Onderkruipsel op vlucht voor ventielhoorn De Lijst Peutervoorstelling vooruit met die geit! BEDRIJF BELICHT 5 iutkié 1U 1 INGEZONDEN BRIEF Afvalscheiding Wijkschouw inbraak preventie Benedictuskinderen maken kennis met basketbal UITKIJKPOST 27 JANUARI 201 6 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Alsof de duvel er mee speelde kroop rechts van mij een grote, zwarte boktor om zich te verschansen onder het houten plankwerk van de zitplaatsen. Zou het onderkruipsel gevoeld hebben dat het Benefietconcert ten behoeve van de restaura tie van de Heiloose Witte Kerk zojuist begonnen was? Daar waar de boktor het hout werk van de prachtige kerk structu reel aan het opsouperen is, en naast het broodnodige onderhoudswerk de ruimte tal van modernistische verbeteringen hard nodig heeft. Of was het beest op de vlucht voor de indringende en gepassioneerde hoornklanken van Teunis van der Zwart, die voor de gelegenheid zijn natuurhoorn had ingeruild voor een moderne ventielhoorn. Samen met pianist Gerard Boeters vormden zij het muzikaal koningskoppel uit Heiloo. Een beter duo had voor deze gelegen heid niet gepast. Boeters en Van der Zwart speelden hoogtepunten uit het niet al te overdadige repertoire voor hoorn en piano, plus enkele discrete bewerkingen. De jonge Beethoven raakte in zwang van de hoorn en produceerde een driede lige sonate. Met lange gefraseerde lijnen benadrukte Van der Zwart de klassieke ritmiek en verzuimde niet ook innig verstild naar voren te tre den. Alhoewel enkele passages bij de piano niet vlekkeloos klonken onderstreepte het duo de virtuosi teit waarmee Beethoven de hoorn kernachtig heeft aangevoeld. Een royale zweem van noten bepaalde de Sonate die Rheinberger in de hoogtijdagen van de Romantiek componeerde. Het duo baande zich met enige moeite een weg langs het ingewikkelde vorm schema om in ieder geval de aanwe zige fantasie een wervelende impuls te geven. Gerard Boeters slaagde er aansluitend maar ten dele in Chopins 'Barcarolle in Fis' de nodi ge helderheid te geven. Zijn wiegen de spel was eerder aan de wollige kant. Met de hectisch bewegende partituur van Paul Hindemiths sona te wist het duo even discreet als bevlogen om te gaan. Beiden toonden muzikaal over wicht en gaven het werk een over zichtelijke vertolking. Teunis van der Zwart liet zijn hoorn teder fluis teren of heldhaftig schallen, alles vanuit een fijnzinnige vorm van muzikale beschaving. (Bron: NHD) Door Jos Ruiters Verleden week mochten wij in het kader van de voorgenomen afvalscheiding in Heiloo, van de gemeente een pakketje afvalzak ken ontvangen dat vergezeld ging van een schrijven dat was getekend door de heer N.R. Bets. Dat dit weer een schrijven is uit de bekende ivoren ioren, bewijst de inhoud overduidelijk. Zoals bekend, komen uit deze bron nagenoeg alleen ideeën die van achter een bureau zijn verzonnen, en die niet op deugdelijkheid zijn getoetst. De nieuwe verordening houdt namelijk in dat het afval dat we tot nu toe in de grijze container gooiden, en dat voor zeker 80% uit plastic, metalen verpakkingen en drankenkartons bestaat, vanaf 1 februari in de verstrekte vuilnis zakken dient te worden verzameld en aangeboden. Hierdoor zal de grijze container dus nagenoeg leeg blijven, en worden de huishoudens voortaan opgezadeld met een plas tic afvalzak in keuken of schuur, die bovendien bij aanbieding aan een lantaarnpaal dient te worden opgehangen (hoe gaat dat bij wind kracht 9?). We krijgen er in ons huishouden weer een sta-in-de- weg bij, terwijl de grijze rolemmer bijna leeg zal blijven. De heer N.R. Bets, hoofd afdeling Openbare Ruimte van Gemeente Heiloo, moet nog maar eens bekijken of dit niet anders kan! Ad van Kamp, Heiloo Frederik Hendriklaan 8 (Willem de Zwijger), Alkmaar. Telefoon: 072 - 515 01 63, e-mail: rogier@delijst.nl, internet: www.delijst.nl ALKMAAR - Je kunt het zo gek niet bedenken, of iets valt wel in te lijsten. Foto's, tekeningen, schilderwerken, kindercrea ties, T-shirts, platen en zelfs gereedschap. De Lijst maakt er een toonbaar geheel van. Al dertig jaar lang en sinds kort op een nieuwe locatie. Van de Kennemerstraatweg naar Frederik Hendriklaan is hemelsbreed niet eens zo'n heel grote afstand, maar voor De Lijst wel een mooie nieuwe stap. "Na ruim twintig jaar op de vorige locatie staan we voort aan op deze prachtige nieuwe plek klaar, om ieders wensen op lijsten- gebied te vervullen" vertelt Rogier Böhning. Met De Lijst belichaamt hij ruim vijfentwintig jaar vakkundigheid in lijstenmaken. "Wij beschikken over vierduizend verschillende soorten lijsten van hout en aluminium. Van piepklein tot metersbreed en -hoog, en in talloze kleuren en uitvoe ringen." Pollepel Rogier legt uit wat zoal valt in te lijsten. "Naast het gebruikelijke werk als foto's, posters en schilderijen krijgen wij tevens regelmatig verzoe ken om bijvoorbeeld gesigneerde voetbalshirts, geboortekaartjes en borduurwerkjes in te lijsten. Laatst heb ik voor iemand zelfs een oude pollepel mogen inlijsten. Een bijzondere, tastbare herinnering aan iets dat jarenlang dienst had gedaan in een restaurant." Eigen atelier Achter de nieuwe winkelruimte beschikt De Lijst over een eigen atelier met grote werkplaats, die is uitgerust met alle beschikbare technieken voor het vakkundig inlijsten. "Wat voor verzoek iemand ook heeft, alles wat binnen onze mogelijkheden ligt voeren wij hier eigenhandig uit. Zo hebben we ooit zelfs een origineel werk van Herman Brood ingelijst, met een afmeting van viereneenhalve bij tweeëneenhalve meter. Het resultaat was verbluffend mooi en stemde tot grote tevredenheid van de klant." Bezieling Daar draait het uiteindelijk allemaal om. Zoveel klanten zoveel wensen. De Lijst stelt alles in het werk om de meest uiteenlopende opdrachten te kunnen uitvoeren. Altijd vol bezieling en vakmanschap. Die toewij ding straalt de winkel al bij het betreden in alles uit. Interieur en exte rieur ademen passie voor een prachtambacht, dat ondanks moderne middelen als internet van onmisbare waarde is én blijft. "Neem oude, verweerde lijsten. Wie die wil laten opknappen, kan ermee naar de winkel komen ter beoordeling. Valt het te herstellen, dan maken wij er weer iets moois van. Ook reinigen en eventueel restaureren van schilde rijen behoort tot de mogelijkheden. Verder kunnen we van alles plastifi ceren, beschikken we over vier verschillende glassoorten en een breed scala aan ophangsystemen, desgewenst met verlichting", aldus Rogier Böhning. Boeters en Van der Zwart: koningskoppel uit Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Via sport@school maken de kinderen van de Benedictusschool kennis met verschillende sporten, zoals afgelo pen week een basketbaltraining voor groep 8. Aangeleverde foto HEILOO - Een team van poli tie, enkele beheerders van de Whatsapp-buurtgroepen en gemeente Heiloo gaat donder dagavond 28 januari vanaf 18.00 uur het dorp in om donkere en onzichtbare locaties te bekijken in wijken waar veel inbraken worden gepleegd. Er wordt onder andere gekeken naar verlich ting, een voorzorgmaatregel die inwoners zelf kunnen nemen om inbraak te voorkomen. Bewoners van woningen die inbraakgevoelig worden bevonden, krijgen verbe- tertips. Bij de wijkschouw wordt gekeken naar donkere of onoverzichtelijke locaties, plekken waar inbrekers meer kans van slagen kunnen hebben. Het schouwteam bestaat uit wijkagenten, een politieme dewerker die speciaal belast is met het onderdeel woninginbra ken, de portefeuillehouder en medewerkers Openbare orde en veiligheid van de gemeente, opzichters van Beheer openbare ruimte en enkele beheerders van de Whatsapp-buurtgroepen. HEILOO - Kinderboerderij De Geitenbreiers is in blijde verwachting... binnenkort zal er een nieuw geitje gebo ren worden en daarom zijn de Geitenbreiers Meneer Wiem en Marieloes in rep en roer! Zondag 31 januari om 10.00 uur en om 11.30 uur is twee keer een voorstelling van Potitco, met pop penspel, live muziek, een vleugje clownerie, dans en interactie met het publiek. De voorstelling duurt ongeveer 40 minuten, toegangskaartjes zijn voor 4,00 per persoon verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. Reserveren: online via het opgaveformulier, telefonisch via 072 - 5330670, of bij de klantenservice in de bibliotheek. Rogier Böhning voor de kleurrijke nieuwe winkel. Foto: Arjan Hoogvorst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5