STICHTING WELZIJN HEILOO V J dj NLdoet, Heiloo doet mee! 14 HEILOO DOET TREFPUNT ACTIVITEITEN AGENDA Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners w ik, A DE VRAAG AAN DE CLIËNT ONDERSTEUNER Hebben jullie een gesprekspartner voor zingevings- vragen? Heiloo doet, jij doet wat je wil! Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERS VACATURES VAN ALLE MARKTEN THUIS. V HEILOO UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 201 Er kunnen zich in je leven momenten van ingrijpende verandering voordoen. Er valt iemand weg of je wordt ziek. Dat je leven op zijn kop staat probeer je op de een of andere manier te begrijpen. Je vraagt je af waarom. Het kan zijn dat je de zin van het leven niet meer ziet. Je gaat zingevingsvra- gen stellen: vragen waarmee je zoekt naar de betekenis die je kunt en wilt geven aan wat er is gebeurd. Het zijn geen vragen van het hoofd, het weten, maar van het hart, van de ziel. Zoals: *wie ben ik en wat kan ik nog? *wat drijft mij? Maar ook: *hoe kan ik dit leven (weer) hanteren? *hoe vind ik (weer) vertrouwen? en *waarom is er lijden? Veel vragen en vaak is het niet makkelijk een antwoord te vinden. Dat neemt niet weg dat het belangrijk kan zijn dit soort vragen te stellen. Want ze kunnen je helpen het gebeuren een plekje te geven, duidelijkheid geven over hoe je verder kunt gaan en je richting weer te vinden. Het kan fijn zijn om in contact te komen met iemand die naar u en uw vragen kan luisteren en waarmee u kan praten. Die erkent en herkent. Stichting Welzijn Heiloo heeft enkele goed opgelei de vrijwilligers die ervaring hebben in het voeren van diepgaande vertrouwelijke gesprekken. Onze cliëntondersteuners Karin van Polen of Margreet van Zwet brengen u graag in contact met een van hen. Meld u zich via onze receptie, telefoon 5331297 Wij doen het samen! Op zaterdag 12 maart gaat het onderhoud van het Ter Coulster-bos verder. Je kunt ook helpen bij de voorjaarsschoonmaak van Honk- en softbalvereniging Double Stars. En voor de echte klussers is er werk aan de winkel bij Scouting Rurik (een palenhok bou wen en isolatie aanbrengen) en, net als ieder jaar, bij Gered Gereedschap (verzendkisten maken en gereedschap opknappen). Waar steek jij je handen uit de mouwen? En met wie? Tijdens NLdoet kun je zomaar samen werken met wethouder Elly Beens van Welzijn, met leden van het CDA of van de Rotary in Heiloo. Heiloodoet, dat doen we samen! Doe je mee? Meld je vandaag nog aan voor de klus van jouw keuze! Ga naar www.nldoet.nl (zoek op de website naar Heiloo). Heb je nog vragen? Dan kun je terecht bij het VIP, info@vipheiloo. nl of tel. 072 532 02 81 (dinsdag en vrijdag 10-16 uur, donderdag 13-18 uur). "De Loet heeft een jeu-de-boulesbaan dankzij NLdoet. En de high tea voor buurtbewoners was vorig jaar een groot succes!" Sigrid Wijsman van het VIP (Vrijwilligers Informatie Punt) is laaiend enthousiast. "Wij van het VIP doen dit jaar zelf ook weer mee. Wij verspreiden ons over diverse klussen, om daar de leerlin gen van de groepen 7 en 8 van Elckerlyk en de Springschans te begeleiden." En wat ga jij doen op vrijdag 11 of zaterdag 12 maart? NLdoet - dat kan je alleen doen, maar ook met een team. Hoe dat team eruitziet? Dat bepaal je zelf! Kom met je gezin, met collega's, met vrienden of vriendinnen. Wat je doet, hangt af van je talenten. Werk je liever binnen of buiten? Wil je lekker poetsen of lekkere hapjes maken? Of werk je graag met kinderen? Op vrijdag 11 maart kan je kiezen uit: een high tea met buurtbewoners verzorgen (bij Stichting Welzijn Heiloo), de kantine opknappen en schoonmaken (bij Stichting Badminton hal Heiloo), de zevende- en achtstegroepers begeleiden bij hun werk in de Bibliotheek Heiloo en helpen bij het onderhoud van het bos (op Landgoed Ter Coulster). Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl, Website: www.vrijwilligersheiloo.nl, Open op: dinsdag en vrijdag van 10.00-16.00 uur en donderdag van 13.00-18.00 uur. Op onze website vindt u ruim 170 vrijwilligersvacatures bij verschillende organisaties. Hier een kleine greep uit de mogelijkheden: Double Stars Heiloo zoekt vrijwilligers voor het accommodatiebeheer en/of de klusploeg Humanitas Noord-Kennemerland zoekt vrijwilligers voor Huisbezoek (jong)dementerenden De Zorgcirkel zoekt voor Villa Westervenne een vrijwilliger voor het maken van de nieuwsbrief Begeleiding Scoutinggroep Victorie voor kinderen van 5-7 jaar op de zaterdag Dierenverzorgers gezocht voor de dieren van 't Beestenboetje Vluchtelingenwerk Heiloo zoekt begeleiders voor Nieuwkomers in Heiloo Seniorenvereniging Heiloo/Egmond (SHE) zoekt een belastingadviseur bij het invullen van de jaarlijkse aangifte inkomstenbelasting van onze leden Landgoed Ter Coulster zoekt Begeleiders natuur- en cultuuractiviteiten voor basisscholieren Vrijwilligers Informatie Punt Het VIP komt naar u toe. Vandaag, woensdag 24 februari, staan we de hele dag op de markt voor al uw vragen over vrijwilligerswerk. Tussen 10.00-16.00 uur kunt u ons vinden onder de luifel bij de Hema. WORKSHOP WERVENDE VACATURES SCHRIJVEN Voor gebruikers en toekomstige gebruikers van de vacaturebank van het Vrijwilligers Informatie Punt Een goede vacaturetekst spreekt aan, informeert en interesseert de lezer. Tijdens deze workshop krijgt u praktische handvatten aangereikt waarmee u wervende vacatureteksten kunt schrijven. Onderwerpen die behandeld worden zijn o.a. de opbouw van een vacaturetekst, de inhoud van een vacaturetekst, do's en don't s bij vacatureteksten en wie zoek ik nu eigenlijk? Woensdag 16 maart 19.30-21.00 uur. Meer informatie kunt u vinden op onze website. Meer over de Matthaus Passion Een lezing door Fred Suring met beeld en geluid op dinsdag 8 maart om 14.00 uur. U zult dan nog meer genieten van toekomstige uitvoeringen van J.S. Bach's magistrale meesterwerk. Kosten 15,- (incl. koffie/ thee in de pauze). Belt u tevoren even 5331297 dat u van plan bent de lezing bij te wonen? Fithockey Er is geen hockey ervaring nodig. U speelt met een zachte bal en knots. De training is op de dinsdagen van 1 maart t/m 10 mei van 14.00 - 15.00 uur op het terrein van De Terriërs. Deelnameprijs 41,-; er geldt een korting voor leden WonenPlus en ANBO/KBO. Mandoline orkest Entre Nous Dit Nederlands toporkest verzorgt zondag 6 maart een concert in het Tref punt. Licht klassiek, Zuid-Amerikaans, musical- en filmmuziek en een enkel licht jazznummer. Aanvang 14.00 uur, zaal open om 13.30 uur, entree 11,50 incl. een kopje koffie of thee in de pauze. Opgave van te voren is noodzakelijk, telefonisch of via onze website. Tweedehands dameskleding Dinsdag 8 maart van 10.00 tot 12.00 uur is de volgende tweedehands dameskledingmarkt voor vijfenvijftig plussers in het Trefpunt. Hulp bij belastingaangifte Ook dit jaar staan onze deskundige belastingvrijwilligers weer paraat. Ook wordt gekeken naar de zorg- en huur- toeslag; de service is speciaal bedoeld voor midden- en lagere inkomens. Als lid van WonenPlus betaalt u voor de belastinghulp slechts 10,-. Voor het lidmaatschap WonenPlus en informatie over de belastinghulp belt u 5331297. Repair Café Zaterdag 27 februari van 10.00 tot 13.00 uur is Repair Café in het Trefpunt. Alle spullen waar wat mee is zijn welkom en maken kans op een geslaagde reparatie. Contactgroep Partnerverlies Op dinsdag 1 maart om 13.30 uur is in het Trefpunt de volgende bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies. Het thema is deze keer "Ruimte maken om verder te kunnen". Gaan we in het voorjaar de spullen van onze geliefde opruimen, of zijn we daar nog niet aan toe? Entree is 5,- incl. consumptie. Voor meer informatie: 072-5331297 of k.vanpolen@welzijn- heiloo.nl. Vakantiereis naar Zuid-Limburg. Deze zomer gaat de busreis voor zelfstandige senioren naar Valkenburg aan de Geul. Een 8-daagse verzorgde reis met veel excursies en rijk avond programma. U verblijft van 20 tot 27 augustus in Grand Hotel Monopole. Meer informatie via 06 28455553 of 06 45958660. Voorjaarsvakantie sprookjes Op woensdag 2 maart van 10.00 tot 12.00 uur komen de kleintjes vanaf 4 jaar in het Trefpunt aan hun trekken. Kinderen en hun (groot)ouders beleven een spannende en vrolijke ochtend. Entree 4,- voor volwassene plus een kind; elk volgend kind 1,-. Opgeven en info bij Marlise Mantel, tel. 5333061. Tweedehands boekenmarkt Zaterdag 27 februari van 10.00 tot 13.00 uur in het Trefpunt. Ook cd's, lp's en dvd's. Koffieklets in Egmond De volgende Koffieklets is woensdag 2 maart vanaf 14.30 uur bij restaurant Van Speijk, rechts van de hoofd- strandafgang in Egmond aan Zee. Een kopje koffie/thee en daarna een glaasje. Bingo Zondag 28 februari om 14.00 uur Bingo in het Trefpunt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 14