Rover gaat 100 dagen afval scheiden Bezorger worden van deze krant? Clubhuis Terriërs kan weer jaren mee Tien vragen aan... 3 www.uitkijkpost.nl 0226 333311 RODI Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 9 MAART 2 0 1 HEILOO - "Ik ben Rover en ik ben tien jaar. Ik zit op basisschool Elckerlyc in groep 7. Vorig jaar maakte ik op school een studie over afval. Dat vond ik wel een leuk onderwerp. Mijn moeder zag laatst iets op internet over het 100-100-100 project. Van 1 april tot 9 juli gaan een heleboel mensen in verschillen de gemeenten de uitdaging aan om 100% van hun afval te scheiden. Dat lijkt mij best moeilijk. Ik wil graag meedoen met het project en daarom zien jullie af en toe een stukje in deze krant over hoe het gaat met het afval scheiden bij mij thuis. Ik denk dat het belangrijk is om het afval apart te verzamelen omdat het dan gerecycled kan worden. Zo kan iets weer opnieuw gebruikt worden. Vanaf 1 april krijgen we elke week een opdracht en moeten we het afval wegen. Ik ben benieuwd hoe het zal gaan!" Heiloo is een van de 29 gemeen ten die meedoen aan dit initiatief. Om nog beter inzicht te krijgen in de mogelijkheden van afvalscheiding zijn ervaringen, meningen en tips van huishoudens nodig. Daarom kan iedereen, jong of oud, zich (net als Rover) tot 15 maart aanmelden op www.100-100-100.nu. Tekst: Natalie Bottemanne Wie doet mee met Rover? Foto: Natalie Bottemanne verspreiding bv De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :dij HEILOO - Het onderhoud van het clubhuis van De Terriërs was er de laatste jaren een beetje bij ingeschoten door dat de financiële middelen in de veldaccommodatie gestoken moesten worden. Het werd hoog tijd dat het clubhuis aangepakt werd. "Daarbij hebben we prioriteit gelegd op de hygiëne en de veilig heid", vertelt voorzitter Wytze van der Meer. 'We hebben op de bega ne grond de kleedkamers netter gemaakt, nieuwe toiletten, ruimte voor materiaal van trainers en spe lers en voor scheidsrechters met eigen douches, en onder andere ook maatregelen genomen tegen het sluimerende gevaar van legionella. We hebben meer uitgangen vanuit het clubhuis. Het oppervlak van de kantine is vergroot en die is ook fraai gemoderniseerd. In de plan ning staat nog een vergroting van het balkon die dan een tribune-ach- tig karakter krijgt met extra uitgang en misschien komt er ook nog een nieuwe keuken.' De ingreep heeft tot dusverre zo'n 70.000 (zonder subsidie) gekost. Van der Meer: "De grootste opgave van een dergelijk project is eigenlijk het warm krijgen van de leden om eraan mee te werken en dat hebben zij met groot enthousiasme gedaan. Ik schat dat er ongeveer 50 cluble den aan gewerkt hebben, sommi gen al vanaf december elke dag. Ik heb berekend dat ons dit al gauw 50.000 heeft bespaard. Het wekt ook saamhorigheid op. Clubleden zetten hun kennis of hun netwerk in, zijn zelf sponsor of benaderen bedrijven die als vorm van spon soring het werk dat wij niet zelf konden doen, gratis of tegen een schappelijk prijsje hebben gedaan of materiaal hebben geleverd." Die zelfwerkzaamheid van de leden - ook ouders van jeugdleden - doet Van der Meer deugd: "Het bewijst - in tegenstelling tot wat je tegenwoordig vaak hoort over het gebrek aan betrokkenheid - dat we ook in dat opzicht een gezonde vereniging zijn. Met bijna duizend leden zijn we een van de groot ste en misschien zelfs de groot ste vereniging van Heiloo. Ruim 4% van de Heiloose bevolking zit op hockey bij ons. Landelijk speelt 2% van het inwonersaantal van een gemeente hockey in eigen plaats." Clublid Yvonne Knijn sloopt een muur voor de nieuwe ingang. Aangeleverde foto 1.Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Alkmaar. Na wat omzwervingen in Amsterdam en Haarlem ben ik in 2004 in Heiloo neergestreken. 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep zou je nu uitoefenen? Het klinkt misschien afgezaagd, maar mijn beroep, advocaat, is mijn hobby. Veelzijdig, boeiend en kleurrijk. Je hebt met alle lagen van de samenleving te maken. Maar als ik een combinatie met zang en dans kon maken, mijn andere passies, dan was het helemaal perfect. Ik denk dat de rechter het echter niet zou waarderen als ik al zingend en dansend mijn pleidooi zou houden. 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je zeggen en vragen? Daar heb ik het laatst nog met een vriend over gehad. We waren over kunstmatige intelligentie aan het filosoferen: hoe de mens er over 100 jaar uit zou zien. Is het menselijk brein dan opgeslagen in een computer, is het een hybride vorm van mens en robot of is de mens weer in groepsverband gaan leven, één met de natuur? 4. Wat is je mooiste herinnering? Als klein meisje had ik het voorrecht om met mijn ouders naar verre landen te reizen. Ik heb nog een levendig beeld van die vakanties. De verwondering over gesluierde vrouwen in Tunesië, de prachtige kleuren van het wevervogeltje en de kolibri's in Kenia en de avontuurlijke reis naar Suriname in een korjaalbootje door de Lawarivier. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Heiloo is een prachtige groene gemeente. Er zijn een aantal plekken die eruit springen. Het hele Negge-gebied, maar ook de parkjes met vijvers bij de van Merlenlaan en de Spillaan. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Verras mij maar met een ticket naar onbekende bestemming, dan ben ik gelijk klaarwakker. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Leef vanuit je hart in liefde, dankbaarheid en verwondering. En een tweede levensmotto komt van Mahatma Ghandi: "Wees de verande ring die jij wenst te zien in de wereld". 8.Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat ik in 2004 een clinic heb gevolgd onder begeleiding van Hennie Kuiper, waarbij we de Alpe d'Huez hebben opgefietst. Dat was voor mij ter nagedachtenis aan mijn vader, die eind februari 2004 is over leden. Een fervent fietser en le Champion-lid van het eerste uur. 9. Wat zou je in het dorp aanpakken als je burgemeester was? Heiloo is een sociale en groene gemeente. Misschien wat kleinere items om aan te pakken, zoals die lelijke piketpaaltjes met reflecto ren in de Arklaan. 's Nachts lijkt het wel een landingsbaan. En wat betreft vliegtuigen: ik zou maatregelen treffen zodat het vliegver keer niet zo laag overvliegt. Rond bepaalde tijden is het echt spits uur. Als laatste: een streng vergunningenbeleid voor het omkappen van oude bomen. 10. Wat heeft je doen besluiten om advocaat te worden? Mijn ouders hadden een advocatenpraktijk aan huis. Als kind pikten we weleens de kleurrijke verhalen op en zagen wij hoe ge dreven en enthousiast zij waren in hun werk. Helaas zijn zij beiden niet meer in leven, maar ze hebben nog wel meegemaakt dat mijn zus Hanneke en ik de praktijk hebben overgenomen. De praktijk is door mijn ouders opgericht in 1959. We hebben lijvige boekwerken met rechterlijke uitspraken vanaf 1950 en oude dossiers bewaard die nog met een typemachine inclusief Tipp-ex zijn uitgetypt. Een leuke bijkomstigheid is dat wij beiden nu samen 50 jaar als advocaat werkzaam zijn. Mijn zus Hanneke was vorig jaar 25 jaar advocaat en ik dit jaar. Ik nomineer: Lotte Biesgraaf alias Miss Bean. Mijn vraag aan Miss Bean is: "wanneer en wat deed je besluiten om helemaal plantaardig te gaan koken?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3