Reorganisatie Abdijkaarsen b.v. Demonen, echter dan je denkt Controle fietsverlichting scholieren 2015 was een topjaar voor Museumhoeve Overslot Reddingsactie KNRM Egmond REGIO 10 194 kerstbomen voor Daan en Daan Vlooienmarkt in De Lelie UITKIJKPOST 1 3 JANUARI 201 6 EGMOND - De St. Adelbert Abdij in Egmond Binnen heeft om financieel/economische rede nen besloten tot een ingrijpende herstructurering. Per 1 januari 2016 is het bedrijfs matig produceren van kaarsen en keramiek beëindigd. Helaas gaat dit ten koste van enkele arbeids plaatsen. Vier medewerkers is een ontslagregeling aangeboden. De lopende verplichtingen zullen zo veel mogelijk worden nagekomen. Abt Gerard Mathijsen: "De Abdij betreurt het zeer deze productie, die jarenlang een belangrijke bij drage heeft geleverd aan het beeld van de abdij, te moeten beëindi- gen en afscheid te moeten nemen van gewaardeerde medewerkers. Maar het was helaas noodzakelijk. Hoewel we moeten opgeven om het maken van kaarsen op lonen de wijze voort te zetten, hoort dit ambacht zo bij de abdij, dat gezocht wordt naar een vorm om dit in demonstratievorm voort te zetten. Kaarsen blijven overigens deel uitmaken van het assortiment in de winkel." De activiteiten van de winkel, de boekenafdeling, het museum en de rondleidingen en workshops zul len gewoon worden voortgezet. Hetzelfde geldt voor de cursus programma's en de retraites in de Abdij. EGMOND - Diaken Kramer studeerde van 2013 - 2015 aan het seminarie van de Oud- Katholieke Kerk. Zijn afstudeer scriptie ging over de vraag hoe wij als westers denkende men sen om kunnen gaan met boze geesten. Age Kramer vertelt verder op 19 januari. Het is een vervolg op de lezing van 12 januari, maar kan ook los gevolgd worden. Deze tweede avond gaat over de vraag hoe je over boze geesten na kunt denken, zonder de wetenschappelijke prin- cipes geweld aan te doen en zon der boze geesten te zien als 'alleen maar psychiatrische verschijnse len'. Ze bestaan echt. Na een ruime inleiding waarin Kramer vertelt hoe hij tot deze conclusie kwam is er veel ruimte voor eigen inbreng en gesprek. De lezing op dinsdag 19 janu ari 2016 wordt gehouden in 't Verenigingsgebouw Egmond, Julianastraat 5 in Egmond aan Zee. Begin is om 20.00 uur en de afslui ting is voorzien rond 22.00 uur. Van te voren aanmelden is niet nodig. www.egmond.okkn.nl. LIMMEN - Vrijdag 15 janu ari controleert Veilig Verkeer Nederland (afd. Heiloo) in Limmen de fietsverlichting van de schoolgaande jeugd die van Alkmaar/Heiloo rijdt naar de scholen in Castricum. VVN houdt de kinderen staande voor de controle, als men goede verlichting voert krijgt men een attentie, bij geen verlichting een nieuw voor- of achterlicht. De actie begint in de och tend om 7.45 uur en eindigt om 8.30 uur. Plaats van handeling: Bij de verkeerslichten van de Kennemerstraatweg/Kerkweg. Doel van de actie is het wijzen op goede verlichting in duisternis, en voorko men van ongelukken: zichtbaar zijn is zeer belangrijk. EGMOND - Maandagmiddag krijgt de bemanning van KNRM station Egmond alarm voor een luchtvaartuig in proble men. Het toestel, een Cirrus SR-20, steeg maandag aan het begin van de middag op van het Engelse Gloucester Airport en had als bestemming Osnabrück (Duitsland). De reddingboot Adriaan Hendrik wordt met de grootste spoed gelan ceerd en is binnen een half uur na het alarm op de laatst bekende posi tie. Vrijwel gelijk worden er wrak stukken van het vliegtuig waargeno men. Een lang lint van wrakstukken markeren de plaats waar het vlieg tuig is neergestort. Reddingsboten vanuit Petten en Callantsoog arrive ren enkele minuten na de Adriaan Hendrik. De boten worden opgelijnd en beginnen een eerste zoekslag langs het spoor van wrakstukken opzoek naar overlevenden. Langs het strand zoeken de kusthulpver- leningsvoertuigen van Callantsoog, Petten Egmond het strand af naar eventuele aangespoelde wrakstuk ken. Aan de hand van de eerste situ atierapportage wordt door de Nederlandse Kustwacht een zoek- gebied berekend, dichte mist maakt het zoeken niet gemakkelijk. De reddingboot Joke Dijkstra (Den Helder) is eveneens onderweg, van wege de ruimte aan boord wordt zij aangewezen om de zoekactie ter plaatse te coördineren. Vanuit de lucht worden de reddingboten geassisteerd door een vliegtuig en helikopter van de Nederlandse Kustwacht. Verder zijn de sleepboot Hunter (Rederij Noordgat) en de Kustwachtvaartuigen Visarend en Ievoli Amarant onderweg naar het zoekgebied. De Defensie Duikgroep (DDG) van de Koninklijke Marine is onder weg naar Egmond om eventueel te kunnen assisteren bij de berging van een eventuele overlevende. Omdat alle eenheden hard nodig zijn binnen het zoekgebied wordt de reddingboot Donateur (Wijk aan Zee) gealarmeerd voor het vervoer van de duikers vanaf het strand van Egmond aan Zee. De Donateur voegt zich later aan bij de zoekende eenheden. Als rond middernacht het gehe le zoekgebied is afgezocht wordt besloten de zoekactie te beëindigen, de Adriaan Hendrik is om midder nacht, na een inzet van 9 uur weer terug op station. De volgende morgen worden de vrijwilligers van station Egmond voor een tweede maal opgeroepen om samen met de collega's van Den Helder het gebied nogmaals af te zoeken, echter zonder resultaat. EGMOND - Meer dan 6000 bezoekers wisten in 2015 de weg naar het eeuwenoude museum hoeve Overslot tegenover de restanten van het Slot op den Hoef, te vinden voor bijzondere optredens op de zondagmiddag, het unieke schelpenmuseum en de collectie Naturalia, aan gevuld met topstukken uit het museum West-Flinge, dat helaas gedwongen werd de deuren te sluiten. Het zeer goed bezochte muse umweekend, het hoeverdorpsfeest met de kunstmarkt, maar ook de exposities van tekengroep Karmel onder de bezielde leiding van Frits de Nooijer en de expositie van Marianne Duif werden door vele bezoekers zeer gewaardeerd, en ook heeft menig passant dit jaar een tweedehands boekje gescoord of geruild in de openbare boekenstal. Er waren dit jaar weer onver getelijke, door de huisfilosoof HP Corbee aangekondigde, vrij toegan kelijke concerten op de zondagmid dag, zoals van de complete Burn Brigade Big Band, de pianist Burton Greene, Jyoti Verhoef en Maya Fridman en Mark Ritsema, die dit jaar zowel met Summerhus, Polar twins als met The Bullfight heeft opgetreden. Maar ook de optredens van lokale muzikanten als Mark Condren, Piet Visser Band en So Be It kregen veel waardering van het LIMMEN - Daan Bult en Daan Kaandorp uit Limmen, 10 en 11 jaar oud, zijn weer op kerstbomenjacht geweest. Met skelter en aanhanger zijn ze 1,5 week op pad geweest om zoveel mogelijk kerstbomen op te halen. Het is ze weer gelukt: 194 is het record van deze mannen die dit al 3 jaar doen. Alles is opgebonden op aanhangers en vervolgens met auto en tractor naar de gemeente gebracht, om een zakcentje op te halen. Aangeleverde foto publiek. Uniek was de tribute van Bintang's Frank Kraaij eveld, Aad Hooft en gitarist Frans Ten Kley aan de muziek van Peter Green van Fleetwood Mac. De ANWB schreef dan ook niet voor niets in het blad OP PAD over museumhoeve Overslot: "De tegen over het slot gelegen museumhoeve Overslot is een uitje met een stip! Op de zomerzondagmiddagen extra leuk tijdens de jazz jamsessies." Het komende jaar hopen we weer veel bezoekers uit binnen en buiten land te mogen ontvangen en te laten genieten van de Egmondse kunst, historie, schelpen, naturalia, antiqui teiten, muziek, samen met de vele vaste bezoekers, de vrienden van Museumhoeve Overslot, in dé cultu rele ontmoetingsplek van Egmond! Museum Overslot is een uniek schelpenmuseum waar ook ruimte is voor muzikaal vertier. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op zondag 24 januari is er weer een vlooienmarkt in sporthal De Lelie. Het is de tweede markt in een reeks van drie. De vlooienmarkten in sporthal De Lelie staan garant voor gezel ligheid en heel veel leuke spullen. Lijkt het u leuk om uw spullen te verkopen op de vlooienmarkt? U kunt een kraam 25,00) of grondplaats 5,00 p/m) reserveren. De markt is geopend van 9.30 tot 16.00 uur. De toegang bedraagt 2,50. Kinderen t/m 12 jaar hebben gratis toegang. Informatie: Organisatieburo de Lang, tel. 0229-757766 of 06-51374913, www.burodelang.nl. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 10