Van digitale fotocursus naar fotoclub Akersloot Diploma's Zwembad Loos Kunst en Cultuur in de Kleine Kapel 9 KUNST INGEZONDEN MEDEDELING Vier saxofoons en een prachtstem Verkiezing Kunstenaar van het jaar gestart UITKIJKPOST 13 JANUARI 2016 HEILOO - Het gaat swingen, vrijdag 15 januari om 20.15 uur in theater De Beun. Traditionele en meer recente muziek uit haar geboorteland en haar eigen Afro-Europese blend van soul, jazz, gospel en wereldmuziek: dat is de spannende muziek van Ntjam Rosie. Met haar karakteristieke stem, innemende optredens en charmante verschijningen op radio en tv is de Rotterdamse een snel rijzende ster in de jazz- en soulmuziek. 'Bezieling, vrijheid en controle,' schreef NRC.next over haar. Maar Ntjam Rosie komt niet alleen. Ze komt samen met het saxofoon kwartet Artvark, dat bestaat uit vier van de beste saxofonisten van Nederland: Bart Wirtz, Peter Broekhuizen, Rolf Delfos en Mete Erker. Geen saaie stoeltjes of lessenaars, geen rigide jazzpuristen, maar altijd meanderend van jazz naar blues en alles wat daartussen of ver vandaan ligt. 'Vervluffend precies spel, groove, durf en sterke solo's, met passie gespeeld en helemaal van nu,' schreef De Volkskrant over Artvark. Het programma heet 'Homelands' en u kunt er een voorproefje van nemen op www.vriendenvandebeun.nl. Op zondag 17 januari om 14.00 uur kunt u ook weer in De Beun terecht, dan brengen de cabaretiers Speelman Speelman hun show 'Lach het weg'. Ook daarvoor zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar. Kaarten kosten 16,00 per stuk en zijn verkrijgbaar via www.vriendenvandebeun.nl, bij De Schrijverij in het Stationscentrum, bij het Trefpunt, bij de bibliotheek en in het theater. HEILOO - De eerste diploma's van 2016 zijn alweer uitgereikt. Zaterdagmorgen 2 januari ging de eerst groep afzwemmers van dit nieuwe jaar naar zwembad de Beeck in Bergen. In totaal mochten 20 leerlingen voor het A, B of C diploma van de Nationale Raad Zwemdiploma's en 2 leerlingen voor het B diploma van de Nederlandse Onderwatersport Bond afzwemmen. Na een luid applaus is iedereen verdiend met zijn of haar diploma naar huis gegaan. De geslaagden zijn: Diploma A: Manaal Ahmed Abdirahman, Bram van den Broeke, Mees Graas, Pien Groot, Ylara Kurvers, Wang Xuan Mu, Sarah Nomaan Mohamed, Joep Vroom. Diploma B: Ylian Hendriks, Joost Jonker, Daan Kamping, Laura Keuning, Jule Pepping, Solien Rahim, Stijn Spelt, Mick de Vos, Friso Wijnia, Eli Wokke. Diploma C: Jasper Heemskerk en Fien van Wijngaarden. N.O.B. diploma B: Niels Dekker en Lianne Dekker. AKERSLOOT - In 2005 is de fotoclub ontstaan uit de digi tale foto cursussen die door de SWOA Akersloot werden gege ven. Alle cursisten van dat jaar werden uitgenodigd en er was voldoende belangstelling om een fotoclub te starten. Inmiddels bestaat fotoclub Akersloot 10 jaar en komen de leden tien tot twaalf keer per jaar bij elkaar en bespreken tijdens een clubochtend de foto's die over een bepaald onderwerp gaan. Dit jaar zijn thema's bijvoorbeeld 'stoe len en zitjes' en 'lijnenspel' op het programma. De club telt twintig enthousiaste leden, die graag twee van hun mooiste foto's ter gelegen heid van het tienjarig bestaan ten toonstellen. Eén keer per jaar gaan de leden van de club fotograferen op een bui tenlocatie. Dit jaar bleven ze dicht bij huis en werd de Hempolder in Akersloot digitaal vastgelegd. Ook zijn ze in het Zuiderzeemuseum geweest en hebben door Alkmaar gezworven op zoek naar de mooiste plekjes. Bezoekers van de tentoonstelling mogen, via de computer, hun stem uitbrengen op één van de foto's. De foto met de meeste stemmen komt op de website van de SWOA te staan. Er draait een doorlopende videopresentatie om meer werk van clubleden te laten zien. De tentoonstelling vindt plaats op zaterdag 16 januari van 14.00 tot 17.00 uur en zondag 17 januari van 12.00 tot 17.00 uur in Het Kruispunt, Mozartlaan 1 in Akersloot. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. Vele blije gezichten bij Zwembad Loos. De eerste zwemdiploma's van dit nieuwe jaar zijn een feit! Aangeleverde foto HEILOO - Vanaf 18 en 19 januari geeft Jan van der Giessen in de Kleine Kapel van de Cultuurkoepel weer cursussen Westerse Kunst Cultuurgeschiedenis. In de cursus Renaissance die op maandag 18 januari begint geeft Jan zowel aandacht aan de Italiaanse Renaissance als aan die van het noordelijke Europa. Hij staat uit gebreid stil bij de ontwikkelingen in Italië, Vlaanderen, Frankrijk en Holland. Op dinsdagmiddag 19 janu ari begint hij met de cursus over het Neoclassicisme waarin hij de hele 18de eeuw behandelt. Kernthema is hoe de barok en rococo overgaan in klassieke kunst en muziek. De zeven lessen van beide cur- sussen zijn als volgt ingedeeld: In de eerste les behandelt hij de Europese geschiedenis en in de tweede les gaat hij uitgebreid in op de kunst en cultuur in de betref fende periode. Daarbij behandelt hij het wereldbeeld van de mensen die toen leefden en hun belangrijkste filosofische en wetenschappelijke prestaties. Daarna vanaf les 3 start een reis door Europa; elke les naar andere landen of gebieden met als laatste de Nederlanden. De enthou siaste presentatie met mooie afbeel dingen van kunst en architectuur gecombineerd met muziekfragmen ten zal u zeker aanspreken. Elke cursus duurt zeven mid dagen van 14.00 tot 16.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 95,00 inclusief een uitgebreide, geïl lustreerde syllabus. Locatie: Cultuurkoepel, Kennemerstraatweg 464, Heiloo. Inschrijven kan via www.janvandergiessen.nl, telefo nisch via 06-51578425 of per e-mail info@janvandergiessen.nl Oefenen met uitlichten in de studio. Aangeleverde foto HEILOO - Zittend v.l.n.r: Jo-Anna Meijer, Inez Vermolen, Toos Oudhoff, Margriet Oostelbos. Staand v.l.n.r: Mieke Topman, Riet Poelman, Adriaan Berkhout, Jan Giling, Jos Apeldoorn, Lot Schreurs, Hilly Goedhart, Theo Leering, Jan Oudhoff en Jan- Willem Porringa. Niet op de foto: Els Minks wegens ziekte, Eugenie Herlaar i.v.m. 60-jarig bestaan NOS journaal. Foto: Stip Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9