Siebe leeft met kanker Kunstmarkten bij de Koffiemolen REGIO 17 INGEZONDEN MEDEDELING Ludieke opening nieuwe winkel Bakkerij Putter Royal Flush komt naar Akersloot 'Frozen' in winkelcentrum Geesterduin UITKIJKPOST 9 MAART 2 0 1 UITGEEST - Burgemeester Verkleij van Uitgeest opent dinsdag 15 maart om 9.00 uur de nieuwe aanwinst van Bakkerij Putter: bakkerswinkel annex koffiehoek In de Oude Bakkerij aan de Middelweg 113. Door het breken van de tussenmuren is een geheel nieuw en uniek ontwerp ontstaan, waar bij de prachtige houtoven het schitterende middelpunt is. Terwijl u geniet van versgebrande koffie, een kopje thee of kleine lunch, worden hierin op een ambachtelijke wijze desembrood en allerlei andere heerlijke broden gebakken. De feestelijke opening wordt een grandioos spektakel, waar u zeker bij moet zijn. Er komt een paard met wagen en veel balen meel en.nee, meer verklappen we nog niet. Kom zelf maar kijken, het wordt één groot feest! AKERSLOOT - Zaterdag 12 maart zet de coverband Royal Flush, met onder anderen de Uitgeester sologitarist Thomas Jak, café De Vriendschap op zijn kop. Na het succes van voorgaande jaren gaat de organisatie er ook dit jaar weer een supergezellige avond van maken. Vanaf de eerste optredens in 2005 zijn de eerste fans nog altijd trouw aan de band, maar deze groep heeft zich in 10 jaar tijd zeker uitgebreid. Optredens in Castricum, Uitgeest en Heemskerk worden druk bezocht door de fanatieke en hechte aanhang en heeft de coverband al op vele bedrijfsfeesten doen belanden. Ook dit jaar haalt café De Vriendschap de band weer in huis. Voor Royal Flush de tweede keer op dit podium waarvoor zij graag de agenda vullen en de beste nummers uit kast halen. Inspiratie voor de band is het radiostation 3FM. "Zij draaien altijd songs die je op andere stations nog niet hoort en vaak voordat deze artiesten elders doorbreken. Naar die mix zijn wij constant op zoek, waardoor bij ieder optreden verassende covers de setlijst aanvoeren", aldus drummer Daan Kuijs. Zaterdag 12 maart, café De Vriendschap te Akersloot. Aanvang 21.00 uur. CASTRICUM - De voorjaarsvakantie is weer ten einde en de lente komt eraan. Toch blijft winkelcentrum Geesterduin in Castricum nog even in winterse sferen. Zaterdag 12 maart is er vanaf 12.00 tot 16.00 uur een 'Meet and Greet' met Elsa, Olaf en Anna, de hoofdpersonages uit de film Frozen. Zij zullen de kinderen enthousiast begroeten en de mogelijkheid geven om met hun op de foto te gaan. Daarnaast worden er nog diverse kinderac tiviteiten georganiseerd door verschillende winkeliers in winkelcentrum Geesterduin. Dus kom zaterdag 12 maart naar het overdekte winkelcen trum Geesterduin in Castricum. Gratis Parkeren! EGMOND AAN DEN HOEF - In 2016 organiseert res taurant Smakelijk aan de Egmonderstraatweg te Egmond aan den Hoef vier kunstmarkten achter het restaurant rond de bekende Molen van Berkhout, in de volksmond de Koffiemolen. Na de Hoever kunstmarkt, de Schildersgroep van Frits de Nooijer en Galerie De Kapberg komt hier mee een uitbreiding van het kunst assortiment in Egmond. Elke markt heeft voorlopig een maximum van 25 kramen wegens bouwwerk zaamheden. Er wordt ook voor live muziek gezorgd om het evenement levendig te houden. De data worden nog bekend gemaakt. Standhouders kunnen zich aan melden. Een gevarieerd aanbod is gewenst. In principe worden deel nemers toegelaten tot één markt, maar bij uitval komen er natuurlijk plekken vrij. Dan kan men bij uit nodiging een tweede marktplek krijgen. Bent u kunstenaar en wilt deelnemen aan een van de markten? Neem dan contact op met Roderick Taylor (marktmeester); e-mail: rodericktaylor@hotmail.com, tel. 06-57537430. Siebe Wittebrood: "Kanker erkennen geeft mij ruimte los te laten waarover ik geen controle heb." Foto: Evert Visser EGMOND AAN DEN HOEF/ HEERHUGOWAARD - 'Kanker is angstaanjagend en onvoor spelbaar. Dit erkennen maakt dat ik met de ziekte leven kan', schrijft Siebe Wittebrood in zijn deze week verschenen boek 'Slanker door kanker'. De Heerhugowaarder, die opgroei de in Egmond aan den Hoef, schrijft over ellendige onder zoeken en behandelingen, onze kerheid en angstige momenten. Dit in combinatie met hilarische anekdotes maakt het boek bij zonder. Siebe beschrijft een bewogen ziektegeschiedenis waarbij slecht nieuws en hoopvolle berichten elkaar afwisselden. De eerste klachten openbaarden zich in janu ari 2013. Siebe raakte toen in drie maanden tijd moeiteloos ruim der tien kilo kwijt. Verder had hij last van vermoeidheid en zag hij volgens vrienden en familie 'wat witjes'. Nadat hij in een sportschool was flauwgevallen, bezocht hij zijn huis arts. Na diverse onderzoeken volgde de diagnose kanker in zijn dunne darm met - zoals later bleek - uit zaaiingen naar zijn lever. Sindsdien staat het leven van Siebe in het teken van 'de medische molen'. Hij kijkt terug op twee operaties, che- mokuren en bestralingen. Een vol gende operatie staat op 16 maart in zijn agenda. Dan volgt een leverope ratie. Doel is om daar uitzaaiingen te lijf te gaan. Siebe vertelt tijdens een inter view over zijn onderzoeken en de gevolgen hiervan. "Ik kreeg slangen in alle holtes van mijn lichaam en raakte hondsberoerd van de chemo- kuren. Chemo vernietigt alles: mijn haren vielen uit, handzeep rook als een smerig goedje en koffie smaak te chemisch. Verder was hevige buikpijn geen lolletje." Dat emoties in een mum van tijd alle kanten op kunnen 'schieten', blijkt overduide lijk. "Ik reed na mijn eerste operatie vol vertrouwen naar het ziekenhuis en hoorde daarna van de arts 50% overlevingskans te hebben in de komende vijf jaar. Toen zakte de moed mij in de schoenen, kippenvel van mijn kruin tot aan mijn tenen. En na een CT-scan van mijn lon gen en buik (in 2014) was ik bang dat de oncoloog mij niet meer kon helpen. In de wachtkamer bonkte mijn hart in mijn keel. Groot was de opluchting toen ik vernam dat de uitslag goed was. Een diepe zucht nam bijna vijf minuten in beslag. Vervolgens nam ik zo'n grote teug lucht dat de spreekkamer volledig vacuüm trok. Tenminste, zo voelde het. Tijdens een ander moment, in januari 2015, hoorde ik dat de chemokuren eindelijk waren aan geslagen. Ik voelde mij als Gaston Starreveld, de man die mensen op televisie gelukkig maakt met miljoe nen. Nu kon ik mensen blij maken met goed nieuws." Erkennen en loslaten Toen Siebe het slechte nieuws van de 50 procent overlevingskans in vijf jaar tijd aan zijn familie ver telde, werd er veel gepraat, gehuild en zelfs woede getoond. Maar dit sentiment sloeg volgens Siebe om in positiviteit. "De tranen werden gedroogd, negativiteit sloeg om in kracht. Zo willen mijn vrouw en ik in het leven staan." Siebe benadrukt dat zijn ziekte hem belangrijke inzichten gaf. "Kanker erkennen geeft mij ruimte los te laten waar over ik geen controle heb. Waarom zou ik mij zorgen maken, terwijl dagelijks mensen in auto's rijden. Dat is eveneens levensgevaarlijk. Mensen denken daar ook niet over na. Ook maak ik mij tegenwoordig nergens druk om. Beter worden is alles dat telt. En daarnaast is het belangrijk de ziekte met mijn vrouw, familie en vrienden op een positieve manier te doorstaan. Verder heb ik een groot vertrouwen in de behan delend artsen. Zij hebben ervoor geleerd. Als zij positief zijn, dan ben ik het ook." Lachen Juist deze positieve instelling leid de tot extra bezorgdheid bij vrien den en familieleden. Siebe: "Mensen waren bang dat ik niet besefte wat er aan de hand was. Volgens hen zou mijn 'overlevingsmechanisme' kunnen leiden tot een psychische instorting. Daarom klopte ik aan bij een psychologe. Volgens haar had ik geen psychologische ondersteu ning nodig. Wel kreeg ik het advies alle ellende van mij af te schrijven. Dat heb ik gedaan. De teksten rol den er zo uit. Pas later dacht ik: ik maak er een boek van. Ik deel dit verhaal graag, bijvoorbeeld aan andere mensen met kanker en hun naasten. Zo spreek ik soms onco logische patiënten tijdens mijn werk als ambulance-chauffeur. Zij zien dat het leven gewoon door kan gaan: ik werk terwijl ik kanker heb, maak muziek bij de fanfare in Egmond aan den Hoef en ik doe boodschappen. Ook horen ze dat ik positief met mijn ziekte omga. Dat sterkt hen. Prachtig hè? Een stukje relativering wil ik mensen met pro blemen graag meegeven. Natuurlijk ook de hilarische momenten. Ik heb wat afgelachen tijdens onderzoeken in het ziekenhuis. Dat beschrijf ik in het boekje. Als ik alleen al mensen kan laten meelachen, dan is mijn doel bereikt." Grote kans dat lezers genieten van een stukje humor. Zo schrijft Siebe bijvoorbeeld over een darm- onderzoek waarbij hij een slang in zijn mond kreeg en tegelijker tijd in zijn achterste. De dokter liet hem weten 'rustig door te moeten ademen'. 'Rustig ademhalen? Ik zal dat apparaat eens bij jou in je giechel duwen. Eens kijken of jij dan nog rustig ademt', dacht ik ter wijl ik naar het scherm keek." Ook omschrijft hij bijvoorbeeld zijn angst voor het doorslikken van een grote pil en het feit dat hij tijdens een scan zonder broek en onder broek in een krappe tunnel moest gaan liggen. "Al snel bleek dat ik mijn broek gewoon aan had kunnen houden". Het zijn slechts voorbeel den van smeuïge anekdotes. Het boek 'Slanker door Kanker' van Siebe Wittebrood is onder ande re verkrijgbaar via Bol.com. Zie ook het blog van Siebe op bravenew- books.nl/siebewittebrood Tekst: EJV Mediaproducties/ Evert Visser Restaurant Smakelijk orga niseert in 2016 vier kunst markten. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17