Inwoner van Heiloo krijgt lintje voor pionierswerk diabetische voet m.raal Feest bij De Loet met Ronnie Tober Tien vragen aan 3 Voor al uw drukwerk... Kennemerstraatweg 464 1851 NG Heiloo 06 139 184 98 artmiraal@ziggo.nl Sf Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 27 JANUARI 201 HEILOO - Op 20 januari heeft burgemeester Hans Romeyn een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan prof. dr. J.A. Rauwerda, inwoner van Heiloo. De onderscheiding is uitgereikt tijdens het Diabetische Voeten Symposium in Almelo. Rauwerda is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau voor zijn bedrijfsmatige en maatschap pelijke verdiensten op internatio naal niveau. Hij heeft internationaal pionierswerk verricht voor de pre ventie, opsporing en behandeling van de diabetische voet. Daarnaast heeft hij zich toegelegd op onder andere aangeboren vaatafwijkin gen. Als hoogleraar Vaatchirurgie heeft Rauwerda diverse activiteiten ondernomen en veel maatschap pelijke nevenactiviteiten ontplooid. Daarnaast is hij grondlegger in het VUmc van de zorg van de dia- betische voet en de verdieping en verbreding van kennis op dit gebied. Rauwerda heeft als oplei der Vaatchirurgie en Algemene Heelkunde 99 assistenten opgeleid tot medisch specialist en 10 promo vendi naar hun afronding van hun dissertatie begeleid. Ronnie Tober maakte er bij De Loet een gezellige boel van, Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :ülj HEILOO - Om te vieren dat De Loet 1 jaar nieuwe bewoners heeft, werd er afgelopen woens dag een feestje gevierd. De Peacock Foundation maakte het mogelijk om Ronnie Tober hier voor uit te nodigen. Deze foundation had als voor waarde gesteld dat het een volle bak moest zijn en dat het feest voor iedereen toegankelijk was. Dat was het dan ook. Er waren 80 gasten en de collega's bleven ook extra lang. Er werd gedanst en de polonaise gelopen en iedereen kon genie ten van een hapje en een drankje. Mevrouw Couperus werd door Ronnie gefeliciteerd omdat zij jarig was. Dat was natuurlijk heel bijzon der: door een bekende Nederlander gekust te worden op je verjaardag. Ronnie Tober komt samen met Willeke D'Estelle ook in Overkerck optreden, op 21 februari 2016, aan vang 15.00 uur. Voor wijkbewoners en familie is dit ook toegankelijk. Kaarten zijn verkrijgbaar voor 5,00 bij de receptie van Overkerck. Mijn naam is Maarten Koenders, getrouwd met Michelle. We heb ben twee binken van zonen, David en Jesse. Ik werk als beleidsme dewerker erfgoed en ruimte voor de provincie Zuid-Holland. Fiets graag door de mooie omgeving rond Heiloo, en in het dorp zelf speel ik trombone bij harmonie Caecilia. 1. Waar ben je geboren en getogen? In Ede, Gelderland. Als één-na-oudste in een gezin met zeven kin deren. Via Rotterdam kwam ik op mijn dertiende naar Heiloo. Even in Amsterdam gewoond voor studie, maar bewust weer voor Heiloo gekozen. Een dorp voegt mij beter. 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep zou je nu uitoefenen? Mijn werk voor erfgoed en landschap ligt al in het verlengde van twee interesses: geschiedenis en geografie. 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je zeggen en vragen? Als het ook via een teletijdmachine mag, dan kies ik voor Jezus. Gewoon een dagje meelopen. En hem vragen wat hij vindt van het Nieuwe Testament en enkele biografieën die ik over hem heb gele zen. Verder ben ik ook benieuwd wat voor humor Jezus had. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? In Heiloo was ons huis aan de Breedelaan een zoete inval. Er was plek voor alle vrienden/vriendinnen van alle zeven kinderen. Hoe meer hoe beter, mijn moeder was daarvan de aanjager. Een rapsodie van gesprekken, eten, muziek en tafeltennis. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? De Zandersloot, ter hoogte van het wipje bij de Kattenberg; als ik daar fiets waan ik me altijd een beetje op vakantie. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Liever niet, ik vind het bed een heel goede uitvinding. Maar als fami lie of vrienden in problemen zijn kun je me altijd wakker maken. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Als het niet kan zoals het moet, moet het maar zoals het kan. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat ik als koukleum elke ochtend een koude douche neem. Goed voor lichaam en geest. Is een overblijfsel van een koudetraining bij een discipel van Wim Hof, alias The Iceman. Sinds die tijd noemt mijn vrouw mij ook wel Wimpie. 9. Wat zou je in het dorp aanpakken, als je burgemeester was? Er is bestuurlijke overeenstemming over de afslag A9, maar tegelijk ook veel onrust onder burgers. Ik zou snel duidelijkheid geven over aanvullende maatregelen tegen ongewenste verkeersdruk elders in Heiloo. En inzetten op een afslagontwerp dat veel meer rekening houdt met polderlandschap en natuur. 10. Persoonlijke vraag van je voorganger: Hoe zie jij de toekomst van de muziekverengingen in Heiloo? Muziek is communicatie vanuit hart en ziel. Mensen zullen daarom altijd samen muziek blijven maken, ook in Heiloo. Alleen sluiten mensen zich tegenwoordig minder snel aan bij een vereniging. Verenigingen moeten daarom meer energie steken in mensen 'vinden en (ver)binden'. En de drempel naar muziekeducatie verlagen voor de jeugd. Zoals harmonie Caecilia doet met schoolbezoeken en een eigen opleiding. Dat blijkt ook goed voor het imago. Voor een goede toekomst hoop ik dat de muziekverenigingen nog meer gaan samen werken, zowel met elkaar als ook met andere partijen zoals scholen. Dan kunnen we alle energie en creativiteit bundelen. En laten zien dat blaasmuziek van alle tijden en voor iedereen is! Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Mijn goede zwager Willem-Jan Visser. Mijn persoonlijke vraag is: Als rasechte Heilooër heb je voor jouw werk een tijd in Zwitserland gewoond. Hoe beleef jij Heiloo in jouw tweede jeugd, sinds terug keer uit Zwitserland? Rauwerda kreeg een koninklijke onderscheiding uitgereikt door burgemeester Hans Romeyn. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3