' Preventief en verhelpend Voor volwassenen zijn er diverse trainingen bij Sterk Fysieke Trainingen. Denk aan meer medisch gerichte groepslessen als pilates en FUNdamentals. Terug naar de basis van het juist leren bewegen en aanspreken van 'verge ten' spieren. Met zowel preventieve als klachten verhelpende werking. 'Zie het als verlenging van fysiotherapie, waarbij je vooral goed nadenkt bij wat je doet. Ga je meer voor vetverbranding en conditie, dan kom je bij de HIIT of de Small Group-training. Best pittige workouts maar wel op jouw eigen niveau. We begeleiden ook in levensstijl, met serieus voedingsadvies zonder hypes. Velen denken gezond bezig te zijn, maar de dagelijkse praktijk geeft vaak een ander beeld. Doordacht en verantwoord fit worden én blijven; dat kan bij ons. HEILOO - In de karakteristieke beslotenheid van de 'rode zaal' van het huis Nijenburg vindt op 17 december aanstaande een bij zondere voorstelling plaats. De uit Heiloo afkomstige, nu lande lijk bekende cabaretière Kirsten van Teijn speelt op Nijenburg haar programma 'Heilloos', voor deze gelegenheid omgedoopt tot 'Heiloose kerst', waarmee ze in het land veel succes heeft. De pers: 'Dit natuurtalent knalt met goede grappen, fijne stem én flair. Ze heeft een monu mentale zangstem, ze is ontwa penend schaamteloos en eer lijk' (de Volkskrant). 'Ga kijken. Droomdebuut' (Theaterkrant). 'Heilloos' is een gedurfde, maar kwetsbare muzikale cabaretvoor stelling over waar je vandaan komt en waar je je heil vindt. Kirsten wordt op gitaar begeleid door Leon Sibum. De voorstelling vindt plaats op donderdag 17 december 2015 van 20.00 - 21.45 uur. Inloop vanaf 19.15 uur. U wordt voor de voor stelling ontvangen met een kopje koffie of thee. Na afloop is er gele genheid tot napraten onder genot van een hapje en een glas glüh wein. Gezien de zaalgrootte is er maar een beperkt aantal plaatsen. Daarom wordt tijdige aanmelding voor deze speciale voorstelling op Nijenburg aangeraden. De toegangs prijs inclusief consumpties is 25. De toegangsprijs dient contant te worden voldaan bij binnenkomst op Nijenburg. U kunt zich uitslui- tend telefonisch aanmelden via het telefoonnummer 072-5332571 of het nummer 06-51718363. Nijenburg is niet toegankelijk met een rollator of rolstoel. HEILOO - Op vrijdag 18 decem ber organiseert Mondiavisueel een live multimediapresentatie met de bekende topfotograaf Jan Vermeer onder de titel "Witte Veluwe, winter vroeger en nu". Mondiavisueel staat voor professionele multime- diashows met beeld en video. Pure beleving vanuit een luxe fauteuil. Mondiavisueel orga niseerde in Heiloo in het eer ste seizoen 5 live presentaties in theater De Beun. Ruim 700 bezoekers waren zeer enthousi ast over deze nieuwe vorm van een avondje uit. Met zijn schitterende foto's uit de poolgebieden verwierf Jan Vermeer veel roem en won hij talloze prijzen zoals BBC Wildlife Photographer of the Year. Maar ook dicht bij huis fascineert de witte wereld Jan. Hij is vaak te vinden in zijn 'grote ach tertuin', de Veluwe. De diversiteit aan landschappen zoals bos, heide en de grootste zandverstuiving van Europa, het Kootwijkerzand, lij ken betoverd zodra Koning Winter zijn intrede doet. Tijdens prachtige sneeuwrijke winters kruiste Jan het pad van grotere zoogdieren zoals edelherten, reeën, moeflons en wilde zwijnen. De mooiste foto's, aangevuld met videobeelden en ondersteu nende muziek worden maar liefst 7,5 meter breed geprojecteerd. Meer informatie kunt u vinden op http://mondiavisueel.com. U kunt daar eveneens uw toegangskaarten kopen. Een programmamagazine met uitgebreide informatie over het Mondiavisueel programma 2015 2016 kan gratis worden afgehaald bij Theater De Beun tijdens ope ningsuren. Lezersactie Ook nu kunnen de lezers van Uitkijkpost weer profiteren van een lezerskortingsactie van 3,00 per toegangskaart. Gebruik daarvoor de volgende voucher kortingscode: F15J16MV Kaarten zijn ook aan de zaal verkrijgbaar. Knip dan dit berichtje uit de krant om uw korting te verzilveren. De mooiste foto's, aangevuld met videobeelden. Aangeleverde foto HEILOO - Archeologisch Museum Baduhenna is op 12 december open van 14.00 tot 16.00 uur. Het museum vindt u in het souterrain van Kennemerstraatweg 464 in Heiloo (GGZ gebouw). U ziet een scala van bezienswaar digheden die zijn verkregen door archeologisch onderzoek in de gemeente en u krijgt tekst en uitleg over de herkomst van de objecten. Ook is er een videopresentatie over archeologie. U kunt zelfs een per soonlijke rondleiding krijgen. Speciaal geëxposeerd staat een pot roodbakken aardewerk met bruine glazuurlaag en twee oren. Hij is in gerestaureerde vorm te zien. Mooi ervan is dat het om een pot gaat die wij kennen van het schil derij 'Het melkmeisje', ook wel De keuken- of melkmeid genoemd, een schilderij van Johannes Vermeer, geschilderd ca. 1658. Ook is de recent uitgebreide collectie van oer oude vuurstenen sikkels te zien. Het museum is gewoonlijk elke eerste zaterdag van de maand open van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt ook terecht op woensdagochtend tus sen 10.00 en 12.00 uur. U kunt een afspraak maken wanneer u het museum met een groep wilt komen bezoeken. Meer informatie: www.baduhenna.nl. Kirsten van Teijn: Heiloos natuurtalent in Nijenburg. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5