Highlow Rangers vertrekken 14 januari dan toch naar Nepal Nieuwe rubriek met inspiratie gezonder leven Hubert Kuijper 3 UITKIJKPOST 13 JANUARI 201 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! HEILOO - Lokale opstanden, aardbevingen en een eis om ter plaatse tweehonderd euro per dag uit te geven, weerhielden de Highlow Rangers ervan om in november af te reizen naar Bhutan. Deze week stappen ze alsnog op hun motoren om hun droomreis te maken. Weliswaar in gewijzigde vorm, maar het hoofddoel staat nog steeds: per Royal Enfield Azië doorkrui sen en een donatie brengen aan Stichting Veldwerk, het dorp LangTang en een middelbare school in Nepal. Ruud Bruin, Kees Burger, Barre Dekker, Case Hageman, Alex van der Horst, Marcel de Winter, Leo Erkamp, Robin Bakker, Friso Langkemper en Mike van Wieringen hebben lang uitgekeken naar hun tweede roadtrip door het Himalaya- gebergte. Nadat ze in 2013 het noor den van Nepal bezochten, spraken ze af om in 2015 het oosten aan te doen, met als eindbestemming Bhutan. De aardbevingen en Taliban gooiden echter roet in het eten. "Het zou niet lukken om vrienden te worden met die gasten", zegt Ruud Bruin gekscherend. "Bovendien is er in Nepal geen brandstof te krij gen. Zodoende moesten we onze plannen omgooien." De trip gaat nu van de Nepalese hoofdstad Kathmandu via India naar Delhi. De mannen hebben alle ver trouwen in de reis. "Het meest lasti ge is de vijf kilometer die we moeten overbruggen van Kathmandu naar het Indiase Sonauli, waar de motor fietsen staan. Tot aan de grens bij India is een stuk niemandsland. We kunnen daar waarschijnlijk niet met de bus naartoe, omdat de Nepalese buschauffeur de grens niet over mag. Dus zullen we dit stuk lopend moeten afleggen." Een afstand die op zich niet onoverkomelijk is, maar De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. H et wee kb lad U it ki j kpost wo rd t geproduceerd op een waterloos "Sy* offset rotatiepers, de milieu- V* j vriendelijke druktechniek HrinlhiR. Xal111.1lli Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :dij met 25 kilo aan bepakking worden het vijf zware kilometers. Als het de Highlow Rangers lukt om Sonauli te bereiken, zullen ze hiervandaan verder reizen richting de Indiase hoofdstad. Navigeren doen ze met behulp van een ouder wetse wegenkaart. Voor zover de wegen in het land er opstaan, want van wegen is amper sprake, vaak zijn het smalle paadjes van zand of grind, waarbij de losliggende ste nen voor gevaarlijke obstakels kun nen zorgen. "De bedoeling is dat we in zeventien dagen 3300 kilome ter afleggen", vertelt Kees Burger. "Dat komt neer op zo'n 150 tot 300 kilometer per dag. De vorige keer hadden we onze reis vooraf pre cies uitgestippeld. Door de huidige omstandigheden in het land kan dat nu niet. We bekijken van dag tot dag waar we eten en slapen." Een flinke uitdaging dus. Maar de donatie die de mannen kunnen overhandigen aan René Veldt van Stichting Veldwerk is het meer dan waard. Negenduizend euro hebben ze inmiddels bij elkaar gesprokkeld. Ruud Bruin: "Het zou geweldig zijn Vervolg van voorpagina Wat doet de buurtsportcoach Heiloo? De buurtsportcoach richt zich op het organiseren van voldoen de sport- en beweegaanbod in de buurt voor alle doelgroepen. De activiteiten sluiten goed aan bij het gemeentelijk sportbeleid en bij 'Appeltje Eitje'. Er is sprake van een fijne samenwerking, zoals vorig jaar bij de Appeltje Eitje-week en de Sportweek Heiloo, en bij de sport- instuif in de voorjaars- en herfstva kantie. Pascale de Hoogh is sinds septem ber 2014 buurtsportcoach in Heiloo en zal om de week deze rubriek verzorgen. Pascale is 40 jaar en moeder van twee zonen van 13 en 17 jaar. Naast haar baan als buurt- sportcoach is zij ook nog actief als bootcamptrainer. Ze woont sinds 2002 in Heiloo. Haar achtergrond in marketing, fondsenwerving en dienstbaarheid, aangevuld met een grote passie voor sport maakt naar eigen zeggen een perfecte combi- als we straks met tienduizend euro weggaan. Stichting Veldwerk doet zoveel goed werk." De missie van Stichting Veldwerk is het verbe teren van de leefomstandigheden van vrouwen en kinderen die ver keren in een achterstandspositie. "Wij zien met eigen ogen dat het geld goed terechtkomt", gaat Bruin verder. "Alles gaat naar de plaatse lijke bevolking, er blijft niets aan de strijkstok hangen. In tegenstelling tot bij nationale inzamelingsacties weten wij precies waar het heen gaat." De reis van de Highlow Rangers is te volgen via www.highlowrangers. nl en op Facebook: www.facebook. com/highlowrangers. Donderdag 14 januari nemen de heren afscheid tijdens een receptie in hun loods aan de Westerweg. Wie de mannen wil komen uitzwaaien is welkom van 17.00 tot 18.00 uur. Mensen die de Highlow Rangers en daarmee Stichting Veldwerk willen steunen, kunnen dit doen met een donatie op rekening NL51ABNA0519272943 ten name van Rangers voor Nepal. Tekst: Myrke van der Does natie voor het invullen voor haar functie. Zij vertelt: "Als buurtsport- coach zorg ik voor de verbinding tussen sport- en beweegaanbieders met andere sectoren zoals zorg, welzijn, kinderopvang en onder wijs en ik ben het aanspreekpunt voor sport en bewegen in Heiloo. Ik werk samen met o.a. Sportraad Heiloo, Stichting Welzijn Heiloo en Stichting Jeugd." Nu al een gezonde start maken? Volgende week trapt Ingrid Molen van 'Appeltje Eitje'-partner Chi- balans de rubriek af. Zij vertelt over ontspannen door het leven gaan. Wilt u nu alvast meer lezen over de activiteiten die vanuit gemeente Heiloo en de deelnemende part ners voor u worden georganiseerd? Kijk dan op: appeltje-eitje-heiloo. nl (of op facebook.com/appeltje. eitje.heiloo). Voor informatie over de buurtsportcoach kunt u kijken op sportinfo.nl (of facebook.com/ buurtsportcoachheiloo). Tekst: Natalie Bottemanne Mijn naam is Hubert Kuijper, 66 jaar, getrouwd met Trudy Keyzer, vader van 2 dochters, Femke en Suze, schoonvader van Willem en Marco. Na ruim 45 jaar gewerkt te hebben geniet ik nu van mijn pensioen. Als hobby ben ik muzikant, als zanger/gitarist bij De Zwagers en bij Ibis Combo. 1. Waar ben je geboren en getogen? Geboren en getogen in Heiloo, vanaf begin 1800 woont onze Kuijper-tak al in Heiloo. 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep zou je nu uitoefenen? Mijn hobby's zijn zingen en gitaar spelen, dus waarschijn lijk zou dat mijn werk zijn geweest. Het is anders gelopen en ik heb tot 3 keer toe een ander beroep uitgeoefend. Nu heb ik alle tijd voor mijn muziek. 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je zeggen en vragen? De gitarist Mark Knopfler zou ik wel willen ontmoeten. Aan hem zou ik willen vragen hoe hij aan die prachtige, melancholische melodieën komt. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? De geweldige avonden in café De Viersprong van Ares en Ans de Wit, wat in die tijd een legendarische kroeg was, voor mij als jongere. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Tussen de moderne bebouwing, het weer goed zichtbare historisch huisje De Hutkoffer aan de Heerenweg in het centrum van Heiloo. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Dat lukt je niet!!! 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Als je vrijwilligerswerk wilt gaan doen, kies dan totaal iets anders dan wat jouw werk is of was. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Mijn medemuzikant en ik geven huiskamerconcertjes via de vrijwilligersbank voor mensen met een wens. 9. Wat zou je in het dorp aanpakken, als je burge meester was? Het stimuleren om de afvalstoffen nog meer gebruiksklaar te maken voor hergebruik. 10. Persoonlijke vraag: Hoe is jouw dagbesteding sinds je met vervroegd pensioen bent gegaan? Op mijn eerste pensioensdag heb ik mijn wekker letterlijk weggedaan. Sindsdien haal ik het uiterste uit de dag, dus lekker laat naar bed. Ik leef mijn leven nu 'op zijn boeren- fluitjes', en dat voelt heerlijk relaxed. Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Chiel Oudejans. Mijn persoonlijke vraag aan Chiel is: Waar komt je passie voor de Ierse Folk muziek vandaan? De Rangers in 2013 toen zij het noorden van Nepal bezochten. Dit jaar bezoeken zijn het oosten, met als eindbestemming Bhutan. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3