Voorspeelavond in Witte Kerk Training Vrijwilligerscoach 6 INGEZONDEN MEDEDELING Riviëra Maison nieuw in Melange7 Het Oosterzand gééft energie! INGEZONDEN BRIEF Fietsstraat Nieuw verkeersplan B ezorger worden van deze krant? Afsluiting IPC-thema op de Willibrordschool UITKIJKPOST 2 MAART 2 0 1 HEILOO - Melange7 Restaurant Shopping blijft verrassen! Zo is er onlangs een Fab. shop in shop geopend met een totaalaanbod aan schoe nen, tassen en accessoires van het bekende ledermerk en kunnen kids tot 14 jaar nu ook terecht voor überhippe mode. En last but not least, vanaf zaterdag 5 maart kun je zelfs terecht voor de geliefde accessoires van Rivièra Maison! La Vie Lifestyle Home Window Decorations is de nieuwe partner binnen Melange7. De sfeervolle interieurzaak uit Beverwijk zal vanaf aankomend weekend op zijn eigen, gastvrije manier een afdeling met de zo kenmer kende accessoires van Rivièra Maison in Melange7 presenteren. De sfeer volle accessoires van dit Nederlandse merk genieten bekendheid over de hele wereld. Ze zijn verkrijgbaar in onder andere Instanbul, Düsseldorf, Moskou, Seoul en nu ook in lifestyleconcept Melange7 Restaurant Shopping in Heiloo! Met z'n tweeën lunchen voor de prijs van één Je koopt niet zomaar een accessoire voor in huis, je koopt Beleving! En wat is nou fijner dan deze beleving te combineren met een gezellige lunch? Shoppen en eten, dat is dé ideale combinatie. Daarom kunt u op vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 maart met z'n tweeën komen lunchen voor de prijs van één (exclusief drankjes). www.melange7.nl. Am ante Vastgoed HEILOO - Dit najaar start de realisatie van Het Oosterzand. In dit nieuw- bouwplan komen 19 zeer energiezuinige vrijstaande villa's op ruime kavels. De toekomstige bewoners profiteren straks van een heel lage ener gierekening in villa's die in vele opzichten op en top duurzaam zijn. De villa's zullen straks elk een andere aanblik bieden en tegelijkertijd duidelijk een eenheid vormen. Tegelijkertijd krijgen de kopers veel zeg genschap over hoe hun villa er straks uit komt te zien. De toekomstige bewoners worden in de gelegenheid gesteld om te kiezen uit een van de vier modellen en kunnen dan kiezen uit diverse materialen en kleuren, uiteraard binnen de hierover met welstand overeengekomen kaders. Zo kan voor het dak gekozen worden uit riet, zink of pannen, en voor de gevel uit hout, baksteen of stucwerk. De indelingsvrijheid binnen in de woning is ook maximaal: zoals zelf bepalen of de keuken aan de voor- of achterzijde wordt geplaatst. De warmtepomp haalt op een diepte van zo'n 150 meter onder de grond zijn energie op. Hiermee wordt de woning verwarmd en van warm tapwa ter voorzien. Tevens zal de woning in de zomer gekoeld worden zonder hierbij energie te verspillen. Overigens behoren de zonnepanelen en de warmtepomp tot het standaardleveringsprogramma. Op 19 maart start om 10.00 uur de verkoop van de woningen tijdens de verkoopmanifestatie in Brasserie in't Groen op de Golfbaan. Ouwejan Vastgoed Advies en Vos Makelaardij hebben de woningen in de verkoop. Meer informatie over de woningen en het project is te vinden op www.hetoosterzand.nl. HEILOO - Dinsdag 15 maart zal de voorspeelavond van de Muziekschool Heiloo plaatsvin den in de Witte Kerk. Tijdens deze avond zullen er diverse optredens zijn, waaronder: een dwarsfluitensemble, een hout- blaasensemble, een harpensem- ble, een klarinetgroep en een zangduo. Zij zullen werken brengen van onder andere: Andrès, Handel, Venice en Delibes. Iedereen is van harte uitgenodigd om deze voor speelavond bij te wonen. De toe gang is gratis. De avond start om 20.00 uur en zal rond 21.30 uur afge lopen zijn. HEILOO - Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Castricum en het Vrijwilligers Informatie Punt uit Heiloo organiseren een training Vrijwilligerscoach. Vrijwilligerswerk is leuk voor iedereen. Sommige mensen kun nen een steuntje in de rug gebrui ken om passend vrijwilligerswerk te vinden en te behouden. Een vrijwilligerscoach ondersteunt hen daarbij. De training richt zich vooral op de competenties die vrij- willigerscoaches nodig hebben om vrijwilligers op een goede manier te ondersteunen en te begeleiden. Naast coachingtechnieken en -vaardigheden komt informatie over verschillende 'drempels' aan bod. Er wordt op de volgende onder delen ingegaan: - coachingtechnieken en -vaardig heden: gesprekstechnieken, geven van feedback; - oplossingsgericht werken: doel gericht, uitgaan van kracht en zelf standigheid; - omgaan met grenzen: grenzen voelen, aangeven en respecteren; - taken en eigen grenzen van de vrijwilligerscoach; - kennis van drempels: (psychi sche, lichamelijke, verstandelijke, taal). Dat deze avond dit maal plaats kan vinden in de Witte Kerk is te danken aan de medewerking van Stichting Monument Witte Kerk Heiloo en de steun van het TAQA Cultuurfonds. Het TAQA cultuur fonds sponsort culturele initiatieven in onze regio en maakt daarmee cultuur toegankelijk voor iedereen. Voor deze avond hebben zij een bedrag beschikbaar gesteld van 1000,00. De inwoners van Heiloo wor den mede uitgenodigd om deze voorspeelavond bij te wonen. Meer informatie over dit optreden: Muziek- en Dansschool Heiloo, tel.: 072-5332460. De training bestaat uit 4 bijeen komsten van 3 uur, zelfstudie en praktijkopdrachten. Theorie, inter actie en praktijkoefeningen zullen elkaar afwisselen. Voor wie? - Vrijwilligers die al actief zijn binnen vrijwilligersorganisaties en belangstelling hebben om de rol van vrijwilligerscoach op zich te nemen. - Vrijwilligers die zich als vrijwil- ligerscoach willen inzetten t.b.v. Vrijwilligers Informatie Punt Heiloo of het steunpunt vrijwilligerswerk Castricum. Deelname gaat in overleg met de organisatie waar vrijwilli gerswerk gedaan wordt. Docent: Elsbeth Ophoff. Datum: Maandag 18 en 25 april, 9 en 23 mei 2016. Tijd: 9.30 - 12.30 uur. Voor meer informatie en/of opgeven kunt u terecht bij: Vrijwilligers uit Heiloo: www.vrijwilligersheiloo. nl, tel.: 072-5320281 (di en vrij 10.00 - 16.00 uur, do 13.00 - 18.00 uur). Vrijwilligers Informatie Punt Westerweg 250, 1852 AR Heiloo (in de bibliotheek) Tel.: 072-5320281 Openingstijden: dinsdag en vrij dag 10.00 - 16.00 uur, donderdag 13.00 - 18.00 uur of op afspraak. E-mail: info@viphenoo.nl. Website: www.vrijwilligersheiloo.nl. Het eerste ongeluk op de zgn. fietsstraat. Het verbaast mij al lan ger dat er tussen 8.00 - 10.00 uur in de richting Castricum en van 16.00 - 18.00 uur in de richting Heiloo op de Hoogeweg geen inrijverbod is voor gemotoriseerd verkeer. Al jarenlang is dat in Limmen bij de voormalige Pax Christi school al zo geregeld. De jeugd rijdt nu eenmaal graag met z'n drieën naast elkaar en is het dan voor automo bilisten zo vreselijk om voor de veiligheid een heel klein stukje om te rijden? Graag heel snel die bor den plaatsen. Een ongeruste grootmoeder Op 24-02 las ik in de Uitkijkpost dat we een nieuw verkeersplan/ roulatieplan gaan maken en we doen dat samen met de bewo ners. Hoera hoera en met welke bewoners doen we dat dan exclusief? De bewoners van met name de doorgaande wegen, die kunnen zich melden. Dus het is niet belangrijk wat je doet, welke expertise je hebt, welke visie je hebt over het verkeersplan, nee alleen telt waar je woont. Dus alle bewoners van alle straten omsloten door de doorgaande wegen, zijn niet geschikt om mee te praten. Denkt er niemand na bij de gemeente over de zin en onzin en laat men dit allemaal aan ambte naren over en keurt men de voor stellen goed zonder erover na te denken? En dan zogenaamd demo cratisch maar wel de meeste inwo ners uitsluiten, (ze zouden eens mee kunnen denken!!). Weer een staaltje van Heilloos denken, laat ons zo doorgaan en telkens weer wat steun voor dit college en raad en ambtenarij zien afbrokkelen. Hans Boon www.u1tk1jkpost.nl 0226 333311 RO D I HEILOO - Afgelopen donderdag hebben de groepen 3 en 4 van de Willibrordusschool het thema 'dag en nacht' afgesloten met een bijzondere voorstelling. Zij maakten aan de hand van een prentenboek een schimmenspel met zelfgemaakte muziek op de achtergrond. Zowel de ouders als de kinderen hebben hier erg van genoten. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 6