Tien vragen aan... In Memoriam Peter de Wijs Boekenweek 2016 met Margriet Brandsma 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 2 MAART 2016 Volg de Uitkijkpost ook op OQ 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Groningen. Toen ik 1 jaar was ben ik eerst naar Limmen verhuisd, en toen naar Heiloo. Tussendoor heb ik een paar jaar in Amsterdam en Alkmaar gewoond, maar nu ben ik weer lekker terug in Heiloo. 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep zou je nu uitoefenen? Dan zou ik kok zijn. Ik ben een gepassioneerd hobbykok en vind het superleuk om voor mijn gasten (liefst veel!) te koken. Hoogtepunten zijn mijn jaarlijkse verjaardagetentjes, de kerstdiners en het paasdiner. Ik kook dan het liefst zo veel mogelijk gangen. Ook geniet ik erg van wat andere koks maken, en kom dan ook vaak in de diverse prima restaurants in Heiloo. 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je zeggen en vragen? Ik zou Salman Rushdie wel eens willen ontmoeten. Hij leeft al sinds eind jaren tachtig onder druk van de tegen hem uitgesproken fatwa (die onlangs weer is bevestigd) en is niet meer vrij om te gaan en staan waar hij wil, om gewoon in het park te lopen of naar de winkel te gaan. Hij moeten constant vrezen voor zijn leven. Ik zou heel graag zijn verhaal horen, hoe het hem al die jaren is vergaan, en of de prijs die hij voor de vrijheid van meningsuiting heeft moeten betalen niet te hoog is. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Met mijn pony naar de duinen rijden over de Zanddijk en dan heerlijk kriskras door de duinen en over het strand rijden. Vroeger deed je dat als kind gewoon alleen, omdat er toen ook veel minder verkeer op de weg was. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Ik vind de kapel van Onze Lieve Vrouwe ter Nood, het bijhorende bos en de Runxput een heel mooie plek. Vroeger speelde ik daar altijd in het bos, omdat we daar vlakbij woonden. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Liever niet, ik werk hard en ben altijd blij als ik lekker in bed lig. Als ik dan toch wakker gemaakt moet worden, dan maar voor een goed boek. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Om advocaat te worden. Dat beroep oefen ik nu al vele jaren uit, en ik blijf het mooi en boeiend vinden. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat ik ooit mee heb gedaan aan Luik-Bastenaken-Luik op een tourfiets. 9. Wat zou je in het dorp aanpakken, als je burgemeester was? Ik zou dan heel graag een ontmoetingsplek willen oprichten waar men sen met en zonder geld, jong en oud, dagelijks terecht kunnen voor een echt lekkere en gezonde maaltijd, een kop koffie of een drankje en een goed gesprek. Er zou een busje zijn dat mensen die slecht ter been zijn gratis zou ophalen om mee te eten, er zouden boeken zijn om te lenen en te lezen, kranten en tijdschriften. Er zouden tafels zijn waar geen vaste plaatsen zijn zodat je steeds met iemand anders eet en iemand anders ontmoet. Mensen kunnen maaltijden 'verdienen' door zich in te zetten als vrijwilliger of door iets voor een ander te doen. Maar ik vind ook dat onze eigen burgemeester Hans Romeyn het heel goed doet. Het is een open, betrokken en zichtbare burgemeester. 10. Persoonlijke vraag: wat is je favoriete gerecht om zelf te maken en wat drinken we daar dan bij? Nou, dat is een makkelijke vraag. Ieder jaar maak ik op mijn verjaar dag voor mijn vrienden een mooie (biologische) lamsbout uit de oven met allerlei lekkere bijgerechten zoals couscous en salades. Deze eten wij dan aan een lange tafel in onze tuin op. Ik serveer daar een mooie Gran Fuedo bij. Ik nomineer: Liesbeth Diesfeldt. Mijn vraag aan Liesbeth is: wat heeft je doen besluiten om advocaat te worden? HEILOO - Helaas heeft Heilooër Harmonie Caecilia donderdag 18 februari afscheid moeten nemen van een gewaardeerd orkestlid. Peter de Wijs stierf op donderdag 11 februari door een hartstilstand. Tot het laatste toe was hij een actief baritonspeler. "Peter speelde in onze Harmonie, de streetband, FSH en in Brabant in een dweilorkest." Peter was 25 jaar lid van onze vereniging. We herinneren hem als een muzikale man, die ook naast het meespelen hielp bij de activitei- ten rond de concerten." Tijdens de uitwisselingen met onze Poolse zusterstad, was hij mee en was hij niet alleen musicus maar onze tolk. Hij was de enige die de taal beheerste. We zullen hem missen. We wensen zijn kinderen, klein kind en de verdere familie veel sterkte dit verlies te dragen". Namens Caecilia Heiloo Caj Oosters, voorzitter. Peter de Wijs was 25 jaar lid van Heilooër Harmonie Caecilia. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- j "j vriendelijke druktechniek ^AEYnULniv N ui .ill Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. HEILOO - Naar aanleiding van de Boekenweek 2016 heeft Bibliotheek Heiloo Margriet Brandsma uitgenodigd voor een boeiende avond op woensdag 9 maart, aanvang 20.00 uur. De Boekenweek heeft als thema 'Duitsland', onder het motto: Was ich noch zu sagen hatte. Margriet Brandsma was jaren lang correspondent voor de NOS in Duitsland en heeft nog steeds een warme band met het land. In haar lezing zal ze stilstaan bij het 'nieuwe' Duitsland, het Duitsland dat is ontstaan na de hereniging van West-Duitsland en de DDR, en bij de wijze waarop de Duitsers van nu omgaan met hun zwarte verleden. Ook vertelt ze over Angela Merkel, en de Oost-Duitse domineesdochter die nu al meer dan tien jaar kanse lier is en die door het Amerikaanse tijdschrift Time werd uitgeroepen tot persoon van het jaar 2015. Wie is die Merkel eigenlijk, wat drijft haar en waarom zijn de Duitsers zo trots op haar, ook al is lang niet iedereen het eens met de manier waarop ze het vluchtelingenvraagstuk aan pakt? Margriet Brandsma schreef een boek over Merkel ('Het mirakel Merkel'), van haar hand verschenen recentelijk een bundel interviews met Nederlandse journalisten die in Duitsland werken of gewerkt heb ben ('Was wir noch zu sagen hat- ten') en een verhalenbundel over Berlijn: 'Daar is de Muur'. Tijdens de pauze zal Margriet Brandsma haar boeken signeren. Toegangskaarten Voor deze bijzondere avond met Margriet Brandsma zijn nog toegangskaarten beschikbaar (gratis voor leden met een All- in abonnement; 7,50 voor ove rige bibliotheekleden en 10,00 voor niet-leden). Deze zijn tijdens openingsuren verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Kaarten reserveren kan ook via tel.nr. 072-5330670 en via www.bibliotheekheiloo.nl. Bent u nog geen lid? Sluit dan nu een lidmaatschap af bij Bibliotheek Heiloo en ontvang een gratis toe gangskaart. Journalist Margriet Brandsma is woensdag 9 maart te gast in Bibliotheek Heiloo. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3