Tien vragen aan Kerstactie 2015: Folmer 'Soms moet je drie stappen terugdoen om twee stappen vooruit te komen' lichtpuntje in donkere dagen Elke week verschijnt de rubriek 'De tienvragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Oplossing puzzel Mijn naam is Wout Folmer, getrouwd met Meta, samen hebben we twee prachtige en creatieve kinderen, Kim en Miky. Ik werk zo'n 25 jaar in de administratieve krochten van de muziekindustrie. Verder speel ik als bassist in bands en op allerlei producties en fotografeer ik wanneer tijd over heb. De Girlpower-dames van Foresters MC2 zijn momenteel regelmatig onderwerp. 1. Waar ben je geboren en getogen? Geboren op Oost-Java, Indonesië. Getogen achtereenvolgens in West-Afrika, Den Haag, het Gooi en vanaf m'n puberjaren in Heiloo. 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep zou je nu uitoefenen? Kunstenaar: fotograaf/muzikant. Dingen maken die me wat zeggen en hopelijk een ander raken. 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je zeggen en vragen? Bassist Pino Palladino: hoe flik je dat toch elke keer, die geweldige licks en grooves? Of misschien wel fotograaf Kors van Bennekom: hoe heeft u toch zo veel goed fotowerk kunnen maken? Prachtig van compositie, maar ook nog eens mét een inhoudelijke boodschap én met humor. HEILOO - Het afgelopen jaar is er veel veranderd voor de zeventienjarige Michiel Bakker uit Heiloo. Begin dit jaar werd er acute lymfatische leukemie bij hem geconstateerd. Hij blikt terug op een jaar met hoogte- en dieptepunten. Niet alleen voor Michiel maar ook voor de rest van het gezin is alles veranderd. Hij heeft nog een broer en een zus. Toch is er één hoog tepunt dat er dit jaar met kop en schouders bovenuit steekt. Michiel: ,,Ik heb ondanks de situatie toch eindexamen kunnen doen. Aan het PCC Oosterhout heb ik mijn diplo ma in sportdienstverlening en veilig heid behaald." Een grote mijlpaal. Een dieptepunt van dit jaar is dat hij niet aan de opleiding Marechaussee kon beginnen. "Want dan moet je op een bivaktocht gaan en dat gaat nu niet", legt Michiel uit. Ook had hij afgelopen zomer veel last van bijwerkingen en kreeg hij twee keer te kampen met een alvleesklierontsteking. "Soms moet je drie stappen terugdoen om daar na weer twee stappen vooruit te kunnen zetten en dat is hard wer ken", aldus Michiel. Op dit moment gaat het gelukkig goed met Michiel. Hij heeft minder pijn, is minder ziek en heeft meer energie. Hij kan elke dag een paar uurtjes naar school en daarnaast houdt hij zich zoveel mogelijk bezig met leuke dingen. Die bestaan voor hem voornamelijk uit voetbal. Zelf voetballen gaat nu niet maar hij haalt veel plezier uit het trainen van de D3 bij Alcmaria Victrix en hij gaat graag naar wedstrijden van zijn favoriete club AZ. Ook is hij begon nen met rijlessen. Elke maandag krijgt Michiel een chemokuur in het MCA en dat gaat het komende jaar zo door. Als hij in 2017 schoon is heeft hij een even grote kans om later leukemie te krijgen als ieder ander. Michiel is er trots op dat hij er dit jaar ondanks alles doorheen komt en toch positief blijft. "Dat is niet altijd even makkelijk maar je went er snel aan, je moet doorzetten en je kunt maar één richting op en dat is de richting van beter worden", vertelt Michiel. Michiel Bakker blikt terug op een jaar met hoogte- en dieptepun ten. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. f Printing. V.ium Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. HEILOO - Evenals vorig jaar hebben de Diaconie van de Protestante Gemeente Heiloo en de Parochiële Caritas Instelling Heiloo de krachten gebundeld voor de kerstactie van 2015. Deze actie is bedoeld om de mensen in Heiloo die moeten rondkomen van een minimuminkomen in de kerst tijd een extraatje te bezorgen. Dit jaar hebben de organisaties net als vorig jaar een financiële bij drage mogen ontvangen van kring loopwinkel Keer op Keer, Dorcas, het A.A.C. Lehmann Fonds, de Dr. Hofstee stichting, enkele andere weldoeners en tevens van de initi atiefnemers de P.K.N. en de P.C.I. Gezien het jaarlijks oplopende aan tal mensen die van een minimum inkomen moeten rondkomen, zijn de initiatiefnemers van de kerstac tie de gulle donateurs dankbaar dat zij 380 mensen een bijdrage kunnen geven. Voor de uitvoering van deze Kerstactie en tevens om de privacy van de mensen te beschermen, is samenwerking gezocht met de Gemeente Heiloo. Bij de gemeente zijn de gegevens van de mensen, waar het om gaat, bekend en de kerstgift zal tegelijk met de uitke ring in december worden overge maakt. Deze gift wordt niet gekort op de uitkering. De betreffende mensen ontvangen in december een brief via de gemeente over de Kerstactie 2015. De initiatiefnemers van deze kerstactie hopen op deze manier wat verlichting te brengen in het bestaan van een aantal inwo ners van Heiloo. Volg de Uitkijkpost ook op :ülj HEILOO - Er is lustig gepuzzeld op de olliebollenpuzzel van vori ge week. Iedereen bedankt voor de enthousiaste respons. De oplossing: Bakkerij Zoon. Uit de vele goede oplossingen zijn de volgende namen geloot: Amber Mascini; Herman Kerssens; Coby Kostense; Jan en Gre Kruijenaar; Marga Mulder. Gefeliciteerd, winnaars! U kunt uw oliebollen en appelflappen ophalen bij de oliebollenkraam die van maandag 28 tot en met donderdag 31 december op het Stationsplein staat. Via de mail ontvangt u een speciaal code woord om uw prijs in ontvangst te kunnen nemen. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Met de jongens van de Kennemerstraatweg avond-aan-avond cros sen op onze Kreidlers en Zündapps op het crosslandje aan de Warmoezierslaan. En alleen maar lullen over brommers en opvoeren en "6.3" cilinders. Fabeltastische tijd. Ultieme vrijheid. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? De westrand van Heiloo, uitkijkend over de weilanden richting de Egmonden. Weidse vergezichten en vaak prachtige luchten. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Een bordje lekkere hete nasi goreng, vers van de warung. (straatres taurantje in Indonesië). En doe er ook maar een sateh kambing bij. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? "Wout, dat moet je gewoon doen 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat m'n volledige achternaam 'Reinders Folmer' is.. 9. Wat zou je in het dorp aanpakken, als je burgemeester was? Zorgen dat theater de Beun en de Buk behouden blijven. Sluiting zou een enorm verlies aan eerder geïnvesteerd kapitaal zijn, en we zouden een goed uitgeruste (theater)zaal kwijtraken. Zoek desnoods hulp bij de buurgemeenten, ook daar zijn verenigingen die de Beun in Heiloo afhuren. Tot ons aller belang en voor alle creatievelingen uit deze regio en hun publiek. 10. Antwoord op de persoonlijke vraag van je voorganger; "Ik geniet zo van jouw foto's van mensen; hoe vang je de blik zo treffend?" Goed kijken, observeren en dan afdrukken wanneer je onderbewus te je een seintje geeft. Een soort reflex van brein naar wijsvinger. Vooral veel doen, denk ik. De rest is puur geluk. Je kunt ook oefenen zonder camera: ik kijk veel rond, observeer en doe dan soms 'klik' in m'n hoofd, wanneer ik een mooi beeld zie. Gemiste kans? Misschien, maar ook een mooie oefening... Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Geboren en getogen Heilooër Sjaac Keijzer, m'n oude buurjongen van de Kennemerstraatweg en m'n allereerste bandmaatje uit de Asgard Band. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Hoe vond je jouw eigen plekje in zo'n groot gezin waarin jij bent opgegroeid?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3