Tien vragen aan... The Big Sing met Chris James in de Witte Kerk Spinvis kruipt in de huid van Sweelinck Sofia Rensen is voorleeskampioen Sven Ootjers 3 UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 201 HEILOO - Op donderdag 10 maart geeft Chris James een unieke avond vol zang 'Ontdek je natuurlijke stem' in de Witte Kerk. De avond is voor zangers en voor iedereen die denkt niet te kunnen zingen, laat de orga nisatie weten. "Er wordt vaak gezegd 'Ik kan helemaal niet zingen'. Tijdens The Big Sing zul je ontdekken dat iedereen is geboren met een prach tige stem. Samen zingen vermindert stress; je komt dichter bij jezelf en je wordt vrolijk. Samen zingen is ook communiceren en luisteren naar elkaar." De Australische Chris James geeft al meer dan 25 jaar met veel humor effectieve zangworkshops en zang avonden. Hij reist de hele wereld rond om mensen van alle leeftijden te leren hun stem optimaal (dat wil zeggen authentiek, liefdevol en zonder stress) te gebruiken. Hij kent als geen ander de kracht van muziek, zang en expressie. Chris werkt met koren, zingt op festivals en geeft cursussen en workshops voor organisaties en op scholen. In maart 2016 zal Chris een week in Nederland zijn. Op 5 en 6 maart geeft hij een weekendworkshop in Amsterdam (Diemen). Op dinsdag 8 maart geeft hij een kinderwork shop voor alle kinderen van de Jan van Rijckenborghschool in Heiloo. Donderdag 10 maart geeft hij het interactieve concert 'The Big Sing' in de Witte Kerk in Heiloo van 19.00 uur tot 21.00 uur. "The Big Sing is een unieke kans om kennis te maken met zijn werk. En met je eigen stem! Laat je verrassen, Chris maakt zingen makkelijk en vol ple zier." Aanmelden: chrisjames@workinservice.nl. Informatie: Nicole Suylen Tel: 06-51103960. Kosten Big Sing Heiloo: bij vooraanmelding 10,00 euro, aan de zaal 12,50. Aangeleverde foto HEILOO - Spinvis en Ensemble Zerafin spelen dinsdag 23 febru ari in de nieuwe, sfeervolle con certzaal Cultuurkoepel Heiloo 'Mein junges Leben hat ein End', een muziekvoorstelling rondom dit oude volksliedje waarop de Nederlandse componist Jan Pieterszoon Sweelinck een aan tal briljante variaties schreef. Het lied diende als basis voor de nieuwe composities van Spinvis, Roderik de Man en Guus Janssen. Een smeltkroes van klassieke, moderne, jazz-, volks- en popmu ziek; alle grote thema's komen langs: liefde, geluk, berusting, de dood. 'Mijn liedjes gaan vooral over de tijdelijkheid van alles en over de verzuchting', zegt Spinvis. 'Het is spannend om te schrijven voor instrumenten als de duduk, de erhu en de panfluit'. De titels zijn veelbelovend: Voor Ik Vergeet, Bagagedrager, Ik Wil Alleen Maar Zwemmen en Kom Terug. Ensemble Zerafin bestaat uit acht musici met zeven culturele achtergronden: Syrisch, Chinees, Zwitsers, Nederlands, Mexicaans, Oostenrijks en Spaans. De muziek beweegt zich tussen hedendaagse muziek, wereldmuziek en impro visatie. Raphaela Danksagmüller duduk en blokfluit, Fang WeiLing erhu, Cassandra Luckhard viola da gamba, Kristina Fuchs stem, Matthijs Koene panfluit, Dario Calderone contrabas en Bart de Vrees percussie. Reserveren via riet@cultuur- koepelheiloo.nl of 06 38149037. Kaarten vanaf een half uur voor aanvang ook aan de zaal, tenzij uitverkocht. www.cultuurkoepel- heiloo.nl. Cultuurkoepel Heiloo, Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Sofia Rensen en Huib Schong. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :ülj Rensen uit groep 8 vertegenwoor digde CBS De Duif en won de wed strijd. De jury oordeelde dat Sofia met kop en schouders boven het deelnemersveld uitstak. Runner- up (een mooie tweede plaats) is Huib Schong van De Meander. Op 9 maart zal Sofia Rensen Heiloo ver tegenwoordigen in de kwartfinale van de Voorleeskampioenschappen in de bibliotheek in Alkmaar. HEILOO - In de bibliotheek van Heiloo werd op maandag 8 februari 2016 de spannende voorleesfinale gehouden voor de basisscholen uit Heiloo en Langedijk. Een groot aantal scholen had een Voorleeskampioen afgevaar digd voor de beslissende middag in de bibliotheek van Heiloo. Sofia Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Mijn naam is Sven Ootjers. Getrouwd met Ilze, samen hebben we vorig jaar een geweldige lieve dochter gekregen Bo Maddy. Ik ben werkzaam als sportinstructeur in de bajes van Heer- hugowaard. En ik geef training bij atletiekvereniging Trias. 1. Waar ben je geboren en getogen? Geboren op 24 juni 1973 in 't Veld gemeente Niedorp. Mijn jeugd en tienerjaren heb ik doorgebracht in Warmenhuizen. Daarna in Alkmaar gewoond en nu woon ik met veel plezier alweer 8 jaar in Heiloo. 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep zou je nu uitoefenen? Dat doe ik nu! Met van alles bezig zijn wat met sport (atletiek) te maken heeft. Ik ben werkzaam als sportinstructeur in de gevangenis en ik geef veel training bij atletiekvereniging Trias. 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je vragen? Ik zou graag willen leren bij de TOPcoaches van ALTIS world in Arizona USA. Helemaal mooi zou zijn dat er Trias-toppers voor een langere periode mee zou kunnen gaan. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? De zomers die eindeloos leken te duren, lekker buitenspelen -voetballen, huttenbouwen. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? De atletiekbaan van Trias is een prachtige plek, maar ik kies toch voor het bankje aan de Stetlaan aan de rand van het Heilooër bos. Uitkijkend over de weilanden richting de Eg- monden. Mooie luchten en je kunt genieten van een prachtige zonsondergang. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? De meeste die me kennen zouden zeggen een lekker patatje. Maar ik word liever wakker gemaakt met het bericht: Sven we gaan (inclusief gezin) op trainingsstage naar Zuid-Afrika. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Leef nu!!! 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Ik denk dat de meeste Heilooers mij niet kennen. Maar door deze 10 vragen al ietsje meer. 9. Wat zou je in het dorp aanpakken, als je burgemeester was? Ik vind Heiloo een ontzettend mooie gemeente om in te wonen; veel voorzieningen, veel groen. Als ik 1 ding zou mogen aan pakken is dit de huurprijs van de accommodatie die atletiek vereniging Trias elk jaar moet betalen aan de gemeente. Ik heb zoveel wensen voor de vereniging Trias die door een tekort aan financiele middelen niet kunnen. 10. Persoonlijke vraag: als het mogelijk zou zijn dat een droom werkelijkheid wordt, hoe zou die er dan uit zien? Ik zou met m'n gezin naar Stellenbosch in Zuid-Afrika verhui zen, waar we een bed and breakfast beginnen voor atleten met alle faciliteiten die een topatleet nodig heeft. Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Theo Bakker. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is:... Jij geeft al jaren je ziel en zaligheid aan atletiekvereniging Trias. De vereniging bestaat nu 50 jaar. Wat is jouw mooiste herin nering?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3