113 BORDEN Internetbankieren voor ouderen Spreekuur HEILOO-2000 Nieuwbouw Overkerck kan beginnen Campina-schoorsteen gesloopt? Huis verkopen? "ontvangen? bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 10 20 (rodi verspreiding bv) kijk ook op www.uitkijkpost.nl jaargang 82 NUMMER 4 Nodig ons uit voor een vrijblijvende waardebepaling! Feest bij De Loet met Ronnie Tober Heiloo 3 OpenHuis /X> VAN DER sinds 1933 (072) 5351000 bonhoeffer college Eigentijds Eigenwijs Informatieavond (aUeen voor ouders) 2 februari 20.00 uur 6 februari 10.00-12f.00 uur g NVM <ii i I I I HEILOO - De ouderenbonden in Heiloo vinden het belangrijk dat nog meer ouderen vertrouwd te raken met bankieren via inter net. Op maandag 15 februari wordt daarom een bijeenkomst georga niseerd in drie fasen. Als u zich opgeeft, krijgt u vooraf een werk blad toegestuurd om u te oriënte ren en vast wat te proberen. Op 15 februari volgt dan een instructie op beeldscherm in het Trefpunt. De instructie behandelt het programma waarmee u aan het werk gaat en de beveiliging van gegevens. U krijgt de nodige varianten te zien waar verschillende banken mee werken. Als u wilt, kunt u uw eigen compu ter of tablet meebrengen. Om veilig heidsredenen wordt niet daadwer kelijk ingelogd bij een bank. De instructie is op maandag 15 februari om 10.00 uur in het Trefpunt in Heiloo. De kosten zijn inclusief koffie 10,- (of 5,- als u een pasje kunt laten zien van ANBO, KBO of GraagGedaan). U moet zich aanmelden via een mailtje en u krijgt een werkblad met instructie toegestuurd: computerhulp.sbo@ gmail.com, tel.: 06 - 42 57 12 29. HEILOO - Op donderdag 28 januari kunt u, voorafgaande aan de fractievergadering van HEILOO-2000, zaken met de partij bespreken die u als inwo ner van Heiloo bezighouden. Die kunnen zowel over algemeen gemeentelijk beleid gaan als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u per soonlijk treffen. U bent van harte welkom om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding maken van uw komst aan fractiesecretaris/raadslid Rob Levie. Telefoon 0654901626 of e-mail rob.levie@heiloo-2000.nl. HEILOO - Op donderdag 14 januari werd op feestelijke wijze de aanneemovereenkomst voor de nieuwbouw van woon zorgcentrum Overkerck gete kend. In maart start Van Rhijn Bouw met de nieuwbouw, die in de twee de helft van 2017 in gebruik wordt genomen. Er komen 68 volwaardige tweekamerappartementen waar bij rekening is gehouden met de hogere zorgvraag, door alle appar tementen bedtoe- en doorgankelijk te maken, te voorzien van alarme ring en drempelvrij te houden. Alle huidige bewoners, die momenteel gehuisvest zijn in het tijdelijk onderkomen in Varnebroek, keren straks terug naar het nieuwe Overkerck. HEILOO - De schoorsteen van de voormalige Campina- melkfabriek: monument uit voorbije tijden. Voor de woning bouwplannen ter plekke moest de fabriekshal al wijken, maar nu gaan er binnen de gemeente stemmen op om ook de schoor steen - een gemeentelijk monu ment - te gaan slopen. Dit tot grote bezorgdheid van onder andere de historische vereniging Oud Heiloo. Oud Heiloo licht toe: "Bouwkundig-historisch onderzoek toonde aan dat de oude, originele fabriekshal uit 1956 van historische waarde is. Net als een vergelijk bare fabriekshal in Hilversum is het gebouw een voorbeeld van een als karakteristiek bestempeld indu strieel erfgoed. De schoorsteenpijp werd door de onderzoekers en de gemeentelijke monumentencom missie nog hoger gewaardeerd: 'Een industrieel-archeologische waarde vanwege de markante lig- ging, stedenbouwkundige waarde als herkenningspunt en als laat ste schoorsteen van de gemeente Heiloo zeldzaamheidswaarde'. Dat was de reden waarom de gemeente Heiloo de schoorsteen op de lijst van gemeentelijke monumenten plaatste." Hoewel het bureau voor bouwhis- torie aangaf dat de oorspronkelijke fabriek een hoge monumentwaarde bezit, besloot de gemeente slechts één hal van het oudste fabrieks gebouw te behouden en ook de schoorsteen. Weer enkele jaren later besloot het college dat een potentiële projectontwikkelaar ook die laatste hal wel mocht slo pen. "Zodoende is alleen nu nog de schoorsteen een beschermd monu ment op dit terrein dat ons herinnert aan de ooit belangrijkste industriële activiteit in Heiloo. Vervolgens werd een plan ontwikkeld voor de bouw van ongeveer 80 woningen, aanvan kelijk met een plek voor de schoor steen." Nu komen er plannen voorbij om de zestig jaar oude schoor steen - die straks temidden van de nieuwbouw een plek zal hebben op gemeentelijke grond - alsnog te slopen. Het onderhoud zou een obstakel zijn, de veiligheid zou in het geding zijn. Maar het bestuur van Oud Heiloo wil alle zeilen bij zetten om dit monument te behou den en heeft diverse vragen. "Of de gemeentelijke monumenten commissie nog wordt gehoord is onduidelijk. Is men dat wellicht vergeten? En wat doet men met het raadsbesluit van een aantal jaren geleden toen de schoorsteen juist als gemeentelijk monument werd aangewezen? Inconsequent is men ook, want particuliere eige naren van gebouwen en woningen die zijn aangewezen als gemeente lijk monument moeten aan aller lei eisen van onderhoud voldoen. Maar voor de schoorsteen gelden deze regels niet meer. Aan kritische geluiden gaat men liefst snel voor bij." De schoorsteen van de voormalige Campina-melkfabriek: houden of slopen? Foto: Heiloo-Online Op weg naar Technasium Keter löeftstraat :20 - OJÏJjl 659119- www.bonhoeffer.nl L. van Ruth, raad van bestuur van ViVa! Zorggroep (links) en J. van Rhijn, directeur bij Van Rhijn Bouw, tekenden de aanneem- overeenkomst. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 1