Opvang vluchtelingen in Limmen verloopt voorspoedig Wintertentoonstelling bij Perspectief Radio 80 tussen kerst en oliebollen Comeliusparochie roept op tot Zonnepanelen: gastvrijheid voor vluchtelingen vergelijk in de showroom Showhero haalt ruim 8000 euro op voor Serious Request regio 21 BAKKUM - Bij Perspectief is het een goede gewoonte om de kunstwerken van haar leden tijdens de decemberfeestdagen tentoon te stellen. Deze wintertentoonstelling is op beide kerstdagen, alsmede zondag 27 december en zaterdag 2 januari, telkens van 13.00 tot 17.00 uur te bezoeken in de ate liers van Perspectief aan de van Oldenbarneveldtweg 37 in Bakkum. Perspectief is een vereniging met vele groepen waaraan de leden onbeperkt kunnen deelnemen. De tentoonstelling biedt derhalve een grote diversiteit aan technieken zoals schilderijen, beelden, kera miek en grafisch werk. Extra aan dacht is er dit jaar voor de veiling van een aquarel gemaakt door oud docent en begenadigd kunstenaar Jaap Dekker. Tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst op 2 januari wordt bekend gemaakt wie het hoogste bod heeft uitgebracht en de geluk kige eigenaar wordt van dit fraaie kunstwerk. Deze sfeervol ingerichte tentoonstelling is ook dit jaar tij dens de feestdagen zeker het bezoe ken waard. REGIO - Radio 80 laat zich horen tussen kerst en oud en nieuw. De omroep presenteert een spe ciaal kerstprogramma en daarnaast gezellige en stemmige muziekpro gramma's (met informatie). Ook verslaat Radio 80 live de nieuw jaarsduik op het strand van Egmond aan Zee. Deze nieuwjaarsduik-uit zending is ook op TV80 te zien. Kijk voor de volledige radiopro grammering op www.rtv80.nl/pro- grammering-radio LIMMEN - "De eerste opvang- week van vluchtelingen in sport hal De Enterij in Limmen verliep goed. Dat meldt een woordvoer der van de gemeente Castricum. "Vluchtelingen doen mee aan activiteiten. Mensen volgen taal lessen of zijn bijvoorbeeld bezig met tafeltennis. Kinderen verma ken zich met tekenen en knutselen in een kinderhoek. Ook leuk: een recreatieteam van voetbal- en honk balvereniging Vitesse '22 voetbalde het afgelopen weekend met veer tien vluchtelingen. Verder zijn veel mensen uit Limmen bereid mee te helpen. Zo doneerden bewoners schoenen en kleding na een oproep hiervoor op social media. We kre gen een overvloed binnen en lieten mensen weten geen schoenen en kleding meer nodig te hebben. Ik zie tot nu toe weinig problemen. Natuurlijk stellen de AZC-bewoners wel veel vragen. Dat is logisch in deze situatie: veel mensen leven tenslotte dichtbij elkaar." Dat meldt een woordvoerder van de gemeente Castricum. Snel schakelen Meerdere bussen met in totaal 157 vluchtelingen arriveerden vorige week woensdagmiddag in Limmen. Ze verblijven tot en met 28 december in sporthal De Enterij. Zestig kinderen en ruim negentig volwassenen, afkomstig uit Syrië, Eritrea, Iran, Irak en Afghanistan, gebruiken twaalf dagen lang de sporthal als slaapplaats. De vluchte lingen kunnen in een witte tent eten en nemen daar deel aan activiteiten. Burgemeester Toon Mans uitte zich vorige week tijdens een persrond leiding in het AZC positief over de opvang. "We bieden onze gasten in twaalf dagen tijd tachtig activiteiten aan. Denk aan kinderopvang en taal cursussen. De communicatie ver loopt via tolken. Ook ben ik blij met de steun van maar liefst ruim 230 direct en indirect betrokken vrijwil ligers. Ongeveer 130 mensen zijn op de locatie actief, anderen zetten zich in vanuit hun vereniging of bedrijf. De steun is hartverwarmend." Het Centraal Opvang Asielzoekers De tentoonstelling biedt grote diversiteit aan technieken zoals schilderijen, beelden, keramiek en grafisch werk. Aangeleverde foto Zestig kinderen en ruim negentig volwassenen uit Syrië, Eritrea, Iran, Irak en Afghanistan gebruiken de sporthal als slaapplaats. Foto: Stip Fotografie (COA) vroeg de gemeente Castricum begin december met een tijdelijke opvangplek te komen. "Dat was kort dag, maar gelukkig waren we al bezig met de voor bereidingen. We konden dus snel schakelen." Mans benadrukt dat de gemeente intensief contact onder houdt met de opvangorganisatie in Koggenland, de plek waar de vluch telingen tot woensdag verbleven. "We hanteren nu dezelfde gedrags regels en hebben een redelijk strak regime. Verder weten we bijvoor beeld welke interesses er zijn voor activiteiten en welk voedsel in de smaak valt. Dit om alles soepel te laten verlopen." 'Privacy en rust' De gemeente Castricum infor meerde op 5 december direct omwonenden per brief over de opvang. Hierop volgden een inloop bijeenkomst, een rondleiding door de opvangaccommodatie en een persbijeenkomst. "Sommige omwo nenden waren kritisch, maar we zijn niet geconfronteerd met echte tegenstanders", aldus Mans. "We overlegden goed over hoe wij het gaan doen en waar kleine verbete ringen lagen." Hoewel Castricum niet precies weet welke politieke stromingen en geloven Limmen 'in huis haalt' en niet kan uitsluiten dat dit gaat botsen, zijn tot nu toe problemen uitgebleven. Mans is niet bang voor chaos. "We kregen geen alarmerende berichten vanuit Koggenland, de bewaking is 24/7 gegarandeerd en we staan garant voor de privacy en de rust van onze gasten". Ook problemen met omwonenden acht hij zeer onwaar schijnlijk, vanwege de goede infor matievoorziening. "Komen er wel klachten, dan kunnen direct aan- wonenden ons bellen via een apart telefoonnummer." De opvanglocatie waarnaar de vluchtelingen op 28 december ver huizen is nog niet bekend. Meer weten over het verloop van de opvang in Limmen? Bekijk dan het blog van de gemeente Castricum op Facebook. LIMMEN/CASTRICUM - De gemeente Castricum vangt sinds woensdag 16 december voor de duur van twaalf dagen ongeveer 160 vluchtelingen op in sporthal De Enterij. De vluchtelingen vertrekken op 28 december naar een ande re opvanglocatie. Met de kerst gedachte in het achterhoofd roept pastor Johan Olling van de Corneliusparochie in Limmen men sen op om gastvrij te zijn voor deze vluchtelingen. Bijvoorbeeld door te helpen hen naar de Cornelius kerk te vervoeren tijdens een van de vieringen. Pastor Olling: "Vooral onder de Syrische vluchtelingen zijn vele christenen, maar ook voor andere geloven zijn de kindervie ringen - ik hoor dat er 70 kinderen onder de 160 vluchtelingen zijn - de viering met Neva Ensemble en met Harmonie Excelsior heel mooi om te bezoeken. Ook het koffiedrinken na de verschillende vieringen is een mooie gelegenheid om contact te maken. Het gaat om gastvrijheid." Een tweede plan is vluchtelingen uit te nodigen voor de kerstmaaltijd thuis. Reeds twaalf gezinnen heb ben zich aangemeld om op Eerste Kerstdag van 17.00 uur tot 20.00 uur vier vluchtelingen mee te laten eten. "Wat zou het mooi zijn als er 40 gezinnen zich zouden aanmelden, dan kunnen we alle 160 gasten een onvergetelijke kerstavond aanbie den." Aanmelden kan nog steeds: pas- torie.corneliusparochie@hetnet.nl. UITGEEST - Zonnepanelen zijn bepalend voor het uiterlijk van een huis. Een goede reden om een weloverwogen keuze te maken, tenslotte zit je er jaren lang aan vast. Het is daarom verstandig als je de panelen vooraf in het echt kunt bekijken en niet hoeft te kiezen op basis van een plaatje uit een folder of op internet. Bij Greeny Bros aan de Molenwerf 1-A in Uitgeest vind je een uitgebreid assortiment zonnepa- nelen en montagesystemen. En met behulp van hoogwaardige luchtfoto grafie kan Greeny Bros vaak meteen vrijblijvend een vakkundig advies geven en een kosten- en batenbe rekening geven. Eventueel kun je direct een afspraak maken voor een thuisbezoek, waarbij de medewer kers van Greeny Bros bij je thuis de mogelijkheden bekijken. Greeny Bros is aangesloten bij Stichting Garantiefonds ZonneEnergie. Voor openingstijden en routebeschrijving zie www.greenybros.com.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 19