nL^J. Vredeburg 2 haalt uit HZV Het Vennewater presenteert E-jeugd Schaatsers scoren bij Children Games IliBtiè-!. ^y NK schaatsen f sport 21 Activiteitenkalender S"adnnen door het leven gaan'. IIAAHklUAiBBHlHHfllUMHA El jfl SMS& L www.facebook.com/buurtsportcoachheiloo www.facebook.com/appeltje.eitje.heiloo Chi-balans 20 JANUARI 2016 BUI WATf ZAAV ?A.A Staand vlnr: Dennis Dijkhuis (sponsor), Tenn Zoon, Seb Kops, Peter Meijer (coach), Mark de Groot, Milan Alonso, Frank Tromp (sponsor). Gehurkt vlnr: Brent Dijkhuis, Sven Tromp, Quirijn v/d Velde en Steven Koppes. Foto: Wout Jager HEILOO - Donderdag 7 januari startte een nieuwe loot aan de HZV-boom de voorjaarscompe titie. HZV Het Vennewater E1 is een van de zestien jeugdteams die dit jaar namens HZV in diverse zaalcompetities uitko men. Acht jongens uit de E-jeugd (geboortejaar 2005) van HSV én Foresters maakten hun opwachting in de zaal. Dankzij de sponsoring van Zaam Accountants Adviseurs uit Limmen en Tromp Financiële Dienstverlening uit Heiloo is het team in een keurig clubtenue gesto ken. Dat de openingswedstrijd uitein delijk verloren ging tegen White Stones E1 mocht de pret niet druk ken. Sven Tromp opende na vier minuten voor HZV de score en in de slotseconde van de eerste helft maakte White Stones gelijk. De teams waren aan elkaar gewaagd en White Stones kwam op voorsprong. Het was opnieuw Sven Tromp die voor HZV de gelijkmaker scoorde. Het slotoffensief van White Stones werd HZV te machtig: ondanks goed keeperswerk moest Seb Kops toch nog twee keer vissen. De eind stand 2-4 was een feit, maar coach Meijer was tevreden en ziet zeker een goede toekomst. Voor dit team betekent deze voorjaarscompetitie: met veel spelvreugde kennismaken met specifieke zaalvoetbal. De beoefening van zaalvoetbal naast het veldvoetbal biedt de jeugd een nog betere individuele en team ontwikkeling. HSV, Foresters en HZV Het Vennewater gaan zich in het belang van het individu in deze samenwerking dan ook steeds mak kelijker vinden. HEILOO - Op vrijdag 15 janu ari ontving het schaakzestal van Vredeburg 2 Heerhugowaard voor een duel in de bondscom- petitie. De overige schakers speelden ronde 13 van de inter ne competitie. Gertjan Hafkamp hielp Vredeburg 2 op weg door op bord vier vlie gensvlug het eerste punt te verove ren. Invaller Hans de Goede volgde op bord zes met een al even fraaie overwinning. Met dame en toren op de zevende rij was zijn matvoering niet meer te weerleggen. Een kleine domper volgde toen Jaap Limmen op het tweede bord een paard weg- blunderde en de partij verloor. Remi Aafjes wist op het vijfde bord een wat gelijk opgaande stelling met enkele goede zetten keurig in zijn voordeel te beslechten. Plots was nog maar een half puntje nodig om het bondsduel te winnen. Maar Tars Wanders, op het hoogste bord, en teamcaptain Dick Aafjes deden meer dan dat: beiden voerden de druk op en bouwden een winnende stelling. De forse 5-1 winst brengt Vredeburg 2 naar de subtop in de derde klasse C. Heerhugowaard 4 daarentegen sluit de ranglijst. In de interne competitie zorgde Jan Brantjes voor een bescheiden stunt: hij versloeg Bert van Diermen in het eindspel. Marcel Wester wint niet zo vaak van Harry Levering, maar dit maal deed hij alles goed en liet hem in het stof happen. De complimenten vielen hem terecht ten deel. Barry Blekemolen handhaafde zijn hoge positie op de ranglijst door een memorabele overwin ning op de sterke Jos Admiraal. In het uiterst complexe toreneindspel zette Blekemolen na enkele zorg vuldige manoeuvres de vijandelijke koning mat op veld h5. Ed Stolp en Harold Ebels belandden in een zeer gesloten stelling die beiden, ook na het nodige subtiele schuifwerk, niet meer dan een half punt opleverde. Bob Stolp had bepaald geen mak kie aan de strijdlustige Jan Borst, maar wist uiteindelijk zijn surplus aan techniek aan te wenden en beslissend materiaal te veroveren. Marc Voorwalt die voor zijn doen wat laag op de ranglijst van de inter ne competitie staat, zette de weg omhoog in ten koste van Ed van Duin, die vlot werd weggeschoven. Vrijdag 22 januari: Goodcamp-fitnesstraining 55+ 9.30 -10.45 uur, Ins and Outs (www.sportenvoedingheiloo.nl) Peuter- en kleuteryoga 10.00 - 10.45 uur, Kits Oonlie (www.kits-oonlie.nl) Workshop 'Gezonde voeding: de basis', 19.30 - 22.00 uur, Miss Bean (www.miss-bean.nl) Zondag 24 januari: Workshop 'Home made Vegan' 14.00 -17.00 uur, Miss Bean (www.miss-bean.nl) Maandag 25 januari: XCO Outdoor-training 19.00 - 20.00 uur, Buitenfit (www.buitenfit.com) Woensdag 27 januari: Kennismakingsworkshops 'Mindfulness', 9.30 - 11.00/11.30 uur, 20.00 - 21.30/22.00 uur, Chi-balans (www.chi-balans.nl) INNSBRUCK - Twee jonge schaatsers uit Heiloo hebben zich in de kijker gereden. Er was twee keer goud en één keer zil ver voor Fonteyn Branbergen en één keer brons voor Ingmar van de Griek bij de International Children Games 2016 in Innsbruck. Van 12 t/m 16 januari werden de International Children Games gehouden in Innsbruck. Sporters uit 22 landen in de leeftijdscategorie 12 tot 15 jaar kwamen samen om te strijden in acht disciplines. Alkmaar was met een grote delegatie afge reisd: schaatsers, skiërs en kunst schaatsers. Uit Heiloo deden Fonteyn Branbergen en Ingmar van de Griek mee namens de C-selectie Alkmaar langebaanschaatsen. Fonteyn behaalde twee goud op de 500 meter en de Mass Start en één keer zilver op de 1000 meter. Ingmar van de Griek behaalde brons op de 1000 meter. Van links naar rechts; Tijn Smit, Fonteyn Branbergen en Ingmar van de Griek. Aangeleverde foto www.chi-balans.nl tel.: 072 - 511 51 05 Mindfulness is hét woord van deze tijd en gezien onze volle levens is dat niet verwonderlijk. Ons hoofd is vaak vol met hersenspinsels die al onze aandacht opeisen, waardoor we geen aandacht meer hebben voor wat zich op dit moment afspeelt. Mindfulness leert je anders om te gaan met gebeurtenissen, pijn, emoties en gedachten. Je leert meegaan met de stroom in plaats van bezig te blijven met zaken waar je geen invloed op hebt. Dit in combinatie met ontspanningsoe feningen. Samen zorgt dit voor een rustigere geest en voor een meer ontspannen leven in het algemeen. Ingrid Molen, Chi-balans

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 19