Pianoles Heiloo Crowdfunding voor prikkelende Tovertafel Plastic zakken irriteren BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEF Gevaarlijk verkeer op de Hoogeweg INGEZONDEN BRIEF Spoorwegovergang KORTOM Lezen voor het Rode Kruis UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Pianospelen is hard werken, maar vooral plezier hebben. Foto: Stip Fotografie Heerenweg 133, 1851 KN Heiloo, telefoon: 072-532 00 80 of 06-22 83 95 73, e-mail: mmuldervanrumpt@gmail.com, internet: www.pianolesheiloo.nl HEILOO - "Pianospelen is hard werken, maar het is vooral ple zier hebben." Je moet Marianne van Rumpt wel geloven, want het plezier straalt van haar af. "Muziekmaken en daarvan genie ten, daar gaat het om. Mijn lesmethode stem ik steeds af op de leerling met wie ik werk. Zo houden we de lol erin, terwijl de leerling een goede techniek in de vingers krijgt, het muzikale verhaal van een stuk leert te vertellen op de piano en daardoor het beste uit zichzelf haalt." Alle kanten Leerlingen van 6 jaar en ouder zijn welkom aan de piano bij Marianne, op maandag, dinsdag of woensdag. Iedere jonge leerling begint met op het gehoor eenvoudige liedjes spelen en noten leren lezen. Gaandeweg wordt de muziek ingewikkelder. Bijna ongemerkt wordt de theorie erin geweven. Na een poosje kun je niet alleen pianospelen, maar weet je ook het nodige over het notenschrift, toonladders en akkoorden. Dan ben je klaar voor het echte werk. Kies je klassiek of pop? Bij Marianne kun je echt alle kanten op! Gratis goede start Een goede start is heel belangrijk. "Om goed piano te leren spelen, heb je vertrouwen nodig," legt Marianne uit. "Denk je erover om bij mij te komen studeren, of om je kind bij mij op les te doen? Dan nodig ik jou, samen met je kind, eerst uit voor een gratis en vrijblijvend kennisma kingsgesprek. Een gratis proefles geef ik ook. Zo kun je voelen of er een klik is, tussen jou en mij en tussen jou en de piano. Alleen als het goed voelt, kunnen we samen verder." Examens Ieder jaar, in april, worden door de EPTA (European Piano Teachers Association) graadexamens afgenomen. Een soort zwemdiploma, maar dan voor pianospelen. De getuigschriften gaan van A1 tot E. Elk exa men heeft een theoriedeel en een praktijkdeel - daarvoor speel je voor een jury in een zaal met publiek. Meedoen aan examens is niet ver plicht, maar het is natuurlijk enorm leuk om een getuigschrift te halen: je geniet van wat je kan en voelt je aangemoedigd om nog meer te leren. "Als ouder weet je dan ook precies hoever je kind al gekomen is," vult Marianne aan. Jong geleerd, oud geleerd Sommige leerlingen van Marianne zitten nog op de basisschool, ande ren hebben hun zeventigste of tachtigste verjaardag al gevierd. "Er zijn ouderen die door tijd- en/of geldgebrek niet eerder toekwamen aan leren pianospelen. Die komen nu hun schade inhalen. Weet je, niet iedereen wordt concertpianist. Maar als je nieuwe dingen leert en merkt dat je op je eigen niveau ook heel mooi muziek kunt maken, dan kun je daar echt gelukkig van worden. En het maakt het niet uit of je acht of tachtig bent!" HEILOO - Bernd Oort, begelei der bij GGZ-NH, is enthousiast over de Tovertafel, een bijzon der hulpmiddel voor het contact met zijn cliënten. De cliënten hebben een psychiatrische han dicap en gaan een aantal keer per week naar een dagbesteding buiten de woonvorm die GGZ biedt in Heiloo. Zo gaan bewoners naar Zorgboerderij De Vrijheid in Warmenhuizen, waar op een klein schalige groep activiteiten aange boden worden. Dit zijn interactieve spellen, bestaand uit lichtprojecties op tafel, die reageren op hand- en armbewegingen en die de mensen rond de tafel stimuleren, zowel in fysieke activiteit als sociale interac tie. Femke Borst is de eigenaresse van Zorgboerderij De Vrijheid en kan sinds ze de Tovertafel zag aan niets anders meer denken. Femke: "Na het zien van het filmpje was ik op z'n zachts gezegd heel enthousi ast! Ik dacht: ik weet niet hoe, maar ik ga regelen dat wij er een krijgen. De Tovertafel creëert geluksmo menten, dat las ik op de website. En dat past zo goed bij wat wij willen: mensen zoveel mogelijk succeser varingen laten beleven. En daarmee dus ook geluksmomenten. De men- HEILOO - Een mooi initiatief, het inzamelproject van plas tic. Daar is vrijwel iedereen het over eens, al zijn er voldoende vraagtekens bij het nut van het project en het vermoeden dat het plastic later weer bij ander huisvuil gevoegd wordt en dat het hele project een wassen neus is. Dergelijke uitspraken rouleren vooral veel op internet. De afgelo pen week neemt het commentaar toe op de wijze van inzameling: de grote, geel-doorzichtige zakken waarvoor ringen rond lantaarnpa len zijn geplaatst waaraan de zak ken opgehangen kunnen worden. Echter niet bij iedereen is duidelijk wanneer de zakken worden opge haald. En zo'n grote zak die anders thuis in de weg ligt, wordt wellicht ook bewust al dagen voor het opha len opgehangen. Resultaat is dat in heel Heiloo honderden zakken met vuil in de straten hangen. Enkele schoolkinderen grepen de kans om wat zakgeld te verdie nen en lieten zich sponsoren om sen met dementie in onze groep zit ten allemaal in een ander stadium; het is een heel gevarieerde groep. Dat maakt het erg lastig om een groepsactiviteit te doen. Het moet vaak een op een of met één bege leider voor maximaal drie mensen. Juist met de Tovertafel hopen we wel die groepservaringen te heb ben, omdat iedereen op zijn eigen niveau kan meedoen. Het is een vro lijke activiteit voor iedereen en een ideale manier om meer contact met elkaar te krijgen." Bernd Oort is enthousiast over Femke's idee. "Als het niet uit henzelf komt, moeten de mensen geprikkeld worden om stabiel te blijven". Femke wil nu geld bijeen brengen via crowdfunding om de tafel aan te schaffen. Via een website worden grote en kleinere sponsors gezocht; wanneer het totaalbedrag bereikt is, is de crowdfunding geslaagd en wordt het project uitgevoerd. Draagt u de bewoners van deze zorginstelling een warm hart toe en wilt u helpen om de Tovertafel voor hen te realiseren? Elke bijdrage is welkom en brengt ze een stapje dichter bij naar de Tovertafel! Op www.uitkijkpost.nl vindt u de link naar de speciale site van deze inza- melactie. de zakken naar een inzamelpunt te brengen. Wat hen betreft mag een betere, structurele oplossing nog even op zich laten wachten. Foto: Uitkijkpost Ik woon op de Hoogeweg en sinds vorig jaar is het een 'fietsstraat': de auto moet fietsers te allen tijde voorrang geven. Nou.ze rijden hier als gekken, echt om zo boos over te worden! Er fietsen dage lijks honderden kinderen op deze weg en het is gewoon wachten op 'nog erger'. Gelukkig is dit aange reden meisje er redelijk goed van afgekomen. De wijkagent van gemeente Castricum vertelde me doodleuk dat ze niets kunnen doen, meestal moet er eerst iets heel ergs gebeu ren voordat er een oplossing komt, maar dan is het te laat! Ik roep de burgemeester op de ernst van deze zaak in te zien en te zorgen dat er van hogerhand maatrege len genomen worden. Ook al die zware vrachtwagens die over deze straat scheuren... Ik vind het echt beangstigend. Zet er een camera én politiecontrole van half 8 tot 8 en van 15 tot 17! Dat zal zeker afschrikken. Doe iets! Heel veel sterkte voor Bridget! Jacqueline te Buck, Heiloo Beste mevr. C. Konijn, Tijdens de renovatie van de fiet senstallingen bij het station, heeft de KBO/ANBO-Heiloo zich met deze gevaarlijke situatie bezig gehouden. De toen in dienst zijnde wethouder dhr. Opdam was de gesprekspartner. De mensen uit de buurt liepen altijd via de fietsen stalling naar de overgangen bij het station. Twee bomen per rail, dus kortere oversteek. Het bouwhek tussen de Zeeweg en de fietsen stalling verhinderde dat. Genoemde wethouder bracht zijn machteloosheid in deze over en verwees naar de spoorwegbe heerder. De spoorwegbeheerder verwees naar landelijke normen enz. en stelde dat 'als je tussen de bomen bent blijf staan waar de kruisen niet op de weg staan! Zo simpel is dat!' Ook voor de Schuinelaan was een oplossing: 'Naast de spoorlijn is een stalen afrit en kan je op de dijk wachten tot de trein voorbij is.' Zo simpel is dat! (inmiddels geen stalen afrit aanwezig) Nee gemeentebestuur en spoor- beheerder, een langzaam lopende senior wordt door de bellen en lampen in de war gebracht, dit heet paniek en dan weet ieder wel denkend mens wat er gebeurt. Er is niet altijd een helpende hand in de buurt. Ook de oplossing is toen besproken, simpel en doeltref fend: gelijk als bij het station per lijn twee bomen. Maar dat is heel moeilijk! J. Timmerman. SHE (vh KBO) HEILOO - Iedere laatste zaterdag van de maand staat het Rode Kruis met een kraampje bij de boekenmarkt in het Trefpunt. De opbrengst is zoals gewoon lijk bestemd voor de Sociale Activiteiten van het Rode Kruis, Het Zevenhuizen 50, in Heiloo. De Tovertafel creëert geluktsmomenten. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5