Regio Alkmaar kiest voor duurzaam betaalbare ondersteuning Dageraadsmis Adelbertusakker Open huis ACC-Service Limmen Casino The Strip Alkmaar Kerst in en om De Hoep Showhero haalt ruim 8000 euro op voor Serious Request Oliebollen van Voordijk bij AH Volgend jaar hoopt de Regio Alkmaar het aanbod verder te ver sterken door samen met de aanbieders een meerjarenstrategie te ontwikkelen. Aangeleverde foto LIMMEN - ACC Service Limmen houdt zaterdag 2 januari open huis op de voormalige locatie van Konijn Caravans. De eigenaren Jacco van Duin (links) en Olof Masteling heten u van harte welkom. Het bedrijfspand van ACC Service Limmen is ingrijpend verbouwd en heeft bijvoorbeeld een speciale brug voor de reparatie van campers. ACC Service Limmen koopt en verkoopt auto's, campers en caravans en verhuurt campers. Andere werkzaamheden zijn camper-, caravan- en auto-reparaties, onderhoud en APK voor auto's en campers. Bijzonder is eveneens de metamorfose van busjes naar campers door het inbouwen van interieur-units. Het open huis duurt van 13.00 tot 16.00 uur. Rijksweg 49B, Limmen. 072-505 1889, www.acc-service.nl ALKMAAR - The Strip is een van de best bezochte casino's in Noord Holland. En u weet: hoe meer er wordt gespeeld, hoe meer er wordt uitbe taald. U kunt hier terecht om eens lekker achter de fruitautomaat te krui pen, een spannend spelletje roulette te spelen of gezellig met uw vrienden de meerspelmachines te ervaren. Het is cashen voor spelers in dit casino met meer dan 80 kansspelautomaten. Een uitnodigende sfeer, een wereld van spanning en een hoge kwaliteitsservice: al deze elementen zullen u een onvergetelijke ervaring bezorgen. Kom naar ons casino en ontdek de spelmogelijkheden. Er is iedere maand het rad van fortuin, een variërend buffet en dagelijks een diner voor de spelende gasten. Op 28 december houdt het casino weer de eindejaarsloterij waarbij u, onder het genot van een lopend buffet en live muziek, kans maakt op leuke prijzen, met als hoofdprijs een scooter. Vanaf begin 2016 zal het geheel vernieuwde gedeelte van het casino gereed zijn. In een totaal nieuwe sfeer kunnen de spelers genieten van het spelen en roken tegelijk. Zo wordt er voor zowel de niet-roker als de roker een mooie gelegenheid gecreëerd om in een rustige sfeer het spel te kunnen spelen. De spelende gasten kunnen gratis parkeren in Alkmaar Overstad. Ontdek nu zelf The Strip Casino, de plek waar sfeer, spel en spanning elkaar ontmoeten! Kijk voor meer informatie op www.thestripalkmaar.nl REGIO - Zo'n 70 aanbieders tekenden vrijdag 11 december de contracten met de samenwer kende gemeenten in de Regio Alkmaar voor de inkoop van ondersteuning (Wmo 2016). Met de ondertekening is het de Regio Alkmaar samen met de aanbieders gelukt om het onder steuningsaanbod voor cliënten goed te organiseren en betaal baar te houden. De aanbieders zijn onder andere geselecteerd op ondersteuning dicht in de buurt en aantrekkelijke tarie ven. Wethouder Antoine Tromp van gemeente Uitgeest: "Daarnaast heb ben we in de Regio Alkmaar geza menlijk gestreefd naar meer ruimte voor kwaliteit en innovatie. Dat hebben we gedaan door de invulling vooral over te laten aan de instel lingen, terwijl we als gemeenten de vinger aan de pols houden." Gezamenlijke inkoop De samenwerkende gemeenten in de Regio Alkmaar (Alkmaar, Bergen, Castricum, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk en Uitgeest) kopen voor 2016 gezamenlijk in. De Regio Alkmaar hoopt op deze manier de begroting voor 2016 bin nen het macrobudget te houden. Ook willen de gemeenten ervoor zorgen dat het aanbod voor cliënten en de toegang tot ondersteuning in de gehele regio gelijkwaardig, ver- nieuwend en van hoge kwaliteit is. De huidige contracten gelden voor onbepaalde tijd, zodat gemeenten en aanbieders een langdurige relatie kunnen opbouwen. Ondersteuning wordt geconti nueerd Voor mensen die ondersteuning ontvangen, betekenen de afspra ken dat deze in 2016 gewoon wordt gecontinueerd (uiteraard wel afhan kelijk van de indicatie). Volgend jaar hoopt de Regio Alkmaar het aanbod verder te versterken door samen met de aanbieders een meerjaren- strategie te ontwikkelen. Wethouder Tromp: "Daarbij is het belangrijk dat we elkaars taal nog beter leren spreken. Zowel op bestuurlijk als op uitvoerend niveau. Ook wordt de ondersteuning periodiek geëva lueerd door zowel cliënten, consu lenten als aanbieders, zodat we de kwaliteit verder kunnen verbete ren." EGMOND - Op de morgen van Eerste Kerstdag viert de R.K. parochie Bron van Levend Water de mis om 07.00 uur op de Adelbertusakker in Egmond Binnen. In de overlevering rond Adelbertus speelt de plek van deze akker een hele belangrijke rol. Een van de bronnen, die volgens de overlevering door Adelbertus' ingrij pen is ontstaan, zou hier liggen. Als CASTRICUM - Bezoekerscentrum De Hoep is helemaal klaar voor de kerstvakantie! De hele vakantie zijn er diverse activi teiten. Houd je van creativiteit, dan kun je hippe kerstballen, wintertafereeltjes of natuurlijke kerstslingers maken. Liever wat stoerdere activiteiten? Kom dan schatzoeken, kruip in de huid van jagers en verzamelaars of leer vuur maken zonder lucifers en bak daarna je eigen broodje. Ook de verbeelding komt aan bod. Ga mee op avontuur met Heksje Hoeplakee of bezoek het stille bos tijdens een wandelexcursie. Tot slot kunnen de natuurliefheb bers met al hun vragen terecht op het boswachterspreekuur en kun je leren hoe je tuinvogels telt. Tweede Kerstdag is de Hoeptuin traditioneel weer het decor voor de levende kerststal. Kijk voor meer informatie en inschrijving op www.pwn.nl/eropuit. je er komt, kun je niet om de put heen. Het is die put die de paro chie tot de nieuwe naam voor haar gemeenschap inspireerde. Pastor Nico Mantje: "We weten het, en we kennen de verhalen mis schien wel, maar het blijft bijzonder: een plaats al deze is zo kostbaar. Zo mooi om te voelen en te beleven dat al die verhalen ook gaan over mensen die hier, in onze leefomge ving echt hebben geleefd, hebben gewerkt, en zo grote indruk maak- ten dat we geen moeite hebben en hadden, als christenen hen onge looflijke zaken toe te schrijven." Het is de eerste maal dat de pas tor deze mis viert. "Adelbertus is de weg van Christus gegaan, in een moeilijke tijd, zo goed hij kon. Als er een manier is om in iemands voet sporen te gaan, dan is dat toch het beste mogelijk als je dan ook gaat, waar hij gegaan is. Niet veel paro chies hebben het voorrecht, dat ze dat zo letterlijk kunnen als wij!" LIMMEN - Op woensdag 30 en donderdag 31 december verkoopt Albert Heijn Limmen ambachtelijke, versgebakken oliebollen en appelbeignets van bakkerij Voordijk. Deze oliebollen en appelbeignets worden 's nachts gebakken en 's morgens vroeg bij ons afgeleverd. De Voordijk oliebollen en appelbeignets worden alleen verkocht in de speciaal hiervoor inge richte verkoopkraam. REGIO - Van vrijdag 18 december tot en met zondag 20 december stond het Showhero Glazen Huis op het Canadaplein in Alkmaar, waar mensen met een beperking geld ophaalden voor Serious Request. Lucas Bugter en Maurice van der Poll sloten zich 48 uur vrijwillig op en er waren diverse optredens, waaronder Juriaan Singels. Het totaalbedrag dat ze op hebben gehaald, kwam uit op 8.412,95!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 21