Opkikker van Keer op Keer Wethouders Rob Opdam en Elly Beens doen ook mee aan 100-100-100 INGEZONDEN BRIEVEN INGEZONDEN MEDEDELING DOKTERS DIENSTEN Centraal Station Amsterdam en de Noord/Zuidlijn Vergoeding gemeente Heiloo peuteropvang Kits Oonlie Beste hondeneigenaren, Beste mevrouw/meneer, Spoorwegovergang Inloopspreekuur slechthorendheid UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2016 Vanwege vakantie is de praktijk van Dr. RUURDA GESLOTEN van 22 t/m 26 februari. VOOR WAARNEMING: DR. E. GIANOTTEN TEL: 5330400 HEILOO - Op zaterdag 20 februari zal de heer Ton Smit een samenvatting van de geschiedenis en de huidige ontwikkelingen bij de bouw van de 10 km lange nieuwe metrolijn in Amsterdam komen vertellen en laten zien aan de hand van een powerpointpresentatie. Door de bodemgesteldheid moesten de nieuwste technieken voor werken in drassige grond worden toegepast. Na de verzakking van de historische huizen op de Vijzelgracht werd getwijfeld of dit dure project met ondergronds boren onder de histo rische binnenstad wel doorgang moest vinden. U kunt op deze avond alle in en outs beluisteren over dit toch wel groots project. De heer Ton Smit past zijn verhaal aan aan de laatste ontwikkelingen. Plaats: Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, 1852 EZ te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Kosten leden 4,00 en anderen 5,00. Opgave: tel. 072 5333127 of info@nivonheiloo.nl. HEILOO - Vanaf 2016 biedt gemeente Heiloo ouders de mogelijkheid om peuteropvang af te nemen, ook als ouders niet in aanmerking komen voor kinderopvangtoeslag. Alle kinderen tussen 2 en 4 jaar kunnen 6 uur per week opvang afnemen, waarbij het inkomen de kosten voor de opvang bepaalt. Wanneer ouders geen recht hebben op kinderopvangtoeslag, betalen de ouders met het laagste inkomen bij kinderopvang Kits Oonlie slechts 9,40 per maand en bij een inkomen tussen de 38.456,- en 52.304,- zijn de kosten voor de ouders 49,40 per maand. Peuters zijn alle dagen welkom van 8.30 tot 12.15 uur en 13.15 tot 15.30 uur op de drie vesti gingen van kinderopvang Kits Oonlie in Heiloo. Wilt u meer informatie of een keer komen kijken op een vestiging? Neem gerust contact op met de centrale administratie van Kits Oonlie op tele foonnummer 072-5323576, of door het sturen van een e-mail naar info@kits-oonlie.nl. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt twee keer per maand een Opkikker aan een vereniging of stichting. Vanaf januari 2016 is het bedrag verhoogd van 300,00 naar 500,00. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een formulier invullen. Verkrijgbaar bij de kassa of via www.stichting- xopx.wordpress.com. De 2e opkik ker van de maand februari gaat naar Volleybalvereniging Effect in Heiloo, voor hun 50 jarig bestaan. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag en don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. Willen de bewoners van de wijken rond het voetpad in Boekenstein (richting de basisscholen) zo vriendelijk zijn de uitwerpselen van hun hond op te ruimen en in de daarvoor bestemde afvalbak te deponeren? Dagelijks lopen ik en mijn kinderen op het fietspad in plaats van het voetpad naar school, omdat de stoep op meerdere plaatsen bezaaid is met hondenpoep. Als je een hond uitlaat, ruim dan ook de rommel op. Het is namelijk heel vervelend als je kinderen op school of thuis binnen komen met vieze schoenen. Uiteraard geldt dit verzoek ook voor alle andere wijken in Heiloo. Karin Serbassi U heeft afgelopen dinsdagochtend mijn verloren portemonnee met inhoud keurig afgeven bij de Lidl in Heiloo. Bij het constateren van vermissing was ik behoorlijk over mijn toeren. Dat zult u begrijpen. Hoe opgelucht en blij ben ik, niet alleen over het feit dat ik mijn portemonnee terug heb, maar ook om de wetenschap dat ze nog bestaan. Goudeerlijke mensen zoals u!! Heel hartelijk dank. Miep van der Peet Kortgeleden arriveerde ik met de trein uit Haarlem en liep het perron af. Een hoogbejaarde man, slecht ter been, liep tergend langzaam met zijn fiets aan de arm over de voet gangersoversteekplaats (spoorweg overgang) bij het Station. De bellen begonnen te rinkelen en de slag boom achter hem ging direct naar beneden, de man liep inmiddels in het midden op de spoorrails en tegelijkertijd sloot ook de voorste slagboom. Al stiefelend bereikte de man de voorste gesloten slagboom en pro beerde zijn fiets over de slagboom te tillen. Hij zag op dat moment pas dat hij geen kant meer op kon met zijn fiets. De Intercity vanuit Alkmaar naderde met grote snel heid het Station. Een alerte man riep (vanaf het station) "houd die man vast", waarop 2 jonge sterke mannen zich direct omdraaiden, de man vastgrepen en hem zo dicht mogelijk tegen de reeds afgesloten spoorbomen drukten. Er was geen tijd meer om hem er overheen te til len. Ik draaide mij om en trok mijn capuchon over mijn hoofd, om maar niets te hoeven zien van dit horrorscenario dat zich achter mij afspeelde. De Intercity zoefde met hoge snelheid langs het station en ik hield mijn adem in. Toen de slagbo men omhoog gingen keek ik achter om en zag tot mijn grote opluchting dat de twee dappere jongemannen hebben weten te voorkomen dat de hoogbejaarde man werd aangere den. Ik doe een oproep aan iedereen om toch vooral alert te zijn en onze hoogbejaarde inwoners te helpen met oversteken en te beschermen tegen dit onheil. Als men slecht ter been is dan haalt men het soms niet om veilig en op tijd aan de overkant van de spoorwegovergang te komen wanneer de bomen plotsklaps slui ten. Als er meerdere signalen binnen komen bij de NS over deze onveilige situatie voor met name de ouderen, dan kan daarop worden ingespeeld. Het is onverantwoord dat een Intercity met een hoge snelheid een klein station passeert, waar notabene ook nog kleine kinderen spelen op de perrons met wach tende begeleiders. Een verbeterde geluidssignalering zou niet overbo dig zijn. Corrie Konijn HEILOO - Rob Opdam, wet houder duurzaamheid, beheer openbare ruimte en groen van Heiloo, doet samen met zijn col lega wethouder Elly Beens ook mee aan 100-100-100-campagne. 100-100-100 is een project waar in 100 mensen, 100 dagen, 100% van hun afval scheiden. "Afval scheiden is een kwestie van doen. Als je er eenmaal mee begint, wordt het een sport om zo min mogelijk restafval over te hou den," zegt Opdam. "Mijn gezin en ik zijn nu ook al goed bezig met het scheiden van afval maar om de 100% te halen, zullen we best nog tegen wat zaken aanlopen. Het zal discus sie met elkaar opleveren in welke bak welk afval moet en of we het moeten opsparen of al eerder weg moeten brengen. Maar dat maakt het juist ook wel weer interessant en zorgt voor een extra bewustwor ding. Ik doe dus met mijn gezin mee aan 100-100-100 en ik hoop dat veel inwoners aansluiten!" Het grootste deel van de materia len in ons huishoudelijk afval kun nen we hergebruiken of recyclen. Van materialen zoals plastic, papier en gft maken we nieuwe produc ten. Maar dat kan alleen als we ons afval thuis scheiden. We kunnen zelf ook onze hoeveelheid afval flink terugdringen. Bijvoorbeeld door bewust boodschappen te doen. In 100-100-100 ervaren de deelnemers hóe. Heiloo doet net als 29 andere gemeenten mee met 100-100-100 (van 1 april tot 9 juli 2016). In elke gemeente gaan 100 mensen ervaren hoe makkelijk afval scheiden is, en hoe je afval kunt voorkomen. Op het online platform staan dagelijks nieuwe tips, filmpjes en eenvoudige HEILOO - Het inloopspreekuur slechthorendheid wordt op 24 febru ari van 10.00 uur tot 12.00 uur verzorgd door de NVVS (Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden), in Bibliotheek Heiloo. U kunt hier terecht voor alles wat met slechthorendheid samenhangt. Het spreekuur wordt bemenst door ervaringsdeskundigen van de NVVS en geeft voor lichting over slechthorendheid, tinnitus (oorsuizen), hyperacusis (over gevoeligheid voor geluid), Ménière, de aanschaf van hoortoestellen en andere hulpmiddelen, etc. opdrachten. Deelnemers kunnen er hun resultaten delen en elkaar tips geven. Wie meedoet, spaart bovendien punten voor de 100-100-100 web shop met artikelen die helpen om beter afval te scheiden of afval te voorkomen. Bijvoorbeeld afvalbak ken met gescheiden compartimen ten of boodschappentassen van gerecycled materiaal. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 11