Tien vragen aan... "Opsmuk niet voldoende voor 't Loo" Vrijwilligers Buurttuin verrast door D66 Heiloo 3 Hoge huren STIJLUOL UEELZIJDIQ Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 201 Vervolg van voorpagina Rijke gemeente Het Loo is volgens Moers hele maal niet zo'n slecht winkelcen trum. 'Er zijn zeker goede winkels. Winkelier zijn is een vak. Je moet constant je klant verrassen. Ik ga niet alle winkels uit 't Loo beoor delen, maar die theewinkel is echt een leuke winkel die je verrast. Van Os is een winkel die weet wat zijn klanten willen. Op de Straatweg is Melange 7 door de combinatie van kleding, cadeauartikelen en delica tessen een goed voorbeeld van ver rassing. Je ziet het in 't Loo niet of nauwelijks. In 't Loo mag ook best meer reuring komen: optredens en andere festiviteiten, sprankelende etalages. Om bezoekers te trekken moet je een bijzondere waarde bie den en dat gebeurt onvoldoende. In een winkelcentrum moet het gaan om spanning, om beleving. Funshopping is in 't Loo best moge lijk, maar dat moet je stimuleren. Door alleen een opknapbeurt komen er geen extra klanten en wordt er ook niet meer geld uitgege ven. De website mag trouwens ook wel inspirerender worden.' Moers vindt dat 't Loo heeft stil gestaan en er onvoldoende is nage dacht over wat voor winkelcentrum het zou moeten zijn. 'Vergeet niet dat Heiloo tot de rijkste gemeen ten van Nederland behoort met een bovengemiddeld besteedbaar inko men. Mensen hebben heus wel wat extra geld over voor artikelen van een hogere kwaliteit die inderdaad wat duurder zijn en daar moeten sfeer en winkels op afgestemd zijn.' Het bureau BRO schreef in opdracht van de gemeente een toe komstvisie voor 't Loo en oppert, behalve Action, een tweede super markt. Moers: 'Die hebben we in Heiloo met zes stuks op circa 25.000 inwoners al genoeg. Lidl zou misschien wat toevoegen, maar die zit al in het Hoekstuk en komt heus niet. Een schoenenwinkel? Die hebben onlangs het loodje gelegd. Er zou wel plek zijn als het maar niet gaat om dozenschuiven. Dierenwinkel? Elektra? Fietsen? Die zijn niet bijzonder. Honderd meter van 't Loo zit trouwens al een fietsenwinkel. Het spijt me zeer maar het rapport is prutswerk. Heeft de gemeente ervoor betaald?' Goudt bepleit dat de winkels in 't Loo en die rond Blokker samen optrekken. 'Het zou verstandig zijn als winkeliers, de gemeente en de eigenaren van de panden (begra fenisverzekeraar Dela is eigenaar van 't Loo) samen de schouders eronder zetten, maar dat valt niet mee want iedereen heeft zo zijn eigen belang. Neem de zondagope ning. Die komt maar niet van de grond.' De hoge huren zijn een punt van kritiek van winkeliers. Een voor beeld: het pand (100 m2) waarin nu schilderijen hangen om de leeg stand te verdoezelen kost maar liefst 30.000 euro per jaar aan huur. Het is in winkelcentra gebruike lijk dat er restricties zijn voor wat betreft de branche van een (nieuwe) winkel. Dus geen tweede slager, geen tweede bakker. Dat beperkt de belangstelling voor het beginnen van een winkel. Leegstand vermin dert de aantrekkingskracht van een winkelcentrum. Lagere huren bevorderen de levensvatbaarheid van een winkel en de komst van nieuwe. Moers: 'Klanten of potentiële klanten kun nen dan wel willen dat bijvoorbeeld in 't Loo een of ander winkeltype of meerdere erbij of in de plaats komen, maar zij vergeten hoeveel omzet zo'n winkel moet draaien om alleen al uit de kosten te zijn. Eigenaren van winkelcentra leven met hun schandalige huurtarieven echt nog steeds in de tijd van vóór de crisis en met de gedachte dat die tijden terugkeren en dat is niet zo. Die huren moeten ze aan de tijd aan passen. Omlaag dus. Op die manier leveren ook zij een bijdrage aan de kwaliteit en de toekomst van een centrum, ook van 't Loo.' Dela lijkt op dat punt weinig inschikkelijk, blijkt uit het com mentaar van woordvoerster Ria Luichies van Dela. 'De huurprijzen zijn redelijk en marktconform. Dit houdt in dat voor vergelijkbare win kelruimten op vergelijkbare locaties een vergelijkbare huurprijs wordt betaald.' (Regionale makelaars in commercieel vastgoed vinden ech ter 175 a 200 euro per meter in 't Loo al een heel behoorlijke prijs.) 'Daarnaast zijn wij, indien daar bij een individuele huurder aanleiding toe bestaat, bereid om in gesprek te gaan en zijn situatie te beoorde len. De relatie met de winkeliers is voor ons erg belangrijk. Als er een probleem is dan kijken we daar seri eus naar. Dit hoeft overigens niet te betekenen dat dit tot een wijziging van de huurvoorwaarden of huur prijs leidt.' Moers is vernietigend over deze opstelling én de revitalisering. 'Het bewijst maar weer dat Dela, de eige naar van 't Loo en verzekeraar van begrafenissen, beter is in het onder de grond stoppen van mensen dan in het bezighouden van mensen boven de grond!' Tekst: Berend Izaks ''LOO De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek S t PriiiHnR. VntairalK Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. HEILOO - Rond Valentijnsdag zet D66 Heiloo jaarlijks een groep vrijwilligers in het zon netje en biedt een taart aan als waardering voor hun inzet. Op 19 februari verraste D66 Heiloo de vrijwilligers van Buurttuin De BY. De Buurttuin is een initiatief van inwoonster Dorien Reiche en ont moeting en natuur staan hierin cen traal. Om het GGZ-terrein te maken tot een Groen, Gezond en Zinvol terrein voor alle bewoners van Heiloo, jong, oud, fit en minder/niet mobiel, is het project De Groene Brug gestart. Door een subsidie van het Oranjefonds kan het GGZ- terrein zich de komende jaren met een aantal partners verder ontwik kelen. Om alle wensen zoals mooie wandelingen, een pluk- en stiltetuin te realiseren zijn meer vrijwilligers nodig zoals rolstoelduwers, tuinier- ders en landgoedgidsen. Doe mee met dit mooie initiatief voor heel Heiloo! Meer informatie op www. de-buitenkans. org en aanmelden kan via info@degroenereiger.nl. Volg de Uitkijkpost ook op :ülj Marjo Olbers, Dorien Reiche, Hans van Halem, Neela Müller, Gré Kuiper, Inge van Velzen en Mercedes Docter. Aangeleverde foto Mijn naam is Theo Bakker, getrouwd met Marjan Neeft, twee zoons Dorus en Wout, beste kerels. Heel m'n leven heb ik gewerkt in de na tuurbescherming en de drinkwatervoorziening. Nog steeds heb ik een eigen adviesbureau op dat gebied: Ten Haaf Bakker. Verder doe ik aan hardlopen en zit ik al 15 jaar in het bestuur van Trias. 1. Waar ben je geboren en getogen? Geboren op 30 juli 1948 in Heiloo. Met uitzondering van mijn studie jaren in Delft en een periode daarna heb ik altijd in Heiloo gewoond. Prachtige gemeente in een mooie omgeving en Amsterdam is dichtbij. 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep had je dan nu? Als kind al zat ik vaak in het duin, dus dat werken in de natuurbescher ming was en is een verlengstuk van m'n hobby. Professioneel mara thonloper of beroepswielrenner lijken me avontuurlijke levens. 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je vragen? Ik denk toch sportlui van vroeger, toen sport nog een romantische aan gelegenheid was. Wim van Est, Woutje Wagtmans. Ik zou met hen over de doping en de geintjes die ze elkaar flikten willen praten. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Ik ben opgegroeid in de Butterlaan. Daar werden in 1950 twintig huur huizen gebouwd door de rooms-katholieke woningbouwvereniging St Willibrord. Allemaal katholieke gezinnen. Zeven tot acht kinderen was normaal. Er liepen daar dus meer dan honderd kinderen in de lagereschoolleeftijd rond. Er was nog geen tv, we speelden allemaal op straat, voetballen, touwtje springen, hinkelen, tikkie de man, opschuil- dertje. Fantastisch. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? In de avond, bij ondergaande zon op het viaduct over de A9 van de Nijenburgerweg. Uitzicht op het Heilooër bos terwijl aan je linkerhand de A9 verdwijnt in de verte. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Twee weken geleden was ik een weekje bij de monniken van Westvle- teren, waar het beste bier van de wereld wordt gebrouwen. Elke nacht van half vier tot vijf uur in de ochtend mediteert men daar, dat noemen ze stil gebed. Daarvoor mogen ze me wel uit m'n bed halen. En dichter bij huis, een lange, kalme duurloop in het duin bij volle maan is ook niet gek. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Doe vooral dat wat je graag wilt, wees realist en geloof in het onmoge lijke. En bovenal heb geen angst. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat ik in de zomer vogelwachter ben op Terschelling en op Engelsman- plaat en dat m'n levensmotto de vrolijke wanhoop is. 9. Wat zou je in het dorp aanpakken, als je burgemeester was? Dan zou ik de hele besluitvorming rond de afslag A9 terugdraaien en op zoek gaan naar een andere manier van ontsluiting van bedrijventer rein en woningen waardoor de schade aan het landschap van Heilooër en Limmer Die niet zou plaatsvinden en ook de extra verkeersdruk op Heiloo niet zou optreden. Een Milieu Effect Rapportage is daarvoor een uitstekend middel. 10. Persoonlijke vraag: Je geeft al jaren je ziel en zaligheid aan atletiekvereniging Ttias. De vereniging bestaat nu 50 jaar. Wat is jouw mooiste herinnering? Rond 1980 hadden we een formidabele groep langeafstandslopers, vooral Egmondzeeërs. Japie Swaaij, Cor en Jaap Stam, Joop Smit. Meneer Van Gogh (meneer, dus) was onze trainer. Hij hield van aan pakken. Zwaar was niet zwaar genoeg. Dirk ten Bruggencate uit Broek op Langedijk was ook een van de atleten. Hij liep de marathon van Amsterdam binnen de 2 uur en 30 minuten. Grauw van ellende ging hij over de finish en zakte in elkaar. Zijn vrouw ontstak in grote woede: als je dat nog een keer doet, dan vraag ik echtscheiding aan, of zoiets. Bij de volgende training hadden we het erover met meneer Van Gogh. Dat Dirk er toch wel heel erg aan toe was. Meneer Van Gogh sprak: "Ik vond dat het nogal meeviel."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3