IVN-wandeling in de Wimmenummerduinen Abdij Egmond trekt Martina Koolwijk aan als zakelijk leider Cursus tuinontwerpen Gezinsviering met een knipoog naar carnaval Spooktocht en Valentijnshartjes REGIO 18 INGEZONDEN MEDEDELING Jubileum Tour 10 jaar Henk Haanraads 'The Chief' naar Akersloot D.O.E.L. in J.O.E.B. UITKIJKPOST 3 FEBRUARI 2016 AKERSLOOT - Zaterdag 6 februari heeft Akersloot de primeur! De 10 jaar dat Henk Haanraads als 'The Chief optreedt is omgevlogen en zal gevierd worden met een speciale jubileum tour. De start van de tour vindt plaats in de bekende zaal van café De Vriendschap, Kerklaan 18 in Akersloot. Aanvang 21.00 uur. Er is geen entree en iedereen is welkom. Kom met je oude en huidige vrienden, en beleef de stukken die iedereen zo goed kent! Henk Haanraads als solist 'The Chief speelt al weer 10 jaar de zalen plat en laat iedere muziekliefhebber genieten van nummers van de grote gita risten als Eric Clapton, Carlos Santana, Mark Knopfler en vele anderen. Zijn programma kan eindeloos duren. Werkelijk alle muziek die hem boeit staat op zijn repertoire. Natuurlijk is zijn gitaarspel zijn sterkste kant, maar zingen doet hij ook. Een rauwe maar warme stem bij zijn eigen gitaarspel. Henk weet iedere performance weer tot een hoogtepunt te brengen en laat alle aanwezigen genieten van muziek op hoog niveau. EGMOND - Het Nachtegalenpad in Egmond aan den Hoef is in de wintermaanden de start plaats van de maandelijkse IVN- natuurwandeling. Zondag 7 februari beginnen we in het domein van de landjes, het nol- lenlandschap met vakantiehuisjes voor de Zaanse arbeiders vlak na de tweede Wereldoorlog. Even verder op zie je optrekjes, schuurtjes, met het bijbehorende stukje land, dat met enige moeite groenten en aard appelen kan voortbrengen. Je aandacht kan alle kanten uit: verrassende huisjes, een volière die ook veel vrije vogeltjes aantrekt, een fraaie conifeer die er niet thuis hoort, enzovoort. En soms beland je in een stille hoek met een prachtig landschap vóór je. We beginnen om 11.00 uur bij het PWN-informatiebord op het par keerterrein aan het Nachtegalenpad, aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. U moet zelf zorgen voor een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Warme kleding en stevige schoenen aanbevolen. De wande ling duurt ruim 2 uur. Een donatie van 2,50 wordt op prijs gesteld. Opgeven vooraf is niet nodig. Voor nadere inlich- tingen kunt u mailen: hanneke@jpdg.nl of bellen: 072 5337601. LIMMEN - Zaterdag 6 febru ari is er om 19.00 uur in de H. Corneliuskerk in Limmen een gezinsviering waarin naast de kleur oranje ook aan carnaval wordt gedacht. Het jaarthema van de H. Corneliuskerk is 'Geef de wereld kleur'. In diverse vieringen staat er een kleur centraal. Deze viering is het de kleur oranje die dus centraal staat. Oranje staat voor verbinding maken en samenwerken, warmte, kracht, gezelligheid, energie en sportiviteit. Het past daarom ook heel mooi bij de carnavalsviering van deze avond. De kinderen mogen deze viering verkleed komen, misschien wel met een oranje tintje? Het kinderkoor zingt deze avond speciale liedjes en de viering wordt afgesloten op bij zondere wijze. EGMOND - Martina Koolwijk is benoemd tot zakelijk leider bij Benedictushof van de abdij van Egmond. Zij is aangetrok ken om in samenwerking met de monniken een positieve impuls te geven aan de commerciële activiteiten van de abdij, waar bij een prettig verblijf voor de bezoekers centraal staat. Martina Koolwijk was tot april 2015 zakelijk leider bij Museum Kranenburgh in Bergen. De abdij is de afgelopen jaren toegankelijker geworden voor het publiek en wil een belangrijke plaats houden in de huidige maatschappij. Dat doet de communiteit door het organiseren van activiteiten in het spirituele cen trum, maar ook door het tonen van kunst en het exploiteren van een abdijwinkel en een restaurant. Vorig jaar zijn er nieuwe mon- LIMMEN - Op 20 februari hou den Conquista en scouting Limmen een spooktocht. De tocht is in 2 groepen verdeeld, van 8 tot en met 11 jaar start om 19.30 uur en ben je tussen de 12 tot en met 14 jaar, dan is de start om 21.15. Kaartjes kosten 3,50 en zijn te koop bij Conquista tijdens de openingstijden. Ben jij al klaar om te griezelen? Koop dan snel je kaartje! Zaterdag 6 februari kids van 10.30 tot 12.00 uur: Valentijnshartjes maken voor jouw droomprins of prinses, durf jij het te geven? Entree 1 euro Zaterdag 6 februari Club disco van 19.30 tot 22.00 uur. Het is nog geen carnaval, maar voor de echte feestbeesten vieren wij vanavond al feest. Trek je verkleedkleren, toeters en bellen alvast maar uit de kast en feest mee. Entree is gratis. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de kerkweg 50 te Limmen. www.conquista.nl. niken ingetreden bij de abdij. Hierdoor is het mogelijk dat de monniken een actievere bijdrage gaan leveren aan de activiteiten voor de bezoekers. Martina Koolwijk: 'Mijn ambi tie is om de culturele activiteiten van de abdij zakelijk weer succes vol te maken en op die manier bij te dragen aan het behoud van de Benedictijnen in Egmond'. EGMOND - Zondag 14 februari is in het JOEB-gebouw aan de Herenweg 69 te Egmond-Binnen een concert georganiseerd door Museum Hoeve Overslot. Dit keer zal de groep D.O.E.L. (De Ondergrondse Egmonder Liberaal) het programma van 16.00 tot 18.00 vullen. D.O.E.L. maakt Nederlandstalige retropop/ rock met een vleugje van nu. Zij zijn momenteel druk bezig met het uitwerken en bijschaven van de liedjes voor hun eerste album 'Love it or leave it, maar dan in het Ned.' D.O.E.L. bestaat uit Perry van de Reep op drums/ (bas)gitaar, Bart Lute op (bas) gitaar en Bas Lute gitaar/zang. De zaal is om 14.00 uur geopend. De kinderen mogen deze viering verkleed komen. Aangeleverde foto HEILOO - De afgelopen jaren hebben veel cursisten tips en trucs geleerd om een mooie tuin te ontwerpen. In de cursus tuinontwerpen maakt u in zes avonden een ont werptekening voor uw eigen tuin. Aan het eind van de cursus heeft u een ontwerp waar u zelf mee aan de slag kunt of dat u door een hovenier kunt laten uitvoeren. De cursus wordt gegeven op: dinsdagavond 16 februari, 8, 15, 22 en 29 maart en 12 april, van 20.00 tot 22.00 uur (lokatie wordt nog bekend gemaakt, bij voorkeur in Heiloo). De cursus wordt gegeven door Bart Korf en Marnette Vroegop. Voor informatie en/of aanmelding kunt u terecht bij Bart Korf, e-mail bkorf.1@kpnmail.nl of per tele foon 072 - 5054203 of 06 - 51339359, tot uiterlijk 7 februari. De cursus gaat door bij minimaal 6 en maximaal 12 deelnemers. Optrekjes, schuurtjes, groententuintjes, verrassende huisjes en een volière. Je komt van alles tegen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 18