Ton Verbraak erelid van Videoclub Heiloo Ogentroost en Duivelsoog Cursus Focus Op Eigen Kracht voor mantelzorgers Subsidiepot energiebesparende maat regelen bestaande woningen is leeg 'Beleef de opera' in de Cultuurkoepel Bronzen Waaier voor GP Groot 13 Bouw De Linde in sneltreinvaart UITKIJKPOST 20 JANUARI 201 HEILOO - Tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst is Ton Verbraak, oud-voorzitter van Videoclub Heiloo, benoemd tot erelid. In de twaalf jaar dat hij de club aanstuurde zijn er veel histori sche videodocumenten gemaakt, waarvan een deel te vinden is op het Youtube-kanaal van Videoclub Heiloo. Een leuke film toont de bedrijvigheid bij de Horna/ Melkunie/Campina op het Melco- terrein. De videoclub heeft ook een nieuwjaarswens voor alle kijkers op het kanaal geplaatst. Die is opgepikt door Heiloo Online en ook op die website aan te klikken. De volgende bijeenkomst van Videoclub Heiloo is op vrijdag 29 januari om 09.30 uur in het Trefpunt. Belangstellenden zijn altijd welkom. Voor inlichtingen kunt u bellen met Wilma Roelofs 072 - 5333510. HEILOO - De bouw van deelplan De Linde in Zuiderloo gaat in hoog tempo. De bouw van De Linde, bij de Hoogeweg, is in oktober gestart en er herrijzen nu een flink aantal woningen. Ook 's nachts wordt doorgewerkt. Met grote lichtmasten in het donker is het een spektakel om te zien. Overdag is het ook de moeite waard eens te kijken hoe de bouw is gevorderd. Maar: regenlaarzen zijn een must! Foto: Alfred Roszbach HEILOO - Maandag 25 januari geeft Cees Tromp onder de noe mer 'Ogentroost en Duivelsoog' in het Willibrordushuis een lezing over de schilderkunst van de vijftiende eeuw in de Nederlanden: van Jan van Eyck tot Hiëronymus Bosch. Naast Jan van Eijk, de schil der van het Gentse altaarstuk Het Lam Gods, komen Rogier van der Weyden, Dirk Bouts en Hans Memling ter sprake. Zij zijn de schil ders van schone landschappen en schone kunst, in tegenstelling tot Hiëronymus Bosch. Jeroen Bosch is een van de meest intrigerende en raadselachtige schilders ter wereld. Evenals zijn collega-schilders was hij een hartstochtelijk religieus schilder. Maar zijn schilderijen onthullen, in tegenstelling tot de hunne, de duistere spanning van vrees en pessimisme, die vaak de onderstroom vormt van de serene vroomheid van die eeuw. Ook zijn werk krijgt een plaats in deze boei ende lezing. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Plaats: Willibrordushuis, Westerweg 267, Heiloo. Kosten: 3,00 per persoon. HEILOO - Focus op Eigen Kracht is een succesvolle cur sus, die mantelzorgers leert hoe zij zelf (weer) controle krijgen over hun zorgsituatie. Het Mantelzorgcentrum start 8 februari met een nieuwe serie van vier bijeenkomsten. Mantelzorgers zijn krachtige men sen, maar hebben zelf ook behoefte zich gesterkt te voelen. De cursus Focus op Eigen Kracht geeft mantel- zorgers aanwijzingen om hun kracht te benutten om de zorgtaak zo goed mogelijk te blijven uitvoeren. In vier bijeenkomsten krijgen zij handvat- ten om de zorg beter of makkelijker aan te kunnen, natuurlijk met steun in de rug en de hulplijn van het Mantelzorgcentrum binnen handbe reik. Thema's die worden behandeld zijn bijvoorbeeld: de positie van de mantelzorger, eigen kwaliteiten, draagkracht en draaglast. De cursus is gratis voor man- telzorgers uit Alkmaar en Heiloo, dankzij subsidie van deze gemeen ten. De bijeenkomsten zijn op maandagochtend 8 en 22 febru ari en op 7 en 21 maart. U bent van harte welkom van 10.00 - 12.30 uur in het Mantelzorgcentrum aan de Strandwal 22a (terrein GGZ, achter het Willibrordusgebouw). Aanmelden is noodzakelijk en kan tot een week voor startdatum. Voor meer informatie over deze en andere activiteiten, of voor aanmelding kunt u bellen met het Mantelzorgcentrum, 072 5627618 of een mail sturen naar: info@mantelzorgcentrum.nl. Komen de ochtenduren u niet goed uit? In het najaar wordt er in Alkmaar een cursus FOEK gegeven in de avonduren. Kijk voor meer nieuws en een volledig overzicht van acti viteiten voor mantelzorgers op www.mantelzorgcentrum.nl. HEILOO - Inwoners van de gemeente Heiloo konden vanaf december 2012 tot oktober 2015 een subsidieaanvraag indienen voor energiebesparende maat regelen voor een bestaande woning. De gemeente is zeer tevreden over het grote aantal aanvragen dat in deze periode is binnengekomen. Ongeveer 280 inwoners kregen de subsidieaanvraag gehonoreerd en investeerden samen voor meer dan 800.000 euro in isolerende maatre gelen. De meeste aanvragen hadden betrekking op spouwmuurisolatie (9.000 m2) en vloerisolatie (4.800 m2). Er is 100.000 euro subsidie uit gekeerd aan de aanvragers. Hiervan heeft de gemeente 60.000 euro bij gedragen en de provincie Noord Holland 40.000 euro. Zonnepanelen werden niet in de regeling meege nomen. Daarom zitten investeringen in het zelf zonne-energie opwekken niet in deze berekening. De gemeente Heiloo werkt aan een nieuwe subsidieregeling die dit voorjaar van kracht wordt. Vanaf dat moment kunnen woningeige naren weer gemeentelijke subsidie aanvragen voor energiebesparende maatregelen voor hun woning. De nieuwe regeling geldt alleen voor maatregelen die zijn genomen nadat deze regeling van kracht is gegaan. Wie plannen heeft om te isoleren en/of duurzame warmte te realise ren, kan nu al gebruik maken van de provinciale regeling Duurzaam Renoveren en de regeling van het Rijk, de Investeringsregeling Duurzame Energie. Informatie over de te subsidiëren maatregelen en het indienen van aanvragen vindt u op de desbetreffende websites. De gemeente Heiloo vervult daarin geen rol. De nieuwe gemeentelijke subsidie is een aanvulling op deze subsidies van het Rijk. HEILOO - Op 27 januari ver zorgt 'Beleef de opera' een lezing over Handels opera 'Ariodante'. 'Beleef de opera' is een initia tief van operakenners Marianne van Vliet, Marieke van der Horst en Hendrik-Jan Bosma. Vanuit hun vakgebieden (drama, cultuur en muziek) zullen zij deze prachtige opera bespreken aan de hand van veel luisterfragmenten. U hoort meer over de ontstaansgeschiede nis, over het leven van Handel in Londen, over de barokmuziek en de barokopera. De inleiders bereiden u voor op de voorstelling, het verhaal en de enscenering die in Amsterdam te zien zal zijn. Tijd en plaats: woensdag 27 janu ari om 19.30 uur in de kleine zaal van De Cultuurkoepel in Heiloo. Als u tijdig opgeeft, is het nog moge lijk kaarten te bestellen voor mati neevoorstelling Ariodante van de Nationale Opera in Amsterdam, op 31 januari. De lezing kost 15,00, inclusief thee en koffie. Opgeven voor de lezing: info@beleefdeopera.nl of marianne.v.vliet@gmail.com. Telefoon: 06 24548104. HEILOO - GP Groot is de win naar van de Bronzen Waaier 2015. Burgemeester Ter Heegde van Heerhugowaard over handigde de prijs aan Jessica Groentjes en Marc Valkering van GP Groot op maandag 18 januari tijdens het Bronzen Waaier Diner in de Pleinzaal van Theater De Vest. De Bronzen Waaier wordt jaar lijks door Stichting De Waaier ter beschikking gesteld aan de meest maatschappelijk betrokken onder nemer, gekozen uit haar platform. GP Groot is een actieve donateur van De Waaier sinds 2010 en heeft in die tijd totaal 51 matches uit gevoerd met een maatschappe lijke waarde van ruim 62.000 euro. Daarnaast wordt maatschappelijke betrokkenheid breed gedragen bij GP Groot. De Waaier is er zelfs onderdeel van het MVO-beleid. GP Groot gebruikt bij haar maatschap pelijke activiteiten haar expertise en zet haar menskracht in. Jessica Groentjes (links) en Marc Valkering (midden) namen de Bronzen Waaier in ontvangst van burgemeester Han ter Heegde. Foto: Erik Boschman fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 13