Clusiustalent Britt Schut danst met hart en ziel Par Six bij Jazz Session Club Vredeburg Klankhealing bij Duin en Bosch Schilderen leren bij Perspectief Waarschuwing: Pas op voor babbeltrucs! regio 18 Vrouw Holle op de planken Rostov en Twice the Same in JOEB 17 FEBRUARI 2016 CASTRICUM - Britt Schut is leerling van het Clusius College Castricum. Ze zit in klas 1k4 en is een echt ClusiusTalent. Britt is 12 jaar en ze danst... met hart en ziel. En dat al vanaf groep 3. Dat ze kan dansen heeft ze ont dekt doordat ze van jongs af aan altijd danste en nooit stil kon zitten. Ze woont in Limmen met haar ouders, zus en broertje. En die kun nen geen van allen goed dansen, vertelt Britt. Welke opleiding ze na het Clusius College wil gaan volgen, weet ze nog niet, ze zit tenslotte nog maar in de eerste klas. Maar ze droomt er wel van danseres te wor den. Ze heeft momenteel dansles in Limmen van juf Willy. "Wil je goed leren dansen dan moet je oefenen, oefenen en herhalen", aldus Britt. Wat Britt het leukst aan haar danstalent vindt, is dat het haar zo vrolijk maakt. "Ik ben vaak vrolijk, maar dansen maakt me nog blijer!", en hup... daar maakt ze een mooie sprong in de lucht voor de foto graaf. LIMMEN - Par Six is het huisor kest van de Heemskerkse golf club. Na belangrijke wedstrijden zoals het Clubkampioenschap treedt de band regelmatig in het clubhuis op. Maar de band speelt ook in jazzclubs zoals onlangs in Den Haag en Utrecht. Zangeres Maria Volland staat cen traal in Par Six. Zij heeft een breed repertoire. Ook zingt zij samen met Rien Brus, saxofoon, een eigen compositie van pianist Ed Wertwijn. Verder bestaat de band uit gitarist Huub Rohde, bassist Mar Flohil, drummer Jon Funke Kupper en trombonist Chris van Boetselaer. Par Six speelt natuurlijk ook lou ter instrumentale nummers. Een aantal daarvan is geschreven door Ed Wertwijn, die ook zorgt voor de arrangementen. Voorwaar, een gezelschap dat garant staat voor een uur geïnspireerde muziek. Op zondag 21 februari vanaf 16.00 uur in de VREDEBURG te Limmen. De komende sessiedata: 20 maart en 17 april 2016 De toegang is vrij, maar u kunt Club Vredeburg steunen door lid te worden voor 7,00 per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmerlimmen@kpnmail.nl CASTRICUM - Op zondag 21 februari om 15.00 uur speelt Poppentheater Belletje Sterk uit Bergen de voorstelling 'Vrouw Holle', naar het welbekende sprookje van de gebroeders Grimm. Deze voorstelling is bedoeld voor iedereen die van poppentheater houdt, kindjes moeten wel minimaal 2 jaar zijn. Na afloop kunnen bezoekers meedoen aan een knutselac- tiviteit.Entree: 4,00 per per soon. Locatie: De Springplank Castricum, Dorpsstraat 109, 1901 EK Castricum. Vooraf reserveren garandeert een plaatsje, vol vol! Reserveren kan door een e-mail te sturen naar vrijeschoolcastricumuitgeest@ gmail.com. CASTRICUM - 'Alles is trilling' is de naam van de workshop die Joke Welboren op 18 februari geeft in Huis van Abhya. "Helende klanken brengen ont spanning, rust, transformatie en healing. De helende klanken helpen je terug te keren naar je eigen essen tie en laten je cellen zich herinneren wat hun eigen unieke frequentie is. Het is een heling die van binnen uit ontstaat. Kom deze bijzondere helende klanken zelf ervaren, terwijl je ontspannen ligt op een matrasje, in een slaapzak of met een warme deken om je heen." De klankhealing wordt door Joke Welboren gegeven en met een aar dende visualisatie/geleide meditatie en Shamandrum ingeleid. "Klank is de eerste zintuig waarmee we als baby, nog in de moederschoot, onze omgeving kunnen waarnemen en het is het laatste zintuig dat waar neemt als we overgaan. Klanken zijn daarom van grote invloed in ons leven. Veel natuurvolkeren maken al eeuwen gebruik van klank voor hea ling en tijdens hun rituelen. Helende klanken geven ons ontspanning, zijn rustgevend en helend." Joke Welboren, Soundhealer uit Castricum, werkt al sinds 2000 met metalen Tibetaanse Himalaya klank schalen voor healing, concerten en rituelen. Huis van Abhya, Oude Parklaan 111/64, Landgoed Duin en Bosch, Castricum. Inloop 19.30 uur, aan vang 20.00 uur, 20 euro pp voor een bijna persoonlijke klankhealing. Reserveren: m.tjona.joe@gmail.com (Marleen) www.abhyamassage.nl. Zie ook www.sakagaweea.nl. Dansen maakt Britt nóg blijer. Foto: Evelyn van Tilborg CASTRICUM - Bij Perspectief start donderdagavond 10 maart weer een zes avonden durende basiscursus schilderen. Deze basiscursus is een vervolg op de basiscursus tekenen maar kan ook los hiervan gevolgd worden. Aan de orde komen begrippen als vorm, toonwaarde, compositie en perspectief en, niet onbelangrijk, hoe men aan een schilderij begin nen moet. Er wordt voornamelijk gewerkt met acrylverf aan stille vens en landschappen. Docent Fré Ham volgde een gedegen oplei ding aan de Wackers Academie in Amsterdam. Bij Perspectief bege leidt zij al geruime tijd diverse cur sussen en workshops. De kosten voor deze cursus zijn 75,00 voor leden en 100,00 voor niet-leden. Het cursusgeld wordt in mindering gebracht op de contribu- tie als men besluit lid te worden. De materiaalkosten bedragen 15,00. Voor meer informatie en aanmelden via de website: www.perspectiefcastricum.nl. Of bij Joanne Vetter, tel. 0251-655183 mail: joanne_vetter@hotmail.com. Cursisten die op een leuke manier kennis willen maken met schilderen, worden door docente Fré Ham persoonlijk begeleid. Aangeleverde foto EGMOND - De maandelijkse live-avond in het jongerencentrum aan de Herenweg 69 te Egmond-Binnen zal zaterdag 20 februa ri gevuld worden door de rockbands Rostov en Twice the Same. Twice the Same presenteerde op 4 februari zijn eerste album 'No Sleep Tonight' in De Nozem en de Non te Heemskerk en zal dat zaterdag nog eens met bruisende energie overdoen. JOEB is vanaf 20.00 geopend, de entree is gratis. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17