Inleveren tot 17 uur op zaterdag 9 januari! 5 onderscheidingen voor brandweermannen i{b Nieuwjaarsduik Egmond: frisse start van 2016 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Kassabonnenspaaractie Win ook één van de 150 prijzen! Echtpaar Koorn al 60 jaar gelukkig samen Heiloo 5 Voorleesfeestje in Bibliotheek Heiloo GEEN Stop uw inleverzakje vóór 17.00 uur op zaterdag 9 januari 2016 in één van de groene inlevertonnen bij Karwei, Radio Bakker, 't Hoekstuk (AH), Stationscentrum (Vomar) en 't Loo (AH en Slagerij Kees Burger). Like ons op Facebook www.ikwinkelinheiloo.nl Inmiddels zijn er duizenden duikers op 1 januari. Foto: Copyright foto René Alphenaar EGMOND AAN ZEE - "Eigenlijk is het lenteachtig weer, maar de duik was toch kouder dan ik dacht", roept een nieuw jaarsduiker op het strand van Egmond aan Zee. Zijn collega heeft nergens last van: "Koud? Welnee. Ik voel mij lekker opge frist na een lange feestnacht." Een stukje verderop staat een meisje die de sneeuw zegt te missen. "Ik zou ook bij min tien graden nog gewoon het water ingaan." Andere duikers op het strand klagen over koude voeten. "De eerste stappen op het zand en daarna in zee waren erg koud. Daarna 'plons' en het ging een stuk beter." Even later laat een groep vriendinnen zich trots foto graferen, gekleed in bikini's en met een grote lach op hun gezicht. "De sfeer is super! Overal vrolijke men sen en leuke muziek. Straks nemen we lekker een kommetje erwten soep." Vrienden uit Alkmaar en Langedijk zijn gekleed in konijnen- pakken. "We willen graag opvallen, vandaar onze outfit." Het gezelschap noemt de nieuwjaarsduik een waar feest. "En dan straks opwarmen en met chocolademelk het bedje in". Voor ruim vierduizend nieuw jaarsduikers kon hun eerste januari niet meer stuk in Egmond aan Zee. Zij renden in zwembroek of bikini het strand op en doken de zee in om er daarna tevreden weer uit te komen. Hen wachtte een warme handdoek, kleding, versnaperingen en gezellige muziek. Voor aanvang van de duik, deden veel deelnemers mee aan een gezamenlijke warming- up. Opzwepende muziek en spor tende enthousiastelingen maakten de voorbereiding tot een waar feest. Het zijn ingrediënten die onlosma kelijk met de nieuwjaarsduik ver bonden zijn. Toch hees Stichting Nieuwjaarsduik Egmond aan Zee deze editie deels in een nieuw jasje. Een halfuur voor de duik bekeken nieuwjaarsduikers en publiek dra- kenvoertuigen, uitgebeeld door spe lers van Abacus Theater uit Drenthe en Groningen. Verder lieten theater makers van het theatergezelschap Close Acts uit Tilburg hun robots zien. Witte figuren met grote zwar te ogen trokken de aandacht; de spelers lieten ze met stokken in de lucht voortbewegen. Egmond aan Zee organiseert het evenement sinds 2008. In dit eer ste jaar waagden 75 deelnemers de sprong in het zeewater. De Egmondse duik ontwikkelde zich in de loop der jaren steeds verder tot een gewild en goed bezocht evene ment. Tekst: Evert Visser/ EJV Mediaproducties HEILOO - Op 2 januari heeft burgemeester Romeyn tijdens de nieuwjaarsreceptie van brandweer Heiloo 5 onderschei dingen uitgereikt. Romeyn blikte terug op het eer ste jaar na de regionalisering van de brandweer, waarin hij als voorzitter van de commissie brandweerzorg van de Veiligheidsregio veel aan dacht had voor de geuite zorgen. Ook de geplande bezuinigingen van 7,4 miljoen hebben voor veel discussies gezorgd, maar, aldus Romeyn: "We zijn daar, gelukkig en uiteindelijk, goed uitgekomen met elkaar. De Veiligheidsregio heeft de zorgen erkend en geprobeerd een vertaling te vinden van die onrust door ook een aantal voorstellen te doen. Eén daarvan is het nader onderzoek naar de mogelijkheid om de hoogwerkers die zouden wor den afgeschaft toch te handhaven." Romeyn gaf aan dat hij 'helemaal niet blij was met het afschaffen van hoogwerkers'. Begin vorig jaar werd die noodzaak nog eens extra onder de aandacht gebracht, bij de grote brand in de Langestraat in Alkmaar. Ook de brand op 6 april waarbij de kerk aan de Noordergeeststraat in vlammen opging, heeft aange toond dat hoogwerkers onmisbaar zijn. "En dan heb ik het nog niet eens over het regelmatig verlenen van assistentie bij het afhijsen van patiënten uit woningen." De brandweer kwam uitgebreid in actie tijdens de storm in juli. "De gevolgen van de storm zijn nog zichtbaar in het dorp, maar met behulp van onze eigen BOR en onze brandweer zijn alle gevaarlijke situ aties verholpen." Na bedankjes voor de bege;eiding van allerlei leuke evenementen in het dorp, zoals Timmerdorp en de Sinterklaasintocht, was er een ver rassing voor een aantal (voormalig) brandweerleden. De Koninklijke Onderscheidingen zijn overhandigd aan Wim Grootendorst, Stephan Burgering, Johan Koedijk, Frans Schouten en Herm Jan Roos. De brandweermannen (Lid in de orde van Oranje Nassau) kregen deze onderscheiding vanwege hun 20-jarig dienstverband bij de brandweer. Burgemeester Romeyn bedankte in zijn speech op de kazer ne de heren en hun gezinnen voor hun jarenlange inzet en betrokken heid. Wim Grootendorst: "Het is een heel mooie waardering voor het werk dat wij, als brandweer, mogen doen voor de samenleving. Het voelt ook wel een beetje vreemd dat je voor het uitvoeren van 'vrijwillig' werk zo'n koninklijke onderschei ding ontvangt. Het is al zo leuk en dankbaar om het te kunnen doen. Met de onderbouwende woorden van burgemeester Hans Romeyn voelt het toch als een bijzondere waardering voor ons vak, en in dit geval ook heel speciaal voor mijn onderscheiden collega's en mij." Stephan Burgering was ook zeer verrast. "En eer en een soort erken ning,' vat hij het samen. "Voor mij persoonlijk een mooi afscheids cadeau van de vrijwillige brand weer, wat ruim 22 jaar onderdeel is geweest van mijn leven en gezin." Staand v.l.n.r.: Stephan Burgering, Petra Abma (teammanager brandweerteam Zuid-West), Hans Romeyn, Johan Koedijk, Frans Schouten, Hakan Meijer (plaatsvervangend teammanager brand weerteam Zuid-West). Hurkend v.l.n.r: Herm Jan Roos, Wim Grootendorst. Foto: Jack Schaap HEILOO - Op woensdag 6 januari geeft Bibliotheek Heiloo weer een voorleesfeestje. Het feestje begint om 14.30 uur en duurt tot ongeveer 15.15 uur. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn van harte wel kom. Na het voorlezen wordt er natuurlijk nog even geknutseld/ getekend. Iedere woensdag is het van 14.30 uur tot ongeveer 15.00 uur al voorleesmiddag in Bibliotheek Heiloo. Iedere eerste woensdag van de maand is dit met een voor- leesfeestje éxtra leuk! ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT 15.00 UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING BV) KIJK OOK OP WWW. U ITKIJ KPOST. N L J AARG AN G 82 NUMMER 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 1