Eensgezindheid met 'Vuurgeesten' Vue Alkmaar verwelkomt binnen drie weken de 25.000ste bezoeker Inschrijving Cross Triathlon Akersloot geopend Henny Huisman opent Raak Multi Store Siebe leeft met kanker en schreef een boek regio 17 NIEUWS UIT DE REGIO 9 MAART 2016 EGMOND-BINNEN - Zaterdag 12 maart vindt het donateurs concert plaats van muziekver eniging Eensgezindheid uit Egmond-Binnen in Dorpshuis de Schulp te Egmond-Binnen. Het 'brandmerk' deze avond is het muziekstuk Vuurgeesten van Jan Bosveld. Met dit mysterieuze stuk neemt het fanfare-orkest deel aan de Open Nederlandse Fanfare Kampioenschappen op 9 april in Drachten. Het fanfare-orkest onder leiding van Marije Koopmans opent de avond, waarna het opleidings orkest volgt onder leiding van de nieuwe dirigente Birgitte van Es. Zij zullen onder andere Discovery Fantasy van Jan de Haan ten gehore brengen en Lord of the Dance van Ronan Hadiman. Na de pauze, waar in u de mogelijkheid heeft om loten te kopen om mee te dingen naar prachtige prijzen, klinkt de vurige muziek van de slagwerkleerlingen, die ook samen met het fanfare orkest een stuk uitvoeren. Het fanfare-orkest sluit het concert af. Dan kunt u luisteren naar onder andere Absarokas Sunrise van Dirk van der Niet en Saxophonia van Stephen Bulla met diverse solisten. De avond zal, kort om, gevuld zijn met een zeer uitge breide vlammenzee van muziek. De aanvang van het concert is 20.00 uur en de entree is gratis. ALKMAAR - Na een feestelijke opening op zondag 14 febru ari was het binnen drie weken weer feest in Vue Alkmaar. In de nieuwe bioscoop op Overstad werd de 25.000ste bezoeker verwelkomd en in het zonnetje gezet. Het gezin Raam, bestaande uit vader Hein, dochter Sophia en zoon Noah, werd door de hostessen van Vue feestelijk ontvangen met (kin- der)champagne. Ze ontvingen uit handen van theatermanager Michel Mulders een cheque voor een VIP- treatment. Het gezin mocht gratis drankjes en lekkers uitzoeken bij de self service-desk en daarna plaats nemen in de luxe VIP-stoelen in de grootste zaal. Ron Sterk, directeur Vue: "Dat we nu al 25.000 bezoekers in de bioscoop hebben ontvangen, is boven verwachting. De nieuw geïn troduceerde VIP-stoelen en Dolby Atmos-zalen met laserprojectie trek ken publiek aan. Daarnaast is de nieuwe bioscoop op Overstad zeer goed bereikbaar en is er een ruime parkeergarage onder de bioscoop. Door de grotere capaciteit is het bioscoopbezoek in vergelijking met de Harmonie meer dan verdubbeld. Noord-Holland heeft er een hotspot bij- Op 26 februari draaide Vue Alkmaar voor het eerst films in de grootste zaal van de bioscoop. Zaal 10 met 377 luxe lederen stoelen en maar liefst 52 VIP-stoelen heeft een Dolby Atmos systeem met 47 apart aangestuurde audiokanalen en 5 aparte subwoofers voor een onge looflijk 3D-geluid. Het wall-to-wall scherm is bijna 10 meter hoog en 17 meter breed. De unieke Flagship Laserprojector van Barco heeft een lichtopbrengst van 60.000 ansi lumen, wat gelijk staat aan 12.000 watt xenonlicht. Door gelijke verde ling van het licht zorgt dit voor een ultrascherp beeld met zeer hoog contrast. Vue, voorheen JT Bioscopen, is de tweede bioscoopketen van Nederland met maar liefst 21 bioscopen. De bioscoopke ten transformeert alle theaters in 2016 naar Vue. De bioscopen zijn gevestigd in Alkmaar, Alphen aan den Rijn, Amersfoort, Apeldoorn, Arnhem, Den Bosch, Deventer, Doetinchem, Eindhoven, Gorinchem, Heerhugowaard, Hilversum, Hoogeveen, Hoogezand, Hoorn, Kerkrade, Nijmegen, Purmerend, Steenwijk en Vlaardingen. Zwemmen, mountainbiken en hardlopen tijdens de Cross Triathlon Akersloot. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op zondag 19 juni aanstaande organi seren de AMAK en IJsclub Akersloot onder auspiciën van de Nederlandse Triathlon Bond de tweede Cross Triathlon Akersloot. Na een voortvarende eerste editie van de Cross Triathlon Akersloot wordt het evenement nu in plaats van op zaterdag gepland op zon dag 19 juni omdat het dan voor de atleten rustiger (lees: veiliger) is in het dorp. In tegenstelling tot vorig jaar start het eerste onderdeel, het zwemmen, nu om 11 uur in de och tend en worden de snelste deelne mers rond 12.30 uur bij de finish verwacht. De eerste inschrijvingen voor deze 1/8 triathlon zijn al bin- nen. Dit jaar geldt er een maximum van 125 individuele deelnemers en tien teams. De atleten zwemmen in het Alkmaardermeer, moun- tainbiken door de weilanden van Akersloot, dwars door veestallen en over pontonbruggen, en sluiten af met hardlopen langs het meer, door de historische Klaas-Hoorn- Kijfpolder. De IJsclub Akersloot en Akersloter Marathon Klub (AMAK) zijn ook in 2016 de twee organi serende verenigingen achter de Cross Triathlon Akersloot. Voor meer informatie en inschrijvingen zie: www.triathlonakersloot.nl, www.facebook.com/triathlona- kersloot en www.ntbinschrijvingen. nl. EGMOND AAN ZEE - Egmond aan Zee is een nieuwe eigen tijdse winkel rijker. Afgelopen dinsdag 1 maart opende Henny Huisman de winkel aan de Voorstraat 144. Een beetje verstoord door het slechte weer, maar overgoten door bloemstukken en gezelligheid met onder meer een pianoshow, waar eigenaar Donald Beukers uiter aard zelf aan deelnam. De plannen zijn er al om de vleugel standaard in de zaak te laten staan om er zo regelmatig even achter te schui ven. Beleving is en wordt het sleu telwoord van de winkel. Buiten de uitzonderlijke creaties aan produc ten die de winkel biedt, wil men die beleving ook naar de toerist toe, uit breiden. Henny Huisman en Donald Beukers openen Raak. Aangeleverde foto G ÊFÊL f CITEER D 25- 000STE BEZOEKER VUE ALKMAAR Het gezin Raam ontving een cheque voor een VIP-treatment. Foto: Stip Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15