Hartverwarmend TIOS Dansdemo Tweemaal brons op European Open Jasper en Tigo winnen ontwikkelingstoernooi De Foresters buigt pas laat voor koploper Purmersteijn Gelukstreffer Henk Verdonk junior SPORT 21 UITKIJKPOST 3 FEBRUARI 201 Met name de gevorderden lieten spetterende moves zien Foto: Juan Rooijakkers LIMMEN - Zaterdag 30 janu ari 2016 hielden de Streetdance en Breakdance groepen van TIOS Limmen een hartverwar mende dansdemo in sporthal de Bloemen, waarin het plezier en de hechte band binnen elke dansgroep afstraalden. De dansdemo werd gestart met disco door de jongste Streetdancers onder leiding van Sara Beentjes, waarna ze later een vrolijke zomer se dans lieten zien. De Streetdance groep 7-8 voerden juist een stoere groepsbattle tegen elkaar uit. Maar hun 2e dans werd een gezellige oude Rock Roller op 'Blue Suede Shoes' van Elvis Presley. Beide VGO Streetdance groepen onder leiding van Silvy Been gingen weer voor een stoere strakke hip hop dansuitvoering. Bij de tweede dans kregen de dansers een zomers tintje. De Breakdance groepen onder leiding van Falko de Graaf begon nen ieder met een gezamenlijke choreografie, waarna elke break- dancer in de battle zijn/haar eigen showtje liet zien. Met name de gevorderden waren zeer op dreef en lieten spetterende moves zien, waarbij ieder sportiviteit en waarde ring bovenaan staat. HEILOO - Tijdens het eer ste European Open toernooi van 2016 in Sofia heeft judoka Karen Stevenson (-78 kg) van Dojo 't Loo een bronzen plak behaald. Het was voor haar het eerste toernooi na een verve lende voetblessure die zij opliep tijdens haar laatste toernooi in 2015. Het wedstrijdritme was dus nog niet helemaal aanwezig. De eerste partij won ze op straf fen van de Duitse Ziech. Ook de kwartfinale leek zij op straffen te gaan winnen van de Portugese Ramirez. Vlak voor het eind van wedstrijd wist Ramirez echter als nog een yuko te scoren waardoor de halve finale aan Karen ontglipte. In de herkansing werd vlot afgere kend met de Duitse Branser door eerst met een fraaie sutemi een wazari te scoren. Iets later wist zij in een grondgevecht de partij met een stevige houdgreep definitief te beslissen. De strijd om het brons werd vervolgens eveneens overtui gend gewonnen van de Kroatische Maranic. Met een beenworp scoor de Karen een wazari waarna de par tij kon worden uitgespeeld zonder verder in gevaar te komen. Over vier weken zal zij aantreden tijdens de European Open in Warschau. Een dag eerder stond Jasmijn Lesterhuis (-78 kg) in Arlon op de tatami voor het Belgian Ladies Open Juniors om wedstrijdritme op te doen. Het toernooi is een meet moment voor de Franse judoka's met veel internationale deelne mers. Jasmijn moest er even inko men tegen de Franse Soumaya Derrouazi, kwam op strafjes ach ter, maar wist met een fraaie ippon toch de partij winnend af te sluiten. Ook de partij tegen Sarah Seymour verliep stroef in het begin met een kleine score tegen, maar Lesterhuis herpakte zich, scoorde wazari en dwong daarna de Frangaise in het grondgevecht met een verwurging tot afkloppen. De derde partij tegen Cloë Dollin (FRA) werd met een mooie heupworp beslist. De halve finale tegen de Duitse Anna Maria Wagner (3e WK junioren) ging helaas verloren. Om brons liet Jasmijn geen twij fel bestaan over wie de beste was en vloerde binnen 30 sec. de Franse Safiya Tabet met een prachtige uchi mata (beenworp). Het was haar eerste toernooi als sporter van Kenamju met haar nieuwe coach Zeger van Oirschot. Jasmijn zal over twee weken deelnemen aan het NK junioren in Nijmegen. Met nog net één voet binnen de mat lanceert Jasmijn haar tegenstandster Tabet met een spetteren de uchi mata en verovert brons. Foto: Menno Lesterhuis HEILOO - Op het jaarlijkse ont- wikkelingstoernooi van Tom van der Kolk in Alkmaar heb ben 4 judoka's van Judoclub Groefsema mee gedaan. Tigo Richter wist na 6 winst partijen de winst op te eisen en behaalde een eerste plaats. Jasper Madderom wist ook al zijn partijen te winnen en behaalde zo ook de eerste plaats. Nina Esser kwam wel door de poule door drie winstpar tijen, maar verloor in de kruisfina les en was hierdoor uitgeschakeld. Ruben Stap moest er hard voor werken en wist van de drie partijen er één te winnen. Voor de judoka's van judoclub Groefsema weer een mooie ervaring. HEILOO - Na een geweldige inhaalrace ging De Foresters als koploper van de 2e periode rich ting Purmerend voor het treffen met koploper Purmersteijn. Vanaf de aftrap zocht Purmersteijn de aanval, maar vaak onderbrak een stug verdedigen de Egel de aanval. Een paar keer gebeurde dat pas op het laatste moment, keeper Jannes Biskanter stond prima te keepen. Dat de teleurstellende eerste helft met de brilstand eindigde was ook te dan ken aan Biskanter, die vlak voor het rustsignaal een prima redding in huis had. Na de rust kreeg De Foresters het voor elkaar om iets meer rich ting het doel van de gastheren te spelen. In de 62e minuut speelde Milo Blei zich prima vrij en kwam de bal na een kleine scrimmage en de paal voor de voeten van Mitchell Zwart die het leer keurig in de hoek plaatste: 0-1. In de 79e minuut was er een prima uitbraak en vond Chris Poulino Mitchell Zwart, die de 0-2 op de schoen had. Pijnlijk genoeg volgde direct een prachtige counter van Purmersteijn en stond de 1-1 op het bord. In de slotseconde van de blessuretijd kreeg Purmersteijn een onterechte vrije trap, die via een Foresters-been het doel in zeilde: 2-1. Zondag staat het bekerduel tussen De Foresters en Fortuna Wormerveer op het programma. De aftrap is om 14.00 uur. EGMOND - Henk Verdonk juni or uit Egmond aan Zee heeft donderdagavond de wekelijkse rit in Akersloot om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountainbikecup op zijn naam geschreven. Vanaf de start op Sportcomplex de Cloppenburgh was het direct duidelijk dat Alkmaarder Milosj van Renesse zijn zinnen had gezet op deze koers. Vrij snel had Van Renesse door een turbostart een gaatje geslagen op de rest van de groep. De rest, aangevoerd door Henk Verdonk junior met daar achter de man uit Uitgeest Wilfred Knegt, moest toch toestaan dat Milosj van Renesse meer afstand kon nemen. Verdonk junior en Knegt slaagden erin zich los te maken van hun metgezellen, maar bleken niet in staat een brug te slaan naar leider Van Renesse. Het duo Verdonk/Knegt viel uiteen, waarbij Verdonk junior als sterkste uit de bus kwam, hoewel hij geen bedrei ging meer werd voor Van Renesse. Zonder geluk vaart niemand wel, oftewel de een zijn dood is de ander zijn brood werd werkelijkheid toen even na half koers Van Renesse moest uitstappen door een gebro ken zadelbrug. Henk Verdonk junior zou zodoende op redelijk gemak als winnaar de koers hebben kunnen uitrijden, ware het niet dat hij een kwartier voor tijd twee keer van de fiets moest. Eerst door een valpar tij in de bocht door een aflopende band en daardoor te lage banden spanning en daarna bij de jury voor een noodzakelijke pomppauze om vervolgens toch nog de rit zegevie rend af te ronden. Uitslag: 1. Henk Verdonk junior, Egmond aan Zee 2. Wilfred Knegt, Uitgeest 3. Henk Jan Verdonk senior, Egmond aan de Hoef 4. Jordy Brink, Heerhugowaard 5. Koen Jansen, Schagen. Tigo Richter op het podium met zijn 1e prijs. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 21