J Galerie De Kapberg gaat weer van start Van handwerk naar geavanceerde meststrooier 1 REGIO 15 Het Wapen tëzMs van Egmond - Binnen INGEZONDEN MEDEDELING Raak! Multi Store opent deuren fp Stamppotloop: wees er snel bij! *5? OEN, GROND&infra UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 201 EGMOND - Het kan bijna niemand zijn ontgaan dat in voormalig bloe- menshop 't Stationnetje al enige maanden een nieuwe winkel is gevestigd. Aanvankelijk was het plan om schappen te gaan verhuren aan bijv. kleine ondernemers uit de omgeving. Dat idee ontstond doordat het bestaande interieur zich daar zo goed voor leende. Gaandeweg werd echter steeds meer duidelijk dat de zelfgecreëerde Raak-stijl zo goed aanslaat bij zowel klanten uit de eigen regio als bij de vele toeristen, dat initiatiefnemer Donald Beukers besloot om de koers te wijzigen en de Raak-stijl nog meer uit te bouwen. De diversiteit in het assortiment is enorm! Zowel heren als dames kunnen er terecht voor zeer betaalbare trendy kleding, woonac- cesoires in prachtige actuele kleuren, tuingadgets, hippe wandborden van Claire Eef, verzorgingsproducten van o.a. Riverdale, exclusieve canvas sen, stoere tassen en schoenen, wenskaarten, en zelfs snoep en bronwater van eigen label. Het is een puur genot om naar binnen te lopen en je ogen de kost te geven. Deze week nog even de laatste fase, waarin een geheel nieuwe voorpui en een verwarmingsgordijn worden geplaatst. Op 1 maart gaan de nieuwe deuren open en is het feest van 15.00 tot 21.00 uur met o.a. een wervelende pianoshow, een leuke cadeaubonnenactie, drankjes en hapjes en rond 18.00 uur de officiële opening door niemand minder dan Henny Huisman en Dinky! En wie is Dinky dan wel? Ja, als je dat wilt weten, kom dan dinsdag 1 maart maar kijken in deze nieuwe aanwinst voor Egmond aan Zee aan de Voorstaat 144. EGMOND - Zaterdag 5 maart houdt de Stichting Egmond op z'n Kop in samenwerking met 'het Wapen van Egmond-Binnen' de 7de editie van de Stamppotloop. Deze wandeling met aansluitend een stamppotbuffet en gezellige 'nazit' lijkt weer uitverkocht te raken. Dat zou betekenen dat die zaterdagmiddag een lint van 400 wandelaars door Egmond-Binnen en omgeving zal trek ken. Via een mooie route rond Egmond zal men kunnen genieten van de prachtige omgeving en tijdens de route zal er ook voor de innerlijke mens worden gezorgd. Na een wandeling van ongeveer 2 uur komen de wande laars terug bij het Wapen en zal het feest losbarsten en geniet men van een heerlijk uitgebreid stamppotbuffet. Dit alles zal worden begeleid door ras-entertainer Paul Vlaar, die er echt feest van zal maken. Wees er snel bij, want de kaarten gaan wederom weer hard, momenteel is 50% al verkocht. Alleen bij electrabedrijf Apeldoorn en bakkerij De Haan en 'het Wapen' zijn losse kaarten beschikbaar. Voor meer informatie: stampotloop@hotmail.com (reserveren Halem-tafel) of 072-5061601. CAFE RESTAURANT EGMOND - Een nieuw en span nend jaarprogramma van gale rie De Kapberg bestaat weer uit twee perioden met een thema: fotografie en outsider kunst. Twee onderwerpen die de laat ste tijd in de belangstelling staan. Op de eerste tentoonstel ling zijn weer heel verschillende kunstwerken te zien, gemaakt in verschillende technieken met onverwachte basismaterialen. Laurien Sneep (1959) gaat u ver rassen met litho's, litho-collages en aquarellen. Opvallend in haar gra fische werk is het verwerken van getekende vormen in een patroon door herhaling. Ze is sinds acht jaar een trouw en dankbaar gebruiker van het Grafisch Atelier Alkmaar. Ze maakt litho's (steendruk) in kleine oplages en beschouwt grafiek en tekenen als basis en voedingsbo dem van haar werk. Op exemplaren die buiten de oplage vallen maar om andere redenen bruikbaar zijn, maakt ze collages die inmiddels een serie met een eigen karakter zijn gaan vormen. Ze volgde op de Rietveld Academie de afdeling gra fiek. Jos Kaarsemaker heeft met MDF kleine bouwsels gemaakt als ver pakking. Het zijn vormen in de ruimte, het platte vlak uitgeklapt. Soms is het karton en wat verpakt is is ook bijzonder. Ook toont Jos kleine bronzen beelden waarvan de ruimtelijkheid ontstaat door de ver vorming van het platte vlak.. In de loop van de jaren is verpakken een regelmatig terugkerend thema in zijn werk. Eenmaal van zijn inhoud ontdaan, wacht de verpakking een roemloos einde in de recycling- cyclus of de vuilverbranding. Een enkele keer wacht een nieuwe taak als beschermer van een dierbaar kleinood of een functioneel tweede leven. Jos laat dat hier zien. Kees Admiraal (1955) heeft vanuit zijn schilderijen- met als belangrijk ste thema schuren- een eigen vorm van werken ontwikkeld. In deze vorm gaat het om transparantie en lijnenspel. Op een ondergrond van kunst stof, bijvoorbeeld een douchegor dijn, plakt hij een netwerk van tape en beschildert het met acrylverf. In kleinere werken gebruikt hij als basis allerlei draadrekjes, o.a. de welbekende Tomado-rekjes. In en tussen de spijlen van de rekjes steekt hij beschilderde vormen en ook hier gaat het om lijnenspel en transparantie. Kees deed de lera renopleiding aan d'Witte Leli en schilderen en vrije grafiek aan de Rietveld Academie. Ivon Zeeman (1947) maakt tex- tielwerken, waaronder sieraden. Op het strand vond ze kleine nylon draadjes: afval van trossen en net- ten. Ze plukte de draadjes uit het zand en bewaarde ze om er met een haaknaald wat moois van te maken. Ivon heeft een technische textielop- leiding genoten, dus dat was een uit daging! Zo begon de ontwikkeling van sieraden en objecten van afval- nylon dus op het strand en de inspi ratie komt van de vormen die in de zee en langs de vloedlijn te zien zijn. De verweerde draden geven spannende schakeringen in kleur, veroorzaakt door de inwerking van zout, zon, zand en soms ook olie. De tentoonstelling is te zien van 26 februari tot en met 3 april op vrijdag-, zaterdag- en zondagmid dag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zondag 28 februari om 15.00 uur. Wie meer wil zien van de galerie: www. galeriedekapberg.nl. Werk van Kees Admiraal AKERSLOOT - Landbouwmechanisatie heeft de laatste jaren een enorme vlucht genomen. Daar weten ze bij loonbedrijf Van Vliet alles van. Het Akersloter bedrijf vierde onlangs zijn zestigjarig jubile um. Reden voor een terugblik én een blik op de toekomst. Geavanceerde meststrooiers, mobiele en rupskranen, freesmachi nes, maaiers, schudders en hakse- laars; ze staan allemaal in de loods van Van Vliet en kunnen vrijwel elke klus klaren. Werkzaamheden waar men vroeger dagen over deed worden nu soms in enkele uren geklaard dankzij deze inventieve machines. Hoe anders was dat toen Willem van Vliet in 1955 startte met het bedrijf. Het werk bestond toen nog vooral uit maaiwerkzaamheden voor boeren. Sleepslang Dat maaien doet Van Vliet nog steeds, maar er zijn inmiddels veel meer activiteiten bijgekomen. Bemesten via een sleepslang bij voorbeeld; met een slangensysteem wordt de mest vanuit de mestkelder over het land uitgereden. De zware mesttank is daardoor niet meer nodig op het drassige land in het voorjaar. En het land bewerken om maïs te zaaien, maar ook het maïs- zaaien zelf en in het najaar oogsten ervan. Gras hakselen, aanrijden, slo ten schoonmaken en bermen maai en zijn ook werkzaamheden die Van Vliet vaak uitvoert. Overheid Loonbedrijf Van Vliet heeft veel overheidsinstanties als vaste klanten. Momenteel is het bedrijf druk met een project in Bergen in opdracht van Noord-Hollands Noorderkwartier. Ter bestrijding van wateroverlast worden hier sloten verbreed en een waterber- ging aangelegd op de plek van het oude vliegveld van Bergen. Ook voeren ze veel werkzaamheden uit voor Landschap Noord-Holland en gemeenten Heiloo en Uitgeest. Gemeentes, aannemers en water schappen doen bovendien vaak een beroep op Van Vliet voor de aanleg en vernieuwing van water- en gas leidingen. Het bedrijf verhuurt dan bijvoorbeeld permanent twee mini- kranen en medewerkers. Zomermaanden Loonbedrijf Van Vliet wordt nu gerund door zoon Ruud en zijn vrouw Renate. Ruud kwam in 1980 op het loonbedrijf werken en werd in 1983 medefirmant. In 1999 namen hij en Renate het bedrijf over. Inmiddels werken er tien vaste medewerkers en vijf oproepkrach- ten, die voornamelijk in de zomer maanden actief zijn. Dat is immers de drukte periode voor het bedrijf. Ruud is de man van de uitvoering, Renate verzorgt de planning en administratie. Voor het onderhoud van het imposante machinepark heeft Van Vliet een vaste monteur in dienst. Open dag Om het zestigjarig jubileum niet onopgemerkt voorbij te laten gaan hield Van Vliet begin deze maand een open dag. Het bedrijf werd op 9 februari druk bezocht door klanten, leveranciers, familie, bekenden en personeel. Onder het genot van een hapje, borrel en muziek deelden zij hun herinneringen aan het bruisen de familiebedrijf. Loonbedrijf Van Vliet bestaat 60 jaar. Het familiebedrijf wordt nu gerund door Ruud en zijn vrouw Renate. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15