Open Dag op de BSG Fotoarchief van Cor Mooij naar het Regionaal Archief Alkmaar Romantische muziek Jubileum Tour 10 jaar 'The Chief' naar Akersloot regio 18 NIEUWS UIT DE REGIO Foute Duitse avond 3 FEBRUARI 2016 Formule 1-coureur David Purley ziet hoe zijn vriend Roger Williamson op circuit Zandvoort veronge lukt. Bron 'Regionaal Archief Alkmaar' EGMOND - De bekende Egmondse fotograaf Cor Mooij (1946) heeft zijn fotoar chief over de jaren 1967-2016 geschonken aan het Regionaal Archief Alkmaar. Voor Cor Mooij een prettig idee dat zijn 200.000 foto's nu op een veilige plaats zijn beland: 'Ik ben er trots op dat mijn werk op deze plek en op deze wijze voor het nageslacht bewaard blijft'. Voor het Regionaal Archief is het een belangrijke aanwinst. Het gaat om het werk van een uit de omge ving afkomstige wereldbekende en meermalen bekroonde fotograaf. Door het opnemen van deze col lectie in het Regionaal Archief wordt niet alleen het werk van Cor Mooij bewaard, maar is ook een stuk regionale geschiedenis veilig gesteld. Directeur Paul Post: 'Voor het archief is het eer om deze col lectie te ontvangen, het is een bij zondere aanvulling op onze collec tie. Na de eerdere schenking van de fotograaf Theo van Houts is dit het tweede grote fotoarchief in het Regionaal Archief dat niet alleen van regionaal maar ook van (inter) nationaal belang is.' De officiële carrière van Cor als fotograaf begon in 1965 toen zijn eerste foto (van Egmondia-keeper Rein Huiberts) in het Noordhollands Dagblad werd geplaatst. Hij wilde al langer fotograaf worden, maar LIMMEN - Zaterdag 6 februari is er een 'foute Duitse bieravond' in Limmen. Helaas heeft Limmen geen carnavalsvereniging meer, maar wel een geweldige groep vrienden die allen bij de Uylenspieghels hebben gezeten. werkte toen nog als handzetter bij de krant. Steeds vaker werden zijn foto's geplaatst. Met de beel den die hij in 1970 maakte van het dodelijke ongeluk van de autocou reur Piers Courage op het circuit van Zandvoort brak hij echt door. Vier jaar later won hij zelfs de eer ste prijs bij World Press Photo met opnieuw een foto van een raceon geluk waarbij de coureur Roger Williamson verongelukte. In de jaren daarna groeide de vraag naar zijn fotowerk zo snel, dat hij in 1976 ontslag nam bij de krant en als foto graaf verder ging. Hij fotografeerde vooral sport evenementen, zoals wereldkampi oenschappen voetbal, Olympische Zomer- en Winterspelen, twaalf Tour de Frances, vele wielerklas siekers in binnen- en buitenland, de internationale successen van Ajax en het landskampioenschap van AZ in 1981. Zijn foto's werden wereld wijd gepubliceerd in toonaangeven de bladen als Time Life, People, Der Stern en vele grote internationale sportbladen. Door zijn werk ont moette hij vele sportsterren en met sommige van hen onderhield hij een vriendschappelijke relatie. De kwaliteit van zijn werk ken merkt zich door zijn keuze voor composities, waarbij hij in de sport- fotografie vooral de emotie zocht. Winnen en verliezen, verdriet en geluk, het hoort bij de sport en Cor probeerde dat vast te leggen. Dat hij Deze vrienden van Tyl kwamen met een superieur idee: een foute Duitse bieravond. De Burgerij in Limmen wordt omgebouwd tot een echte Muncher feesttent en het bier wordt getapt in pullen. Bezoek wordt op deze avond ver wacht in Duitse outfit zoals alpen jurkje, lederhosen, geel regenpak of iets anders geks. BERGEN - Vrijdag 5 febru ari opent de Berger Scholengemeenschap in Bergen haar deuren voor de jaarlijkse open dag. Leerlingen van groep 8 en hun ouders worden tussen 15.30 en 20.30 uur ontvangen en rondgeleid door brugklasleerlin gen. De school, prachtig gelegen aan de rand van het Bergerbos, is al 97 jaar een begrip in de regio en staat bekend om haar goede kwaliteit van onderwijs. Op alle niveaus (mavo, havo en atheneum) is het mogelijk examen te doen in de beeldende vakken (tekenen, handvaardigheid en textiele werkvormen) en muziek. Minder bekend is dat de school ook een vooruitstrevend exact pro gramma biedt met deelname aan (internationale) kennisolympia des en samenwerkingsverbanden met onder anderen Wageningen University en AgriTech Campus. Behalve aan intellectuele ont wikkeling schenkt de BSG veel aandacht aan culturele, sociale en persoonlijke vorming, aan onder zoeksvaardigheden en oplossings gericht werken. Die aandacht is merkbaar in de lessen, de activi teiten buiten de les, de excursies, de leerlingbegeleiding en de goede sfeer. Het gezonde aanbod van de schoolkantine is dit jaar onderschei den met de Schoolkantineschaal van het Voedingscentrum. Rector Elly Kamminga: "We weten dat ouders en leerlingen een gezond aanbod willen op scholen. Wat ik belangrijk vind is dat we de gezonde keuze de makkelijke keuze maken op de BSG, want elke jongere heeft recht op een gezonde leeromge ving." daarin slaagde blijkt wel uit het feit dat hij twee keer bekroond werd door World Press Photo en bij de nog verschillende andere belangrij ke prijzen won, o.a. de beste foto bij de Olympische Spelen 1988 en bij de Zilveren Camera Verkiezingen. Hoewel Cor Mooij vooral naam heeft gemaakt als sportfotograaf, bevat zijn archief ook foto's van andere onderwerpen. Zo heeft hij veel in zijn woonplaats Egmond aan Zee en omgeving gefotogra feerd, iets dat hij nog steeds doet. Daarnaast portretteerde hij ook bekende personen. Naast uiter aard sportgrootheden (o.a. Cruyff, Pelé en Maradonna), treffen we in zijn werk foto's aan van Toon Hermans tot Michael Jackson, van prins Willem-Alexander in de Elfstedentocht tot de Golden Earring, van Ruud Lubbers tot Rudi Carrel en van Piet Veerman tot de schillenboer uit Egmond aan Zee. Maar ook gebeurtenissen als de Bijlmerramp ontbreken niet. Kortom, de foto's leggen bijna vijftig jaar geschiedenis vast in beeld. Het Regionaal Archief zal de komende tijd de collectie Cor Mooij gefaseerd digitaliseren en via internet beschikbaar maken. Ook zijn er gesprekken gaande met het Stedelijk Museum in Alkmaar om in het volgende jaar daar een over zichtstentoonstelling van Mooij's werk te organiseren. Dit is natuurlijk geen verplichting. De deuren gaan om 20.30 open en dan staan die Münchener Smachtfetzen klaar om er een geweldige Duitse bieravond van te maken. Samen met DJ Albert Altendorff en het showballet Helga Trunkenbold zet men de hele avond de zaal op z'n kop. Toegang is 10,- en voor 18+. De BSG biedt ook een vooruitstrevend exact programma met deelname aan kennisolympiades. Aangeleverde foto LIMMEN - Zondag 14 februari, op valentijnsdag, brengt Studio Cantilena uit Alkmaar toepasse lijke romantische muziek uit de afgelopen eeuwen ten gehore in de protestantse kerk in Limmen. Het jaarlijks terugkerend winter- concert van Studio Cantilena staat in een inmiddels 25 jaar oude tradi tie. Opera-aria's, operetteliederen, musicalsongs en filmmuziek wis selen elkaar in solo- en samenzang af in een gevarieerd programma. Er wordt met begeleiding van pia nist Ton van Steen en fluitist Frank Bakker gezongen door sopraan Gretel Stel-Pool, tenor John Veldhuizen en bariton Adriaan Kok. Vocale evergreens worden gelar deerd met instrumentaal werk. Aanvang 14.30 uur, toegang gra tis. Bijdrage op vrijwillige basis na afloop van het concert. Protestantse kerk, Zuidkerkenlaan 25, Limmen. Studio Cantilena. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17