Beren op de Kanaalweg Zondagmiddagconcert Witte Kerk 9 INGEZONDEN MEDEDELING Praktijk De Blauwe Vlinder voor massage en persoonlijke ontwikkeling De vrees voor extra reistijd is niet ongegrond KORTOM Dirigentenwedstrijd U ITKIJ KPOST 24 FEBRUARI 201 HEILOO - In het dagelijks leven zitten we allemaal wel eens niet lekker in ons vel. Dit kan komen door lichamelijke klachten, vermoeidheid, stress of misschien wel wat anders. Massagepraktijk De Blauwe Vlinder is er in gespecialiseerd om een massage op maat te realiseren. Met massages en cupping of een combinatie met lichaamswerk creëer je ontspanning. Het vermindert stress en angst en helpt je bewuster te worden van je eigen lichaam en geest. Je krijgt inzicht in je patronen en overtuigingen en dus verandering in je gedrag. De massagepraktijk is in een zeer sfeervolle prak tijkruimte, gelegen in een prachtige tuin. Is het de hoogste tijd om voor jezelf te kiezen en je leven nog meer te ver rijken? Bij Massagepraktijk 'De Blauwe Vlinder' ben je dan op het juiste adres. Joke de Boer, Laan van Zeeman 20, Heiloo, 072-5740662, www.massagepraktijkdeblauwevlinder.nl. HEILOO - Op zondag 28 febru ari brengt het Nieuwe Huys Ensemble, met Antje Lohse als Sprechsangerin, Arnold Schönbergs meesterwerk Pierrot Lunaire ten gehore. Een werk, dat na ruim 100 jaar nog bruisend en vol fantasie is. De muziek van Schönberg wordt vaak ingewikkeld gevonden. Zelf zei hij daarover: "Mijn muziek is niet ingewikkeld, ze wordt alleen meestal slecht uitgevoerd." Hoe dat ook zij, Pierrot Lunaire is, naast een enorm gewaagd en vernieuwend kunstwerk, ook een zeer geliefde en fascinerende muzikale uiting van een van de grootste geesten uit de muziekgeschiedenis. Op het programma staat verder muziek van Robert Schumann, een van de grootste componisten uit de Romantische periode. Zijn muziek is nog altijd heel geliefd en vol ener gie en lyrische bevlogenheid. Naast een selectie uit zijn liederen klinkt ook een aantal werken voor kleine re ensembles. De aanvangstijd is 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 15,00 (jongeren 10,00). Reservering via www.concertenwittekerk.nl of 0645184525. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij de Schrijverij, Heerenweg 199, Heiloo. U kunt de middag extra fees telijk afsluiten met een diner bij de 'Loocatie' (tegenover de Witte Kerk) tegen het gereduceerde tarief van 25,00 op vertoon van uw toe gangsbewijs (wel even reserveren: 072 5333352). Arnold Schönberg. Aangeleverde foto HEILOO - De afsluiting van de Kanaalweg in Heiloo leidt tot vragen en discussies. Hoewel de gemeente Heiloo via haar website en andere media - zoals Uitkijkpost - informatie ver schaft, zien veel inwoners van Heiloo nog 'beren op de weg'. De gemeente Heiloo maakte onlangs bekend dat de Kanaalweg van maandag 22 februari tot half juli is afgesloten voor doorgaand auto-verkeer vanaf de kruising Kanaalweg-Rosendaal tot bedrij venterrein Boekelermeer Heiloo. Volgens Heiloo gaat het om een korte periode zodat de overlast beperkt blijft. De werkzaamhe den vinden in etappes plaats en startten afgelopen maandag op de kruising Kanaalweg-Rosendaal. Deze kruising is op 24 maart weer open. Tot die tijd zijn aanwonen- den op dit gedeelte bereikbaar via Alkmaar. Hetzelfde geldt voor het bedrijventerrein Boekelermeer Heiloo en Boekel. Vervolgens laat Heiloo na de bouwvak de laatste werkzaamheden uitvoeren tus sen de Kennemerstraatweg en het Rosendaal. Volgens de gemeente is groot onderhoud nodig om de ver keersveiligheid, de doorstroming en het rijcomfort van de Kanaalweg te verbeteren. 'Vrachtverkeer in Ypestein' Sommige inwoners reageren afwijzend op de werkzaamheden, vooral op de Faceboopagina 'Je bent een Heilooër als...'. Iemand schrijft: "Waanzin. Ik rij daar dagelijks en de weg is prima. De overheid moet de burger ten dienste staan, niet hin deren! Hoeveel gaat dit kosten?" Volgens een andere inwoner zou het verbreden van een weg naar een bedrijventerrein "dat half leeg staat" zinloos zijn. "Steek dat geld van die weg in zinvollere zaken". Daarnaast is een Facebooker bevreesd voor verkeersdrukte- en overlast in de woonwijk Ypestein. Dit omdat de bedrijventerreinen Boekelermeer en De Oude Werf via de Kanaalweg niet bereikbaar zijn vanwege de afsluiting van de kruising Rosendaal-Kanaalweg. "Daarom denk ik dat een totale afsluiting van de Kanaalweg niet handig is." Iemand antwoordt dat die over last uitsluitend optreedt als gewerkt gaat worden aan de afslag bij de brandweerkazerne. "Dat duurt een paar weken en niet vijf maanden." De gemeente laat weten dat het verkeer via borden wordt omge leid via de noordelijke kruising Kennemerstraatweg-Ypesteinerlaan, over de Ypesteinerlaan en via het Rosendaal naar De Oude Werf. Hiervoor wordt het vrachtwagen verbod op het Rosendaal van 22 februari tot en met 24 maart opge heven. "We hebben de noordelijke route over de Ypesteinerlaan aange wezen als omleidingsroute, zodat zo min mogelijk verkeer de route langs de scholen aan de Ypesteinerlaan neemt", zo laat Gemeente Heiloo weten. Anderen speculeren op Facebook over de gevolgen voor het woon werkverkeer. "Ik werk in Hoorn. Een hoop extra reistijd dus via de Kennemerstraatweg en de rotonde bij AZ." Een Heilooënaar typt als antwoord: "Ik ook. Moet voor mijn werk naar Zwaagdijk-Oost." De vrees voor extra reistijd is niet ongegrond. De gemeente Heiloo verwacht extra verkeersdrukte op de Kennemerstraatweg richting de ringweg Alkmaar. "De verkeerslich ten bij de ringweg worden aange past, zodat de doorstroming vanuit Heiloo verbetert. Desondanks kan hier enige vertraging ontstaan", schrijft de gemeente op haar web site. Toegankelijkheid voor bedrijven Diverse inwoners vragen zich af of de Mariahoeve in de problemen komt door de afsluiting, evenals het caravanbedrijf Duivenvoorde. "Hoe zit het met de caravans die daar zijn gestald? Tot half juli niet met vakantie?" Volgens de gemeen te blijven de bedrijven langs de Kanaalweg bereikbaar voor de bewoners en de werknemers van de bedrijven. Een ondernemer van de Kanaalweg bevestigt dit verhaal. "Wij hebben overal toegang, maar onze klanten moeten omrijden of van tevoren aangeven dat ze eraan komen. Natuurlijk zal de afsluiting wel wat stagnatie geven, maar dat is niet erg: de situatie kan alleen maar beter worden. Het is goed voor de verkeersveiligheid. Neem nou die bomen. Het is een verademing dat ze worden weggehaald op de plek waar ze nu staan. Door die bomen zijn al veel ongelukken gebeurd." Ook een andere ondernemer in Heiloo ziet het nut in van bomen- kap- en verplaatsingen. Hij schrijft op Facebook: "Dat is bedoeld voor de verkeersveiligheid! Of moeten er weer eerst meer slachtoffers val len?" De bomenkap is volgens de gemeente nodig omdat de weg wordt verbreed tussen het viaduct over de A9 en bedrijventerrein Boekelermeer Heiloo. "Hierdoor komen de bomen zo dicht op de weg te staan, dat dit gevaarlijk is voor het verkeer. We laten daarom 107 bomen weghalen en planten hiervoor 107 bomen terug tussen het fietspad en de sloot. Daarnaast komen er 33 extra bomen voor de vleermuizen die daar hun voedsel zoeken. Wij planten iepen, lindebo men en esdoorns", laat de gemeen tewoordvoerder weten. Afsluiting A9 Bij het ontwerp van de krui sing Kanaalweg-Rosendaal en de ontsluiting van bedrijventerrein Boekelermeer Heiloo houdt de gemeente Heiloo nu al rekening met de afslag met de A9, zodat de gemeente niet een tweede keer de weg hoeft aan te passen. "Dit voor komt onnodig extra overlast voor aanwonenden en verhoging van de projectkosten", zegt de zegsman van de gemeente Heiloo. De gemeente start overigens dit jaar een partici patietraject met inwoners om het verkeersplan voor Heiloo te actua liseren. Inloophalfuur De gemeente Heiloo organiseert over dit onderwerp een inloop halfuur voor bewoners, onderne mers en belanghebbenden. Dat gebeurt vanaf vandaag (woensdag 24 februari) elke woensdag van 10.00 - 10.30 uur in de keet van de aannemer Ooms Construction aan de Droogmakerij (bedrijventerrein Boekelmeer Heiloo). Bezoekers kunnen daar knelpunten en vragen over het werk met de aannemer bespreken. Tekst EJV Mediaproducties/ Evert Visser Kanaalweq alqesloten van ES-0Z 07h. t/fn 24-03J61V. De werkzaamheden zijn in volle gang. Foto: Stip Fotografie HEILOO - Op zaterdag 9 april geeft muziekvereniging Eensgezindheid haar jaarlijkse voorjaarsconcert in de grote zaal van Fletcher Hotel te Heiloo met het thema "Heiloo Got Talent". Op deze avond wordt de nieuwe Maestro van Heiloo van de drie laatst overgebleven kandidaten bekend gemaakt. Daarvoor organiseert Eensgezindheid een dirigenten workshop met een wedstrijd op zondag 20 maart. Het loopt al aardig door met de inschrijvingen maar er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Is het uw droom om een keer een echt orkest te dirigeren? Ga dan naar www. mv-eensgezindheid.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9