Kijk uit voor mensen die met een smoesje binnen willen komen Keezdrive in Akersloot Frank Boske van fotograaf tot huiskamer theaterdirecteur Meervogels onderuit in Volendam Hersenstichting bedankt gevers en vrijwilligers REGIO 18 Imkercursussen in het voorjaar Workshop Dansen rond de Zwarte Zee Scala speelt Bad Girls voor Exodushuis Hensenstichting UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 201 EGMOND - Op 29 februari start op de Klompenhoeve in Egmond aan den Hoef een cursus voor beginnende imkers en eenieder die belangstelling heeft voor het boeiende leven van de honing bij. Belangstellenden van alle leeftijden kunnen zich inschrijven voor 6 theorie- en 8 praktijklessen. Aan het einde van de cur sus, in september, zijn de cursisten vertrouwd met het behan delen van bijenvolken. Ook kan dan de eerste honing geslingerd worden. Voor imkers met enige ervaring wordt de cursus voor gevorderden gegeven. De nadruk zal daarbij liggen op het kwe ken van koninginnen die een nieuw bijenvolk gaan opbouwen. Cursusleider is gediplomeerd bijenteeltleraar Piet Kuijs, tel. 072-5051567 of anitasenpietk@planet.nl. Aangeleverde foto REGIO - De laatste week zijn er meerdere meldingen bij de poli tie binnengekomen over bab beltrucs, zo ook in de gemeente Heiloo. Helaas zijn het vaak ouderen die slachtoffer worden van babbeltrucs. De politie en de gemeente Heiloo maken zich daar zorgen over. Oplichters en dieven proberen u van alles op de mouw te spelden met maar één doel: bij u binnenko men en u iets afhandig maken. Het kan zijn dat u voelt dat er iets niet in de haak is, maar het onbeleefd vindt om zo iemand niet te woord te staan of binnen te laten. Toch.laat nooit onbekenden binnen, hoe onaardig u dit ook vindt. Oplichters zijn er in alle soorten en maten: van vriendelijk ogend tot vertrouwenwekkend, van man tot vrouw en van jong tot oud. Kortom: u kunt ze niet vooraf herkennen. Ze kunnen bij u aanbellen en zich voorstellen als medewerkers van de thuiszorg of energiebedrijf, of als nieuwe buur. Ze kunnen u om hulp vragen, bijvoorbeeld door geld te vragen voor benzine of een taxi, maar het kan ook zijn dat ze u iets willen aanbieden. Over deze smoes- CASTRICUM - De Verhalengroep Oud-Castricummers heeft Frank Boske uitgenodigd te verhalen. Wanneer dankjewel zeggen als je iets krijgt nog niet zo makkelijk is en creativiteit de oplossing brengt, kan je erg lachen als je het niet meer ziet zitten! Frank Boske doet een boekje open. Geïnteresseerden kunnen op dinsdag 23 februari 2016 van 10.00 - 12.00 uur bij de groep aan schuiven in het museum van de werkgroep Oud Castricum, de Duynkant, hoek Geversweg/ Duinenboschweg (achter het sta tion) te Castricum. Entree 2,50. AKERSLOOT - Dit week end reisden de dames van Meervogels af naar Volendam. Het team onder leiding van inte rim trainer/coach Dolf de Beurs moest winnen om zicht te hou den op de kampioenstitel en promotie naar de hoofdklasse. Het lukte de Akerslootse dames niet om de winstpunten mee naar huis te nemen. Het werd 36 - 22 in het voordeel van Volendam. Het moest dé wedstrijd worden voor de dames van Meervogels. Helaas speelden de aanwezige zenu wen hen parten. Waar de dames van Volendam van afstand alles raak gooiden, maakte de dames van Meervogels het hen zelf lastig door kansen niet te benutten. Met een rustand van 19 - 10 in het voordeel van Volendam wisten de dames jes hebben ze goed nagedacht en daarom klinken ze ook vaak geloof waardig. Laat u echter niet foppen, want ze willen maar één ding en dat is bij u binnenkomen. Eenmaal bin nen zorgt de dader - soms zijn het er meer - dat u wordt afgeleid en wan neer hij of zij weer weg is, ontdekt u dat uw bankpas, geld of sieraden verdwenen zijn. Wat kunt u het beste doen? Kijk voor u uw deur open doet, eerst wie heeft aangebeld. Kent u de persoon niet en vertrouwt u het niet? Vraag dan eerst wie het is en wat hij of zij komt doen. Vertrouwt u het nog niet? Bel dan 112. Zorg dat u de deur op een kier kunt zetten met een kierstandhouder. Of laat een deurspion in de deur zetten. Zo kunt u zien wie er voor de deur staat zonder uw deur open te doen. Vraag altijd naar een legitimatie bewijs. Ook als iemand zegt van de gemeente, een bedrijf of instelling te zijn. Heeft iemand geen legitimatie bewijs bij zich, maak dan een nieu we afspraak. Vertrouwt u het niet? Bel dan 112. Laat nooit zomaar mensen uw huis binnen. Om aan buit te komen van Meervogels dat er iets moest gaan veranderen. Helaas mocht dit niet baten. In de tweede helft werd er wel veel beter gespeeld, maar al met al was Volendam toch een ma tje te groot. Met rake afstandsscho ten van Volendam wisten zij hun voorsprong verder uit te bouwen naar een eindstand van 36 -22. Volgende week zaterdag speelt Meervogels thuis om 19.30 uur in Sporthal de Lelie tegen Holandia T. maken sommige dieven gebruik van geweld. Raak dan niet in paniek. Blijf altijd rustig en probeer met praten de man of vrouw naar buiten te krijgen. Kijk goed naar de man of vrouw en probeer te onthouden hoe hij of zij er uit ziet. Zijn ze de deur uit, kijk dan door het raam waar ze heen lopen. Bel direct 112 en vertel uw verhaal. Loop nooit met iemand mee naar buiten. Vaak komen dieven met z'n tweeën. De ene persoon maakt een praatje met u, terwijl de andere uw huis binnensluipt om uw spullen te stelen. Doe uw achterdeur op slot als u alleen thuis bent. Soms komt iemand via de achterdeur uw huis binnen om uw spullen te stelen. Flatbewoner? Open niet zomaar de centrale toegangsdeur. Samen verantwoordelijk voor veilige woon omgeving. Meer informatie of contact met uw wijkagent? Vul op www.politie. nl (Mijn Buurt) uw postcode in. Automatisch verschijnen dan naam en foto. CASTRICUM - vrijdagavond 19 februari organiseert Igram een workshop Dansen rond de Zwarte Zee onder leiding van Caspar Bik. Deze jonge dansdocent is in 2013 afgestudeerd aan de dansacade- mie van Codarts in Rotterdam. Zowel tijdens zijn studie als erna heeft hij een aantal reizen naar landen rond de Zwarte Zee gemaakt (o.a. Bulgarije, Turkije en Georgië) waar hij dansmateriaal bestudeerd heeft bij plaatselijke (dorps)feesten, amateurgroepen en professionele staatsensembles. Enige (volks) danservaring is vereist. Entree: 10,00 (leden Igram en Pridini 8,00). Locatie: gymzaal Eerste Groenelaan 62, Castricum. Van 19.30 - 22.00 uur. Voor informatie en aanmelden: www.igram.nl. ALKMAAR - Scala speelt op 11 en 12 maart de musical Bad Girls. Dit jaar speelt Scala voor een goed doel, het Exodushuis in Alkmaar. Exodus trekt zich het lot aan van ex-gedetineerden en gedetineerden in de laatste fase van hun detentie. De meesten willen de criminaliteit achter zich laten, maar kunnen dat niet op eigen kracht. Exodus biedt hen intensieve ondersteuning. De musical Bad Girls is gebaseerd op de veelvuldig bekroonde Britse televisiereeks over het leven in een vrouwengevangenis. Vrouwenvleugel en Celblok H zijn daarvan afgeleid. Het is een rauwe, ontroerende en humo ristische voorstelling die zich afspeelt in een vrouwengevange nis. Tegenstellingen en overeen komsten tussen gedetineerden en bewakers. Verdeeldheid tus sen het gevangenispersoneel. Krachtige vrouwen, veroordeeld tot elkaar. Alles komt tot een zinderende climax. Kaarten zijn te bestellen via www.scala-alkmaar. nl. AKERSLOOT - Superpopulair op dit moment, keezen, een bord spel dat langzamerhand heel Nederland in zijn greep krijgt en waar heel veel mensen iedere week naar uitkijken. Zaterdag 20 februari wordt de volgende keezdrive van dit sei zoen georganiseerd in café De Vriendschap. In samenwerking met Keezbord.nl werden deze herfst, winter en voorjaar een groot aan tal Keez-toernooien georganiseerd. Akersloot is de bakermat van het keezen in Nederland, vanuit deze plaats heeft het spel heel Nederland veroverd. Daarom organiseert keez- HEILOO - Van 1 t/m 6 februari vond in Heiloo en Limmen de collecte van de Hersenstichting Nederland plaats. Er zijn veel collectanten op pad gegaan om voor 4 miljoen mensen met een hersenaandoening geld in te zamelen. Hun enthousiaste inzet heeft in Heiloo 3894,40 en in Limmen 1524,84 opgeleverd. Deze mooie opbrengst wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek en aan voorlichting, om zo een bij drage te leveren aan een betere toekomst voor mensen met een hersenaandoening. Namens de Hersenstichting hartelijk bedankt bord.nl juist hier een keeztoernooi. Na het grote succes van vorig sei zoen was iedereen razend enthou siast en de keezdrives waren alle maal heel succesvol en gezellig. Er worden vijf ronden gespeeld. De winnaars van dit toernooi mogen kiezen uit leuke prijzen en ook zal er een verloting worden gehouden met prachtige prijzen. Het inschrijven kan via keezbord. nl of 's avonds aan de zaal. Het inschrijfgeld is 5,00 inclusief kof fie en lekkere borrelhapjes. Het adres van De Vriendschap is Kerklaan 18 in Akersloot, telefoon 0251-312866. voor uw bijdrage. Heeft u de collectant gemist? Uw gift is altijd welkom op gironummer 860 in Den Haag. Mocht u volgend jaar ook col lectant wilt worden, dan kunt u contact opnemen met Nita te Nuijl. (ntenuijl@ziggo.nl). Kijk voor meer informatie op www.hersenstichting.nl. I 'V*' V I» 7 Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 18