Prullaria! Familiefeestje door Falkland PnufÊani/i Het Geheim van Succesvol Stoppen met Roken 6 FAUOAND TONEEL SPEELT de Bibliotheek de Bibliotheek mmmf INGEZONDEN MEDEDELING Mijn leven door de lens Rondleidingen in Huis Nijenburg ,\\1 ie I® Heiloo Boekenweeklezing Werken met de digitale overheid Start kinderjury Peuterochtend Speelgoedparcours Voorleesfemstje Schaakles Cursus Klik Tik Tabletcafé Verkoop o^soli^en materiulen Heiloo UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 201 HEILOO - Het is een bijzondere uitdaging om ook eens wat langer stil te staan bij bijzondere ontwikkelingen en markante gebeurtenissen in het eigen leven. Dat kan vanzelfsprekend gebeuren op verschillende manieren. In de workshop "Mijn leven door de lens" is fotografie het uitgangspunt om hoogtepunten en bijzondere ervaringen in beeld te brengen. Stichting De Buitenkans organiseert in samenwerking met ervaringsdes kundigen binnen de GGZ NHN een cursus die bestaat uit 10 wekelijkse bijeenkomsten van 13.30 tot 15.30 uur. Deze cursus vindt plaats op de dins dagmiddag in de Herstelwerkplaats van het Activiteitencentrum- Bullaan 2 op het Landgoed Willibrordus van GGZ NHN Heiloo. De eerste bijeen komst is op dinsdag 8 maart. Er wordt een financiële bijdrage gevraagd van 15 GGZ-cliënten ontvangen 50% reductie). Het thema wordt behan deld met een kleine groep mensen. Het accent ligt op het maken van foto's en het delen van levenservaringen bij de bespreking van de foto's. Het is de bedoeling dat de cursisten relaxed bezig zijn en elkaar inspireren om nieu we inzichten te verwerven. De cursus voorziet in een beknopt theoriedeel met instructie van een vakfotograaf omtrent camera, fototechniek en com positie. Bijzondere kennis van fotografie is niet vereist. Thema's betreffen het vervaardigen van een zelfportret (selfie), beproevingen en uitdagingen, aandachtspunten om de draad weer op te pakken bij tegenslag, kortom hoe slagen we erin om met elkaar nieuwe energie en vitaliteit te creëren. De cursisten worden uitgenodigd om deel te nemen aan de fotowedstrijd die in het kader van de Kunstparade elk jaar in juni door De Buitenkans op het terrein van de GGZ Heiloo wordt georganiseerd. Voor informatie of aanmelding: tel 06-20548767, e-mail F.Vermaning-Hessels@ggz-nhn.nl. HEILOO - Vanaf zondag 13 maart 2016 starten de rondleidingen, door de Historische Vereniging Oud Heiloo, op het landgoed Nijenburg weer. Het landgoed is sinds het midden van de 16e eeuw eigendom geweest van de familie Van Egmond van de Nijenburg de familie Van Foreest en thans van de Vereniging Hendrick de Keyser. Het huidige buiten ,voltooid in 1710 liet Gerard van Egmond van de Neijenburg bouwen. Het gebouw werd in sobere classistische stijl uitgevoerd met daarbij strakke tuinen en vijvers naar Italiaanse en Franse voorbeelden. Van het huidige koetshuis, iets later gebouwd, is de buitenzijde nog in de oorspronkelijke sobere staat. In de 18e eeuw vond er een modernisering plaats, waarvan 'de rijke' uitstraling na 200 jaar ongewijzigd is gebleven. De tuinaanleg in de Engelse land schapstijl dateert uit 1820. In 2004 verwierf de Vereniging Hendrick de Keyser de buitenplaats en er vond een grote restauratie plaats. Unieke bezienswaardigheden zijn o.a. de Blauwe Kamer, het Poppenhuis en de collectie Portretten. Dit alles en nog veel meer wordt samengevat in een rondleiding van ongeveer 1% uur. De kosten bedragen 7,50 p.p. Incl. koffie/thee. De data van de rondleidingen zijn: 13 en 20 maart 11.00 uur en 13.15 uur. 3 en 10 april 1 en 8 mei (moederdag);12 juni 11.00 uur. 26 juni ;10 en 31 juli; 7 en 21 augustus 11.00 en 13.15 uur. Aanmelden is noodzakelijk en kan via info.oudheiloo@gmail.com of per telefoon: 072-5332571 of 06-51718363. Voor groepen zijn er woensdagochtenden beschikbaar voor een rondlei ding. Aanvang 10.30 uur. HEILOO - Prullaria gaat over Prullenland. Nee, geen prullen mand, maar Prullenland. In dat land wonenTja, wie wonen daar eigenlijk? Ze lijken op men sen, maar niet helemaal. Ze pra ten als mensen, maar niet hele maal. Sommige dingen noemen ze anders. Tegen handen zeggen ze grijpers. Tegen mond zeggen ze flapuit. Dat lijkt misschien moeilijk, maar je zult merken dat je het meeste wel begrijpt. Behalve de mini-ster: die praat net zo ingewikkeld als een echte minister en niemand snapt haar. In Prullenland hebben ze een koning: koning Rep. Ze hebben ook een tijdtikker (klok). Deze tijdtikker is heel belangrijk, want in Prullenland moet alles precies op tijd gebeuren. Anders krijgt de koning een bui van pé (rothu- meur). Je begrijpt dus wel: met die tijdtikker gaat er iets niet goed! En dan hebben de bewoners van Prullenland jullie hulp hard nodig. Je moet klappen met je grijpers, stampen met je onderlopers. Je moet flap-uiten, flap-tuiten, flap- tetteren en flap-toeteren! Neem al je familie, vriendjes en vriendinne tjes mee. Dan gaat het vast wel goed komen! Prachtige, kleurige kleding, humor en taalgrappen. Of je 4 bent of 104: er valt voor iedereen genoeg te beleven in deze heerlijke familie voorstelling van Falkland. De voorstellingen zijn op zater dag 12 maart (15.00 uur) en zondag 13 maart (13.00 en 16.00 uur) in Theater De Beun in Heiloo. Entree: 5 euro. Kaartverkoop: Theater De Beun, Boekhandel de Schrijverij (Stationscentrum en Het Hoekstuk) en Boekhandel Bruna ('t Loo) en één uur voor aanvang aan de kassa van De Beun. Informatie: www.falklandtoneel.nl of bij Irene Schols (072 - 533 2163). HEILOO - Cees Warmer biedt als ervaren stoprokencoach een gratis online webinar aan in het kader van Appeltje-Eitje-Heiloo. nl, een gezondheidsprogramma van de gemeente Heiloo om inwoners te motiveren gezon der te leven. Kent u iemand die wil stoppen met roken dan is dit de kans om vrijblijvend kennis te maken met Vitalenta- stoprokencoach. Dit gratis webinar geeft inzicht aan rokers en niet-rokers hoe men van stoppen met roken een succes kan maken. Ook als u meerdere stoppogingen hebt gedaan, telkens terugvalt of zelfs angst heeft om te gaan stoppen dan heeft Cees Warmer de oplossing. Zijn werk wijze is ontwikkeld vanuit 12 jaar ervaring en pakt alle problemen bij de wortel aan. Het webinar maakt duidelijk hoe je zonder moeite kunt stoppen als je kiest voor professio nele coaching. U leert dat alle smoe zen om te buigen zijn, gewichts problemen te voorkomen zijn en te vertrouwen dat stoppen moge lijk is. Het webinar programma is uniek omdat u vanuit huis inlogt op een omgeving. Elke fase in de stoppoging zoals voorbereiding, tot actie komen en volhouden wordt uitgebreid toegelicht. Ook voor niet-rokers is het interessant om dit webinar te volgen als je iemand kent die twijfelt. Stoppen met roken is niet eenvou dig en verslaving is niet makkelijk te begrijpen. Elke roker weet dat het slecht is, maar de nare gewoon te houdt stand ondanks aandringen van arts of familie. Vaak is er strijd tussen partners of familieleden over het rookgedrag en het uitstellen van een stoppoging. Bij terugval is er ergernis en reageren niet-rokers op een verkeerde manier. Wanneer roker en niet-roker beide leren hoe je om moet gaan met de verslaving, is er meer kans op succes. Cees Warmer nodigt iedereen uit om te beginnen met de gratis intro ductie door in te schrijven op www. vitalenta.nl. U ontvangt daarna de inlogcode voor het webinar van uw keuze. 24, 25 en 29 februari om 20.00 uur. Wellicht motiveert het u om te kiezen voor het vervolgpro gramma. Maak korte metten met sigaretten. Aangeleverde foto MetMargrietBrandsma, 9 maart, 20.00uur.ThemaDuitsland: 'Was ich noch zu sagen hatte.' Margriet Brandsma was jarenlang correspondent voor de NOS in Duitsland en heeft nog steeds een warme band met het land. In haar lezing zal ze stilstaan bij lret 'nieuwe' Duitsland. Oo k vertnlt ze over Angela Merkel, de Oost- Duitse domineesdochter die nu al meer dan ti en .jaar kanselier is en die door het Amerikaanse tijd schrift Time werd uitgeroepen tot persoon van het jaar 2015. Start: 1 maart, 10.00 - 12.00 uun. Weetu nog niet gond hoe u gebruik kunt maken vgn de digitale overheid or maakt u zich zorgen over de veiligheid van uw persoonlijke gegevens? Volg dan de cursus 'Werken met de digitale overheid'. eursus van 4 dagdelen. Op 1 maart gaat de Kinderjury weer van start. Dan ligt de KivUerjurytaM op ^jeugdafde ling weer vol met leuke, mooie, jpavvevd e, nieuwe boeken. Wil jbeeotaolkenm. eelezen, en je mening geven over de boeken? Haal dan vdnaf 1 maart ae deelnamelcaart op in de bibliotheek. Je krijgt er een speciaal KivUerjurynatlaaU bij! Voor alle kinderen van groep 3 tB/men8t. u net zo jong als de bibli- 26 februari, 10.30 uur. PeuUers ev (groot)-ouders ontmoeten elkaar en genieten samen van de mooi ste prentenboeken. 27 februari, 10.0044.00 uun. Deze zaterdag kunt u met uw (klein-) kind allerlei speelgoed vav de Speelotheek uitproberen, waar bij u desgewe nst advies krijgt aan eev vav de Spzalathe ek- medewerkers. u maart, e4.3 0 uur. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijv vav harte welkom! Na het voorlezen is er limonade, een spelletje of iets te vkonoutrseul einn. (en voor de kinderen 5 maart, apgavevaaraf. Wil je (beter) leren schaken? En ben je 9 jaar of oudn? Schrijfje dan snel iv voor e ev lesje schaken op hetgrote schaakspel iv de bibbo- tkhlaeeakr.! Leeramgaanmet de computeren zetje eerste stappen op internet! 06 fabmhri, 11.00 (5 wekelijkse bijeenkomsten) Opgave vooraf. Ed-ebboiobklisotlheeneekn. en lezen 26 februari, 14.00 uur: workshop voor tablet:. r1o5nmdaa"rVt,e1e8r.k3r0acuhutr. Hbiejt tkaibnldeet-ren café is dé plaats waar tableteige- vaaev ev mevsev, die overwegen eev tablet aav te achaffev, huv ervaringen kuvvev uitwisselen. 4 maart, 15.00-18.00 uur, 5 ntoict, 10.00-14.00 uum. Meer informatie en opgave voor activiteiten: 072 - 5330670 of bï de servicebaaie 1 Westerweg 250 tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiLoo.nl www.bibUotheekheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 6