Music Meeting Heiloo 2016: 'Muziektheater' Motie van aikeuring over A9-financiering verworpen Diploma's zwembad Loos jy Discussie over Jeugdzorg bij De Vijfhoek Geen krant ontvangen? 11 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv) UITKIJKPOST 9 MAART 2 0 1 Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. De fractie van de PvdA in de gemeente raad van Heiloo jaagt al enkele maanden op nadere financiële gegevens over de kosten van een aansluiting op de A9. In de vergadering van maandagavond 7 maart begon fractievoorzitter Ko Hemminga hier opnieuw over, nadat eerdere ver zoeken van zijn partij, onder meer met gebruikmaking van de Wet Openbaarheid van Bestuur (WOB), waren afgewezen. Hemminga beklemtoonde nog eens dat de PvdA (oppositiepartij) inzicht wil in de financiële risico's die de gemeente loopt bij dit miljoenenproject, bijvoorbeeld bij het verwerven van de nodige gronden. Hij kwam met een motie waarin stond: 'De raad draagt het college op alle relevante financiële informatie inzake de afslag A9, zo nodig vertrouwelijk, alsnog schriftelijk aan de raad ter beschikking te stellen.' Wethouder Fred DeUemijn (HeiIoo-2000) reageerde met de toezeg ging dat hij op korte termijn een gesprek zou kunnen hebben met de PvdA om samen vast te stellen waar de vraagpun ten precies zitten. De coalitiepartijen - Heiloo-2000, VVD en CDA - vonden dit een goede (tussen)oplossing, maar de PvdA, gesteund door mede-oppositiepartijen D66 en NCPN, niet. Hemminga vroeg om een schorsing en kwam direct hierna met een nieuwe motie, een motie van afkeu ring. Hierin stond: 'Overwegende dat door het, al dan niet vertrouwelijk, niet willen verstrekken van de gevraagde gegevens, de vertrouwensrelatie met de raad onder druk komt te staan en dat deze handels wijze een volwassen democratisch proces schaadt, spreekt de raad de afkeuring uit over deze handelwijze van het college.' 'Beetje zinloos geweld' Hierop uitte fractievoorzitter Tijmen Valkering van Heiloo-2000 zijn teleurstel ling dat de PvdA de uitnodiging van de wethouder in de wind sloeg. Ook Elly Meriwani (eenvrouwsfractie E.66) vond de motie van afkeuring een te zwaar mid del. Fractievoorzitter Hans van Halem van D66 echter schaarde zich aan de zijde van Hemminga: 'Zo kunnen we als raad niet controleren', zei hij. Ellen Las van Bennekom van de VVD liet een ander geluid horen. Zij memo reerde dat in recent verleden vertrouwelijke informatie vanuit de raad naar buiten was gekomen (gelekt zoge zegd) en dat zij zich daarom de behoedzaam heid van het college wel kon voorstellen. Het ging per slot van reke ning mede om gegevens die onderhan delingsposities van de gemeente zouden kunnen raken. Fractievoorzitter Hessel Hiemstra van het CDA vond het afwijzen door de PvdA van een gesprek met de wethouder een gemiste kans en betitelde de motie van afkeuring als 'een beetje zinloos geweld'. Deze motie werd ver volgens verworpen met de stemmen van PvdA, D66 en NCPN voor (5 stemmen) en Heiloo-2000, VVD, CDA en E.66 tegen (14 stemmen). Tenslotte vermeld ik: --- dat in de raad van 7 maart nog één ander onderwerp besproken werd, en dat ging over de bouw van drie woningen op het perceel Westerweg 370A (in het bui tengebied). Hiervoor werd door het colle ge aan de ontwikkelaar een bijdrage voor zogenaamde bovenwijkse voorzieningen van 4100 euro per woning opgelegd. Dit bedrag vond de gemeenteraad in meerder heid te laag (juist ook in vergelijking met bedragen in Zuiderloo en Zandzoom) en het plan ging dan ook van tafel. VVD, CDA en E.66 waren wel voor, maar Heiloo-2000 (7 zetels!) stemde nu samen met de oppo sitiepartijen D66, PvdA en NCPN tegen (7 voor, 12 tegen). i'r Groot applaus voor deze toppers! Aangeleverde foto HEILOO - Het thema van Music Meeting Heiloo 2016 is 'Muziektheater'. Op 4 en 5 juni gaan de deelnemende koren, orkesten en ensembles het publiek in de Cultuurkoepel en in de Strandwal verrassen met een combinatie van muziek en theater. Sommige groepen wer ken met een verteller, andere zijn al hard bezig om samen met acteurs een mini-musical of ope rette in te studeren. Teunis van der Zwart, artistiek lei der Music Meeting Heiloo licht het thema toe: "Het mooiste muziekthe ater dat ik ooit zag, werd opgevoerd in Londen. Ik wandelde op een drui lerige ochtend over Brompton Road. Bij Harrods voor de deur stond een violist met een blindenbril. Hij was net klaar met spelen, hield zijn viool en strijkstok in de ene hand en zijn bolhoed in de andere. Met die hoed maakte hij uitnodigende HEILOO - Op zaterdag 19 maart 2016 organiseert ODC De Vijfhoek samen met De Vrienden van De Vijfhoek een panel- en zaaldiscussie over de jeugdzorg. U bent van harte uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn en deel te nemen vanuit de zaal. Wat gaat er goed in de jeugdzorg en wat kan beter? Is het goed gere geld met de regelgeving en finan ciën? Weten ouders waar en bij wie ze kunnen aankloppen? En zijn pro fessionele doorverwijzers voldoen de op de hoogte van alle mogelijk heden? Hoe ziet het landschap er in de jeugdzorg en voor De Vijfhoek de komende jaren uit? Burgemeester Hans Romeyn van Heiloo verzorgt de kick-off en Willem de Haas zal de bewegingen, ongeveer als een draai orgelman met zijn centenbakje. Een enkele passant deed een muntstuk in de bolhoed. De blinde reageerde steevast met een lichte buiging op het gerinkel. Hij deed dat erg mooi, dat buigen. De lichte stramheid en de traagheid van de beweging gaven het geheel iets sjieks, iets butler achtigs. Sommige musici buigen alsof ze de afwas moeten doen na een loom makend diner, anderen alsof ze voldaan onderuit zakken met een sigaar. Deze blinde violist boog voor het winkelpubliek alsof de buiging het allerbelangrijkste was, het hoofdgerecht. Ik besloot even te wachten om hem te horen spelen. Maar na vijf minuten maakte hij nog geen aanstalten om te begin nen, en ook na een kwartier had hij nog steeds niets anders gedaan dan buigen alsof hij zojuist een recital in de Royal Albert Hall had gespeeld. Zo langzamerhand was het duide lijk dat de enige muziek die hij uit- discussie leiden. De ontvangst is om 11.45 uur op Het Vierkant 22, 1852 RA in Heiloo. Na de discussie is er informeel napraten met een kleine lunch voor alle aanwezigen. Deelnemers in het panel zijn wethouder Elly Beens (Gemeente Heiloo), Els van der Poel (Zorgkantoor/verzekeraar VGZ), Astrid Ottenheym (Passend Primair Onderwijs Noord-Kennemerland), Yvonne Groen (afdeling Welzijn Gemeente Heiloo), Hetty Janssen (De Waerden), Jacqueline Peijnenburg (De Vijfhoek), Frits Wichers (Heliomare), Cees Huisman (Stichting Mee/De Wetering), Judith Wit (Parlan), Nicolette Koole (Ouder uit verwan- tenraad De Vijfhoek), Renate Bowra voerde muziek van de stilte was, en ik vroeg me af of hij wel echt blind was. Ik besloot de proef op de som te nemen. Vlak voor zijn blindenbril maakte ik wapperende bewegingen. Toen hij niet reageerde deed ik alsof ik hem een dreun voor zijn kop ging geven. Omstanders protesteerden. De blinde week geen milimeter. Maar net voordat ik het op wilde geven, hoorde ik hem duidelijk ver staanbaar sissen dat ik op moest rotten en dat hij me anders dood zou maken. Ik wenste hem succes met zijn magistrale act, en deed bij wijze van afscheid een bankbiljet in de bolhoed." Er zullen volgens Teunis weer heel veel mooie noten klinken en er wordt geacteerd. "Soms zal de muziek de overhand hebben en soms het theater; in alle gevallen gaat het om de kracht van de com binatie. Zelfs als de muziek uit stilte zou bestaan." (Vrienden van de Vijfhoek) en Christiaan Kwint (Stichting KanZ). Wilt u aanwezig zijn bij deze discussie? Mail dan uw komst naar info@vriendenvandevijf- hoek.nl. Meer weten? Bezoek dan www.vriendenvandevijfhoek.nl. init HEILOO - Zaterdagmorgen 27 februari werd er weer afge zwommen door de leerlingen van zwembad Loos, in zwembad De Beeck in Bergen. Na veel zwemmen en een groot applaus mochten alle leerlingen het felbegeerde diploma in ontvangst nemen. De geslaagden zijn: Diploma A: Noor Adrichem, Sam den Breejen, Joep Groeneveld, Janne Jacobs, Ruben Krol, Lieke van der Noord, Shola Stam, Tyrah Stam, Bente van der Velden, Tijmen de Vos. Diploma B: Pien Groot, Fiona Kapteijn, Joep Vroom. Diploma C: Yara de Boer, Lucas Haasnoot, Mick Jonker, Bart Oort, Jolien van der Poel, Wieger Tolsma, Bart van der Wal. Dolfijn Goud: Romy Jonker.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 11