Thomas Ouwejan trapt Rabo AZ Voetbaltoer af Verdienstelijk resultaat voor schaakvereniging Vredeburg Gratis duikcursus Wandelen met een doel Vennewater badminton ouder-kindtoernooi SPORT 21 HEILOO - Duiken kan ook dicht bij huis. Om te (leren) duiken hoef je niet per se naar tropi sche landen af te reizen, het kan ook in Nederland! UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 201 Rabo AZ Voetbaltoer van start op CBS De Duif met Thomas Ouwejan, middenvelder van AZ en Sem Dekkers van AZ onder 12. Aangeleverde foto HEILOO - Een profvoetballer op je eigen trapveldje! Donderdag 10 februari was voor de kin deren van veel basisscholen een onvergetelijke dag, want de vijfde editie van de Rabo AZ Voetbaltoer ging van start. Traditioneel met een topper van AZ erbij om het extra bijzonder te maken. De leerlingen van twee basis scholen in Heiloo konden hun geluk niet op: lokale voetbalheld Thomas Ouwejan kwam langs voor de aftrap! Namens de bank waren mobiele adviseurs Wendy Swan en Barry Witte er, natuurlijk met hun Rabo-camper. Het werd een voet- balfeest, eerst bij De Duif, daarna bij De Paulusschool. Met AZ muziek, voetballen met de leerlingen en als officieel startmoment de overhandi ging van de Voetbaltoer-bal en het Voetbaltoer-vaantje. Natuurlijk kon de kersverse Heilooer sportman van het jaar niet vertrekken voor hij de leerlingen een handtekening gegeven had. Al met al een geweldige ochtend, voor De Duif en De Paulusschool is dit educatieve voetbalproject goed gestart! Alle deelnemende schoolgroepen in Noord-Holland doen via de voet- baltoer hun best om 'wedstrijdfit' te worden. Aan de hand van vier the ma's (voeding, respect, omgaan met geld en samenwerken bewegen) doen ze opdrachten. Hiermee valt een klassikale prijs te winnen: een Rabo AZ Voetbalclinic. Deze voet- balclinics worden eind mei en begin juni gehouden. LIMMEN - Op vrijdag 12 febru ari speelden de schakers van SV Vredeburg ronde 17 van de interne competitie. Eerder die week waren er al bondswedstrij den voor het eerste achttal en voor Vredeburg 3. Vredeburg 1 nam het in Alkmaar, in de bovenzaal van het Gulden Vlies, op tegen kampioenskandi daat De Waagtoren 4. Gemiddeld beschikten de Alkmaarders over 250 ratingpunten meer dan de Limmers. Na vlotte nederlagen van Barry Blekemolen, Harold Ebels en Robin Rommel en een 3-0 achterstand leek het inderdaad op een desastreuze avond uit te lopen. Het halve puntje dat Bob Stolp veroverde, gaf moed. Toen Ed Stolp een incidentenrijke partij bekroonde met een mataanval en ook Bert Hollander - nota bene op het eerste bord - een prachtige aanval winnend afrondde, werd het zowaar nog spannend. Gertjan Hafkamp echter verloor een eind spel met een pion minder, waarmee De Waagtoren de buit binnen had. Dat Hidde Ebels in een bloedstol lende partij uiterst koel het eindspel naar winst voerde, leidde tot een 4,5-3,5 einduitslag: een verdienste lijk resultaat voor Vredeburg. Niettemin bungelt Vredeburg onderaan de ranglijst van de tweede klasse B en lijkt degradatie onaf wendbaar. Vredeburg 3 bezocht Het Paard van Ree in Wijk aan Zee en haalde met 2-2 een meer dan ver dienstelijk resultaat. De nullen voor Hary Levering en Jan Brantjes wer den gecompenseerd door overwin ningen van Marlies Sturk en Adri Beentjes. Beentjes wist in het mid- denspel een toren te ruilen tegen twee lichte stukken en buitte dat voordeeltje goed uit. Ronde 17 van de interne competitie bracht weinig verschuivingen teweeg in de top van de ranglijst. De partijen tussen Bob en Ed Stolp en Hidde Ebels en Bert Hollander eindigden beide vlot in remise. De Stolpjes deden niet voor elkaar onder in een theoretische partij waarin veel geruild werd, ter wijl Ebels en Hollander aan beide zijden van het bord een muur met selden die de ander geen enkel per spectief bood. Berry Blekemolen profiteerde van een ongelukkige paardzet van Sandra Hollander en veroverde een vol punt. Harold Ebels was Jaap Limmen de baas in een enerverende Siciliaanse partij. Na een sterke torenzet van Ebels, gevolgd door dameruil, kwam de koning van Limmen in het vrije veld onder dodelijk vuur. Marlies Sturk versloeg Remi Aafjes met een zeer fraaie matvoe ring: door een torenoffer werd de koning gedwongen zich te begeven naar een veld waar de valkuil zich bevond. Marc Voorwalt was terecht ingenomen met zijn overwinning op Nico Pepping. Jos Admiraal won in het middenspel een stuk van Dick Aafjes en bleef goed opletten toen Aafjes met twee pionnen en een dame er nog een wanhoopsaanval uit perste. Tars Wanders toonde zich sterker dan Hans de Goede, terwijl Gijs Pouw Ed van Duin wist te verslaan. Jan Levering bood goed tegenspel aan de sterke Gertjan Hafkamp, maar kon niet voorkomen dat Hafkamp zich in het eindspel meester maakte van een cruciale diagonaal. Met dame en loper werd de stelling van Levering vervolgens gekraakt. Marcel Wester bouwde een mooie aanval tegen Jan Borst, maar slaagde er niet in de gena deklap uit te delen. Borst bleef overeind en wist in het eindspel - opgelucht - toch nog het punt naar zich toe te halen. Bert van Diermen boekte een degelijke zege op Harry Levering die met een loper in het eindspel niet op kon tegen de toren van Van Diermen. Komende week staan bondsduels op het programma voor Vredeburg 2 dat zich naar Aartswoud gaat bege ven en Vredeburg 3 dat het sterke Castricum ontvangt. Damesbridgeclub sans atout De uitslagen van 10 februari 2016. A-lijn: 1. ds. Kuijt - v. Lochem 62,50; 2. Vecht - Bakker 59,38. B-lijn: 1. ds. Valk - Vos 64,58; 2. Pohley - Wittingg 57,81. C-lijn: 1. ds. Kromhout - Scholten 59,58; 2. de Waard - Magermans 58,75. EGMOND - De stiltewandelingen voor de komende periode zijn gepland op de volgende zonda gen: 28 februari, 20 maart, 24 april en 22 mei 2016. Locatie: Nachtegalenpad, Egmond aan den Hoef. Vertrek 7.30 uur. Zorg voor warme kleding, ste vige stappers en een duinkaart. Aanmelden via retthygroot@ outlook.com of 06-37604800. Denk bijvoorbeeld aan de Noordzee, maar ook aan de Oosterschelde of het Grevelingenmeer. Zeeland is zelfs een van de populairste duikgebie- den van West-Europa. OSV ORCA komt nu met een unieke mogelijk heid om je duikbrevet gratis te halen. Leren duiken is niet moeilijk, er zijn alleen een paar dingen die je moet weten en oefenen. Dit laatste gebeurt op de woensdagavond in de Hoornse Vaart te Alkmaar. Hier zou je duikersleven kunnen beginnen in een ontspannende sfeer waarbij je alle vaardigheden rustig kunt oefe nen. Er zijn slechts 20 plaatsen dit jaar vrij om gebruik te kunnen maken van dit unieke aanbod. En hiervoor geldt echt op is op. Er is slechts één voorwaarde: dat je minstens twee jaar lid blijft van de vereniging. www.osvorca.nl. HEILOO - Ze zijn er weer: de Appeltje Eitje-wandelingen! De laatste zaterdagen van de maanden februari, maart en april wordt er ongeveer 10 kilometer gewandeld. Omdat niet iedereen het leuk vindt om zomaar een rondje om te gaan wandelen, heeft Buitenfit er dit keer een bestemming aan ver bonden. 'Halverwege de wandeling bezoeken we respectievelijk een bollenbedrijf, de Witte Kerk en de reddingsbrigade. Hier krijgen we een rondleiding en een kopje koffie of thee,' aldus de organisatie. Kijk ook op www.buitenfit.com. Door maar liefst 43 teams werd er de hele middag sportief gestreden om de wisselbeker. Aangeleverde foto HEILOO - Alweer voor de 13e keer is zondag 14 febru ari bij Vennewater Badminton Heiloo het Ouder-Kindtoernooi gespeeld. En het was een groot succes. Dit toernooi kenmerkt zich door sportiviteit, enthousiasme en gezel ligheid. Door maar liefst 43 teams (verdeeld over 7 poules) werd de gehele middag sportief gestreden om de wisselbeker. De teams, waar bij tenminste één speler lid moet zijn van de badmintonvereniging, bestaan uit een ouder met kind, een grootouder met kleinkind, een grote broer met kleine zus, een tante met een neefje, etc. Editie 2016 is de jongste speler 6 en de oudste 78 jaar. Bij dit toernooi is het winnende team het team dat het meest gemid deld speelt. Elke poulewinnaar wordt beloond met een gouden beker. De felbegeerde wisselbeker gaat altlijd naar het team dat overall het meest gemiddeld presteert. In 2016 gaat die eer én die wisselbe ker naar de zusjes Maaike en Rosa Leek. Elke 2e woensdag van de maand is bij de badmintonvereniging open middag voor de jeugd en open avond voor de volwassenen. Iedereen die geen lid is van de ver eniging en graag wil kennismaken met deze sport is dan van harte welkom. De eerstvolgende 'open woensdag' is woensdag 9 maart. De jeugd is welkom van 13.45 - 15.00 uur en de volwassenen zijn welkom vanaf 19.30 uur. Website: www.badmintonvennewater.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 21