Uitreiking Appeltje Eitje-keurmerk aan Vitalenta Amsterdam Chamber Soloists met spectaculair werk in Cultuurkoepel Weense verrassing door Heilooër Operette Vereniging VIP: Wat doet Alfred Roszbach nou?! De bomen in het bos 15 UITKIJKPOST 1 7 FEBRUARI 201 6 Amsterdam Chamber Soloists Aangeleverde foto HEILOO - Wethouder Elly Beens heeft op donderdagoch tend 4 februari een Appeltje Eitje-keurmerk uitgereikt aan Vitalenta. Vitalenta is de 41e Appeltj e Eitj e-partner van de gemeente. Met Appeltje Eitje wil de gemeente het voor inwo ners vanzelfsprekender en dus makkelijker maken om voor gezond te kiezen. Pilot 'stoppen met roken' Om in aanmerking te komen voor de titel 'Gezond voorbeeld Heiloo' gaat Cees Warmer van Vitalenta op zoek naar honderd inwoners van Heiloo die willen stoppen met roken. Hij organiseert de komende weken gratis webinars voor inwo ners van Heiloo die geïnteresseerd zijn in deelname aan de pilot van een nieuw online-programma 'stop pen met roken'. In de webinars wordt uitleg gegeven over waarom de meeste pogingen om te stoppen met roken - ondanks goede motiva tie - mislukken. Intensieve begeleiding De honderd inwoners die zich via Appeltje Eitje voor de pilot aan melden worden gedurende twaalf maanden intensief begeleid; dit om de kans op terugval zo klein moge lijk te maken. Het programma is in het bijzonder geschikt voor mensen die al diverse stoppogingen gedaan hebben. Alle problemen worden bij de wortel aangepakt. Zo wordt deel nemers geleerd om smoezen om te buigen, gewichtsproblemen worden aangepakt met orthomoleculaire voedingsadviezen en de angst om te stoppen wordt omgezet in ver trouwen en motivatie. Zie voor meer informatie en aanmelden: www.vita- lenta.nl of bel 06-44924765. Ongezonde verleidingen weer staan Appeltje Eitje komt voort uit het gezondheidsbeleid van gemeente Heiloo. Doel van dit beleid is om het voor inwoners vanzelfsprekender te maken om voor een gezonde leef stijl te kiezen. Bijna iedereen vindt gezondheid belangrijk. Toch kan het moeilijk zijn om ongezonde verlei dingen te weerstaan. Een gezonde leefstijl wordt een stuk makkelij ker vol te houden in een omgeving waarin de gezonde keuze voor de hand ligt. Gemeente Heiloo vraagt organisaties om met Appeltje Eitje de handen ineen te slaan. HE ILOO - Afgelopen zater dagavond bij de premiere van Johann Strauss' Eine Nacht in Venedig leek 't erop alsof de Heilooër Operette Vereniging (HOV) zichzelf opnieuw had uitgevonden: ze verraste het publiek in een bijna vol thea ter De Beun op een prachtige uitvoering van deze bekende, Weense operette. De verleidingskunsten van de her tog van Urbino, gericht op de echt genotes van de Venetiaanse sena toren, zorgen tijdens het jaarlijkse carnaval voor hilarische ontwikke lingen. De productie was een lust voor het oog: decors en kostuums kregen menig opendoekje van het enthousiaste publiek. Muzikaal viel er veel te genieten door het goed zingende koor en de deels nieuwe èn vertrouwde solisten, die HOV had aangetrokken. Tenor Reinout Eeckhout als Caramello (barbier van de her tog) zong en speelde zijn Figaro achtige rol met verve. De ervaren Frits Hogerheyde zette samen met sopraan Linda Hogerheyde een komisch duo neer als macaronikok en vriendin. De rol van Annina, een eenvoudig maar levenswijs vissers meisje, was Daphne Wittebrood op het lijf geschreven. In de belang rijkste bijrol kreeg Marjon Schaap de lachers op haar hand met haar zwoele, over-de-top vertolking van senatorsvrouw, Agricola. Voor één persoon liep het minder goed af: de hertog van Urbino, overtuigend neergezet door Ap de Vries, zag al zijn amoreuze Don Giovanni- pogingen helaas mislukken. Pak van 't hart voor de drie senatoren, die hun rol levensecht speelden! Cast en orkest werden ruim beloond door een dankbaar publiek. Aankomend weekend zijn er nog twee uitvoeringen. Alfred maakt ook foto's voor de Uitkijkpost. Foto: Stip Fotografie HEILOO - Het Vrijwilligers Informatie Punt laat in de rubriek 'Wat doe jij nou?!' een vrijwilliger aan het woord. Deze keer is dat Alfred Roszbach (46) die in zijn vrije tijd fotograaf is. Alfred heeft geen fotovakschool doorlopen, maar heeft een cursus van 1,5 jaar gevolgd waarbij bleek dat hij een natuurlijke aanleg had voor de fotografie. Ongeveer 3 jaar geleden is hij naast zijn werk begon nen met het fotograferen van ver schillende evenementen. Alfred vertelt dat hij organisa toren van evenementen benadert en vraagt of hij foto's mag komen maken. Vaak worden deze foto's dan door de organisatie gebruikt om er mee naar buiten te treden. Hij heeft veel plezier in het fotogra feren en vindt het vooral kicken als professionele fotografen zijn foto's ergens voor willen gebruiken. Alfred fotografeert voornamelijk in Noord-Holland. Hij heeft onder andere foto's gemaakt voor de affi ches en flyers van Showhero, van de Nieuwjaarsduik 2016 in Egmond aan Zee en van hardloopwedstrij den. Ook was hij vorig jaar te vin den bij Het Glazen Huis in Alkmaar. En mocht er een bruidspaar zijn dat zijn manier van fotograferen mooi vindt, dan doet hij ook bruiloften. Hij maakt tevens foto's voor de Uitkijkpost. In januari 2016 fotogra feerde hij de nieuwe wijk Zuiderloo en hij hoopt dat hij regelmatig een reportage aan kan leveren zodat het verloop van de bouw in de krant geplaatst kan worden. Ook heeft Alfred voor de Uitkijkpost een reportage gemaakt van het Sportgala 2016 in Heiloo. Verder kijkt hij weer uit naar het jaarlijks evenement Dolphin Rocks Heiloo om daar ook weer de mooiste foto's te kunnen maken. Alfred meldt nog wel even dat hij de foto's maakt, maar dat zijn vrien din Moniek Rekveld ze keurt voor hij ze opstuurt naar de organisato ren of de Uitkijkpost. Naast de fotografie is Alfred ook jaren vrijwilliger geweest bij het Timmerdorp (soms als het Timmerdorp in zijn vakantie valt, is hij daar nog steeds vrijwilliger) en de Hobbyfarm als leider houtkamp. Alfred heeft veel voldoening van zijn werk en hij hoopt dat 2016 net zo'n druk jaar voor hem gaat wor den als 2015 met veel leuke evene menten om te fotograferen en veel contact met mensen! Tekst: Stip Fotografie HE ILOO - Het pianokwar tet vertolkt op donderdag 2 5 februari onder meer de Canti Drammatici van de Letse com ponist Peteris Vasks. Een spec taculair werk, te beluisteren in de Cultuurkoepel, de sfeervolle concertzaal in Heiloo. Radio 4 komt het concert opnemen. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De Soloists hebben de koepel als hun thuisbasis, met een eigen concertserie. Het werk van Vasks (1946) is een imposante verbeel ding van de natuur van Letland en het toont zijn affiniteit met de muziek van Shostakovich, naast invloeden van componisten als Arvo Part en Philip Glass. Het zesdelige stuk wordt steeds meer gespeeld, het is ontroerend, meeslepend en romantisch tegelijk, een ware bele venis. Het programma bestaat ver- der uit het pianokwartet no.2 van Johannes Brahms. Tijmen Huisingh viool, Thomas Beijer piano, Anna Magdalena den Herder altviool en Jan Bastiaan Neven cello. Dit concert wordt voor uitzen ding op Radio 4 opgenomen door Omroep Max. Reserveren via riet@cultuurkoepelheiloo.nl of 06 38149037. Kaarten vanaf een half uur voor aanvang ook aan de zaal, tenzij uitverkocht. www.cultuurkoepelheiloo.nl. HEILOO - In een bos staan bomen, anders is het geen bos. Dat is zo vanzelfsprekend dat we vaak helemaal niet naar die bomen kijken. Bij de IVN- natuurwandeling in het Heilooër Bos op zondag 21 februari gaan we dat nu eens wél doen. 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en duurt ongeveer twee uur. Een donatie (richtlijn 2,50) wordt op prijs gesteld. Opgave vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtin gen: IVN-Heiloo@hccnet.nl of 072 - 532 5110. http://www.ivnnkl.nl/. Bomen zijn levende organis men die gemiddeld langer leven dan mensen. Hoe groeien, bloeien en sterven ze? Hoe verhouden ze zich tot hun omgeving? Ze hebben licht nodig en ze wisselen van alles uit met de lucht, de bodem en het water. En ze hebben ook relaties met allerlei andere organismen, van vogels tot schimmels. De wan deling begint zoals gewoonlijk om Foto: Paul ten Have De premiere van Eine Nacht in Venedig, in De Beun. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15