Tien vragen aan... Chiel Oudejan Lopen voor Lyme 3 Klaverjassen in Het Trefpunt Bach-cantate in Witte Kerk Uitslagen dames bridgeclub Sans Atout Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 20 JANUARI 201 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op -'f IriiilüiK- X.lIiii.iIK HEILOO - Zondag 24 januari wordt om 16.00 uur in de Witte Kerk het eerste cantate-uur van dit nieuwe jaar gehouden. Bachs cantate Was Gott tut, das ist wohlgetan BWV 99 zal uitge voerd worden door Collegium Vocale Camerata onder leiding van Gerard Leegwater. Naast koor en orkest wordt er mede werking verleend door sopraan Laila Neuman, alt Stephanie Géricke, tenor Hans van Dijk en bas Gerard Rooker. Liturg is ds. N. Gillebaard. De toegang is gratis, wel is er een collecte bij de uitgang ter bestrijding van de kosten. HEILOO - Iedere donderdagmid dag is er klaverjassen in Het Trefpunt. Bent u lid van de bond dan bent u van harte welkom. Aanvang 13.30 uur. Kosten 3,00 p.p. incl. koffie/thee. Wij hebben leuke prijzen en bieden u een gezellige middag! Voor meer informatie 072-5334419 of 06-52360110 A-lijn: 1. dames Oosterwijk - Warmenhoven 57,64; 2. dames Schreiber - Huijgen 56,94 C-lijn: 1. dames Piet - Steur 59,72; 2. dames Vanwersch - Okhuijzen 59,03 'Lopen voor Lyme' moet de speciale behandeling van Jeroen mogelijk maken. Foto: Stip Fotografie HEILOO - Jeroen, bijna 41 jaar nu, is sinds zijn achtentwintig ste chronisch Lymepatiënt. Een tekenbeet tijdens een oefen- week met zijn ME-groep van de Amsterdamse politie op de Veluwe was het begin van zijn jarenlange zoektocht naar de oorzaak van zijn steeds heftiger wordende klachten. Aanvankelijk leken de acute artri tis in zijn knieën, migraineaanval- len, slapeloosheid en chronische vermoeidheid geen verband met elkaar te houden, maar vooral terug te voeren op de drukke periode in het leven van Jeroen en zijn part ner Monique. De kinderen Daan, Koen en Sanne Jasmijn werden korte tijd na elkaar geboren en ook de onregelmatige werktijden bij de politie werden door Jeroen gezien als oorzaak van een deel van zijn klachten. Helaas brachten bezoeken aan de huisarts, de fysio therapeut en de uroloog (vanwege enorme pijnklachten bij het plassen en ongecontroleerd urineverlies) geen verbetering. In oktober 2007 viel Jeroen letterlijk om. Met hevige rugklachten en uitval in zijn rechter been kwam Jeroen op bed te liggen, terwijl dochter Sanne Jasmijn net geboren was. De zenuwpijnen die gepaard gingen met de uitval waren voor Jeroen gekmakend. Een hele zware periode volgde voor het hele gezin. Na onderzocht te zijn op Bechterew, wat niets opleverde, werd een minuscule hernia gecon stateerd. De neuroloog evenals de neurochirurg waren beiden van mening dat dit eigenlijk niet de oorzaak van de klachten zou kun nen zijn. Meer dan een half jaar plat op bed liggen en zelfs een operatie brachten geen enkele verbetering. Het werken met de revalidatiearts zorgde er wel voor dat Jeroen heel voorzichtig weer zijn zo geliefde werk op straat oppakte. Daar waar Jeroen zelf de strijd aan ging werd hij in het medische circuit volledig aan zijn lot overgelaten. Nadat zijn toenmalige neuroloog weigerde om, op verzoek van de neurochirurg, onderzoek te doen naar onder ande re de ziekte van Lyme, was voor Jeroen plotsklaps het medische tra ject bij het MCA beëindigd. Nog altijd kan Jeroen deze weige ring nog maar moeilijk begrijpen en verteren, te meer omdat hij, inmid dels zelf op onderzoek uitgegaan, schrok van de herkenning van bijna alle klachten in de symptomenlijst van de ziekte van Lyme. Jeroen zocht zijn heil in de alternatieve geneeskunde. Via een aantal ver schillende behandelaars, die alle maal afzonderlijk chronische Lyme met co-infecties constateerden, begon Jeroen met bioresonantie- therapie. Uiteindelijk kreeg hij het voor elkaar om ook weer in uniform de straat op te gaan, maar dat was helaas slecht van korte duur. De strijd eiste een hoge financiële en emotionele belasting. Een weg langs een twintigtal medisch speci alisten in onder meer het AMC, het Slotervaartziekenhuis, het VuMC en het UMC St. Radboud, onderzoeken in binnen- en buitenlandse labora toria, een bezwaarprocedure tegen de bedrijfsarts die hem ongegrond 100% arbeidsgeschikt verklaarde, het zoeken van een nieuwe huis arts omdat zijn oude hem liet val len, zorgden uiteindelijk voor een behandeltraject bij de Lymepoli in Nijmegen. Door een veel te late diagnose lijkt de kans op genezing inmiddels een utopie. Er zijn zeer recent zelfs weer een aantal klachten bij geko men die Jeroen, en zijn omgeving, grote zorgen baren. De afgelopen weken is vast komen te staan dat, vermoedelijk door de lange duur van de infecties, er beschadigingen zijn ontstaan aan de oogzenuwen. In januari zal hier nader onderzoek naar worden gedaan. Tot op de dag van vandaag heeft Jeroen, aan niet-vergoede medische behandelingen en laboratorium onderzoeken, rond de 18.000 euro uitgegeven. Door een gedeeltelijke afkeuring en het niet meer kunnen uitoefenen van zijn oude functie, zijn de inkomsten van Jeroen en zijn gezin gedaald met 450 euro per maand. Team Jeroen - Step for ward - werd in het leven geroepen en bestaat inmiddels uit elf vrienden en familieleden. Team Jeroen - Step forward - zal de wedstrijd 'Lopen voor Lyme' gaan lopen om Jeroen een week therapie te kunnen laten volgen in Polen. Het gaat hier om de Innerfire-trainingen van Wim Hof, die aan het UMC St. Radboud inmiddels wetenschappelijk zijn onderzocht door prof. M. Hopman. Deze concludeerde dat Wim Hof (bekend als The Iceman) met zijn technieken invloed kan uitoefenen op het autonome zenuwstelsel dat onder andere de hartslag, ademha ling en bloedcirculatie regelt en het immuunsysteem reguleert. Jeroen hoopt en verwacht veel baat te hebben bij deze behande ling. De kosten van deze week bedragen 1799 euro. Het streef bedrag bestaat uit twee keer dit bedrag omdat Jeroen het mooi zou vinden als hij nog één of meerdere andere (chronische) Lymepatiënten blij kan maken met een bezoek aan Wim Hof. Dus bij elke 1799 euro meer boven het streefbedrag neemt Jeroen een extra (chroni sche) Lymepatiënt mee. Mocht er na het behalen van het streefbedrag nog een "rest" bedrag over blijven dan zal dit worden geschonken aan een Lyme-gerelateerd goed doel. Tevens zal 100 euro van het streefbedrag worden gebruikt als inschrijfgeld voor Team Jeroen - Step forward. Wilt u bijdragen aan de strijd tegen Lyme of meer lezen over de ziekte en dit initiatief: http://www.lopenvoorlyme.nl. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben in Alkmaar geboren, aan het Zeglis, en ik heb daar mijn jeugd doorgebracht. In 1975 ben ik getrouwd. Na ons trouwen woonden mijn vrouw en ik in de Baanstraat in Alkmaar. Maar na de geboorte van de eerste van mijn vier kinderen zijn we in 1979 naar Heiloo verhuisd. 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep zou je nu uitoefenen? Mijn werk voelt gelukkig een beetje als mijn hobby. Ik ben al 40 jaar schilder en na al die jaren bevalt het schilderen mij nog steeds. Het is uitdagend en creatief werk. Het werken met glas-in-lood is deels werk een deels hobby; werken met glas is fascinerend. Maar als ik echt mijn hobby's kon omzetten in werk, was ik fluitist, klarinettist of misschien kunstschilder geworden. 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je dan zeggen en vragen? Ik wil nog veel mensen ontmoeten en kan geen uitzonderingen maken. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Als kind schaatsen op het Verdronkenoord, fietsen als 12-jarige met mijn grote broer naar Arnhem, maar ook de mooie tijd op scouting Laurentius. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Na het Heilooërbos en de Negge komt mijn tuinhuis hiervoor in aan merking. Deze is helaas niet voor iedereen toegankelijk. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Alleen voor een Laphroaig-whisky, maar daarna ben ik helemaal niet meer wakker te krijgen. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Dat kwam van mijn zwager Hans Klaase. Hij zei tegen mij: "Misschien is een klarinet wel iets voor jou." 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat ik sindsdien klarinet speel bij Caecilia. 9. Wat zou je in het dorp aanpakken als je burgemeester was? Ik zou er goed op letten of alle vooral kleine verenigingen het hoofd boven water kunnen houden, en of zij niet de dupe worden van de steeds meer commerciële ideeën en handelingen van de gemeente. 10. Persoonlijke vraag: Waar komt jouw passie voor Ierse folkmuziek vandaan? Die is in eerste instantie ontstaan toen ik de Dubliners leerde ken nen. Zij waren in de jaren 70 enorm populair. Je zou kunnen zeggen dat zij de basis hebben gelegd voor Ierse muziek hier in Nederland, of eigenlijk in heel Europa. Hun muziek, met onder andere de ruwe stem van de legendarische Luke Kelly, was met mijn prille muzikale vaardigheden op de fluit nog net te behappen. Samen met onder andere mijn zwagers Jan en Arie Klaasse heb ik toentertijd menig feestje met deze muziek muzikaal opgeluisterd. Door veel te oefenen en veel mee te spelen bij Ierse sessies hier in de buurt, kwam ik in contact met meer liefhebbers van deze vorm van Keltische muziek. Uiteindelijk heb ik jarenlang gespeeld in de Ierse groep Kilshannig. Op Ierse instrumenten als de flute en tin whistle leerde ik vele jigs en reels beheersen en samen met vriend Geert Thisting voerden we deze met de band uit. We traden op in pubs, festivals en theaters door heel Nederland én in Ierland. Het landschap, de mensen, de mythen en de Guinness: het komt allemaal terug in de muziek. Als je eenmaal in de ban bent van deze muziek, kom je er niet meer vanaf. Ik zal het altijd met veel plezier blijven spelen. Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: De met hart en ziel spelende trombonist Maarten Koenders. Mijn persoonlijke vraag aan Maarten is: Hoe zie jij de toekomst van culturele muziekverenigingen in Heiloo?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3