Vishandel Schong wordt Vishandel Volendam Recyclen, wat levert het op? Sloop van perceel Oosterzijweg 94 INGEZONDEN MEDEDELING Matthaus Passion tweemaal in Cultuurkoepel Spreekuur HEILOO-2000 Uit de bodem UITKIJKPOST 2 MAART 2 0 16 Maartje de Lint (links) en Marieke Steenhoek. Aangeleverde foto HEILOO - De oratoriumvereniging Heiloo verzorgt op vrijdag 11 maart en zaterdag 12 maart een uitvoering van het meesterwerk van Johann Sebastian Bach. Het 70-jarig bestaan van het koor werd gevierd met een fantastische uitvoering van (de) Messiah in de nieuwe locatie de Cultuurkoepel (Willibrordus kapel). Dit was een groot succes. Het oratori umkoor heeft daarom besloten om de Matthaus Passion dit jaar twee maal uit te voeren. Net zoals de afgelopen jaren wordt het koor begeleid door het bekende Promenade-orkest. De vereniging is er trots op dat twee van de solisten uit Heiloo afkomstig zijn: sopraan Marieke Steenhoek en Alt Maartje Eitler - de Lint (haar moeder zingt op het oratoriumkoor). Ook de bijdrage van evangelist Peter Vos zal door het publiek zeer gewaardeerd worden. De Christusrol is voor bas Julian Hartman. Verder werken Matthijs Mesdag (bas) en tenor Erik Janse mee aan de uitvoering. Ook dit jaar verheugen we ons op de deelname van het eigen Junioratorium. Zij hebben een dankbare bijdrage in het openings- en slot koor van het eerste deel. Dirigent Paul Waerts tekent voor de algehele muzikale leiding en dat is hem meer dan toevertrouwd. De afgelopen maanden is de dirigent bezig om alle noten, woorden, zinnen op de juiste plaats en met het juiste gevoel te laten beklijven bij de koorleden. De aanvang is voor beide avonden om 19.30 uur en de zaal gaat open om 18.30 uur. Kaarten 25,00) zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij: De Schrijverij, Heerenweg 199 en in Het Hoekstuk. Boekhandel Bruna (win kelcentrum 't Loo). Ook kunt u reserveren via 072-5333486 en 072 - 5402777 en kaartverkoop@oratoriumkoorheiloo.nl. Zie ook www.oratoriumkoorheiloo.nl. Huib en Yvette Schong geven het stokje door aan Volendammers Bart Karregat en Henk de Boer. Foto en tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - Voor vaste klanten zal het misschien even wennen zijn dat vishandel Huib Schong, al 70 jaar een begrip in Heiloo en omstreken, op 7 maart van naam en eigenaar verandert. In 1946 begon opa Huib Schong met zijn vrouw een viswinkel op de Kennemerstraatweg, opgevolgd door zoon Huib en zijn vrouw Annemarie. Kleinzoon Huib, betrok in 1995 de huidige locatie in winkel centrum 't Loo, waar hij samen met zijn vrouwe Yvette als derde gene ratie, het familiebedrijf bijna 21 jaar heeft voortgezet. Huib en Yvette: "Met veel plezier kijken wij terug op mooie jaren in onze gezellige viswinkel. Wij bedan ken al onze klanten voor de jaren lange trouwe klandizie. Het was fijn u elke keer weer tevreden de deur uit te zien gaan met heerlijke vis." Huib en Yvette hebben met grote toewijding hun zaak gerund en zijn nu toe aan een nieuwe uitdaging. Bart Karregat en Henk de Boer uit Volendam starten op de ver trouwde plek vol enthousiasme hun 'Vishandel Volendam'. Beiden zitten al van jongs af aan in het vak en ken nen elkaar van de visafslag. Henk heeft al twee succesvolle viswinkels in Purmerend en Bart werkte 15 jaar lang in verschillende zaken in Noord-Holland. Bart (29) zal het ver trouwde gezicht worden in de zaak. De nieuwe eigenaren zullen het hui dige assortiment voortzetten maar geven er een eigen draai aan. Naast verse vis (dagelijks gekocht van de visafslag) zoals Hollandse kabel jauw, sliptong, zeetong, zeebaars en dorade, bent u ook voor exclusieve soorten, waaronder heilbot, griet en tarbot, bij vishandel Volendam te Heiloo aan het goede adres. Tevens zijn gebakken vis, heerlijke haring, kant-en-klaar-menu's en visgerela- teerde producten verkrijgbaar. Ook voor kwalitatieve tonijn- en zalm carpaccio, sushi, dagverse tonijn en gemarineerde zalm kunt u voortaan terecht bij Vishandel Volendam. Zaterdag 5 maart staan Huib en Yvette voor het laatst in hun zaak. Daarna neemt Vishandel Volendam het stokje over. Op 10 maart is de officiële opening met leuke en scherpe acties in de winkel. Dat weekend komt u in 't Loo dames in Volendamse klederdracht tegen die u ter kennismaking trakteren op lekkere vishapjes, zoals kibbeling en haring. HEILOO - Op donderdag 3 maart kunt u, voorafgaande aan de frac tievergadering van HEILOO-2000, zaken met ons bespreken die u als inwoner van Heiloo bezig houden. Die kunnen zowel over algemeen gemeentelijk beleid gaan als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoonlijk treffen. U bent welkom om 20.00 uur in het Gemeentehuis. Graag vooraf even melding maken van uw komst aan fractiesecretaris/raadslid Rob Levie, tel 06-54901626 of rob.levie@heiloo-2000.nl. Kijk voor ons vergaderschema op www.heiloo-2000.nl. HEILOO - Archeologisch museum Baduhenna te Heiloo is op zaterdag 5 maart open van 14.00 tot 16.00 uur. Het museum vindt u in het souter rain van Kennemerstraatweg 464 in Heiloo (gebouw St. Wiilibrordusstichting). U ziet veel archeologische bezienswaardig heden, opgegraven uit de bodem van de gemeente Heiloo. Er wordt tekst en uitleg gegeven over de herkomst van de objecten. Ook is er een video over archeologie te zien. U kunt een persoonlijke rondleiding krijgen. Meer infor matie: www.baduhenna.nl. HEILOO - Er wordt bij het Kleurenorkest in Limmen hard gespaard! Begin dit schooljaar is de school vol enthousiasme gestart in het gebouw aan de Hogeweg in Limmen. De kin deren hebben nog één grote wens: een avontuurlijk en groen schoolplein. De meeste kinderen zijn hun schoolcarrière begonnen aan de Oosterzijweg. Daar konden ze naar hartelust spelen in het groen. Een tegelplein, zoals aan de Hogeweg, is dan erg wennen. De ouder raad heeft een mooi plan gemaakt voor een natuurlijk schoolplein: veel groen, avontuurlijke paden en de trampoline terug. De kosten bedragen ongeveer 3.000 euro en dat bedrag moet bijna volledig bij elkaar gespaard worden. Eerder dit jaar werd er al een boe kenmarkt georganiseerd en nu was er een heuse kringloopwinkel ont staan in de aula. Het paste perfect in het thema Recycle, waar de hele school de afgelopen weken druk mee was. Kinderen konden spullen inleveren en tegen kleine prijsjes nieuwe dingen kopen. Er werd druk gehandeld. De opbrengst was boven verwachting: een kleine 300 euro. Dit betekende een kleine stap in de goede richting. Voor de realisatie van het school plein is er nog niet voldoende, maar ook daar wordt nagedacht over recycling. Soms kunnen restmate rialen heel goed gebruikt worden voor de aanleg van paden of tuinen. Zo denken de kinderen aan oude autobanden, boomsnippers of over tollige graszoden uit andere tuinen. De kringloopwinkel was een groot succes. Aangeleverde foto HEILOO - Nadat de eigenaar jaren geleden overleed, is er aan de opstallen en woning niets meer gebeurd. Hierdoor was het één grote wildernis geworden op het hoekje van de Oosterzijweg en de Warmoezierslaan te Heiloo. Het woonhuis met bijbehorende schuren en kippenrennen in de tuin gaat na jaren van leegstand onder de sloophamer. In 2014 was er door de gemeente Heiloo al een sloopver- gunningsaanvraag ontvangen. Het nieuwe plan betreft het mogelijk maken van nieuwbouw voor drie vrijstaande woningen op het per ceel Oosterzijweg 94. Bron: Beat FM In 2014 was er al een sloopvergunning aangevraagd. Foto: Beat FM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 8