Expositie in galerie De Buitenkans Ledenraadslid Rianne Beers op bezoek bij De Zorgcirkel 15 Aandachtspunten aan-huis inzamelen PMD INGEZONDEN BRIEF Vogels op vlucht Maan met de mooiste stem De fans van The Voice of Holland weten het natuurlijk al: Maan uit Bergen heeft dit jaar de mooiste stem van Nederland, volgens de kijkers van het populaire programma op RTL4. Huub Coenen maakte ter ere van Maan deze zoekpuzzel. Zoek de 10 verschillen, stuur de oplossing naar redactie@uitkijkpost.nl en maak kans op een verrassing! UITKIJKPOST 3 FEBRUARI 201 HEILOO - Vanaf donderdag 4 februari 2016 tot en met zondag 27 maart 2016 wordt door gale rie De Buitenkans een expositie georganiseerd met werken van Wil Erkamp, Jeroen Erkamp en Nico Dekker. Wil Erkamp-Leeuwangh (1948) vindt het als kind al heerlijk om te tekenen en creatief bezig te zijn. Op latere leeftijd heeft zij in groeps verband in atelier De Bolderik in Langedijk enige jaren geaquarel leerd met voorkeur voor portret teren en tekenen van cartoons. Daarna stapt zij over op het ver vaardigen van beelden van klei in het atelier van Artiance in 2007. Na twee jaar wil ze liever werken met kleur en sluit zich aan bij een groep je waar ze haar beeldjes kan glazu ren. Haar passie is het realiseren van mens- en dierfiguren en dat uit zich in deze tentoonstelling in haar liefde voor katten. Jeroen Erkamp (1973) uit Alkmaar is een veelzijdig mens en kunstenaar. Na de voltooiing van de studie bouwkunde in 2002 aan de TU Delft studeert hij een paar jaar fotografie aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunst in Den Haag. Tekenen deed hij al vanaf jongs af aan. Zijn voorliefde voor schilderen ontstaat geleidelijk. In 2007 begint hij op het doek te wer ken met acrylverf. Hij wordt geïn spireerd door oude meesters zoals Johannes Vermeer, Rembrandt en Van Gogh en de hedendaagse schil- ders Lucian Freud, Pieter Pander, Sam Drukker en Marlene Dumas. De laatste vijf jaar schildert hij regel matig in atelier 'Kunstig Bekeken' in Hoorn. Ook Jeroen toont schil derijen met o.a. katten. Zie ook www.jeroenerkamp.nl Nico Dekker (1943) heeft al op jonge leeftijd interesse in teke nen en schilderen. Zo verkoopt hij op zevenjarige leeftijd zijn eerste schilderij voor vijftig cent. Jammer dat na een paar maanden de verf loslaat. Op latere leeftijd volgt hij cursussen en gaat hij schilderen bij Scarabee. Nu is hij al dertig jaar lid van de schildersvereniging Tinteretto in Heiloo. Daar ontplooit hij zich verder. Wat hem het meest boeit in schilderen is het licht, de sfeer en de vorm. Hij haalt zijn inspi ratie uit de rechtstreekse confronta tie met het onderwerp. Het liefst zit hij buiten in de natuur tegenover het portret, model of een opgesteld stil leven met bloemen. De expositie vindt plaats in De Trog welke zich bevindt aan de Bullaan 4 te Heiloo en is geopend van donderdag tot en met zondagmiddag van 12.00 - 17.00 uur. Zie ook de website en Facebook van stichting De Buitenkans. HEILOO - Wij halen uw Plastic, Metalen verpakkingen en Drankenkartons (PMD afval) vanaf 1 februari één keer per twee weken aan-huis op. De inzameling vindt plaats op een maandag, woensdag of vrijdag in de oneven weken. Dit is dezelfde week waarin wij ook uw groene rolemmer legen. Het GFT en PMD halen wij gescheiden op. Hang de afvalzak op de inza- meldag voor 07.30 uur aan de kroonring met haken aan de dichtstbijzijnde lantaarnpaal nabij de rolemmerverzamelplaats. De afsluitbare afvalzakken kunt u gratis afhalen bij alle supermark ten van Albert Heijn in Heiloo, de Vomar en op de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal. De PMD ophaalkalender vindt u ook terug in de digi tale afvalkalender 2016 van Heiloo: de Recyclemanager. De Recyclemanager is snel en handig en vindt u op www.recyclema- nager.nl of kunt u inzien via de gratis afvalapp 'Recyclemanager' voor uw telefoon of tablet. De app of website is altijd actueel. De afvalapp voor Heiloo kunt u downloaden via: Google play store (Android) of de App store (Apple). Elk half jaar zo tegen vieren komen ze bij elkaar met honderden vliegen zij naar de takken kwetterend, zuiver navigerend zonder enige ongemakken. Vandaag zijn ze er weer zo tegen vieren aan het Zevenhuizen; zoals elke keer maar 'o, wat is ons nou overkomen?' Of is het gezichtsbedrog! 'Waar zijn onze bomen?' Immers gisteren stonden ze er nog. Geen gekwetter vandaag zo tegen vieren in zwermen vliegen ze in het rond ze zijn er nog wel, hoog in de lucht verdeeld en zoekend naar vaste grond of zich verzamelend voor de vol gende vlucht. Het is net als bij mensen, ben je iets kwijt iedereen vindt het erg de bomen zijn weg, het werk is klaar hun machtige grootheid vormde een zeer groot gevaar. Vogels, wellicht is in het bos nog een plek En vind je daar een aangename stek. T.v. Doorn, Heiloo Werk van Nico Dekker. Aangeleverde foto HEILOO - Leden van de leden raad van Rabobank Noord- Kennemerland - die onder ande re beslist over de bijdragen uit het coöperatiefonds - hebben een bezoek gebracht aan diver se verenigingen in het werkge bied om met eigen ogen te kun nen zien hoe de bijdrage uit het Coöperatiefonds is besteed. Zo bracht Rianne Beers een bezoek aan De Zorgcirkel in Heiloo en sprak met zorgmanager Elly Zomerdijk over het fitnesstoestel dat mede met geld van het coöpera tiefonds is aangeschaft. Zomerdijk: "We hadden plan nen om de bezoekers meer te laten bewegen. Een van onze speerpun ten is door beweging het dementie proces te vertragen. Dat dit werkt is middels wetenschappelijk onder zoek aangetoond. Vandaar onze aanvraag voor dit toestel. En het is meer dan een toestel: het heeft een maatschappelijke en preventieve functie. Het heeft onder andere een mooie samenwerking met sportcentrum de Dors tot stand heeft gebracht. In de tuin waar het toestel staat worden door mensen van De Dors trainingen gegeven op het toestel en wordt de mogelijkheid geboden voor bezoekers om ook bij De Dors trainingen te geven. Zo neemt over en weer de bekendheid toe." Beers: "Inmiddels zien we dat het Coöperatiefonds steeds beter bekend wordt en dat steeds meer verenigingen hier een beroep op doen. Hoe is dat bij De Zorgcirkel gegaan?" Zomerdijk: "Ik kwam er zelf mee. Ik weet dat er meerdere goede doe len en initiatieven zijn. Ik kwam bij het coöperatiefonds via de Dichterbij. Wij worden gefinan cierd door het rijk en de gemeente. Echter: daarbij is geen geld beschik- baar voor extra dingen. We moe ten het daarom doen met giften en goede doelen. Veel bezoekers zijn van oudsher klant bij Rabobank Noord-Kennemerland. En ik vond dat de bank ook wel wat terug mag doen voor zijn klanten. Dit is een goede manier." Beers: "Ik weet uit ervaring dat het Coöperatiefonds nooit het hele bedrag uitkeert, er moet altijd sprake zijn van eigen inspanningen en zelfredzaamheid naast de bijdrage. Hoe is dat bij jul lie gegaan?" "In combinatie met andere doelen en giften is het gelukt om het toestel aan te schaffen," vertelt Zomerdijk. "Ook de Stichting Vrienden van Westerhout, Pius en ROACK in Amsterdam hebben bijgedragen. We wisten dat we veel moeite zou den moeten doen om het geld bij elkaar te krijgen, maar we hebben het toch doorgezet, omdat we het beste willen voor onze bezoekers. We wilden een programma opzet ten om de bezoekers in beweging te laten komen. Het toestel is daarin essentieel want het prikkelt om te gaan bewegen, daagt uit en is een positieve stimulans om naar buiten te gaan. Daarnaast is de beweging goed voor het geheugen waardoor het dementieproces wordt ver traagd. Het toestel verbindt ook, mensen staan er regelmatig ook een kletspraatje op te maken." Beers: "Hoe zijn jullie erva ringen met Rabobank Noord Kennemerland?" Zomerdijk: "We vinden het geweldig dat ze ons gesponsord hebben. Zowel voor mijzelf als voor de bezoekers is het een bekende bank. Ik bankier al jaren bij de Rabobank, ik ben via het Ledenmagazine Dichterbij bij het coöperatiefonds gekomen." Tot slot heeft Zomerdijk nog een tip voor andere verenigin gen: "Bij het aanvragen van een bijdrage uit het Coöperatiefonds, moet je aan een aantal punten goed op orde hebben. Heb je een goed plan, is dit helder onder bouwd, is duidelijk wat het doel is en waarom je de aanvraag doet en tot slot: wat is de eigen inbreng en wat is het maatschap pelijk belang voor de omgeving? Als je dat goed beargumenteerd meestuurt, is er volgens mij veel mogelijk!" "j'V- Het nieuwe fitnesstoestel wordt besproken. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15