Lions Club steunt SWOA CDA stelt vragen over werkzaamheden Westerhogedijk Lara Boode: een stem die je raakt Klaveq'asdrive en popquiz in De Vriendschap Savoy Jazzband bij Vredeburg Bosuilenexcursie voor de jeugd Jack van Gelder bij Meervogels REGIO WMW 17 Test jouw kennis van popmuziek van vroeger en nu. Er worden diver se audio- en videorondes gespeeld. Maak een team van twee tot zes personen en strijd voor leuke prij zen en de titel. Aanvang 20.30 uur. Inschrijfgeld 3,00 per persoon. Inschrijvingen: 0251-312866 of via mail: info@vriendschapakersloot.nl. UITKIJKPOST 20 JANUARI 201 Na klachten van aanwonenden zijn de werkzaamheden aan de Westerhogedijk direct stopgezet. Aangeleverde foto AKERSLOOT - In november 2015 is de gemeente Castricum begonnen met het renove ren van de Westerhogedijk in Akersloot. Dit tot grote ver rassing van aanwonenden en gebruikers van deze historische wandeldijk. Met grof materieel werd de dijk afgegraven en voorzien van een flinke laag puin. Na klachten van aanwonenden zijn de werkzaam heden direct stopgezet. Naar aan leiding van deze gebeurtenissen AKERSLOOT - De enige echte popquiz voor jong en oud met de bekende Noord-Hollandse quizmaster wordt op vrijdag 22 januari gehouden in Café de Vriendschap in Akersloot. Het klaverjassen in café De LIMMEN - Zondag 24 januari speelt De Savoy Jazzband vanaf 16.00 uur in De Vredenburg. Initiatiefnemer is de jazz ses sion club Vredeburg. De Savoy Jazzband is vernoemd naar de beroemde danszaal in New York: The Savoy Ballroom. In tegenstelling tot andere beroemde danszalen, zoals de Cotton Club, onderscheidde The Savoy Ballroom zich door zowel blank als zwart publiek toe te laten. De band koos de naam Savoy omdat het goed past in de filosofie van de samenstelling van deze formatie. Bovendien is de muziek geschikt om lekker op te dansen. Het repertoire is breed en geeft aandacht aan bekende en min der bekende songs uit onder andere het American Songbook, maar de band deinst ook niet terug om ever- heeft Dorien Veldt namens het CDA schriftelijke vragen gesteld aan het college van de gemeente Castricum: is er overleg geweest met de aan- wonenden, gebruikers en andere geïnteresseerden zoals stichting Oud Akersloot? En ook wil het CDA graag weten wat de voorwaarden zijn om een historische dijk te reno veren. Wordt de dijk weer in oude staat hersteld en op welke manier? Er is volgens het CDA grote onrust en onbegrip over de gang van zaken ontstaan bij veel inwoners van Akersloot. Vriendschap in Akersloot gaat ook in 2016 weer gezellig van start. Zaterdag 23 januari is de eerstvol gende drive. U bent van harte wel kom om gezellig te klaverjassen. Er zijn schitterende prijzen te winnen, zoals Senseo-koffiezetapparatuur, weerstations, pannensets, fruitman den, paling besteksets, koffers en levensmiddelen. Naast de drive vindt er ook altijd een super verloting plaats, waar ook prachtige prijzen te winnen zijn. De aanvangstijd is 20.00 uur en men kan zich telefonisch opge ven, tel.: 0251-312866 of via mail: info@vriendschapakersloot.nl. greens uit modern repertoire aan te pakken en te vertalen naar eigen idioom van de band, met arrange menten van de hand van saxofo- niste Marian Huiberts. Te denken valt dan aan Sting, The Beatles of Shirma Rouse. In vergelijking met vorig jaar is er één mutatie: Jeroen Lely is de nieuwe contrabassist. De band bestaat verder uit Francina van Batum, zang; Jasper vd Molen, piano; Cees van Nieuwburg, drums en zang en Marian Huiberts, saxofoon en zang. De komende sessiedata zijn 24 januari, 21 februari, 20 maart en 17 april. De toegang is vrij, maar u kunt de jazz session club Vredeburg steunen door lid te worden voor 7,00 per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer. Telefoon: 072-505341; e-mail: timmeriimmen@kpnmail.nl AKERSLOOT - Stichting Welzijn Ouderen organiseert acti viteiten voor de ouderen in Akersloot. Deze activiteiten vinden plaats in 't Kruispunt. Door de toenemende belangstelling is dit gebouw te klein geworden. Ook de indeling van het gebouw moet worden aangepast omdat steeds meer ouderen met een rollator of booster komen en dat vraagt ruimte. De stichting is een sponsorac tie gestart om een aanbouw aan 't Kruispunt te kunnen financieren. Daar is 140.000 euro voor nodig. De Lionsclub Uitgeest/Akersloot heeft besloten dit initiatief financieel te steunen. "Uiteraard zijn wij heel blij met de royale gift. Het is een belangrijke stap in de richting van het beoogde doel", aldus het bestuur van de SWOA. LIMMEN - Limmen Cultuur heeft Lara Boode uitgenodigd om wat licht te brengen in de donkere dagen van januari. Op zondag 24 januari geeft zij vanaf 14.30 uur een optreden in de Protestantse Kerk Limmen aan de Zuidkerkenlaan. Lara is een heuse kunstenaar. Zij zingt, fotografeert en vindt het fijn om deze passies te delen met ande ren. Lara volgde een muziektheater opleiding op de musical academy en speelde in grote en kleine thea tervoorstellingen. Zij zingt diverse muziekstijlen waaronder fado, soul, chansons, pop en kleinkunst en doet dit in verschillende talen en dialecten, onder andere Frans, Spaans, Fries, Drents, Gronings en Nederlands. Zingen is haar passie en zij ontroert de luisteraars met CASTRICUM - Vogelwerkgroep Midden-Kennemerland houdt op vrijdag 22 januari een avondex cursie voor jongeren. De bedoe ling van deze excursie is om bos uilen waar te nemen. Al in de winter vormen de bos uilen paren die zich voorbereiden op het nieuwe broedseizoen. Bij de excursie bootst de uilenroeper Arend de Jong het geluid van de bosuilen na. Als het goed is ant woorden de bosuilen en laten zij zich even zien. Dat is altijd reuze spannend. Op deze manier inven tariseert Arend de Jong de broed- paren in dit gebied en krijgt hij zo inzicht in hoe het met de bosuilen gaat. Jongeren en hun begeleiders AKERSLOOT - Donderdag 28 januari komt (sport)presen- tator en entertainer Jack van Gelder naar voetbalvereniging Meervogels"31 om de jaarlijkse sponsoravond op te luisteren. Tijdens dit optreden zal hij oud-jeugdspelers Ben en Daan Rienstra interviewen. Het wordt een heel bijzondere avond, die te danken is aan een bod op een spreekbeurt van Jack van Gelder door de M-Side supporters vereniging tijdens het 3FM Serious Request-spektakel in Haarlem vorig haar stem. Haar stem zal door de goede akoestiek van de PKN kerk prachtig klinken. Kijk voor verdere informatie, reserveringen en entree- worden van harte uitgenodigd om aan de excursie deel te nemen. Op vrijdagavond 22 januari wordt er verzameld bij de hoofdingang van Dijk en Duin aan de Zeeweg te Castricum. De excursie begint om 19.30 uur en duurt ongeveer een uur. Aanmelden voor de bosuilenex cursie is niet nodig en aan de excur sie zijn geen kosten verbonden. Als er jongeren zijn die 10 jaar zijn of ouder, graag buiten zijn en naar vogels kijken, dan kunnen zij aan het eind van de excursie bij de excursieleiders een flyer van de jeugdvogelclub vragen. Hierin staat hoe je je kunt aanmel den voor de jongerenexcursies van de Vogelwerkgroep Midden- Kennemerland. Jongeren die zich jaar. Ben Rienstra is na een aantal mooie jaren bij Heracles en PEC Zwolle sinds deze zomer een vaste kracht binnen de hoofdmacht van AZ. Jack van Gelder zal hem vra gen over hoe zo'n transfer nu in zijn werk gaat en wat zijn gezin ervan vindt dat hij weer zo dicht bij zijn geboortegrond kan spelen. En ook op de carrière van Daan Rienstra zal nader ingegaan wor den. Hoe is het nu hij, na zijn oplei ding bij onder andere de jeugd van Ajax en Feyenoord zijn professio nele plek heeft gevonden bij eerst Heracles en nu RKC? En natuurlijk prijzen op de vernieuwde website www.limmencultuur.nl of bel 072 5053274. aanmelden worden hierna via e-mail uitgenodigd voor volgende excur sies, die één keer per maand wor den georganiseerd. De deelname aan die excursies is gratis. Jongeren die zich opgeven als jeugdlid van de vogelwerkgroep betalen 5,00 con tributie per jaar. Wil je meer informatie over deze of over volgende excursies, stuur dan een mailtje naar jongerenexcur- sies@vwgmidden-kennemerland.nl of bel naar Cees Baart 072 - 5337870, coördinator van de Jeugdvogelclub. Je kunt natuurlijk ook op de website van de Vogelwerkgroep Midden-Kennemerland kijken: http://www.vwgmidden-kennemer- land.nl. willen we van hem weten hoe dat voelt als rechtgeaarde Akersloter tussen de Brabantse Geel- Blauwen. Meervogels organiseert deze avond om haar sponsoren en trou we M-Side supporters te bedanken voor hun gewaardeerde financi- ele, organisatorische en sportieve ondersteuning. Gedurende de avond is er ook gelegenheid om een praat je te maken met bestuurders, trai ners en selectiespelers/-speelsters van Meervogels. Vanaf 20.00 uur is de kantine open en het officiële programma start om 20.30 uur. Lara Boode brengt licht in de donkere dagen. Aangeleverde foto Stichting Welzijn Ouderen is erg blij met de royale gift. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17