Heiloo krijgt aansl IVN-wandeling: over leven in de winter Haltepalen buurtbus De Ronge Kerstconcert Alkmaar Vocaal Heiloo Egmonden nm Boekelermec Kerstboomactie Lions Heiloo, Limmen en de Egmonden I conne» mn y wans Als je goed oplet zie je dat de lente al wordt voorbereid. HEILOO - De aansluiting van Heiloo op de A9 gaat er komen nu Provinciale Staten van de provincie Noord-Holland van daag hebben ingestemd met de financiering van de aanslui ting. Met de al eerdere instem ming van de gemeenten Heiloo, Castricum en Alkmaar voor de gemeentelijke bijdragen kan nu binnen enkele jaren een nieuwe afrit Heiloo aangelegd zijn. "Een aansluiting op de A9 bij Heiloo is een goede investering om de bereikbaarheid in deze regio te verbeteren. Ik ben blij dat Provinciale Staten dit belangrijke besluit genomen hebben. We kun nen nu verder met de aanleg", aldus gedeputeerde Elisabeth Post. De kosten van de aansluiting (33 miljoen euro) worden ver deeld over de deelnemende par tijen. Hiervan nemen de gemeen ten Alkmaar, Heiloo en Castricum 21 miljoen voor hun rekening en wordt de resterende 12 miljoen door de provincie Noord-Holland bijgelegd. Uitvoering in 2017 De aansluiting op de A9 komt ter hoogte van de Lagelaan, met een aantakking op de Kennemerstraatweg en een ver binding naar de Kanaalweg via een oostelijke parallelweg. De provincie Noord-Holland is gevraagd om de uitvoering van het project op zich te nemen en het ontwerp in detail uit te werken. Nu alle partijen hebben ingestemd met de financiering kun nen in 2016 de ruimtelijke procedu res, de aanbesteding en de grond verwerving van start gaan. De eerste zichtbare werkzaamheden vinden medio 2016 plaats als de kabels en leidingen verlegd worden. De daad werkelijke aanleg van de nieuwe aansluiting is gepland vanaf 2017. In 2019 moet de nieuwe aansluiting gereed zijn. Nieuwe Strandwal De nieuwe aansluiting op de A9 bij Heiloo is onderdeel van de Nieuwe Strandwal. Nieuwe Strandwal is een gezamenlijk pro ject van de gemeenten Heiloo, Castricum en Alkmaar en de pro vincie Noord-Holland. Het is een gebiedsontwikkelingsproject met woningbouw, groenprojecten en de ontwikkeling van bedrijventerrein Boekelermeer. De aansluiting is nodig vanwege het extra verkeer dat wordt ver wacht van zowel de (nieuwbouw) woningen als van de bedrijven. Het zorgt ervoor dat huidige en toekom stige inwoners de Randstad goed kunnen bereiken en dat de regio goed bereikbaar is voor bedrijven uit de Randstad. De eerste zichtbare werkzaamheden zullen medio 2016 plaats gaan vinden. HEILOO - Het was heel lang zacht deze herfst, maar de win ter komt er aan. In de winter lijkt het bos uitgestorven; de loofbomen zijn kaal, er zijn wei nig vogels en er bloeit nauwe lijks iets. Toch is het niet alleen maar 'pauze' in de natuur. Als je goed oplet zie je dat de lente al wordt voorbereid. Tussen de dorre bladeren zie je het groen van het fluitenkruid opkomen, of kleine ronde blaadjes van speen kruid. En aan de bomen zijn de knoppen te zien waaruit later de bladeren te voorschijn komen. Veel dieren hebben zich verstopt: de vleermuizen in holle bomen, egels onder takkenhopen en de padden hebben zich ingegraven. Hoewel minder opvallend gaat het leven in het bos dus gewoon door. Dit alles komt ter sprake tij dens de maandelijkse IVN- wandeling in het Heilooër Bos op zondag 20 december. Verzamelen zoals gewoonlijk om 10 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Warme kle ding en waterdicht schoeisel aanbe volen. Een donatie (richtlijn 2,50) wordt op prijs gesteld. Voor nade re inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072 532 5110; Opgave vooraf is niet nodig. Zie ook: http://ivnnkl.nl. Foto: Uitkijkpost HEILOO - Ook dit jaar staat de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden op zaterdag 19 decem ber bij het 't Loo met haar jaarlijk se kerstboomactie. De afgelopen jaren werden kerstcadeaus inge zameld voor kinderen die werden opgevangen door Stichting Ock Het Spalier. Dit jaar is gekozen voor een ander doel dicht in onze lokale samenleving: orthopeda gogisch dagcentrum De Vijfhoek. Dagelijks wordt er gewerkt met gehandicapte kinderen. Bij ODC De Vijfhoek is een kind met een handicap in de eerste plaats een kind; een kind met mogelijkheden én beperkingen. De Vijfhoek is een plek die zo is aangepast dat kinderen zich er prettig voelen. Ze worden er begrepen en gestimuleerd om zich verder te ontwikkelen. Er wordt met hen gewerkt aan zoveel mogelijk zelfstandigheid. Lionsclub Heiloo, Limmen en de Egmonden staat zaterdag met haar stand weer bij de ingang van de Hema. Loop even langs wan neer u 't Loo bezoekt. Bij de stand kunt u informatie krijgen over cadeautips of andere bijdragen. HEILOO - Langs buurtbus- lijn 408, de route die loopt van Winkelcentrum 't Loo via Egmond- Binnen naar het busstation in Egmond aan Zee vice versa, heeft Connexxion op het kruispunt De Ronge- Het Malevoort - Boekenstein aan weerskanten van de weg een bushaltepaal geplaatst. De buslijn, die mede in stand wordt gehouden door vrijwillige chauffeurs, voor ziet in een duidelijke behoefte aan openbaar vervoer, getuige de aan tallen passagiers. In 2015 hebben t/m november al 12.470 reizigers gebruik gemaakt van de bus. In 2015 hebben al meer dan 12.000 reizigers gebruik gemaakt van de bus. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdagmiddag 19 december om 16.00 uur biedt het kamerkoor Alkmaar Vocaal een prachtig kerstprogramma aan in de versierde Witte Kerk. Op het menu staan diverse hoog tepunten uit het klassieke kerstre pertoire. A capella koorwerken van Britten, Poulenc, Howells, Bach en anderen zorgen voor de warme sfeer die de kersttijd zo bijzon der maakt. Alkmaar Vocaal is een gemengd kamerkoor met evenwich tige bezetting (24 mannen en vrou wen). Dirigent is Bas Halsema. Het concert duurt ongeveer een uur, er is geen pauze. Toegang 5,00 (kinderen gratis). Alkmaar Vocaal is een gemengd kamerkoor met evenwichtige bezetting; 24 mannen en vrouwen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11