'Maak van slotkwartier een merknaam' Sieraden, tablets en camera's buit bij inbraak Op zoek naar het vooijaar Meisje gewond na val van paard REGIO 9 LEWIN De fundamenten van het Slotkasteel en de Slotkapel. EGMOND AAN DEN HOEF - De instanties in het slotkwartier in Egmond aan den Hoef willen de geschiedenis van het kasteel, de slotkapel en de bijbehorende bebouwing in dit gebiedje beter onder de aandacht brengen en in gezamenlijkheid meer acti viteiten organiseren. Zij heb ben hiervoor hun ideeën bij de gemeente Bergen neergelegd. Toen de gemeente Bergen vorig jaar liet weten het Slotkwartier een nieuwe impuls te willen geven en het gebied bij de provincie werd aangemeld als herbestem mingsproject, sloegen de instan ties uit het Slotkwartier de handen ineen onder de naam Werkgroep Slotkwartier. De werkgroep bestaat uit Stichting Historisch Egmond, Stichting Galerie De Kapberg, Stichting Gebruik Slotkapel en Stichting Hafre Productions. De instanties komen met ideeën, omdat zij hun activiteiten, liefst in eigen huis, willen voortzetten en willen uitbreiden. Die wens is actu eel, omdat de gemeente Bergen, als eigenaar van de gebouwen (met uitzondering van De Slotkapel) economisch voordeel ziet in samenwerking. De instellingen wil len geïntegreerd gaan werken en gebruikmaken van elkaars expertise en ruimtes. "Zo kunnen we elkaar motiveren om breder te kijken en nieuwe activiteiten te ontwikkelen", zo staat te lezen in het plan. Slotkwartier als merknaam De instellingen organiseren bij voorbeeld exposities, educatieve projecten en concerten. Daarnaast biedt Stichting Hafre Productions kunstenaars de gelegenheid kunst te maken. Verder informeert Stichting Historisch Egmond over de geschiedenis van de Egmonden, onder andere via educatie, presen taties en tentoonstellingen. Toch kan het aanbod uitgebrei der, vindt de werkgroep. De instel lingen willen het Slotkwartier 'omtoveren' in een bruisend gebied door het aanbod culturele, educa tieve, historische en maatschappe lijke activiteiten uit te breiden. Dit moet het hele jaar door gebeuren, voor jong en oud en in onderlinge samenwerking. De werkgroep wil het Slotkwartier nationaal en inter nationaal op de kaart zetten en hier van een bekende merknaam maken, zoals dat geldt voor bijvoorbeeld het Muiderslot bij Amsterdam. Cultuurhuis Egmond De komst van een Cultuurhuis Egmond maakt deel uit van het plan. Dit is een multifunctionele ruimte - met een shopgedeelte en 'ondersteunende' horeca - waar mensen elkaar op cultuurhistorisch gebied kunnen ontmoeten en kun nen leren over de geschiedenis van het Slotkwartier. Dit gebeurt onder expertise van Stichting Historisch Egmond. Verder kunnen diverse andere organisaties de ruimte gebruiken. De werkgroep sprak inmiddels positief met de VVV en Bibliotheek Kennemerwaard om servicepunten in het cultuurhuis onder te brengen. Ook gesprek ken met andere partijen, zoals de gemeente Bergen en Cinebergen, zijn in volle gang. Het cultuurhuis kan in het oude schooltje en het raadhuis worden gerealiseerd. Het hoofddoel is de promotie van het historische verhaal dat onlosma kelijk met het Slotkwartier verbon den is. De Heren en later de Graven van Egmont speelden vanuit het kasteel een grote rol bij de totstand koming van Holland en het ontstaan van de Nederlanden. Slechts weinig mensen weten dit. De werkgroep wil bezoekers een beter beeld geven van het toenmalige kasteel. Informatiepanelen met tekeningen van Rolang Roghman kunnen hier- bij helpen. Deze beroemde kunste naar tekende in 1645 de vervallen kasteelruïne vanuit verschillende hoeken. De werkgroep wil eveneens het kasteel voorzien van informatie tegels. Spectaculair is daarnaast een 28 meter hoge steiger met een fotodoek waarop de grootste toren van het kasteel 'tot leven komt'. Bezoekers kunnen de toren beklim men en realiseren zich dan op grote hoogte hoe dit machtige kasteel de omgeving beheerste. Pluktuin en middeleeuwse koeien Verder wil de werkgroep kunst in het park plaatsen en hier openlucht concerten geven en films vertonen. Dit laatste is nu nog niet mogelijk, omdat een tweede nooduitgang - over het water van de slotgracht - ontbreekt. Volgens de werkgroep is daarom de terugplaatsing van de originele toegangsburg aan de slot parkzijde een pre. Een ander idee is de komst van koeien van mid deleeuwse rassen op het weiland, de zogenaamde Eerste Hofweide, evenals een thee- of pluktuin, een terras en picknicktafels bij Hoeve Overslot. En wat te denken van overnachtingsmogelijkheden in middeleeuwse tenten? Het plan Slotkwartier staat op 2 maart op de agenda van het College van B&W van de gemeente Bergen. Bergen stelt zich daarbij ook open voor andere ideeën. Als het proces naar wens verloopt, dan kunnen de werkzaamheden al op korte termijn starten en kunnen de plannen in 2022 realiteit zijn, laat de werkgroep weten. EGMOND - Na deze waanzin nige winter is het onduidelijk wanneer het écht lente wordt in de duinen, bijvoorbeeld met sneeuwklokjes en bloeiend speenkruid. Het is dus maar de vraag wat er op zondag 6 maart tijdens de maandelijkse IVN-wandeling in de Wimmenummer duinen wordt aangetroffen: misschien zijn de sneeuwklokjes en het speenkruid al uitgebloeid. Wandelaars horen vast wel zangvogels zingen, zoals mezen, heggenmussen en zanglijsters. De wandeling begint om 11.00 uur bij het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad, aan de noordkant van Egmond aan den Hoef en duurt ongeveer 2 uur. Omdat het broedgebied vanaf 1 maart is afgesloten, blijft de wan deling aan de binnenduinrand. Men dient zelf te zorgen voor een toe gangskaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN (bv. bij de automaat aan de Woudweg of op internet: http://www.pwn.nl/). Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtin gen kunt u mailen naar hanneke@ivnnkl.nl of bel len: 072 - 5337601. Zie ook http://www.ivnnkl.nl/. AKERSLOOT - Zaterdag 20 februari is er aan het begin van de avond ingebroken in een woning aan de Chopinstraat in Akersloot. Tussen 19.15 en 19.35 uur kwa men de dader(s) binnen door de achterdeur van de woning te force ren. Buren hebben rond 19.20 uur een zaklamp gezien. De inbreker(s) maakte(n) een grote hoeveelheid sieraden buit, net als tablets en camera's. Ook een tv werd meege nomen maar deze werd teruggevon- EGMOND - Zondagmiddag 28 februari raakte een meisje op het strand van Egmond-Binnen zwaargewond na een val van een paard. De reddingsbrigade, ambulances, brandweer en politie werden opge roepen rond 14.45 uur, snel gevolgd door de traumahelikopter. Via Twitter werd bekend dat het slacht offer niet bij kennis was. Afgelopen zaterdag overleed een meisje bij een val van een paard op den in een steeg achter de woning. Mogelijk heeft een vluchtauto in de Schubertstraat gestaan tijdens de inbraak. De politie heeft in de buurt een buurtonderzoek gehouden. De technische recherche zal een spo renonderzoek doen in de woning. Eventuele getuigen die mogelijk zaterdag iets hebben gezien in de Chopinstraat, of iedereen die meer informatie heeft over de inbraak of de mogelijke vluchtauto in de Schubertstraat kunnen contact opnemen met de politie via 0900 8844. Bedrijfsgeheim Hoe vertrouwelijk is een bedrijfsgeheim? In bijna alle arbeidsovereenkomsten staat een geheimhoudingsbeding, vaak zelfs met een hoge boete bij overtreding. Opmerkelijk genoeg zijn vonnissen over bedrijfsgeheimen schaars. Onze ervaring is dat het niet eenvoudig is iemand te betrap pen op een overtreding van het geheimhoudingsbeding. Ook is niet alle informatie ver trouwelijk van aard. Alles wat algemeen bekend is, is niet 'geheim'. Wat is dan wel een bedrijfsgeheim? Er is alleen sprake van een bedrijfsgeheim als is voldaan aan de volgende voorwaarden: A: Het moet gaan om een geheim, bijvoorbeeld een pro duct in ontwikkeling; B: Het geheim moet commer ciële waarde hebben, zoals het recept van Coca Cola; C: Het bedrijf moet stappen hebben genomen om te zorgen dat deze informatie geheim blijft. Het zal dus moeten gaan om informatie die iemand anders een voorsprong geeft in de concurrentie met de (oude) werkgever. Bewijs Alles draait in dit soort zaken om bewijs. Dat bewijs kan worden verkregen door intern onderzoek met gebruikma king van moderne technieken en de inzet van een bedrijfs- rechercheur. Ook kunnen we beslag leggen op bijvoorbeeld de computers van een bedrijf en de sleutelfiguren als getui ge laten horen door de rech ter. Samenvattend, weet wat uw bedrijfsgeheimen zijn. Wees selectief in het delen van de informatie en benoem de vertrouwelijkheid. Neem een schending serieus en onder neem actie als vertrouwelijke informatie zonder toestem ming met anderen wordt gedeeld. Uinodiging Bent u freelancer of zzp'er? Werkt uw bedrijf regelma tig met zelfstandigen? Bent u voorbereid op het verdwij nen van de VAR per 1 mei? Op dinsdag 12 april 2016 geven wij om 16.00 uur weer een open seminar, dit keer in samenwerking met Rianne Demmers van Admers Advies Administraties Fiscaal Advies: 'Veilig contracteren met freelancers en zzp'ers in 60 minutenGeïnteresseerden kunnen zich aanmelden via: www.advocaatlewin.nl. Aan deelname zijn geen kosten ver bonden. Hanneke Lewin Sneeuwklokjes. UITKIJKPOST 2 MAART 2016 Tekst: EJV Mediaproducties/ Evert Visser Foto: Uitkijkpost ADVOCATENKANTOOR

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9