Sportklasleerlingen PCC Heiloo: "Go Dennis!" Muziekonderwijs op school? Van Mozart tot djembe Bowlingkampioenen scoren op hoog niveau Dojo 't Loo sterk in houdgrepen UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2016 HEILOO - Minister Bussemaker gaat samenwerken met o.a. Joop van den Ende en het Oranje Fonds omdat ze allen het muziekonderwijs op school heel belangrijk vinden. Het ministerie trekt er veel geld voor uit. Er is ook een groot draag vlak in de samenleving voor meer en beter muziekonderwijs. 'De Benedictus.daar zit muziek in', dat bleek vrijdag maar weer toen een aantal leerlingen die een instru ment leren bespelen op de muziek school, samen met hun muziekdo centen een miniconcert verzorgden op school. De samenwerking tussen Muziekschool en Benedictus was een groot succes, want er werd genoten van dit miniconcert. HEILOO - Afgelopen vrij dag klonken vanuit de toneelzaal van de Jan van Rijckenborghschool de klanken van de djembe. Leerlingen uit alle groepen van de school leer den hoe ze op deze Afrikaanse vaastrommel met hun han den klank en ritme los konden maken. Het maken van muziek maakte bij de kinderen veel vragen los: hoe en waarvan is de djembe gemaakt? Waar komt hij vandaan? Waar wordt de djembe voor gebruikt? Zo leerden ze dat in Afrika de djembe wordt gebruikt om berichten door te geven. Aan de klank en het ritme van de djembe kunnen bewoners van een naburig dorp bijvoorbeeld horen dat er in een ander dorp een baby is geboren. De djembe lessen werden gegeven in het kader van het project muziek. Ook binnen dit project staat leren met hart, hoofd en handen centraal. Daarbij wordt zowel het cognitieve, motorische als het gevoelsmatige aspect bij een kind aangesproken. Andere onder werpen die tijdens het muziek- project binnen de verschillende groepen aan de orde komen zijn: Peter en de Wolf (kleuters), Mozart, Romeo en Julia (o.a. via digi app). Op donderdag 25 februari laten de kinderen tijdens een muziek avond horen wat ze allemaal heb ben geleerd en bespelen zij zelf een instrument. U bent van harte wel kom bij dit schoolconcert (aanvang: 19.00 uur, zaal open vanaf 18.45 uur, u hoeft zich niet aan te melden). Het is tevens een goede gelegenheid om een kijkje in de school te nemen en de prachtige instrumenten te bewonderen die de kinderen heb ben gemaakt tijdens de lessen beel dende vorming. HEILOO - Deelname aan de halve marathon in New York, dat is de droom van de blinde en autistische Heiloose atleet Dennis Hof. Op woensdag 10 februari liep Dennis 54 rondjes op de baan van AV Trias en werd daarbij aangemoedigd door sportklasleerlingen van PCC Heiloo. De atleet had het zwaar tijdens deze laatste training, mede van wege het ijzig koude en natte weer. De scholieren verspreidden zich daarom rond het parcours, om de atleet vanuit verschillende posi- ties toe te kunnen juichen. Enkele tientallen sportklasleerlingen trok ken spontaan hun sportkleding aan om de laatste vijftien rondes met de atleet mee te lopen. De finish was een emotioneel moment, niet alleen voor Dennis, maar zeker ook voor zijn vader, voor zijn begeleider Patrick Rupsam en de leerlingen. Sportklasleerlingen van PCC Heiloo volgen wekelijks vijf extra sportlessen en jaarlijks diverse clinics om kennis te maken met allerlei verschillende sporten. Daar zit uiteraard ook een ski- en snow- boardclinic bij, waarna de leerlin- gen een week op SnowCamp in Oostenrijk gaan. Binnenkort starten de serieuze voorbereidingen op de PCC-Maalwaterrun op zondag 17 april Sportklasleerlingen van PCC Heiloo doen dan voornamelijk mee aan de 4km en 10km. De leerlingen van 2C en 2E die vandaag ruimte in hun rooster had den om Dennis Hof aan te moedi gen, weten daarom als geen ander wat het betekent om sportieve gren zen te verleggen. Ze wensen hem alle succes over vijf weken in New York! HEILOO - Op donderdag 11 februari waren, na 3 avonden van voorronden, de finalisten bekend. In 3 finale series over 12 banen werd hoog gescoord, waarbij in de hoogste klasse bij de Heren een ongekend aantal hoge 200 games werden gegooid. Dave Bais, Haarlem en Martin Snelting, De Rijp stalen hier de show met een gemiddelde score over 6 games van 240 en 247. Omdat Dave in de 6 games voorronden 59 pins voorsprong had genomen 1481 tegen 1422, moest Martin ondanks zijn finalewinst met 13 pins verschil zijn meerdere erkennen aan Dave Bais DE Verenigingskampioen 2016. De derde plaats was, mede door zijn geweldige finalescore van 1448 voor Jerry Jahn uit Westzaan. De kampioen in de klasse B bij de Heren werd gewonnen door Ruud Bakker, Alkmaar met een gemiddel de van 206,8 over 12 games gevolgd door Dennis Molenaar, Alkmaar met 201,92 en Charley Perné, Heerhugowaard met 189,57. Richard Blokker, Heemskerk behaalde in de klasse C bij de Heren het klassekampioenschap met een finaletotaal van 1147. Arno Lieshout, Heemskerk ging als eerste de finale in en stapte, ondanks een 203 en en een 226 game, met 5 pins verschil, op de tweede plaats van het erepodium. Met een totaal toer nooi pinfall van 2144 over 12 games was Joery Zoon, Heiloo derde in deze klassestrijd. Dat Marijke Bakker, Heerhugowaard DE Verenigingskampioene 2016 bij de Dames klasse A zou worden, werd al duidelijk na het zien van de 1243 score van haar 6 games voorron- Dennis liep vorige week woensdag 54 rondjes op de baan van AV Trias. Aangeleverde foto HEILOO - Dojo't Loo was 14 februari goed vertegenwoordigd op het ontwikkelingstoernooi in Anna Paulowna. Samen met coach Maaike Stevenson deden er 15 judoka's mee. In het ochtendblok deden Luuk van Waggendorff en Jorne Reitsma mee. Luuk verloor 2 maal van dezelfde judoka, maar wist zijn andere tegenstander beide keren mooi te gooien met heupworpen en werd hiermee 2e. Jorne won van zijn ene tegenstander 2 keer met een houdgreep. De andere judoka was erg aan hem gewaagd, de eer ste keer verloor hij op scheidsrech terbeslissing, maar doordat hij de tweede keer meer inzet toonde won hij die partij. Hij eindigde op de 1e plaats. In het 2e blok werd Magda Uytenhaak ook 1e. Ze wist 4 par tijen te winnen. De 1e partij liet ze een hele mooie heupworp zien. May Witjes en Jesse Molen werden beiden 2e. Jesse won 4 partijen, een met een mooie heupworp. Hij verloor helaas een partij door een overname. May verloor haar laatste pot en heeft 4 partijen gewonnen met houdgrepen en mooie over namen. Een van de tegenstanders waar ze van won was Roan Krom die in dezelfde poule 3e werd. Hij liet goede overgangen zien van staand naar grond en wist zo 3 pot ten te winnen. Ook Sofie Oosterink wist met goede pakking en sterke worpen 3e te worden. De laatste in dit blok was Michelle Otto, zij stond den, waarbij zij met 145 pins afstand nam van haar concurrenten. Haar totaal gemiddelde over 12 toernooi games was 196,17. Tweede werd hier Sandra Groeneveld-Poppenk, Alkmaar en derde Jessica Bais-van Beelen, Haarlem met resp. toernooi- gemiddelde van 181,75 en 180,67 Klassekampioen bij de dames in de B klasse werd Lisanne Meijer, Heerhugowaard met een totaal pinfall van 2084 met als tweede en derde resp. Linda de Jong, Heiloo 2022 en Joke Kouwenberg-Untied Alkmaar 1886. Een uitgebreid over zicht van de eindstanden en foto's van dit evenement zijn te vinden op www.bowlingverenigingheiloo.nl. Kampioenen 2016: Dave Bais en Marijke Bakker. Aangeleverde foto heel goed te knokken, maar wist helaas geen partij te winnen. In het 3e blok lukte het haar zus Denise Otto ook jammer genoeg niet om een partij te winnen, ondanks haar goede inzet. Sven Witjes en Elvin Groefsema zaten bij elkaar in de poule. De onderlinge strijd werd gewonnen door Elvin met een mooie veeg, vervolgd door een houdgreep. De andere partijen wist hij ook te winnen door afwis selend judo te laten zien en eindigde met een gouden plak. Sven wist al zijn ander partijen wel te winnen, onder andere met een goede bin nenwaartse haak, waardoor hij naast Elvin op het podium stond op de 2e plek. Tot slot kwamen nog 4 judoka's in actie. David Snelder rolde een aantal keer in de houdgreep en verloor 4 partijen. De 5e pot heeft hij wel gewonnen van clubgenoot Floor Brouwer. Voor Floor was het haar 1etoernooi buiten de club, wat zij heel spannend vond. Ze verweer de zich kranig tegen David, maar schrok een beetje. De 2e pot begon ook vel en die verloor zij helaas. Hierna heeft zij helaas de rest van de partijen niet gejudood. Di An Tan wist 3 partijen vrij makkelijk te winnen met houd grepen en een heupworp. De 4e ver loor hij helaas, waardoor hij 2 werd. Yesper Brunekreef eindigde als 1e door 5 partijen goed te winnen met veel verschillende worpen en tech nieken. Dojo 't Loo was goed vertegenwoordigd op het ontwikkelings- toernooi in Anna Paulowna. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 16