Tien vragen aan Zware Hufters rijden voor Dolfinn Vrijwilligster Fran: 'Creatieve prestaties verdienen een plaats' Elke week verschijnt de rubriek 'De tienvragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! De Zware Hufters met hun 'Lumberjack'. Aangeleverde foto Fran is de creatieve spil binnen de Theaterbende. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :ülj f Prilling. YthiRiHi HEILOO - Rallyteam De Zware Hufters doet in februari voor de vijfde keer mee aan de Carbage Run Wintereditie: met een auto van maximaal 500 euro door zes Europese landen, dit keer naar eindbestemming Andorra. De Zware Hufters gaan de tocht verrijden in een 19 jaar oude Opel Omega Station, die Lumberjack is gedoopt. Met 10,00 kun je de man nen steunen. Theo Bakker van het rallyteam: "Dit doen we uiteraard omdat we dat erg leuk vinden, maar ook om geld in te zamelen voor Stichting Dolfinn. Via onze spon soractie Vriendjes voor 1 tientje' en bedrijven hebben we al een aardig bedrag bij elkaar gereden." Wie Vriendje voor een tien tje wordt en daarmee Stichting Dolfinn steunt, kan op zaterdag 19 en zondag 20 december in winkel centrum 't Loo kennismaken met de rallyrijders en z'n naam op de Lumberjack schrijven. De Zware Hufters zijn dan te vinden tegenover Keurslagerij Kees Burger. Mijn naam is Erwin Hoetjes. Ik ben 52 jaar, trotse man van Lia en vader van drie hartverwarmende kinderen Cato, Faas en Jens. Volgend jaar 25 jaar mooi getrouwd en 25 jaar werkzaam bij een prachtig bedrijf: Koninklijke Eduard van Leer, waar ik verant woord hout uit productiebossen verkoop aan klanten in Nederland, België en China. 1. Waar ben je geboren en getogen? Geboren op de Kennemerstraatweg tegenover Hollands Roem in de strenge winter van 1963. Getogen in de Jambuurt. 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep zou je nu uitoefenen? Dan zou ik als bassist op wereldtournee zijn met de Buk Danny Boogie Band en onze gezinnen. 's Avonds optreden en overdag schrijven aan mijn Stones-boek onder pseudoniem 'Schuine Hondsbossche'. En natuurlijk lekker bezig zijn met m'n gezin. Maar ik bleek zaagsel in m'n kop te hebben en ben daarom (met veel plezier!) werkzaam in de internationale houthandel. 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je zeggen en vragen? M'n jeugdvriend Jos Dekker die op 15-jarige leeftijd is overleden; hij probeerde een trein tegen te houden. Ik zou willen zeggen: "Ik hou van je" en ik zou willen vragen: "Jos, vertel..." 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? UFO's in de Jambuurt. Op de vooravond draaide de fantasie op volle toeren en probeerden we het heelal te doorgronden. Komt er de vol gende ochtend een UFO-loog het speeltuintje binnengewandeld en vraagt ons: wie wat waar en hoe? Gevolg: s'avonds liepen er 500 jongeren te gillen en te spoken in het houten speeltuintje en Pastoorsebossie. Magisch! 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? De Schuine Hondsbosschelaan natuurlijk! Welke schrijver kan nou zeggen dat er een straat naar hem vernoemd is terwijl er nog geen letter gepubliceerd is! 6. Waarvoor kunnen ze je s' nachts wakker maken? Er is er maar één die me wakker mag maken en dat is Lia, mijn vrouw en beste vriend. We kunnen alles bespreken en heel vaak, heel vet lachen. Heerlijk! 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Blijf geen kikker op de bodem van de put. Want dan zie je alleen maar een klein stukje van de hemel! 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat ik pure hagelslag op mijn pindakaas doe. 9. Wat zou je in het dorp aanpakken, als je burgemeester was? De straatnaamgeefcommissie van de gemeente is dramatisch fantasieloos. Bijvoorbeeld de wijk waar voorheen de Foresters hun velden hadden: het Jan Boltenhof had natuurlijk het Kees Voslaantje moeten heten; Alle Hospervijver het Koos Neyensplein, en Wethouder Tomsonbos het Dick Ooms Arsenaal. Allemaal legen darische voetballers van de Foresters. En wie komen er op het bordje? Wethouders en een architect! Kom op zeg. Ik zou graag tot de commissie toetreden om daar wat aan te veranderen. Tevens heb ik nieuwe overburen op de rotonde: een bedrijf heeft de rotonde geadopteerd. Vraag: kunnen ze hun geadopteerde boom rechtzetten? 10. Antwoord op de persoonlijke vraag van je voorganger. De vraag aan jou is: Waar komt jouw artistieke talent voor schrij ven vandaan en ga je er nog wat mee doen, bijvoorbeeld een boek schrijven, of columns? Ik was een man van weinig woorden, terwijl ik zoveel gedachten had. Schrijven is een podium waarop ik goed vertoef. Ik vind het fijn om mensen te vermaken met taal. Ik ben altijd bezig met 'de grote onvoltooide', maar laat me (te :-) graag verleiden tot andere dinge tjes. Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Wout Folmer. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Ik geniet zo van jouw foto's van mensen; hoe vang je de blik zo treffend? HEILOO - Het Vrijwilligers Informatie Punt laat elke maand een vrijwilliger aan het woord. Deze maand is dat Franjoise Walter (56 jaar), getrouwd, moeder van twee zonen van 21 en 20 jaar en woonachtig in Heiloo. Sinds 4 jaar is Fran (zoals velen haar noemen) als vrijwilligster betrokken bij de Theaterbende Heiloo (www.theaterbende-heiloo. nl). Hier kunnen kinderen in de leeftijd 7 t/m 18 jaar zich helemaal uitleven op het gebied van theater. Onder leiding van een regisseuse en een zang- en dansdocente leren de kinderen per seizoen de fijne kneep jes van het vak en ieder jaar wordt er een voorstelling gegeven. De kin deren zijn daarbij onderverdeeld in twee groepen: de Basisbende (7 t/m 12 jaar) en de Jongerenbende (13 t/m 18 jaar). Iedere groep speelt een eigen stuk. Fran is de creatieve spil binnen de Theaterbende. Momenteel stuurt zij een groep vrijwilligers aan, die zich bezighoudt met het maken van de kleding en accessoires voor de spelers. Door haar creatieve oplei ding in de jaren '80 en door verschil lende stages na haar opleiding bij makers en ontwerpers van theater kostuums, is het voor haar niet al te moeilijk om voor iedere voorstelling weer de juiste kleding en accessoi res te maken. Het mooiste van haar werk vindt Fran dat zoveel vrijwilligers bezig zijn om alles mogelijk en mooi te maken voor de voorstelling. Op het moment van uitvoering komt het dan allemaal bij elkaar! Buiten de Theaterbende heeft Fran zich ook ingezet als vrijwilliger bij een project alfabetisering. Ze hield zich daar bezig met het opzetten van het project en schreef onder andere handleidingen (bijvoorbeeld: 'Hoe ga je om met sociale media'). Of Fran nog iets kwijt wil? "Sportieve prestaties krijgen vaak veel media- aandacht. Toch verdienen ook cre atieve prestaties, zoals die van de Theaterbende, een duidelijke plaats in Heiloo." Voor meer informatie over vrijwilligerswerk in Heiloo: www.vrijwilligersheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3