Voetverzorgingspraktijk De Bijvoet Exposities Theo Leering en Nancy Stikkelmans i Watersalamanders nog niet in winterslaap BEDRIJF BELICHT f3 - M v J&L 1 INGEZONDEN BRIEF Waarom is de afslag A9 een noodzaak? KORTOM Openingstijden bibliotheek rond de feestdagen Kerstnachtdienst in de Witte Kerk Reunion (oud-MoGoJo- Ko) zingt in Kerstnacht UITKIJKPOST In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Stip Fotografie Rosendaal 52, 1851 RM Heiloo, telefoon: 06 - 48 12 38 28, e-mail: zonnehoed12@hotmail.com HEILOO - Ingrid Olij (52) legt haar hart aan uw voeten. Dat is de conclusie van een bezoek aan Voetverzorgingspraktijk De Bijvoet. De Bijvoet is overigens een naam met een geschiedenis. De Romeinen staken takjes van deze struik in hun sandalen, om voet problemen te voorkomen. En in de Middeleeuwen hing men tak jes boven de deur, om het huis te vrijwaren van kwade geesten. Gezonde voeten en een goede sfeer - dat is precies het streven van De Bijvoet. In een kleine, intieme praktijkruimte in haar eigen woning aan het Rosendaal, ontvangt Ingrid elke klant met een kopje koffie of thee en iets lekkers. Met aandacht voor de klant en liefde voor het vak gaat Ingrid aan het werk. Desgewenst ook bij de men sen thuis. Gunstige tarieven In haar eigen praktijk of bij de mensen thuis - Ingrid neemt de tijd voor haar klanten. Een behandeling duurt al gauw een uur. Toch kost de standaardbehandeling slechts 25,00. Voor 35,00 krijgt de klant een behandeling de luxe, waarbij na de gebruikelijke ver zorging de voeten worden behandeld met een extra naar keuze: een eeltscrub, een groenekleipakking, een voetbad of een massage met etherische oliën. De etherische oliën worden afgestemd op de behoefte van het moment: heeft de klant droge of koude of vermoei de voeten? "De groenekleipakking werkt reinigend en voedend, en is bijzonder geschikt voor deze tijd van het jaar," licht Ingrid toe. "In deze tijd brengen onze voeten immers veel tijd door in dichte schoenen." Verzorgingsproducten voor thuis Aan het eind van de behandeling gaat de verzorging van de voe ten verder, met de verzorgingsproducten voor thuis. Ingrid ont werpt haar eigen lijn, en gebruikt voor ieder product zoveel moge lijk natuurlijke ingrediënten en zo weinig mogelijk chemische toevoegingen. Er is al een heerlijk ontspannende voetenbadzout, met Dode-Zeezout, zuiveringszout (tegen kalknagels) en etherische oliën thijm en lavendel. Dan is er een effectieve scrub, op basis van zachte zeep, met pepermuntolie en abrikozenpitten. En ten slotte "Fluweeltje", een rijke, verzorgende anti-klovenzalf, met olijfolie, Heilooër bijenwas, etherische sinaasappelolie en vitamine E-olie. Decemberactie De Bijvoet werkt uitsluitend op afspraak. Om een afspraak te maken, belt u naar de praktijk. Dit kan op maandag en vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Kunt of wilt u niet naar de praktijk komen? Ingrid Olij komt graag bij u thuis! Wie vóór 10 januari 2016 een afspraak maakt, ontvangt na de behandeling een gratis verzorgingsproduct voor thuis naar keuze. 16 DECEMBER 2015 HEILOO - Theo Leering expo seert tot en met 29 janu ari met zijn schilderijen in Het Trefpunt. Theo woont in Alkmaar en heeft zijn atelier in Heiloo. Hij volgde een grafische opleiding, maar kwam erachter dat zijn hart toch meer bij het lossere schilderwerk lag. Naast zijn werk als beeldend kunste naar geeft hij in Heiloo een aan tal dagdelen in de week les in tekenen en schilderen. De schilderijen die in Het Trefpunt worden getoond, zijn gemaakt met olieverf op linnen doek en variëren in thematiek. We zien een onderwatervoorstelling van een duiker die op het terras van viskraam Atlantis een natte krant leest. Een ander schilderij toont een man op klompen die zojuist op de kermis van Knokke op een boksbal zijn knokkels heeft stukgeslagen. Je ziet dat hij zijn best doet om zijn pijn niet te tonen, maar daarin slaagt hij maar nauwelijks. In de werken van Theo liggen melancho lie, troost en hopelijk een glimlach dicht bij elkaar. Tegelijk met de expositie van Theo exposeert Nancy Stikkelmans in de vitrinekast van Het Trefpunt haar kunstwerken. Nancy is een kleurrijke persoonlijkheid en dit vind je terug in haar verschillende creaties. Zeker in deze maand van cadeautjes de moeite waard om je te laten inspireren of om iemand mee te verwennen. De exposities zijn te bezoeken op maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 12.30 uur en 13.15 tot 16.30 uur, vrijdag 8.30 tot 12.30 uur. Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Detail van een schilderij van Theo Leering. Aangeleverde foto HEILOO - Boswachter Hans kwam tijdens zijn werkzaamhe den op Nijenburg deze kleine watersalamanders tegen. Door de zachte temperatuur tot op heden hebben ze zich nog niet goed verschanst. Watersalamanders leven in sloten en poelen en overwinteren meestal op het land. Dan zoeken ze een beschutte plek, onder stenen of houtblokken. In het vroege voorjaar komen ze massaal uit winterslaap. Maar deze salamanders zijn daar nog niet mee bezig. Deze week vlo gen er ook nog steeds vleermuizen rond. "Dat is de natuur, een deel van de dieren kan dan de kans lopen dood te gaan. Maar de slimme die ren hebben op tijd een schuilplaats gevonden", aldus Klaas van den Berg van Natuurmonumenten. Watersalamanders. Toen ik in januari 1970 in Plan Oost te Heiloo kwam wonen, was Heiloo nog een echt dorp met win keltjes om de kerk en veel groen in het centrum. Plan Oost was een van de eerste grote uitbreidingen van Heiloo. Wat opviel, was dat bebouwing en wegenstelsel vol ledig op elkaar waren afgestemd. Er waren geen files en er was geen parkeeroverlast. Maar toen kreeg Heiloo, zoals zoveel gemeenten in die jaren, een ongekende drang tot bouwen en uitbreiden. Het ene na het andere bouwplan werd uitgevoerd. Later verdween ook groen door zogenaamde inbreilo- caties en het laten verdwijnen van campings ten gunste van woning bouw. Als in de nabije toekomst de Zandzomen worden gerealiseerd, verschijnen daar nog eens honder den huizen en evenzovele auto's. Door de bouw van al deze huizen, en door het toenemen van de welvaart, steeg het aantal auto's in onze gemeente enorm. Aangezien Heiloo een forensengemeente is, wordt er met het aanwezige wagenpark veel gereden. En nu de grote fout die men maakte: het wegenplan werd in al die 45 jaar dat ik hier woon, nimmer, of slechts zeer miniem aangepast aan de grotere behoefte die het autoverkeer hieraan stelde. Het is daarom dan ook logisch dat zich op de bestaande wegen vaak grote problemen voordoen, en dat ter ontlasting van het huidige wegen stelsel, een aansluiting op de A9 nu onvermijdelijk is. Degenen die zich nu tegen aanleg van deze weg keren, hadden zich eerder moeten laten horen, en tegen moeten stem men als er weer een uitbreidings plan van de tekentafels rolde. Nu kunnen we niet anders meer dan de geplande aansluiting op de A9 zo snel mogelijk realiseren. Ad van Kamp HEILOO - Bibliotheek Heiloo is gesloten tijdens de feestdagen op 25 en 26 december en 1 januari. Op 24 december en 31 december, sluit de bibliotheek om 16.00 uur. De overige dagen is de biblio theek normaal geopend. Iedereen is van harte welkom op de nieuw jaarsreceptie dinsdag 5 januari, van 18.30 tot 20.00 uur. HEILOO - Op donderdagavond 24 december om 22.00 uur is er In de Witte Kerk te Heiloo een kerstnachtdienst. Voorganger is ds. Van der Wind. Medewerking wordt verleend door het koor One More Voice onder leiding van Paul van Venrooy met aan de piano Saskia Terpstra. U bent van harte welkom. HEILOO - Zin in een betove rend kerstconcert om twaalf uur 's nachts? Kom naar de ter Coulsterkerk! Reunion (oud- MoGoJoKo) zingt in Kerstnacht. Entreekaarten kosten 5,00 per stuk en kunnen gereserveerd worden op reunionsecretariaat@ yahoo.com. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5