Kerstexpositie Tintoretto Aart Slegh (86) traint nog iedere week Kunstparade Heiloo slaat een jaartje over INGEZONDEN MEDEDELING Kerstverhaal Maak kennis met Chiel van D&M PC Service Al 33 jaar doet Aart Slegh mee aan de conditietraining in de gym zaal van het PCC aan de Dors. Foto: Iris Vermeulen In 2017 pas weer een nieuwe editie van de Kunstparade Het vroor dat het kraakte. IJsbloemen versierden de ramen en in gedachten verzonken dwaal de ik af naar mijn jeugd. Hoe ik als kind met mijn vingertoppen de bevroren bloembladeren op mijn slaapkamervenster aanraakte. Er ontstonden tranen aan de binnen zijde van de ruit en de bloemen smolten in stilte weg, wenend in vrede. Aan de buitenkant bevond zich de witte wereld, lonkend. Onder het schijnsel van de lan taarnpaal voor het huis had de wirwar van dwarrelende sneeuw vlokken iets spookachtigs. Knersende voetstappen van een man die een hond uitliet maakten een einde aan het maagdelijke tapijt. En het geblaf van zijn hond verstoorde de orkaan van stilte, die zo sierlijk over de avond hing, in het schemerlicht van de was sende maan. Acht jaar moet ik zijn geweest. De winter was streng en mijn vader was ziedend. Ik had het over mijzelf afgeroepen op een regen achtige zomerdag. Verveeld stond ik op de muf ruikende zolder naar de regen te staren die bovenop het dakraam kletterde. Achter het oude bureau ontwaarde ik de kerststal. Ik trok de deken eraf en ik schrok van de bliksem die ergens vlakbij insloeg en die het beeld van de aartsengel deed oplichten. Roerloos keek hij mij aan. Bovenop het nepgras lagen de andere keramische beeld jes verpakt in wikkels papier. Nieuwsgierig ging ik op zoek naar de kribbe. Dat bleek ingewikkeld, want ik had al gauw drie liggende schapen braaf op een rij staan. Eén schaap stootte ik per ongeluk om. Hij maakte een harde landing pal op zijn neus en die was met een geblutst. En toen ontdekte ik het: je kon met de schapenneuzen krijten. Stiekem probeerde ik er een stuk of twee uit en bij de derde moest zijn wollige staart eraan geloven. Toen ik zag dat het inmiddels droog was, heb ik de gewonde lammeren van God opnieuw ingepakt, de kerststal netjes teruggeschoven en ik trok mijn stoute schoenen aan. Maar na de zomer en de herfst, komt de winter. En toen mijn vader met pijn en moeite de horde had genomen van de gam mele zoldertrap, verscheen hij zo trots als een aap in de woonka mer. Ik stond niet alleen oog in oog met vader, maar ook met de kerststal. 'Uitpakken maar!' riep mijn vader goedgemutst. Iedereen wilde altijd het kindeke Jezus vin den, maar na vier schapen en de herder met de fluit, en een koning met mirre, sloeg mijn vader met de vlakke hand hard op tafel. 'Dat loeder!' Zijn hoofd kleurde rood en er kwam nog net geen stoom uit zijn oren. Er lag een schaap op het dressoir met een geschaafde kont en een ernaast met een gehavende neus. Ik dook onder tafel. 'Snotverdorie, ik wist dat hij erachter zat!' 'Niks snotverdorie,'riep mijn zus triom fantelijk, 'ik heb Jezus gevonden!' Begin december denk ik steevast terug aan de heiligschennis die ik heb gepleegd, tijdens een verdwaalde regenbui op een zo onschuldig begonnen zomerdag. De geblutste schapen lagen sinds dien altijd ergens verdekt opge steld in een uithoek van de stal. Herman Burger HEILOO - De jaarlijkse kerst expositie van teken- en schil dervereniging Tintoretto wordt gehouden op eerste en tweede kerstdag, zondag 27 december en nieuwjaarsdag. De openingstijden zijn van 13.00 uur tot 17.00 uur. De leden expose ren werk dat in het afgelopen jaar gemaakt is in diverse teken- en schildertechnieken en ook gra fische technieken. De toegang is gratis en een kopje koffie of thee staat klaar. Tintoretto is te vinden in 'De Hofdijk', Mariënstein 178-A in Heiloo. Tintoretto bestaat in december 70 jaar (1945 - 2015) en wil daar nog vele creatieve jaren aan toevoegen. Tintoretto biedt een gevarieerd cur susaanbod en sluit aan bij heden daagse ontwikkelingen zoals urban sketching. Wie besluit om in janu ari lid te worden, krijgt 50% korting op de contributie voor het seizoen 2015-2016! Voor meer informatie: www.tintoretto-heiloo.nl. HEILOO - Niet veel mensen kunnen zeggen dat ze op 86-jari- ge leeftijd nog elke week spor ten en aan hun conditie werken. Aart Slegh uit Heiloo is een van de uitzonderingen. Al 33 jaar doet hij elke donderdagavond mee aan de conditietraining in de gymzaal van het PCC aan de Dors. Samen met een groep mannen tussen de 60 en 70 jaar oud werkt hij nog iedere week aan zijn condi tie. Daarnaast is hij ook een actieve fietser. Hij probeert zo'n drie keer per week te fietsen. Ieder jaar fietst hij tussen de 8.000 en 10.000 kilome ter, vaak met een groepje. Met enige regelmaat maakt hij een fietstocht naar Texel, waar hij oorspronke lijk vandaan komt. Toen hij in 1977 in Heiloo kwam wonen, was hij op zoek naar een sportclub en zo kwam hij terecht bij de conditietrai ning. Aart Slegh hield altijd al van sport. Vroeger deed hij aan voetbal, volleybal en judo. En nog steeds vindt hij het leuk om aan sport te doen. "Ik vind het belangrijk om te bewegen en fit te blijven," vertelt Aart. "En hij doet nog steeds voor de volle honderd procent mee," voegt trainer Bernard Mosch eraan toe. Samen met de rest van de leden van de conditietraining werd Aart Slegh halverwege december in het zonnetje gezet. Namens de hele groep kreeg hij een cadeau en werd hij door Bernard Mosch toegespro ken. De groep bestaat alleen uit man nen. "In het verleden heeft een enkele keer wel eens een vrouw meegedaan maar het is eigenlijk echt een mannenclubje," vertelt Aart. Of hij trots is op zijn prestatie? "Soms denk ik, verdorie ik ben oud en doe het nog steeds," zegt Aart. "Maar meestal denk ik er nooit zo over na." HEILOO - Djezz Slinkert is geboren. De reuzenbaby op de Westerweg draagt deze blijde boodschap uit. Zijn vader vertelt dat alles goed is gegaan. Djezz is vorige week woensdag geboren en is het vierde kind. Binnen een jaar tijd kregen de ouders drie kinderen. De oudste, Jayden, is vijf jaar. Daarna kregen ze een tweeling (Adam en Mason), die elf maanden is. En nu dus bin nen het jaar een gezonde zoon erbij. En dan op naar het volgende feest, want de tweeling wordt half december 1 jaar! Aangeleverde foto HEILOO - Door het grote enthousiasme van de kun stenaars en vrijwilligers en de overweldigende publieke belangstelling is de Kunstparade (voorheen de Kunst6daagse) enigszins uit haar jasje gegroeid. Omdat er ook nog geen project coördinator is gevonden voor de Kunstparade 2016, kiest de stichting Kunst-Zin Heiloo voor een adempauze. In 2016 zal er eenmalig geen Kunstparade zijn. Daardoor komt er tijd en rust voor studie en discussie met alle betrokkenen over de toe- komst van de Kunstparade. In 2016 wil de organisatie zich heroriënte ren en verbeterpunten vanuit de enquêtes vorm geven. In de komende periode moet de uitwisseling van ideeën het pro fiel opleveren van de Kunstparade zoals die er in 2017 uit gaat zien. De voor- en nadelen van schrappen of samenvoegen van onderdelen van de Kunstparade zullen worden geïn ventariseerd. Het bestuur van de stichting Kunst-Zin Heiloo verwacht dat in april of mei duidelijk zal zijn hoe de Kunstparade er vanaf 2017 uit zal zien. HEILOO - Chiel van den Boogaard, 20 jaar oud, is een enthousiaste ICT-student uit Heiloo. Hij studeert HBO-ICT aan de Hogeschool van Amsterdam. Naast zijn opleiding werkt Chiel bij D&M PC Service. Hij ziet zichzelf in de toekomst in de ICT werken op zakelijk gebied. Chiel is erg creatief en dit komt de oplossing van een technologisch probleem vaak ten goede. Inmiddels werkt Chiel al ruim twee jaar bij D&M PC Service en door zijn ruime ervaring gaat hij elke Apple-, Windows- en andere ICT- uitdaging aan. Naast de huis-, tuin- en keukenproblemen passen de com plexere of zakelijke oplossingen ook in zijn straatje. Het overbrengen van kennis is ook een passie van Chiel. Dit uit zich in het lesgeven bij klanten thuis of het helpen van zijn collega's. Wilt u meer weten over D&M PC Service of een afspraak maken? Neem gerust contact op! Telefoon: 0620997552 - E-mail: hulp@dmpcservice.nl - Website: www.dmpcservice.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9