Heiloo contact HEILOO Mededeling Inzamelen Plastic, Metaal (blik) en Drankkartons GEMEENTE Openingstijden Bezwaar maken nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op El UITKIJKPOST 13 JANUARI 2016 De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u Bouwen en wonen contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: bur gemeester of burgemeester en wet houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. Vastgesteld bestemmingsplan Zuiderloo en exploitatieplan ter inzage Vanaf donderdag 14 januari tot en met woensdag 24 februari 2016 liggen het op 7 december 2015 door de gemeen teraad gewijzigd vastgestelde bestem mingsplan Zuiderloo met het bijbeho rend gewijzigd vastgestelde exploitatie plan ter inzage in het gemeentehuis en in de bibliotheek Heiloo. Ook digitaal zijn de beide documenten dan raad pleegbaar. In deze periode kan naar aanleiding van de beide vastgestelde plannen beroep worden aangetekend bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Doel van het bestemmingsplan Met dit nieuwe plan voorziet de gemeente in een actualisatie van het huidige bijna tien jaar oude bestem mingsplan Zuiderloo uit 2005. Evenals het bestemmingsplan uit 2005 beoogt het nieuwe bestemmingsplan de voortzetting van een reeds ingezette gebiedsontwikkeling mogelijk te maken op deze woningbouwlocatie. De gemeente legt met dit bestemmings plan dan ook opnieuw vast welke func ties er in het gebied mogelijk zijn en onder welke voorwaarden. Bestemmingen De bestaande woningen behouden de bestemming die er op dit moment op de woning zit. Voor de te ontwikkelen woongebieden zijn de bestemmingen 'Woongebied' en 'Woongebied - Uit te werken' opgenomen. Voor laatst genoemde bestemming houdt dat in dat later nog uitwerkingsplannen voor die woongebieden worden gemaakt, omdat daar nu nog geen plannen voor liggen om te gaan bouwen. In het vast gestelde bestemmingsplan kunt u zien om welke gebieden dit gaat. Doel van het exploitatieplan De Wet ruimtelijke ordening (Afdeling 6.4 Grondexploitatie) verplicht gemeen ten om tegelijkertijd met een bestem mingsplan een exploitatieplan vast te stellen, tenzij kostenverhaal van de grondexploitatie over de in het plan begrepen gronden anderszins is ver zekerd. Voor de gemeente Heiloo is in het bestemmingsplangebied Zuiderloo het kostenverhaal niet voor alle gronden anderszins verzekerd. Niet alle gron den zijn in eigendom van de gemeente, waardoor de kosten niet voor alle gron den, waarop bouwmogelijkheden zijn voorzien via gronduitgifteprijzen, kun nen worden gedekt. Daarnaast is niet met elke grondeigenaar een anterieure exploitatieovereenkomst gesloten. Ook is er een noodzaak tot het stellen van eisen en regels over onder meer de inrichting van de openbare ruimte. De gemeente is daartoe verplicht gelijktijdig met het bestemmingsplan een exploitatieplan vast te stellen. Vandaar dat bij dit bestemmingsplan het bijbehorende exploitatieplan ter inzage wordt gelegd. Wijzigingen In het bestemmingsplan en exploitatie plan zijn bij de vaststelling wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerpplan. Deze wijzigingen zijn in een gelijknamige Staat van wijzigingen opgenomen. Ter inzage Vanaf donderdag 14 januari ligt het gewijzigd vastgestelde bestemmings plan Zuiderloo met bijbehorend gewij zigd vastgestelde exploitatieplan en de desbetreffende bijbehorende stukken gedurende zes weken ter inzage bij: - informatiebalie in het gemeentehuis; - bibliotheek Heiloo, Westerweg 250, gedurende de openingstijden. Inzien op internet U kunt de genoemde stukken Zuiderloo ook raadplegen op de gemeentelijke website www.heiloo.nl/ buurt bij Ruimtelijke ordening onder Bestemmingsplannen. Ook zijn de stukken in te zien op de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl NL.IMRO.0399.bpZuiderloo-0401 en bpZuiderloo-EX02. Beroep Gedurende de periode dat de beide vastgestelde plannen ter inzage liggen, kunnen de volgende belanghebbenden beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State: belanghebbenden, die eerder tijdig een zienswijze bij de gemeente raad hebben ingediend tegen het ontwerp-bestemmingsplan en/of het ontwerp-exploitatieplan; belanghebbenden, die niet kunnen instemmen met de wijzigingen, die de gemeenteraad bij de vaststelling in de beide plannen heeft aange bracht; belanghebbenden, die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest om een zienswijze tegen de beide ontwerp-plannen in te dienen. Het beroepschrift dient te worden gericht aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Inwerkingtreding De besluiten tot vaststelling van het bestemmingsplan en het exploitatie plan treden in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Het instellen van beroep schort de inwerkingtreding van de beide plannen niet op. Degenen die beroep hebben ingesteld kunnen een verzoek om een voorlopige voor ziening indienen. Als binnen de termijn naast het beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is inge diend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, treedt het besluit niet in werking voordat op het verzoek is beslist. Meer informatie Voor meer informatie over de inhoud van het bestemmingsplan of de proce Vervangen populieren Maandag 18 januari starten wij met het verwijderen van 18 oude populieren op verschillende plekken in Heiloo, onder andere aan de Pastoor van Muijenweg en Het Zevenhuizen. Uit de bomen val len bij harde wind grote takken. De tak ken van oude populieren zijn erg bros en zijn daarom gevoelig voor takbreuk. Om gevaarlijke situaties te voorkomen halen we de bomen weg. Wij planten dure kunt u contact opnemen met de heer L. Bas van de afdeling VROM, telefoonnummer 072 535 67 46. Voor meer informatie over de inhoud van het exploitatieplan of de procedure kunt u terecht bij mevrouw L. Geuther van de afdeling Grondbedrijf, telefoonnummer 072 535 66 66. Omgevingsvergunningen Ontvangen aanvragen - Fontein Verschuirlaan 15, zaaknummer 16 00040, verbreden uitrit, ontvangen: 5 januari 2016 - Fontein Verschuirlaan 19, zaaknummer 16 00101, verbreden uitrit en aanleggen toegangspad naar voordeur woning, ontvangen: 5 januari 2016 - Liguster 12, zaaknummer 16 00209, plaatsen dakkapel op voor- en ach- terdakvlak woning, ontvangen: 5 januari 2016 - Liguster 14, zaaknummer 16 00113, plaatsen dakkapel op voor- en ach- terdakvlak woning, ontvangen: 5 januari 2016 - Raadhuisweg 3a, zaaknummer 16 00214, veranderen kantoorge bouw, ontvangen: 6 januari 2016 - Westerweg 159, zaaknummer 15 11557, isoleren woning en vernieuwen kozijnen, ontvangen: 3 januari 2016 Verleende vergunningen - Pastoor van Muijenweg 9, zaaknummer 15 11300, bouwen woongebouw met 9 appartementen, verzonden: 6 januari 2016 - Standerdlaan 4 en 10 (kavel 241 en 244), zaaknummer 15 12360, veran deren voorgevel (raamkozijn) woning, verzonden: 18 december 2015 Bezwaar U kunt tegen dit besluit bezwaar maken, zie hiervoor de tekst 'bezwaar maken' in maart nieuwe bomen terug. Dat doen wij met andere boomsoorten, die niet gevoelig zijn voor takbreuk. De bewoners, die wonen bij de populieren die wij vervangen, hebben wij per brief geïnformeerd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer H. Bake van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 66 66. Heiloo start met het huis-aan-huis inzamelen van Plastic, Metaal (blik) en Drankkartons (PMD). Om u daarover te informeren verspreiden wij vanaf woensdag 13 januari wordt brieven met bijlagen, ook op de adressen met een nee-nee sticker.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 11