1 W t Dupont en Knetemann winnen AGU Egmond-Pier-Egmond Bayabal en Yalew winnen Egmond Halve Marathon Het Regio team NH is er klaar voor SPORT 13 «n*ikT Vijf HSV Ci spelers naar Regio Team NH s Egels maken indruk UITKIJKPOST 13 JANUARI 201 Op de Boulevard Noord viel de beslissing in een nek-aan-nekrace. Plaatselijke favoriet Bram Imming werd op een haar na verslagen... Aangeleverde foto EGMOND - De 18e AGU Egmond-Pier-Egmond is na een zinderende finale gewonnen door de Belg Timothy Dupont in 57.12 minuten. Hij versloeg op de streep de plaatselijke favo riet Bram Imming. "We waren aan elkaar gewaagd, het is ple zant dat ik gewonnen heb", sprak de 28-jarige wegrenner na afloop, onder luid gejuich van het meegekomen Belgische publiek. Bij de vrouwen ging de winst naar Roxane Knetemann in een tijd van 58.35 minuten. "Het leek wel een wegwedstrijd. Ik snap er niets van dat ik heb gewonnen, soms moet je geluk hebben", aldus Knetemann. Beide tijden betekenden een nieuw parcoursrecord. Op de heenweg werd tegen een straffe zuidwestenwind in een groot peloton van zo'n 150 renners rich ting Velsen gereden. Er werd meer dere keren gedemarreerd, echter bleek het geslagen gat steeds niet groot genoeg om ook daadwerke lijk het verschil te maken. In deze grote formatie konden ook enkele vrouwen, waaronder Nina Kessler en Roxane Knetemann zich een tijd lang sterk handhaven. Na het keerpunt bij de Noordpier in Velsen ging het razend snel, de mannen tikten ruim de 60 kilometer per uur aan en bij de vrouwen steeg de teller ook tot 50 kilometer per uur. Jasper Ockeloen maakte in Castricum het verschil door met zijn fiets over de strobalen te sprin gen. Dupont en Imming gingen in de achtervolging en kwamen vervol gens weer bij Ockeloen, die te kam pen had met een aflopende band. In Castricum moest Nina Kessler de mannen laten gaan en na even alleen gereden te hebben, kwam zij in de achterop komende groep van zo'n dertig renners, waaronder Roxane Knetemann, terecht. Op de Boulevard Noord viel de beslissing in een nek-aan-nek- race. Op minder dan een seconde wist Timothy Dupont de winst te pakken op Bram Imming. Derde werd Jasper Ockeloen, voor Nederlands kampioen strandrace Thijs Zonneveld. Bram Imming: "Het voelt alsof ik verloren heb. Ik ben de sprint aangegaan, maar hij ging erover. Door een valpartij van Richard Jansen, miste ik mijn ploeg genoot", aldus de renner van Team Imming-Gouweleeuw, die al maan den zijn vizier gericht had op AGU Egmond-Pier-Egmond. "Misschien dat ik vanavond blijer ben met HEILOO - Maar liefst vijf HSV C1 spelers zijn geselecteerd voor het Regio Team NH. Er zijn zes teams uit de Regio NH geselec teerd: Limmen, Castricum, HSV, Meervogels, Uitgeest en Vitesse. Na meerdere selectietrainingen zijn er 5 HSV spelers geselec teerd. Zaterdag 16 januari om 10.00 uur zullen zij deelnemen aan een toernooi bij Castricum. Zij zullen het opnemen tegen AZ, PSV en FC Twente. V.l.n.r: Thijs Oud, Jelle van Haasdrecht, Gerben de Groot, Bram de Boer en Sem Snijder. Aangeleverde foto deze tweede plaats, maar nu niet." Dupont reed nog maar twee keer eerder een strandrace en moest Bram Imming eerder voor zich dul den in De Panne. De rollen waren nu dus omgekeerd. Bij de vrouwen ging de winst naar Roxane Knetemann in 58.35 minu ten. De afgelopen twee jaar werd ze tweede en ze stond nu voor het eerst op het hoogste schavot. "Het is mooi om hier als Noord-Hollandse te win nen", zei de renster van Rabobank/ Liv na de race. "Ik kwam goed het strand op en zat er vanaf het begin goed bij." Nina Kessler kwam na 36 kilometer binnen in 58.47. Rozanne Slik uit Bergen werd derde in 59.39. Nederlands kampioen strandrace Pauliena Rooijakkers eindigde als vierde. In totaal kwamen vandaag ruim 3.500 renners in actie tijdens Nederlands grootste strandrace. Naast de wedstrijd over 36 kilome ter tussen Egmond aan Zee en de Noordpier in Velsen, was er voor de jeugd tussen 11 en 15 jaar een jeugdwedstrijd. De 19e editie van AGU Egmond-Pier-Egmond vindt plaats op zondag 7 januari 2017. De inschrijving gaat begin augustus van start. HEILOO/AKERSLOOT - Dit week end was in Akersloot het Old Amsterdam Boardingtoernooi, een leuk indoortoernooi. Op vrijdag en zaterdag kwamen de clubs tegen elkaar in actie. De Foresters legde bij alle catego rieën beslag op de hoofdprijzen. Op vrijdag konden de meiden van de MD1 feestvieren en op zaterdag deden de F1, E1 en E2 ze na. Op zondag was de D1 aan de beurt met twee teams, die het onder andere moesten opnemen tegen AZ, Ajax en Sparta. Team B eindigde als 3e en hield daarmee onder meer alle teams van Ajax en Sparta achter zich. Team A was ongelukkig tegen AZ en Ajax en eindigde met een zevende plaats toch nog keurig in de mid denmoot. De resultaten tegen de BVO's: Team A verloor nipt van AZ (2-3) en Ajax (1-2). Sparta werd op een flinke nederlaag getrakteerd: 4-1. Team B speelde gelijk tegen AZ (2-2) en Sparta (3-3) en won met 4-2 van Ajax. EGMOND - De 44e Saucony Egmond Halve Marathon is gewonnen door de Ethiopiër Yekeber Bayabal. Hij kwam in zijn eentje de Boulevard Noord op en finishte na 1.08.08. De stevige zuidenwind zorgde voor de langzaamste tijd sinds 1985. Abdi Nageeye lag lang op medaillekoers, maar kreeg in de laatste kilometers te kam pen met steken in zijn zij. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar de Ethiopische Genet Yalew (1.19.02). Na de start gingen de lopers bijna direct het strand op om tegen de wind in te beuken rich ting Castricum aan Zee. Het werd een uitzonderlijk compacte kop groep van wel tachtig atleten. "Het was meer een inlooptempo", gaf Nageeye na afloop aan. "We liepen ongeveer 4.30 minuten per kilome ter en ik had zelfs tijd voor een plas pauze. Het had geen zin om harder te lopen tegen de behoorlijk harde wind." En zo begon de wedstrijd eigen lijk zodra de lopers het duingebied van Castricum binnenkwamen lopen. Als een lang lint lopers liepen zij over de zandpaden en werd het langzaamaan een afvalrace. Op de Van Oldenborghweg in Egmond- Binnen werden de grootste ver schillen gemaakt. Bayabal voerde het tempo op en liep weg bij zijn concurrenten. Nageeye hield zich goed staande tussen deze wereld toppers en het zag er lange tijd naar uit dat hij Kuma voor kon blijven, maar na de Bloedweg had hij het nakijken. "Ik kreeg een behoorlijke steek bovenin mijn ribben en ik zakte helemaal in elkaar. Dit is echt super balen, ik geloofde echt in een podiumplaats", aldus de marathon loper. Nageeye moest nog sprin ten om zijn vierde plaats veilig te stellen en bleef Emmanuel Mutai, die op de marathon 2.03.13 achter zijn naam heeft staan, een secon de voor. Nummer twee Bernard Kipyego, de tweevoudig winnaar van de TCS Amsterdam Marathon, passeerde de streep na 1.08.33 en Abera Kuma, winnaar 2013, liep 1.08.40. Nageeye noteerde op de 21,1 km 1.09.02. Kahlid Choukoud werd als tweede Nederlander zesde in 1.09.24, Ronald Schröer volgde als negende (1.10.16), gevolgd door Michel Butter (1.10.48). De vrouwen startten 9.17 minu ten eerder dan de mannen, maar zij werden na 17 km al ingehaald. De man-vrouw wedstrijd werd hiermee al vroegtijdig beslist. Ook de vrouwen bleven op het strand dicht bij elkaar. Het tweetal Dibabe Kuma en Genet Yalew vormden na de strandafgang een koppel. Yanew bleek uiteindelijk de beste benen te hebben en ging er met de over winning vandoor. De Ethiopische klokte 1.19.02. Haar landgenote Kuma deed er 1.19.31 over. Jackline Chepngeno maakte het Ethiopische podium compleet (1.20.34). Beste Nederlandse was Ruth van der Meijden (zesde in 1.23.12). In 1985, een zeer koude en heroïsche editie, werd er voor het laatst zo langzaam gelopen. Toen deed Peter Rusman er 1.10.21 over en won zijn vrouw Wilma Rusman in 1.22.21. In totaal trotseerden 17.000 hard lopers de stormachtige omstandig heden. Het was op het strand echt afzien voor de deelnemers, maar dat hoort juist bij het karakter van de Saucony Egmond Halve Marathon. De volgende editie vindt plaats op zondag 8 januari 2017. De inschrijving gaat begin augustus van start. Kijk voor de volledige uitslag op www. sauconyegmondhalvemarathon.nl. Genet Yalew eindigde als eerste vrouw. Foto: Karel Delvoye, Orange Pictures HEILOO - Uit een selectie van 6 teams zijn 16 spelers geselec teerd die het zaterdag zullen opnemen tegen AZ PSV en FC Twente. Na een paar trainingen onder leiding van Rob Kramer en Kees Luijcks bij FC Castricum zijn de jongens er helemaal klaar voor. Ze kijken ernaar uit om de strijd aan te gaan met deze gerenommeerde teams. Een mooie kans voor deze jongens om te laten zien dat er vol doende talent is in Noord Holland. Publiek is welkom komende zaterdag van 10.00 tot 15.30 uur bij FC Castricum.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 13